Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Gruodis 6 Penktadienis
 

TEDK: Visuomenės kurstymas nesivadovauti įstatymais su teisėjo vardu nedera

2012-05-16 18:16 | Teisėsauga | Komentarų (77)

Kauno apygardos teismo teisėjai N.Vecnkienei iškelta penktoji drausmės byla. KK nuotr.

Po nepalankaus Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo „teisingumą vykdyti patiems“ vienos iš televizijų žinių reportaže raginusi teisėja Neringa Venckienė, Teisėjų etikos ir drausmės komisijos vertinimu, pažeidė teisėjui keliamus reikalavimus – dėl to drausmės bylų maratono nevengiančiai Kauno teisėjai iškelta dar viena drausmės byla.

Spręsdama, ar Kauno apygardos teismo teisėjai iškelti drausmės bylą, Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) pastarajame posėdyje rėmėsi Teisėjų tarybos, advokato Gintaro Černiausko teikimu dėl viešų teisėjos N. Venckienės pasisakymų per žiniasklaidos priemones ir Laimutės Stankūnaitės bei jos advokato prašymu iškelti drausmės bylą dėl teismo sprendimo nevykdymo.

„N. Venckienė yra asmuo, užimantis teisėjo pareigas, t. y. pareigūnė, kurios priedermė taikyti įstatymus, saugoti ginti ar atkurti pažeistas piliečių, šalies gyventojų teises bei laisves. Teisėjui keliami aukštesni elgesio standartai nei kitiems asmenims. Tiek eidamas tiesiogines pareigas, tiek laisvu nuo pareigų metu teisėjas privalo vadovautis padorumo ir pavyzdingumo principais, būti nepriekaištingos reputacijos, saugoti bei kitaip savo elgesiu nežeminti teisėjo ir teismų vardo, profesinėje veikloje ir privačiame gyvenime savo elgesiu, kalba, drausme rodyti pavyzdį, laikantis visuotinai pripažintų moralės normų ir etikos reikalavimų“, – rašoma TEDK adresuotame Teisėjų tarybos teikime.

Teisėjų taryba nurodo, kad būdama Kauno apygardos teismo teisėja ir gerai išmanydama įstatymus bei žinodama Lietuvos Respublikos konstitucijos 109 straipsnyje įtvirtintą nuostatą, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai, pareikšdama, kad asmenys teisingumą turėtų vykdyti patys ir teisingumo Lietuvoje pasiekti neįmanoma, N. Venckienė pasielgė nesuderinamai su teisėjo elgesiui keliamais reikalavimais.

Šioje situacijoje, anot Teisėjų tarybos, reikšminga tai, kad N. Venckienės žodžiai buvo išplatinti visuomenės informavimo priemonėse ir taip buvo susilpnintas pasitikėjimas šalies teisine sistema, atskiromis jos institucijomis, tikėjimu įstatymų viršenybe ir galia. Išsakydama savo komentarus teisėja suprato, kad jos žodžiai bus paskleisti per visuomenės informavimo priemones ir taps plačiai žinomi. Tokiais komentarais užgauliai vertinamas teisingumą vykdantis teismas bei teisėjai, griaunamas pasitikėjimas visa Lietuvos teismų sistema bei teise.

Dėl Teisėjų tarybos skundžiamų raginimų vykdyti teisingumą ir tame pačiame žinių reportaže nuskambėjusių grasinimų antstolės Sonatos Vaicekauskienės atžvilgiu kreipęsis advokatas Gintaras Černiauskas savo prašyme nurodo, kad N. Venckienės frazė yra užslėptas grasinimas nužudyti savo profesinę pareigą vykdančią antstolę. Kadangi grasinimas išsakytas viešai, anot G. Černiausko, visiškai realu, kad, esant susiskaldžiusiai visuomenei, toks teisėjos pareiškimas kai kurių žmonių gali būti suprastas kaip tiesioginis nurodymas veikti.

„Viešai išsakytas N. Venckienės pareiškimas kelia didelę grėsmę Lietuvos Respublikos suverenitetui ir konstitucinei santvarkai. Pabrėžiame, kad tokius žodžius sakė pati N. Venckienė, kuri kaip teisėja visiškai supranta, kad teismingumas demokratinėje valstybėje vykdomas tik teismų“, – prašyme iškelti drausmės bylą dėl viešų raginimų, grasinimų ir psichologinės prievartos prieš teisėjos globojamą mergaitę dėsto G. Černiauskas.

Lygiagrečiai prašymą iškelti drausmės bylą TEDK pateikusi Laima Stankūnaitė pagrindiniu etikos reikalavimų pažeidimu nurodo Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo civilinėje byloje nevykdymą.

Įvertinusi visas aplinkybes, TEDK teisėjos N. Venckienės veiksmuose įžvelgė etikos reikalavimų pažeidimų ir drausmės bylą perdavė toliau nagrinėti Teisėjų garbės teismui. TEDK vertinimu, privačiuose santykiuose pasisakymais teisėjas neturėtų menkinti savo darbą vykdančių pareigūnų ar institucijų. Be to, teisėjas savo elgesiu turėtų rodyti pagarbą tiems, kurie vykdo savo pareigas, bendradarbiauti, siekiant įgyvendinti teismo sprendimą, ir neturėtų diskredituoti teismų, teisėjo darbo bei valstybės.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Nu absurdas, Venskiene kaltina būtais ir nebūtais dalykais. O kada bus iškelta drausmės byla KRYŽEVIČIUI kai Venskienę pavadino visos tautos pūliniu. Nu visiems aišku, kad klanas leidžia paskutines konvulsijas tai jau nuprotėjo su savo bylų iškėlimu. Visai baigiat apdergt valstybę.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. neiskelta i byla antstolei ir policijos pareigunui, kurie suorganizavo toki ziauru vaiko emima?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Neringa VENCKIENE , kaip tik ir VYKDO TEISINGUMA, NETERSDAMA TEISEJO VARDO ! Ir tikrai ji ne vienisa sitoj kovoj pries pedofilija Lietuvoje. . MUSU DAUGUMA!

  Pedofilai ir ju uztarejai labai greitai raudonuos is gedos .
  Isiskaitykite i Cerniausko teksto istraukas. Tai jis , interpretuodamas Venckienes zodzius, provokuoja zmones!
  Idomu ar ,, brangusis advokatas,, isdris atsiprasyti ?
  Teisine sistema musu salyje — betvarke !
  Tik si kart toji ,, betvarke,, paliete skaudziausia lastele – MUSU VAIKUS.
  Va dabar si ,,betvarke,, susinaikins.

  Aciu Dievui!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Uzjauciame ponia gerbiama Venckiene. Laikykites. Jau cia pat rinkimai. Laukiame jusu juose,nes bus Daug balsu. O koncervai skrajuciu gali nebedalinti,nes nepades. Mes matome,kad atitruke esate nuo tautos skausmo ir neteisybes. Tad ruoskites lauk.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Advokatai,ar jums nedaro gėdos Černiausko asmuo.Neatiduoda skolos ,šantažuoja buvusią žmoną,nesirūpina vaiko išlaikymu.Jam turi būti iškelta baudžiamoji byla už žodžius”kai paimsim mergaitę ji kalbės kitaip”-tai tiesioginis grasinimas ,daryti poveikį mergaitės psichikai,viešojoje erdvėje.Kur jūs temidės tarnai,štai kur nusikaltėlis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Venckiene kantri – ji dar labai kultūringai pasake, man būtų tokia situacija, tai aš ir akis išdraskyčiau už brolį, jo dukrą

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. jei gyventume Baltarusijoj, tai suprasciau, kad už nuomonės sakyma vis baudos ir baudos, o mes gyvenam Lietuvoj, tai kaip cia gaunas, ar jau Lietuva ne demokratine respublika

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. kas kas o stankunaite dar skundzia venckiene, ji ne mažo jos pirstelio neverta ta apsimetele ir melage, slykstyne kaip mergaite sake

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Atstokit nuo Venckienės,juokinat Lietuvą su drausmės bylom. Jus reikia teisti už Venckienės psichologinį terorą,kiek galima žmogų persekioti ,reketuoti.Venckienė nusičiaudėjo klanas puola.Ar Lietuvoje yra žodžio laisvė,o kad reikėtų savo artimą nuo iškrypėlių išsaugoti aš netik kalbėčiau,bet ir veikčiau .Lazda turi du galus,dabar jūs skolinat Venckienei-vėliau tauta jums tą skolą grąžins(jus teis).

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. tai idomu o kaip su kondratjevu kuris neteisetai persekiojo zmogu ?tai jam uz tai turbut priklause paaukstinimas.supuvusi morale ir sazines nebuvimas galutinai prazudis musu Lietuva.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • tikrai tik juokas ima is ju visu tu pasaku,galetu ka nors ir gudriau sumastyt, bet , kai visi nulinio intelekto ner ko noret.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • kodel tik penkta nuobauda, galejot iskart kokias astuonias , tai ko cia taip mazai , neidomu.Sveikatos ir stiprybes kovojant , gerbVenckiene.Visi, dori ir neiskrype zmones – jusu puseje, musu laaabai daug, o ju..gal kelios desimtys.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Giname mergaitę, išeisime į gatves apginti ir Neringos.Nieko naujo, kas neapkenčia tiesos,neapkenčia ir to, kas išdrįsta ją pasakyti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Niekaip negali sudoroti Venckienės, tai ”gaudo”kiekvieną jos pasakytą žodį. Ponai , baikite juokinti svietą. Tegu tik būna visi tokie teisininkai, kaip Venckienė, Lietuvos teismuose nebūtų tokio jovalo, koks yra dabar.PAGARBA VENCKIENEI, palaikome ją, nes ji yra teisi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. kai kurios TV laidos pasinaudos sita Cerniausko ideja.O aplamai, ar nereiketu jo pacio paduoti i teisma, nes perdaug jau sau leidzia su savo smeiztais.Puras jau savo kolegu isjuoktas ir pazemintas lygiai uz tokius pacius drapstymus .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. ir vel teismai pagal labai” teisingus kaltintojus” pradejo sokti pasiutpolke. Ir vel nori prisiteisti sau garbe.Juokas. Lyg tai liaudis nesupranta. Bet cia gi svarbu pries Venckiene. Mato, kad ne i ju nauda viskas krypsta, tai reikia vel provokacijas pradeti.Atsimine, kada tai buvo, pernai gruodi anstoles zodzius persake.Puikiai zinot, kad tokiais veiksmais dar labiau tersiat dar esamiems doriems teisejams mundura. Arba vel pradeda, lyg tai kazkoki ivyki noredami pridengti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Didesne gresme kelia G.Cerniauskas su savo ginamaja:tendencingai nutyli apie savo ginamosios tikraji statusa sioje byloje(turiu omeny spec.liudininkes).Klausimas ar galima atiduoti vaika moteriai,tegu ir biologinei motinai,kuri galimai pardavinejo savo vaika!!!!!! Neranda rimtesniu nusizengimu darbe,tai nors cia ikasti stengiasi

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. gerai išmanydama įstatymus bei žinodama Lietuvos Respublikos konstitucijos 109 straipsnyje įtvirtintą nuostatą, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai, Ji suprato, kad teisingumas vykdomas ne pagal įstatymus, ir pasakė garsiai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Ji kaip tik rodė pavyzdį – nei kada ėmė kyšius, nei nuo laiptų nupuolė, nei parašus klastojo. Reikia tik padėkoti jai, kad atskleidė teismų silpnąsias puses ir kad sąžiningi teisėjai turės galimybę sustiprinti teismo autoritetą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Teisėjų taryba ir teisėjai, ar jūs visai apakote, ar jums atrodo, kad Lietuvos piliečiai prarado sveika protą ir nuovoka. Stebint jūsų veiklą , klausant komenterus ir priimamus sprendimus susidaro toks vaizdas, kad jūs labai, labai, labai toli atsilike nuo realaus žmonių gyvenimo ir gyvenate kažkokiame mistiniame kitų išmatavimų pasaulyle. Gerbiamieji nepamirškite, kad jūs taip pat po priesaika, istatymai galioja ir jums, kaip ir visiems Lietuvos piliečiams.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Suverenitetas – visiškas politinis, teisinis ir kitoks valstybės savarankiškumas, nepriklausomybė. Jeigu Venckienės žodžiai gali pakenkti valstybės savarankiškumui, vadinasi, reikia kažką keisti valstybėje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. “Viešai išsakytas N. Venckienės pareiškimas kelia didelę grėsmę Lietuvos Respublikos suverenitetui ir konstitucinei santvarkai.”
  Vajetau! Pasakykit, kaip kelia? Man rodos, TEDK tokiais pareiškimais silpnina savo autoritetą. Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai. O didesnė dalis tautos, nepraradusi teisingumo jausmo, suvokia, kad N.Venckienė teisi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Kai jus ponai ten sedintys laikysites istatymu ir nemeluosit neimsit kysiu tada ir galesite kazka vapseti..Stiprybes Neringai atsilaikyti pries situos grobuonis!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. Didesne gresme kelia G.Cerniauskas su savo ginamaja:tendencingai nutyli apie savo ginamosios tikraji statusa sioje byloje(turiu omeny spec.liudininkes).Klausimas ar galima atiduoti vaika moteriai,tegu ir biologinei motinai,kuri galimai pardavinejo savo vaika!!!!!! Neranda rimtesniu nusizengimu darbe,tai nors cia ikasti stengiasi:kuo daugiau drausminiu bylu,tuo lengviau bus susidoroti su saziningu zmogumi

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. N. Venckienės žodžiai buvo išplatinti visuomenės informavimo priemonėse ir taip buvo susilpnintas pasitikėjimas šalies teisine sistema, atskiromis jos institucijomis, tikėjimu įstatymų viršenybe ir galia. — Nu kietuolė! Pasakė žodžius ir susilpnėjo pasitikėjimas ne tik institucijomis, bet ir įstatymais! Venckiene! Pasakyk dar ką nors tinkamo!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Kvailesnių kaltinimų neteko skaityti.Su tomis drausmės bylomis visiškai save demaskavot.Tur būt glvojat, kad mes esam visiški debilai ir nesuprantam, kas vyksta. O mes matom, kad aklas aklą veda ir abu į duobę krenta. Į gilią duobę. Ar išsikrapštysit ponai, kai ateis laikas pjauti, ką pasėjot?

   Thumb up 0 Thumb down 0 
bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/geriausios-puko-dainos-2019-302454
Video reportažas


bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/geriausios-puko-dainos-2019-302454

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...