Po nepalankaus Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo „teisingumą vykdyti patiems“ vienos iš televizijų žinių reportaže raginusi teisėja Neringa Venckienė, Teisėjų etikos ir drausmės komisijos vertinimu, pažeidė teisėjui keliamus reikalavimus – dėl to drausmės bylų maratono nevengiančiai Kauno teisėjai iškelta dar viena drausmės byla.
Spręsdama, ar Kauno apygardos teismo teisėjai iškelti drausmės bylą, Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) pastarajame posėdyje rėmėsi Teisėjų tarybos, advokato Gintaro Černiausko teikimu dėl viešų teisėjos N. Venckienės pasisakymų per žiniasklaidos priemones ir Laimutės Stankūnaitės bei jos advokato prašymu iškelti drausmės bylą dėl teismo sprendimo nevykdymo.
„N. Venckienė yra asmuo, užimantis teisėjo pareigas, t. y. pareigūnė, kurios priedermė taikyti įstatymus, saugoti ginti ar atkurti pažeistas piliečių, šalies gyventojų teises bei laisves. Teisėjui keliami aukštesni elgesio standartai nei kitiems asmenims. Tiek eidamas tiesiogines pareigas, tiek laisvu nuo pareigų metu teisėjas privalo vadovautis padorumo ir pavyzdingumo principais, būti nepriekaištingos reputacijos, saugoti bei kitaip savo elgesiu nežeminti teisėjo ir teismų vardo, profesinėje veikloje ir privačiame gyvenime savo elgesiu, kalba, drausme rodyti pavyzdį, laikantis visuotinai pripažintų moralės normų ir etikos reikalavimų“, – rašoma TEDK adresuotame Teisėjų tarybos teikime.
Teisėjų taryba nurodo, kad būdama Kauno apygardos teismo teisėja ir gerai išmanydama įstatymus bei žinodama Lietuvos Respublikos konstitucijos 109 straipsnyje įtvirtintą nuostatą, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai, pareikšdama, kad asmenys teisingumą turėtų vykdyti patys ir teisingumo Lietuvoje pasiekti neįmanoma, N. Venckienė pasielgė nesuderinamai su teisėjo elgesiui keliamais reikalavimais.
Šioje situacijoje, anot Teisėjų tarybos, reikšminga tai, kad N. Venckienės žodžiai buvo išplatinti visuomenės informavimo priemonėse ir taip buvo susilpnintas pasitikėjimas šalies teisine sistema, atskiromis jos institucijomis, tikėjimu įstatymų viršenybe ir galia. Išsakydama savo komentarus teisėja suprato, kad jos žodžiai bus paskleisti per visuomenės informavimo priemones ir taps plačiai žinomi. Tokiais komentarais užgauliai vertinamas teisingumą vykdantis teismas bei teisėjai, griaunamas pasitikėjimas visa Lietuvos teismų sistema bei teise.
Dėl Teisėjų tarybos skundžiamų raginimų vykdyti teisingumą ir tame pačiame žinių reportaže nuskambėjusių grasinimų antstolės Sonatos Vaicekauskienės atžvilgiu kreipęsis advokatas Gintaras Černiauskas savo prašyme nurodo, kad N. Venckienės frazė yra užslėptas grasinimas nužudyti savo profesinę pareigą vykdančią antstolę. Kadangi grasinimas išsakytas viešai, anot G. Černiausko, visiškai realu, kad, esant susiskaldžiusiai visuomenei, toks teisėjos pareiškimas kai kurių žmonių gali būti suprastas kaip tiesioginis nurodymas veikti.
„Viešai išsakytas N. Venckienės pareiškimas kelia didelę grėsmę Lietuvos Respublikos suverenitetui ir konstitucinei santvarkai. Pabrėžiame, kad tokius žodžius sakė pati N. Venckienė, kuri kaip teisėja visiškai supranta, kad teismingumas demokratinėje valstybėje vykdomas tik teismų“, – prašyme iškelti drausmės bylą dėl viešų raginimų, grasinimų ir psichologinės prievartos prieš teisėjos globojamą mergaitę dėsto G. Černiauskas.
Lygiagrečiai prašymą iškelti drausmės bylą TEDK pateikusi Laima Stankūnaitė pagrindiniu etikos reikalavimų pažeidimu nurodo Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo civilinėje byloje nevykdymą.
Įvertinusi visas aplinkybes, TEDK teisėjos N. Venckienės veiksmuose įžvelgė etikos reikalavimų pažeidimų ir drausmės bylą perdavė toliau nagrinėti Teisėjų garbės teismui. TEDK vertinimu, privačiuose santykiuose pasisakymais teisėjas neturėtų menkinti savo darbą vykdančių pareigūnų ar institucijų. Be to, teisėjas savo elgesiu turėtų rodyti pagarbą tiems, kurie vykdo savo pareigas, bendradarbiauti, siekiant įgyvendinti teismo sprendimą, ir neturėtų diskredituoti teismų, teisėjo darbo bei valstybės.
KK inf.
Nu absurdas, Venskiene kaltina būtais ir nebūtais dalykais. O kada bus iškelta drausmės byla KRYŽEVIČIUI kai Venskienę pavadino visos tautos pūliniu. Nu visiems aišku, kad klanas leidžia paskutines konvulsijas tai jau nuprotėjo su savo bylų iškėlimu. Visai baigiat apdergt valstybę.
neiskelta i byla antstolei ir policijos pareigunui, kurie suorganizavo toki ziauru vaiko emima?
Neringa VENCKIENE , kaip tik ir VYKDO TEISINGUMA, NETERSDAMA TEISEJO VARDO ! Ir tikrai ji ne vienisa sitoj kovoj pries pedofilija Lietuvoje. . MUSU DAUGUMA!
Pedofilai ir ju uztarejai labai greitai raudonuos is gedos .
Isiskaitykite i Cerniausko teksto istraukas. Tai jis , interpretuodamas Venckienes zodzius, provokuoja zmones!
Idomu ar ,, brangusis advokatas,, isdris atsiprasyti ?
Teisine sistema musu salyje — betvarke !
Tik si kart toji ,, betvarke,, paliete skaudziausia lastele – MUSU VAIKUS.
Va dabar si ,,betvarke,, susinaikins.
Aciu Dievui!
Uzjauciame ponia gerbiama Venckiene. Laikykites. Jau cia pat rinkimai. Laukiame jusu juose,nes bus Daug balsu. O koncervai skrajuciu gali nebedalinti,nes nepades. Mes matome,kad atitruke esate nuo tautos skausmo ir neteisybes. Tad ruoskites lauk.
Advokatai,ar jums nedaro gėdos Černiausko asmuo.Neatiduoda skolos ,šantažuoja buvusią žmoną,nesirūpina vaiko išlaikymu.Jam turi būti iškelta baudžiamoji byla už žodžius”kai paimsim mergaitę ji kalbės kitaip”-tai tiesioginis grasinimas ,daryti poveikį mergaitės psichikai,viešojoje erdvėje.Kur jūs temidės tarnai,štai kur nusikaltėlis.
pritariu. Jis turi sėdėti – turi svoločius 7 vaikus, kuriais nesirūpina anei biškio
Veislinis kuilis tada,jei 7 uztaise ir nesirupina
Venckiene kantri – ji dar labai kultūringai pasake, man būtų tokia situacija, tai aš ir akis išdraskyčiau už brolį, jo dukrą
jei gyventume Baltarusijoj, tai suprasciau, kad už nuomonės sakyma vis baudos ir baudos, o mes gyvenam Lietuvoj, tai kaip cia gaunas, ar jau Lietuva ne demokratine respublika
kas kas o stankunaite dar skundzia venckiene, ji ne mažo jos pirstelio neverta ta apsimetele ir melage, slykstyne kaip mergaite sake
Atstokit nuo Venckienės,juokinat Lietuvą su drausmės bylom. Jus reikia teisti už Venckienės psichologinį terorą,kiek galima žmogų persekioti ,reketuoti.Venckienė nusičiaudėjo klanas puola.Ar Lietuvoje yra žodžio laisvė,o kad reikėtų savo artimą nuo iškrypėlių išsaugoti aš netik kalbėčiau,bet ir veikčiau .Lazda turi du galus,dabar jūs skolinat Venckienei-vėliau tauta jums tą skolą grąžins(jus teis).
DIDZIULE PAGARBA SAZININGAI TEISEJAI NERINGAI VENCKIENEI
cerniauski,proto trukumas,jezau jezau.
Venckienei tos drausmės bylos, kaip nuo žąsies vanduo
tai idomu o kaip su kondratjevu kuris neteisetai persekiojo zmogu ?tai jam uz tai turbut priklause paaukstinimas.supuvusi morale ir sazines nebuvimas galutinai prazudis musu Lietuva.
pritariu, pagarba p.Venckienei
tegu prisitaiko si sakini tie,kurie dar nepareiske itarimu stankunaitei
DIDZIULE PAGARBA SAZININGAI TEISEJAI NERINGAI VENCKIENEI
stankunaitės gynėjams,kada baigsit juokinti visą Lietuvą?
tikrai tik juokas ima is ju visu tu pasaku,galetu ka nors ir gudriau sumastyt, bet , kai visi nulinio intelekto ner ko noret.
kodel tik penkta nuobauda, galejot iskart kokias astuonias , tai ko cia taip mazai , neidomu.Sveikatos ir stiprybes kovojant , gerbVenckiene.Visi, dori ir neiskrype zmones – jusu puseje, musu laaabai daug, o ju..gal kelios desimtys.
Giname mergaitę, išeisime į gatves apginti ir Neringos.Nieko naujo, kas neapkenčia tiesos,neapkenčia ir to, kas išdrįsta ją pasakyti.
aukso zodziai, pritariu
Niekaip negali sudoroti Venckienės, tai ”gaudo”kiekvieną jos pasakytą žodį. Ponai , baikite juokinti svietą. Tegu tik būna visi tokie teisininkai, kaip Venckienė, Lietuvos teismuose nebūtų tokio jovalo, koks yra dabar.PAGARBA VENCKIENEI, palaikome ją, nes ji yra teisi.
irgi uz Saiulius- PAGARBA VENCKIENEI
kai kurios TV laidos pasinaudos sita Cerniausko ideja.O aplamai, ar nereiketu jo pacio paduoti i teisma, nes perdaug jau sau leidzia su savo smeiztais.Puras jau savo kolegu isjuoktas ir pazemintas lygiai uz tokius pacius drapstymus .
ir vel teismai pagal labai” teisingus kaltintojus” pradejo sokti pasiutpolke. Ir vel nori prisiteisti sau garbe.Juokas. Lyg tai liaudis nesupranta. Bet cia gi svarbu pries Venckiene. Mato, kad ne i ju nauda viskas krypsta, tai reikia vel provokacijas pradeti.Atsimine, kada tai buvo, pernai gruodi anstoles zodzius persake.Puikiai zinot, kad tokiais veiksmais dar labiau tersiat dar esamiems doriems teisejams mundura. Arba vel pradeda, lyg tai kazkoki ivyki noredami pridengti.
Didesne gresme kelia G.Cerniauskas su savo ginamaja:tendencingai nutyli apie savo ginamosios tikraji statusa sioje byloje(turiu omeny spec.liudininkes).Klausimas ar galima atiduoti vaika moteriai,tegu ir biologinei motinai,kuri galimai pardavinejo savo vaika!!!!!! Neranda rimtesniu nusizengimu darbe,tai nors cia ikasti stengiasi
gerai išmanydama įstatymus bei žinodama Lietuvos Respublikos konstitucijos 109 straipsnyje įtvirtintą nuostatą, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai, Ji suprato, kad teisingumas vykdomas ne pagal įstatymus, ir pasakė garsiai.
Ji kaip tik rodė pavyzdį – nei kada ėmė kyšius, nei nuo laiptų nupuolė, nei parašus klastojo. Reikia tik padėkoti jai, kad atskleidė teismų silpnąsias puses ir kad sąžiningi teisėjai turės galimybę sustiprinti teismo autoritetą.
Teisėjų taryba ir teisėjai, ar jūs visai apakote, ar jums atrodo, kad Lietuvos piliečiai prarado sveika protą ir nuovoka. Stebint jūsų veiklą , klausant komenterus ir priimamus sprendimus susidaro toks vaizdas, kad jūs labai, labai, labai toli atsilike nuo realaus žmonių gyvenimo ir gyvenate kažkokiame mistiniame kitų išmatavimų pasaulyle. Gerbiamieji nepamirškite, kad jūs taip pat po priesaika, istatymai galioja ir jums, kaip ir visiems Lietuvos piliečiams.
Suverenitetas – visiškas politinis, teisinis ir kitoks valstybės savarankiškumas, nepriklausomybė. Jeigu Venckienės žodžiai gali pakenkti valstybės savarankiškumui, vadinasi, reikia kažką keisti valstybėje.
“Viešai išsakytas N. Venckienės pareiškimas kelia didelę grėsmę Lietuvos Respublikos suverenitetui ir konstitucinei santvarkai.”
Vajetau! Pasakykit, kaip kelia? Man rodos, TEDK tokiais pareiškimais silpnina savo autoritetą. Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai. O didesnė dalis tautos, nepraradusi teisingumo jausmo, suvokia, kad N.Venckienė teisi.
Kai jus ponai ten sedintys laikysites istatymu ir nemeluosit neimsit kysiu tada ir galesite kazka vapseti..Stiprybes Neringai atsilaikyti pries situos grobuonis!
Didesne gresme kelia G.Cerniauskas su savo ginamaja:tendencingai nutyli apie savo ginamosios tikraji statusa sioje byloje(turiu omeny spec.liudininkes).Klausimas ar galima atiduoti vaika moteriai,tegu ir biologinei motinai,kuri galimai pardavinejo savo vaika!!!!!! Neranda rimtesniu nusizengimu darbe,tai nors cia ikasti stengiasi:kuo daugiau drausminiu bylu,tuo lengviau bus susidoroti su saziningu zmogumi
N. Venckienės žodžiai buvo išplatinti visuomenės informavimo priemonėse ir taip buvo susilpnintas pasitikėjimas šalies teisine sistema, atskiromis jos institucijomis, tikėjimu įstatymų viršenybe ir galia. — Nu kietuolė! Pasakė žodžius ir susilpnėjo pasitikėjimas ne tik institucijomis, bet ir įstatymais! Venckiene! Pasakyk dar ką nors tinkamo!
Kvailesnių kaltinimų neteko skaityti.Su tomis drausmės bylomis visiškai save demaskavot.Tur būt glvojat, kad mes esam visiški debilai ir nesuprantam, kas vyksta. O mes matom, kad aklas aklą veda ir abu į duobę krenta. Į gilią duobę. Ar išsikrapštysit ponai, kai ateis laikas pjauti, ką pasėjot?