Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Birželis 19 Trečiadienis
 

Tautos forumas: S.Tomas stojo į vieną gretą su R.Vanagaite, M. Ivaškevičiumi ir kitais, kurie nuosekliai dergia iškiliausius Lietuvos partizaninio judėjimo dalyvius

2019-04-12 13:35 | Naujienos | Komentarų (19)

Tai buvo provokacija prieš valstybę, teigia Tautos forumas

Lietuvos Respublikos Prezidentei

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui

Lietuvos Respublikos Seimo frakcijoms

Lietuvos Respublikos Vyriausybei

Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai

Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai

Vilniaus miesto merui

Žiniasklaidai

TAUTOS FORUMO

PAREIŠKIMAS

2019 m. balandžio 12 d.

Dėl Stanislovo Tomo surengtos provokacijos prieš valstybę

2019 m. balandžio 8 d. pilietis Stanislovas Tomas viešai sudaužė Nepriklausomos Lietuvos karininkui antinacistinio ir antisovietinio pogrindžio dalyviui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai skirtą atminimo lentą, pritvirtintą ant Vrublevskių bibliotekos sienos Vilniuje. Jis tai padarė sąmoningai, o vandalizmo aktą išplatino žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.

Iki šios provokacijos viešojoje erdvėje buvo nuolat eskaluojamos diskusijos dėl tariamo Generolo Vėtros dalyvavimo žydų masinėse naikinimo operacijose vokiečių okupacijos laikotarpiu. Jos tęsėsi netgi po to, kai Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGTC) 2015 metais parengė pažymą, kad Generolas Vėtra nedalyvavo žydų masinėse naikinimo operacijose.

JAV gyvenantis Lietuvos pilietis Grantas Arthuras Gochinas apskundė Vilniaus apygardos teismui minėtą LGGTC išvadą, tačiau teismas, nuodugniai ištyręs visas aplinkybes, atmetė šio asmens skundą kaip nepagrįstą. Todėl S. Tomo viešai surengta vandalizmo akcija pirmiausia buvo nukreipta prieš teisinės valstybės institucijas, menkinant Vilniaus apygardos teismo sprendimą dėl Generolo Vėtros išteisinimo, taip pat ji siekė sukelti kuo didesnį pasipiktinimą ir sukiršinti visuomenę.

Į minėtą akciją Lietuvos politikai sureagavo nevienareikšmiškai: LR Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis ir Arūnas Gumuliauskas kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės merą Remigijų Šimašių, ragindami jį atstatyti sudaužytą memorialinę lentą. Seimo narių nuomone, tokią barbarišką akciją paskatino Lietuvos Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų viešai reiškiamas nepasitenkinimas šia memorialine lenta.

Vilniaus meras R. Šimašius pareiškė apgailestavimą dėl vandališkų S. Tomo veiksmų ir paskubėjo pridurti, jog neplanuoja net svarstyti atminimo lentos atkūrimo, nes esą savivaldybė jos įrengimo nefinansavo ir nepalaikė, tuo akivaizdžiai rodydamas nepagarbą Vilniaus apygardos teismo sprendimui dėl Generolo Vėtros išteisinimo ir netiesiogiai pritardamas minėto vandalo veiksmams. Vėliau visuomenei paviešinus, kad Vilniaus miesto savivaldybė 1998 m. vis dėlto skyrė 7741 litų šiai atminimo lentai pagaminti, meras nuomonę pakeitė ir paragino „nežongliruoti šia tema“. Panašiai ir Vilniaus miesto tarybos narys Valdas Benkunskas viešai pasmerkė minėtą vandalizmo akciją, tačiau teigė, jog pirmiausia būtina išsiaiškinti, kas inicijavo atminimo lentą, ir kad jos atnaujinimo svarstymas dar yra per ankstyvas.

Tautos forumas pažymi, kad visuomenė yra klaidinama, kai sakoma, jog 2019 m. balandžio 8 d. S. Tomas, sudaužęs Generolo Vėtros atminimo lentą, siekė tik primesti savo požiūrį į šį Nepriklausomos Lietuvos karininką arba tik atkreipti dėmesį į savo vardu pavadintą visuomeninio rinkimų komiteto sąrašą, neva tai buvo vieno asmens nepasitenkinimo akcija. Privalome suvokti, jog S. Tomo surengtos provokacijos tikslas nėra trumpalaikis noras pasityčioti iš Lietuvos istorinės atminties. Jis stojo į vieną gretą su R.Vanagaite, M. Ivaškevičiumi ir kitais asmenimis, kurie nuosekliai dergia iškiliausius Lietuvos partizaninio judėjimo dalyvius, mūsų šalies istorines asmenybes. Todėl nekyla jokių abejonių, jog tai yra gerai apgalvota ir suplanuota provokacija, nukreipta prieš nepriklausomą Lietuvos valstybę Prezidento rinkimų išvakarėse. Jos tikslas – ne tik prikišamai parodyti, kad valstybė nėra nepajėgi rūpintis istorinių vertybių apsauga, o jos teismų sprendimai nėra gerbiami ir vykdomi. Šia vandalizmo akcija siekta sukiršinti visuomenę, išprovokuoti analogiškus neteisėtus vandalizmo veiksmus visoje šalyje – pavyzdžiui, paskatinti naikinti sovietmečio kultūros veikėjų (P. Cvirkos, S. Nėries ir kt.) skulptūras, kad panašių akcijų priedangoje provokatoriai pradėtų daužyti antkapius žydų kapinėse arba išniekintų Antrojo pasaulinio karo metais žuvusių Rusijos kareivių kapus. Šie S. Tomo ir į jį panašių veikėjų tikslai yra ilgalaikiai. Jie siekia išklibinti Lietuvos visuomenę, pasėti žmonėms abejonių dėl Lietuvos valstybingumo, paniką ir neviltį, kurių seniai tikisi mūsų šalies priešai.

Nėra net menkiausios abejonės, jog S. Tomas ir į jį panašūs asmenys, garsiai skelbiantys kovą už teisingumą, veikia įkvėpti ir palaikomi Lietuvai priešiškų politinių jėgų. Viešai žiniasklaidoje platindamas savo vandališkus veiksmus S. Tomas siekia kuo platesnio tarptautinio rezonanso ir Lietuvos valstybės tarptautinio diskreditavimo. Taigi jo surengta provokacija yra sudėtinė ilgalaikio hibridinio karo, nukreipto prie Lietuvą ir Baltijos valstybes, dalis.

Atsižvelgdamas į kylančias grėsmes Lietuvos valstybingumui Prezidento ir Europos Pralamento rinkimų išvakarėse, Tautos forumas reikalauja:

1. kad Lietuvos politikai saugotų teisės viršenybės principą, gerbtų ir be išlygų vykdytų įsiteisėjusius Lietuvos teismų sprendimus;

2. kad Lietuvos teisėtvarkos institucijos, įskaitant Lietuvos valstybės saugumo departamentą, užtikrintų visuomenės rimtį ir nedelsiant imtųsi ryžtingų veiksmų, kad panašaus pobūdžio provokacijos ateityje nepasikartotų;

3. kad Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl Stanislovo Tomo nuskalstamos veikos pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 312 straipsnį (suniokojimas paminklo, arba išniekinimas viešosios pagarbos vietos, vandališki veiksmai viešosios pagarbos vietoje arba dėl rasinių ar nacionalinių motyvų išniekinimas viešosios pagarbos vietos);

4. kad Vilniaus meras R. Šimašius nedelsiant imtųsi atkurti antinacistinio ir antisovietinio pogrindžio dalyviui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai skirtą atminimo lentą ant Vrublevskių bibliotekos sienos Vilniuje.

Siekdamas sutelkti visuomenę Tautos forumas prašo pilietines organizacijas imtis iniciatyvos – atidaryti tam tikrą sąskaitą banke, kad piliečiai pagal išgales galėtų aukoti ir kaupti lėšas Generolo Vėtros atminimo lentai atkurti.

Rengiamų politinių provokacijų ir su jomis susijusių grėsmių akivaizdoje Tautos forumas ragina patriotines jėgas ir pilietinius judėjimus susitelkti, vengti viešo vaidijimosi ir susiskaldymo dėl pažiūrų skirtumų. Turime neleisti priešiškoms jėgoms provokacijomis ir šmeižtais klibinti viešąją tvarką, trikdyti vykstančius demokratinius rinkimus – visuomenei nereikia „gelbėtojų“, nes esame pajėgūs išsirinkti lietuvių tautai ir Lietuvos valstybei realiai, o ne deklaratyviai atstovaujantį Prezidentą ir Europos Parlamento narius.

Tautos forumas:

Vilniaus forumas

Panevėžio forumas

Šiaulių forumas

Alytaus forumas

Kauno forumas

Komentarai

 

 

 
 1. Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:

  sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Na, islike dokumentai rodo, kad Noreika buvo zydsaudys. Faktas. Ir to nepaneigsi ir neisteisinsi.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. tas S.Tomas (Čechanovičius iš Šalčininkų) nusikato žmoniškumui ir turi būti nubaustas.

  Thumb up 5 Thumb down 5

 4. Noriu pasakyti, Tamstai,kad NEKALTI tai žmonės KOVOJĘ už Lietuvos nepriklausomybę.Visi kiti klusniai vykdę okupantų valią buvo…KALTI.
  Aišku PRISIPAŽINTI,kad uoliai tarnavai OKUPANTAMS yra gėda todėl ir vartojamas PASITEISINIMAS okupantų išmislas- melas …nekalti žmonės.
  Kai kolūkio pirmininkas,komunistų partijos sekretorius,stribas,KGB skundikas… yra nekalti žmones, gėda klausytis.
  Kad vaikų gaila,tai teisybė.
  Bet ir OKUPANTAI vaikų negailėjo vežė į Sibirą.

  Thumb up 4 Thumb down 7

   • Okupantai vaikus trėmė į Sibirą. O banditai, atėję naktį, vaikus kartu su tėvais sušaudydavo, arba gyvus sudegindavo. Ne veltui juos žmonės praminė banditais

    Thumb up 10 Thumb down 6

 5. Na,kai ,,nepriklausomas” prokuroras siūlo baudą vietoj kalėjimo,darosi neaišku jis už Vėtrą ar S.Tomą.

  Thumb up 8 Thumb down 1

 6. Palaikau Foruma net gerai nesigilindamas i jo saknis ir kita man nezinoma realybe. Nes negalima visumoje suniekinti Lietuvos partizanu kovojusiu pries TSRS invazija. Lygiai taip kaip ir negalima suniekintu tu kovojusiu su Vokietijos okupacija.
  Tiems kas bendrai Lietuvos partizanus vadina tik banditais, juk kovoja lyg patys pries save…
  Juk imanoma yra kad butu Lietuvoje vel, kita invazija ir daug auku. Argi tada tie nebutu didvyriai kurie kovoja su ginkluotais okupantais ?!
  Bet juk zmones turi teise pasirinkti ar kovoti tik su ginkluotais interventais, ar ir su ivairiais kolaborantais…
  Tose kovose galima visada rasti amoralumo ir nusikalteliu, kaip ju begale yra ir Lietuvos taikiame gyvenime… Betgi todel kas nusikalstamumo yra daug ir taikiame Lietuvos gyvenime, juk nevadinate nusikalteliais visos lietuviu tautos.
  Ir dar; yra tauta kuri patyre oficialuji holokausta WWII metu ir tos tautos atstovu tarpe tikrai buvo daug daug TSKP, NKVD ir KGB nariu. Taciau ta tauta neleidzia kad ja bent kaip nors negatyviai minetu ir baudzia daugelyje saliu tuos, kas kritikuoja ta holokauste nukentejusia tauta ar jos zmones.
  Tad kodel lietuviu tauta (ir ypac partizanai) turejusi tiktai maza dalele kolaborantu su Vokietijos naciais, visumoje kaip ir jos antitarybiniai ar antikolaborantiniai partizanai, yra vadinami zydsaudziais visumoje ?!
  Cia kazkas yra ne taip
  Negalima paniekinti savo tautos kovoroju pries okupacijas ir nuolaidziauti kai tai daro kitu tautu zmones kisdamiesi i Lietuvos gyvenima !
  …net jei ju tarpe ir butu puse nusikalteliu…
  Juk net ir tie “nusikalteliai” daznai kovojo su okupantu, o ne tik vede kriminaline veikla…
  Nesurasite Sventuju karuose !
  Tas kas nezude, nekovojo uz Laisve !
  Tas kas zude…bet kuriuo atveju juk zude…
  Ir vargu ar kare ar okupacijos metu buna Sventi zudymai…
  Juk Sventu isvis nebuna.
  Taciau jusu tautos kaip jusu seimos Nepriklausomybe ir Laisve yra idejos Sventos !
  …ir tukstancius metu vardan Sventu ideju aukojąsi, buvo laikomi tarsi Sventais…
  Nevalia suniekinti tu pasiaukojusiu ir tikejusiu ju sventa ideja laisvinti tauta ir savo namus, nes jie tai dare juk ir del jusu…

  Thumb up 3 Thumb down 2

 7. Kažin ar tame forume yra bent vienas tikras šalies patriotas,kurio artimieji būtų nekaltai išžudyti žiauriais pokario metais?

  Thumb up 11 Thumb down 3

 8. Pagrindinė “bėda” yra ta, kad “didvyriai” per anksti išlindo iš krūmų, o jų palikuonys pradėjo reikalauti privilegijų. Reikėjo dar lukterti, kol išmirs gyvieji kruvinų “žygdarbių” liudytojai – todėl iš to ir kyla visokie “nesusipratimai”…

  Thumb up 11 Thumb down 4

 9. Oho, kiek forumų prisiveisę Lietuvoje, kiek ginančių banditus. O kas leido tą lentą ten kabinti, ar buvo leidimas, ar dabar kiekvienas idiotas kabins atminimo lentas ten kur panorės?

  Thumb up 10 Thumb down 5

  • Nepergyventi, tik nepergyventi !
   Prezidentura uztikrina kad rusai puls jau greitai ir aisku kad jie Lietuvoje likusius fasistus isnaikins.
   O kad rusai nepapultu i Europa ir raketomis neuzmetytu, tai amerikonai jau Europoje pastato ju priesraketine sistema THAAD.
   Valandele palaukite, neliks fasistu…
   Po antros valandeles,- neliks rusu…
   Tikiuos jus tai patenkins… anetaip ?! :)

   Thumb up 2 Thumb down 5

   • tu cia nesarkazink ir neatimk vilties is viltės.
    pailsek nors menesi, nesarkazink jei nieko gero neparasai.
    sakoma, jei gali nerasik. cia apie tave.

    Thumb up 3 Thumb down 3

 10. Ne gyventojaii turi atstatinėti atminimo lentą, o kaltininkas S. Tomas. Teismas turi priteisti tiek, kiek prokuroras pareikalavo. Taip pat teismas gali konfiskuoti nusikaltėlio turtą ir iš to padengti atminimo lentos atstatymą.
  Kadangi S. Tomas šią akciją nukreipė prieš Lietuvos visuomenę, siūlau iš jo atimti Lietuvos pilietybę!

  Thumb up 11 Thumb down 13 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Skelbiama akcija LAISVĖ KŪJAIS NESUDAUŽOMA! 35
Tyrimas: kreiptis į psichologą pagalbos daugiau kaip pusei lietuvių vis dar nėra normalu 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą 
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (15)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Sovietų kariuomenės nusikaltimai Lietuvoje: prieš ir po okupacijos (1)
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras internetinėje svetainėje www.kgbveikla.lt baigė publikuoti dokumentus apie nusikalstamą...

Rusijai gresia vadinamojo S. Magnitskio akto Europos variantas (13)
EP Užsienio reikalų komitete pirmadienį apie 17.30 val. Lietuvos laiku bus svarstoma rezoliucija...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
Seimo nariai kreipėsi į Vyriausybę ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą dėl suskystintų dujų pirkimo iš Rusijos (11)
Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir...
D.Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Ukrainos Prezidentą (19)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pergalės Ukrainos Prezidento rinkimuose proga...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
Neskundžiama nutartimi patvirtintas atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl M. Ivaškevičiaus romano „Žali“ (1)
Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
Išaugo šauktinių pasitenkinimas tarnybos sąlygomis kariuomenėje
Auga šauktinių pasitenkinimas tarnybos sąlygomis. Lyginant su 2016 m., 2018...
 
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (20)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sirijoje – raketų smūgis, JT ST atmetė Rusijos parengtą rezoliuciją (26)
Naktį iš penktadienio į šeštadienį JAV, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...