Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Spalis 27 Trečiadienis
 

TEDK: Visuomenės kurstymas nesivadovauti įstatymais su teisėjo vardu nedera

2012-05-16 18:16 | Teisėsauga | Komentarų (77)

Kauno apygardos teismo teisėjai N.Vecnkienei iškelta penktoji drausmės byla. KK nuotr.

Po nepalankaus Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo „teisingumą vykdyti patiems“ vienos iš televizijų žinių reportaže raginusi teisėja Neringa Venckienė, Teisėjų etikos ir drausmės komisijos vertinimu, pažeidė teisėjui keliamus reikalavimus – dėl to drausmės bylų maratono nevengiančiai Kauno teisėjai iškelta dar viena drausmės byla.

Spręsdama, ar Kauno apygardos teismo teisėjai iškelti drausmės bylą, Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) pastarajame posėdyje rėmėsi Teisėjų tarybos, advokato Gintaro Černiausko teikimu dėl viešų teisėjos N. Venckienės pasisakymų per žiniasklaidos priemones ir Laimutės Stankūnaitės bei jos advokato prašymu iškelti drausmės bylą dėl teismo sprendimo nevykdymo.

„N. Venckienė yra asmuo, užimantis teisėjo pareigas, t. y. pareigūnė, kurios priedermė taikyti įstatymus, saugoti ginti ar atkurti pažeistas piliečių, šalies gyventojų teises bei laisves. Teisėjui keliami aukštesni elgesio standartai nei kitiems asmenims. Tiek eidamas tiesiogines pareigas, tiek laisvu nuo pareigų metu teisėjas privalo vadovautis padorumo ir pavyzdingumo principais, būti nepriekaištingos reputacijos, saugoti bei kitaip savo elgesiu nežeminti teisėjo ir teismų vardo, profesinėje veikloje ir privačiame gyvenime savo elgesiu, kalba, drausme rodyti pavyzdį, laikantis visuotinai pripažintų moralės normų ir etikos reikalavimų“, – rašoma TEDK adresuotame Teisėjų tarybos teikime.

Teisėjų taryba nurodo, kad būdama Kauno apygardos teismo teisėja ir gerai išmanydama įstatymus bei žinodama Lietuvos Respublikos konstitucijos 109 straipsnyje įtvirtintą nuostatą, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai, pareikšdama, kad asmenys teisingumą turėtų vykdyti patys ir teisingumo Lietuvoje pasiekti neįmanoma, N. Venckienė pasielgė nesuderinamai su teisėjo elgesiui keliamais reikalavimais.

Šioje situacijoje, anot Teisėjų tarybos, reikšminga tai, kad N. Venckienės žodžiai buvo išplatinti visuomenės informavimo priemonėse ir taip buvo susilpnintas pasitikėjimas šalies teisine sistema, atskiromis jos institucijomis, tikėjimu įstatymų viršenybe ir galia. Išsakydama savo komentarus teisėja suprato, kad jos žodžiai bus paskleisti per visuomenės informavimo priemones ir taps plačiai žinomi. Tokiais komentarais užgauliai vertinamas teisingumą vykdantis teismas bei teisėjai, griaunamas pasitikėjimas visa Lietuvos teismų sistema bei teise.

Dėl Teisėjų tarybos skundžiamų raginimų vykdyti teisingumą ir tame pačiame žinių reportaže nuskambėjusių grasinimų antstolės Sonatos Vaicekauskienės atžvilgiu kreipęsis advokatas Gintaras Černiauskas savo prašyme nurodo, kad N. Venckienės frazė yra užslėptas grasinimas nužudyti savo profesinę pareigą vykdančią antstolę. Kadangi grasinimas išsakytas viešai, anot G. Černiausko, visiškai realu, kad, esant susiskaldžiusiai visuomenei, toks teisėjos pareiškimas kai kurių žmonių gali būti suprastas kaip tiesioginis nurodymas veikti.

„Viešai išsakytas N. Venckienės pareiškimas kelia didelę grėsmę Lietuvos Respublikos suverenitetui ir konstitucinei santvarkai. Pabrėžiame, kad tokius žodžius sakė pati N. Venckienė, kuri kaip teisėja visiškai supranta, kad teismingumas demokratinėje valstybėje vykdomas tik teismų“, – prašyme iškelti drausmės bylą dėl viešų raginimų, grasinimų ir psichologinės prievartos prieš teisėjos globojamą mergaitę dėsto G. Černiauskas.

Lygiagrečiai prašymą iškelti drausmės bylą TEDK pateikusi Laima Stankūnaitė pagrindiniu etikos reikalavimų pažeidimu nurodo Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo civilinėje byloje nevykdymą.

Įvertinusi visas aplinkybes, TEDK teisėjos N. Venckienės veiksmuose įžvelgė etikos reikalavimų pažeidimų ir drausmės bylą perdavė toliau nagrinėti Teisėjų garbės teismui. TEDK vertinimu, privačiuose santykiuose pasisakymais teisėjas neturėtų menkinti savo darbą vykdančių pareigūnų ar institucijų. Be to, teisėjas savo elgesiu turėtų rodyti pagarbą tiems, kurie vykdo savo pareigas, bendradarbiauti, siekiant įgyvendinti teismo sprendimą, ir neturėtų diskredituoti teismų, teisėjo darbo bei valstybės.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Ne N.Venskienė griauna pasitikėjimą teismais. Tai patys teisėjai apsivogę, imantys kyšius, neturintys jokios moralės, meluojantys, griūnantys girti nuo laiptų,Šlykštu ir bevardinti toliau.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Mieli zmones,
  Imama mergaite…
  …Kubilas ta pacia diena AE projekta stuimia…

  Sutapimas?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. ir vyksta, jeigu Venckiene nedengia nusikalteliu kolegu, reiskia ji balta varna ir reikia drebti su kaupu, juk tokia ale demokratija

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. kauno teiseju pirmininkas vakar viesai,pareiske,kad Venskiene nebuvo lojali teisesaugai,ir todel turi buti nubausta,kalbejo nezinau pavardes tas ispustom snervem,panasus i jauti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. naivuoliai, nerinksit jūs NERINGOS niekur. Ji šįryt gelbėdama Kedytę sumušė savo kumščiais policininką. ir todėl bus nuteista. Ir sėdės kaliūzėj iki rinkimų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. juokiausi iki valios kai tas skrajutes prieš kontrabandą ir vokelius dalino,…nu kietai-O iš ko didelė dalis tų turtuolių taip prasigyveno,kad nebegali milijonus besuskaičiuoti?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Neringa viešai jiem į jų feisus(jeigu jie dar žmoniški yra) ir eik iš jų juodos aplinkos. Tauta myli Tave,tauta tiki Tavim,tauta eis paskui Tave-dabar pas tave,Neringa,tavo likime yra pasirinkimas ir to pasirinkimo laukia Tauta,nes ji nori gyventi geriau,teisingiau ir pilna to žodžio prasme-Oriai. Mes laukiam tavęs,Neringa.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Dalį mokesčių valstybė atskaito jūsų klano išlaikymui. jūs iš tokių, kaip aš tarpstate, lobstate, bet mums netarnaujate. JŪS MUMS NEBEĮDOMŪS. JŪSŲ NUOMONĖ – NULIS.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Viešpatie kas per tamsa. Žmonės galvoja kaip galvojo barbarų laikais, kokiam 12 amžiuje.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 9. NUSIKALSTAMUS TEISEJU SPRENDIMUS TAIPPAT YRA NUSIKALTIMAS. MANAU TIE KURIE IVYKDE KODRATJEVO NUSIKALSTAMA NUTARTI TURETU ATSIDURTI UZ GROTU. JEIGU NEISIKIS KITOS VALSTYBES I LIETUVOS VIDAUS TEISESAUGA LIETUVOJE JOKIO TEISINGUMO NERA,PREZIDENTEI GRIEZTAI UZDRAUSTA KISTI I SU BANDINTAIS IR MAFIJA ISVIEN DIRBANCIA TEISESAUGA.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. LIETUVOJE KAIP TAI DAROMA VISOJE EU BUS UZETI ANTRANKIAI NE N.VENCKIENEI O TEISEJAMS KURIE JAU ATVIRAI IR VIESAI TARNAUJA BANDITAMS IR MAFIJAI?????????????????????

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. TAI PRIE KO CIA TAS CERNIAUSKAS…TAI KAS JI ISVIS PASAMDE???GERB.ZURNALISTAI GALETU DAUGIAU APIE JI SUZINOTI….KAZKAS NEASIKU SU JUO…AR NEPERSISTENGE JIS GINDAMAS TA STANKUNAITE???GEDA KAS DAROSI LT…GEDA!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Zmogus verslininkas…. Sesi vaikai valgyt praso…
   Pakvipo pinigais, kas Strasburas priteis uz teismo nuosprendzio nevykdyma… Tai teisybes gynejas kaip tik jau ir cia… O dabar, kai Strasburas nuplauke. reikia sekti kas siam veikejui sumokes, taip ir suzinosim uzsakovus. Tokie kaip sis veikejas, uz dyka net pisto nejudins…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Tai ,kad tu pareigu niekas nevykdo
  O kodel sitiek auku?
  Ar cia irgi nieko nereiskia?
  Siap sau?
  Ir nemanau,kad vaika gali ismokyt tokiu dalyku(kalbet),pati turiu tris,kodel mano mergaite man niekad nepasakojo,kad ja laize?
  Kodel?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Neringa—-Sviesos Karzygis!!!
  Ji pakilus visa galva auksciau virs sitos pilkos vartotoju mases!!!!!!!!!!!!!!!!
  Isdidi ir zino savo verte!
  Garbe tokiems zmonems
  Ju Dangus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Dabar su ja norima “susidoroti”visomis sio zodzio prasmemis!
  “Metomi”akmenys ,juodinama ir visaip kitaip koneveikiama bus Neringa
  Ta mes jau “perkande”,ta mes jau zinome
  Tai tarytum sakoma
  “Jeigu Tu busi toks ,kaip Neringa,va ,ziurek ,kas Taves laukia”
  Ir toliau vergaukime……

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Ir tai vadinasi Laisva Lietuva?
  Net Afrikoje zmones jauciasi laisvesni…..
  Tik mastantis zmogus gali buti laisvas ir nepriklausomas….
  Na ir kas ,kad Neringa turi tukstancius priesu,bet ja myli daug geru,doru saziningu Lietuvos Klonio zmoniu…..
  Ja myli tie,kurie gina tiesa,stumia i kampa mela,kurie kovoja uz silpnesni,labiau pazeidziama,uz tuos,kurie istroske tiesos….
  Ir tai tik Pradziu Pradzia!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Neringa—–Lotoso ziedas pacioje tamsiausioje naktyje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ir ji —-musu viltis!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. O ar bus iškelta drausminė byla Kryževičiui tv laidoje kolegę Venckienę išvadinusiam ją pūliniu ?Kiek galima šią moterį žeminti? Kiek galima ją trypti? Vyrai ,teisingumo vykdytojai,ar galite nesigėdydami žvelgti į akis savo moteriai,ar galite ją gerbti ,kai tyčiojatės iš kitos

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. dabar, vietoj “Venckienes” irasykime “Kryzevicius”…taigi, kada sulauksime Teiseju garbes teismo ivertinimo sio asabos atzvilgiu?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Nemanau kad labai etiška ,ir profesionalu kad toks kaip advokatas Černiauskas reikalauja teisėjai Venckienei kelti drausmės bylą.Nes tam nėra jokio teisinio pagrindo.Prie ko čia kažkoks advokatas ir visuomenės kurstymas ,kurį beje reikia įrodyti:) Ponas advokatas geriau tegu rūpinasi savo ginamosios reikalais o nesidaro sau kvailos reklamos.Be to kaip supratau ponas advokatas,peržengė truputį savo kompetencijos ribas susitapatinęs su savo ginamaja.Tai jei tamsta advokate įžvelgiate visuomenės kurstymą,tai malonėkite kreiptis į teismo etikos komisija ASMENIŠKAI ir privataus kaltinimo tvarka kaip fizinis asmuo ,o ne Stankūnaitės advokatas(noriu priminti kad esate ne prokuroras).

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Ar teisėjo Kondratjevo sprendimas teisingas, protingas, logiškas ir sveiku protu paaiškinamas? Labai tuo abejoju, bet taip vadinamas profesionalusis teisėjų korpusas ir kiti teisės specialistų elitui priklausantys asmenys net tokios prielaidos nedaro. Gaila, bet turim elitą, kuris ritas žemyn.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. TEDK uzsiima ziauriu teroru vieno buvusio saviskio atzvilgiu.
  Kur logika, kad uz tos pacios sitemos darbuotojo kritines pastabas apie ta pacia sistema yra vertinamos vos ne kaip nusikaltimas. Teisejai patys sau susikure ta savo “etikos” kodeksa butent tam, kad eliminuoti bet kuri kitaip mastanti savo kolega. Kitaip sakant, jie tarsi duoda izadus savam teiseju rate neskalbti savo, nors ir kraupiai susmirdusiu ir krauju suteptu, baltiniu viesai. Ir tai is principo yra pats baisiausias dalykas galejes nutikti Lietuvai

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Taigi, bandau save įsivaizduoti Neringos vietoje….
  Kokia neteisybė ir apsurdas, nors vilku kauk. Ir taip jau keturi metai….
  Manau, kad nedaugelis žmonių supranta tai, ką Venckams ir Kedžiams šitiek metų tenka išgyventi.
  Dievo palaimos, sveikatos ir sėkmės linkiu Jūsų šeimai.
  Pagarbiai

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. jeigu teisejas vygdo savo darba saziningai,tai jis kaltinamas,bausmes dedamos,o kad per sita byla uzmustas jos brolis,nuzudyti kaltinamiejie,tai normalu. katrie nedirba,meluoja,papirkineja,tvirkina vaikus,tie geri,tai iki kol mes nusiritom??? jau geriau atsisakyt pilietybes lietuvos,nei gyvent tokioj sali,ir klausytis tokiu apsurdisku dalyku,linco teisma tokiai gimdyvei,kuri niekaip nesupranta ,kad uz pinigus vaika pardavinejo,kad pati gerai gyvent,is kur tokie advokatams pinigai ,jos gyvenimas? juk neuzdirbsi tiek pinigu,is svaraus darbo…o dar su jos specialybe..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. Padorių, teisingų, sąžiningų teisėjų Lietuvoje turbūt yra vos keletas. Klanas nori ir paskutinius pribaigti, kad savus sukištų. O Venckienei kerštauja.
  Pykdo visuomenę tokie černiauskai, kryževičiai, kondratjevai, pūrai, slušniai ir kiti tam tikros pakraipos žmonių pakalikai (galimai… )

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. gerb.N.Venckiene, nekreipkite demesi i sunis, kurie loja ir loja be perstojo…..ju tokia prigimtis. Visiems cerniauskams,vaicekauskienems ir kitiems urodams parodykite spyga ir darykite taip,kaip JUMS reikia. Sunys loja, o karavanas eina. Niekas i tas isgamas jau nebekreipia demesio.Jiems butu geriau,kad nekvepuotumete…..nera zmogaus,nera problemos. Miela Neringa, laikykite galva aukstai – jie neverti net jusu zvilgsnio!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. Labai noreciau isgirsti bent vieno teisejo priklausancio TEDK ir teiseju garbes teismui ,kuris turi GARBES IR ORUMO, kad galetu svarstyti GERBIAMOS N.VENCKIENES elgesi-mano nuomone,tokio ir su ziburiu nesurastum…….

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Tinkama valymo įranga – būtinybė kiekvienam verslui
Aukštos kokybės krosnelės namų jaukumui 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Pažintis su miceliniu vandeniu – kaip juo naudotis ir ką reikia žinoti? 
Dauguma moterų ieško idealios makiažo kosmetikos. Produktas, kuris nedirgina odos, jos netraukia ir...

Kas yra šaltas asfaltas ir kam jis mums visiems reikalingas? 
Šaltas asfaltas yra puiki priemonė duobėms taisyti asfaltuotose gatvėse ar keliuose, kiemuose ir...

Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (2)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (7)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...