Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 27 Antradienis
 

Tamsioji Maskvos Didžiojo Teatro pusė

2013-02-02 01:52 | Užsienis | Komentarų (6)

Baletas (sxc.hu)


Vaida Paciūnaitė

Neseniai įvykęs išpuolis prieš Maskvos Didžiojo Teatro meno direktorių Sergėjų Filiną apipilant jį rūgštimi šokiravo ne tik Rusiją, tačiau ir pasaulį. Kol daktarai daro viską, kad išgelbėtų meno direktoriaus regėjimą, sklinda įvairūs gandai, kokios yra tikrosios šio nusikaltimo priežastys. Kyla kelios pagrindinės versijos – profesinis pavydas, spekuliacija bilietais arba asmeninių santykių aiškinimasis. Tarp galimų išpuolio sumanytojų minimas net garsusis baleto meistras Nikolajus Tsiskaridzė.

Vyras, kuris prašė save vadinti Andrejumi (žinoma, tai netikras vardas), sutiko pasikalbėti su vienu Vokietijos laikraščiu, jog atskleistų, kas darosi garsiausiame pasaulio baleto teatre. Vyras tikino teatrui skyręs visą savo gyvenimą, tačiau dabar jo krūtinę yra užgulęs baisus jausmas. „Tai mūsų nacionalinė vertybė, tačiau dabar jos reputacija sugriauta“, – apgailestavo vyras, pridurdamas jog šis baleto meistrų lopšys jau seniai pavirto banditų irštva.

Andrejus jau ištisus dešimtmečius stebi Maskvos Didžiojo Teatro arba kitaip vadinamo tiesiog Bolšoi užkulisius. Jis tvirtino žinąs, kas gavo didžiausią naudą iš baleto rūmų restauracijos kainavusios per 800 milijonus eurų ir kas užsiima spekuliavimu perparduodant bilietus juodoje rinkoje. Žino netgi tai, kuris baleto šokėjas yra oligarchų berniukas-žaisliukas.  Andrejus teigė, jog reikalingi vardai jau įduoti policijai. Visą laiką kalbėdamas apie šį gyvą kultūros paminklą jis kalba  vien apie korupciją, spekuliaciją, seksą ir kitokius nešvarius sandorius.

Intrigų pasitaiko daugumoje teatrų, tačiau čia jos visai ne tokios kaip įprasta, kuomet konkuruojama dėl spektaklio režisavimo ar geresnės rolės. Riba tarp to, kas leistina ir neleistina, moralu ir nemoralu, čia visiškai kitokia nei Vakarų valstybėse, o Didžiojo Maskvos baleto užkulisiai visos valstybės socialinio gyvenimo atspindys. Rusijos Kultūros ministras apgailestaudamas teigė, jog tai išpuolis ne tik prieš artistą, tačiau ir prieš visą Maskvos Didįjį Teatrą bei Rusijos kultūrą.

Lemtingą naktį Sergėjus Filinas snieguotu keliu žengė link namų, juos beveik pasiekęs buvo pašauktas vardu. Atsisukęs pamatė kaukėtą vyrą. Akimirksniu pamanė būsiąs nušautas, tačiau, iš tiesų, jo laukė kita bausmė. S. Filinas gąsdinamas buvo ir anksčiau, todėl pats kone laukė tokios pabaigos. Kurį laiką šiurpių  skambučių susilaukdavo pats ir jo šokėjai. Vyras netgi kreipėsi į generalinį direktorių prašydamas apsaugos, tačiau jam buvo atsakyta.

Ligoninės atstovė pranešė, jog reikės nemažai operacijų, jog būtų atkurtas S. Filino veidas ir išgelbėta jo rega. Ir netgi pasitelkus visas operacijas labiausiai tikėtina, jog 42 metų vyras liks subjaurotas visam gyvenimui.

Kelios dienos po užpuolimo S. Filinas davė televizijai interviu. Palatos lovoje gulintis vyras buvo aprištas tvarsčiais. Vyras teigė, jog šokėjų išvaizda ir kūnai yra svarbiausias jų turtas. Užpuolikas ar jo užsakovai nenorėjo nužudyti Sergėjaus Filino, jie norėjo šį, nepaisant amžiaus vis dar jaunatviškai atrodantį vyrą, sunaikinti.

S. Filino pirmtakas Aleksėjus Ratmansky 2009 m. paliko teatrą pajautęs, jog yra palaužtas savo paties žmonių. „Teatre nebeliko jokios moralės“ – palikdamas postą kalbėjo jis, – „Klikos, spekuliacija bilietais, išprotėję gerbėjais, galintys padaryti viską dėl savo dievaičių – visa tai pavertė Didįjį Maskvos Teatrą nesveiku“. Tiesa, po A. Ratmanskio pareigas dvejus metus ėjo Genadijus Janinas, tačiau šis buvo priverstas pasitraukti, kuomet internete pasirodė nuotraukos, kuriose jis turi lytinių santykių  su vyru. Homoseksualumas Rusijoje vis dar menkai toleruojamas, jog vyras būtų galėjęs išlikti poste.

Naujasis direktorius buvo ypač ambicingas – tikriausiai pernelyg ambicingas. Tai ypač griežtų tradicijų teatras ir bet koks pokytis susilaukdavo kritikos kaip bandymas vesternizuoti jį. Tačiau Sergėjus Filinas vis tiek norėjo permainų. Vienas iš jo akibrokštų – solo partijos skyrimas JAV šokėjui Davidui Hallbergui. Vėliau į komandą buvo priimti du užsienio choreografai – britas Wayne McGregor ir prancūzas Jean-Christophe Maillot.

Kitas garsus Rusijos režisierius Vladimiras Malakhovas dirbantis Berlyne buvo pasibaisėjęs, kokie dalykai dedasi jo gimtosios šalies kultūroje. Tokius išpuolius jis vadina grįžimus į viduramžius.

Manoma, jog Rusijoje didžiausiu užpultojo S. Filino priešu buvo garsusis baleto meistras Nikolajus Tsiskaridze, kuris buvo pagrindinis konkurentas dėl posto Maskvos Didžiajame Teatre. Šokėjas ne kartą kaltino S. Filiną užsiimant nešvariais darbeliais. N. Tsiskaridze taip pat turi nemažą užnugarį su užtarėjais. Vasarą dalis trupės parašė tiesioginį kreipimąsi į Vladimirą Putiną su prašymu meno direktoriumi paskirtį būtent šį gruzinų kilmės šokėją. Tad nieko stebėtino, jog ir ši baleto superžvaigždė yra įtariama prisidėjusi prie užpuolimo.

Taigi šiuo metu Rusijoje sklando trys versijos. Pirmosios šalininkai tvirtina, jog viskas greičiausiai užvirė dėl vaidmenų balete. Pagal antrąja dėl visko kalta meilė ir pavydas. S. Filinas nebuvo homoseksualus, bet ypatingo grožio šokėjas iš proto neva galėjo išvesti tiek vyrus, tiek moteris, kurie galėjo ryžtis bet kam. Trečią teoriją palaiko Vokietijos laikraščio Spiegel kalbintas Andrėjus, kuris mano, jog tirdama bylą policiją turėtų pasidomėti nešvariu Bolšoi vykdomu verslu. Nors Andrejus negali įvardinti koks S. Filino vaidmuo šioje sistemoje, kuri vertėsi bilietų perpardavinėjimu trigubai didesnėmis kainomis.

Tačiau šiame kultūros židinyje buvo parduodami ne tik bilietai, bet ir seksas. Apie tai prabilo ir buvusi šio baleto prima balerina Anastasija Voločkova. 37 m. moteris kalbėdama apie Bolšoi prisimena ne ką kitą, o tiesiog didelį viešnamį. A. Voločkova neseniai sukėlė audras paviešindama baleto pasaulio paslaptis. Ji pasakojo apie oligarchus kviečiančius šokėjus pietus, o šie neapsirodavo šokių aptarimais ir neapsieidavo be fizinio kontakto. Kiekvienas atsisakęs pakvietimo galėjo atsisveikinti su savo karjera. Taip pat buvo prisimintas 2003 m. metų skandalas, kuomet viena garsiausių balerinų buvo nemotyvuotai atleista iš Bolšoi. Norėdamas jos atsikratyti tuometinis artistų direktorius A. Iksakovas neva pasiuntė į jos kambarį du vyriškius su gėlėmis, kurie peiliais užpuolė buvusią primą baleriną.

Visi kas kalba apie Maskvos didžiojo baleto užkulisius praskleisdami širmas vienaip ar kitaip atskleidžia šio pasaulio niūrumą. Dabar belieka tikėtis, jog policija nustatys kas yra atsakingas už siaubingą S. Filino užpuolimą.

Komentarai

 

 

 
 1. atsakys arba Ne!, nes ju teisesaugoje tiek teisingumo ir noro kaltuosius surasti ,kiek ir pas mus ,o musuose ko nereikia ,to ir neranda,juk sistema liko vis ta pati,sistema reikia keisti,o tada kaltu ir nekaltu jieskoti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Paidearstos moka puikiai maskuotis,turi ir puikias seimas.Cia kalbama apie tas-elitines.O kas,jei tie importiniai sukele pavyda artimai paiderastai?Prisiminkit 1970 m.,kai garsi lietuvos kinostudijos paiderasta iskeiite vietini i importini is Maskvos.Ziauri zmogzudyste,cia tik rugstis

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. iskrypeliai sodomitai jau prisikase iki teatro.manau putinas sutvarkys visus iskrypelius.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Tikrai, kad svieto pabaiga.
  Stai prie ko privede nebaudziamumas.Kriminalistai, puikiai zinodami, kad kazkur pradeda kurtis kazkokia nusikalteliu grupele, galimai sudaro salygas tai grupelei siausti iki pasidaro klanai. Kodel nededama jokiu pastangu tuoj pat uzkirsti tam kelia? Kur tai matyta.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...