Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 27 Antradienis
 

Tamsioji Gruzijos režimo “vakarietiška” pusė

2013-02-15 13:38 | Užsienis | Komentarų (10)

Ginklai ir amunicija iš Jordanijos tiekiami į Gruziją, iš kurios po to ginklai keliauja į Turkiją per Gruzijos oro uostą Kutaisi. O Turkijoje ginklai yra tiekiami Sirijos teroristams.


Ramūnas Alaunis

2013 vasario mėnesio pradžioje “Veido” žurnalas paskelbė straipsnį: “Vienintelė alternatyva Gruzijai – Vakarai”.  Taip teigia naujosios Gruzijos vyriausybės užsienio reikalų ministrė Maja Pandžikidzė, “o vienintelis būdas stabilizuoti santykius su Rusija – atsiimti iš jos okupuotas šalies teritorijas.” Gruzijos Užsienio reikalų ministrės Majos Pandžikidzės nuomone, kuri tuo pačiu yra ir Gruzijos vyriausybės pozicija ,“narystė NATO ir ES į šį regioną (Lietuvą) atnešė saugumą, stabilumą ir demokratiją.”

Taigi, Gruzija savo vyriausybėje turi dar vieną psichopatinę asmenybę, kokių Lietuvoje jau pilna. Tai reiškia, kad po rinkimų ir naujos vyriausybės sudarymo liko tas pats Gruzijos režimas.

Tad grįžkime prie tikrovės ir pažiūrėkime, kaip realiai gyvena Lietuvos “draugė” Gruzija, įgyvendindama vakarietišką alternatyvą.

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, kad Gruzija yra ir bjauriausio JAV dominavimo Kaukazo regione įtakos zonoje.

Neseniai Australijos vyriausybė atleido žurnalistą Timą Byrnesą iš Australijos vyriausybės Transliavimo, Komunikacijų ir Skaitmeninės Ekonomikos departamento po to, kai Byrnesas paviešino slaptą informaciją ir „nutekintus“ dokumentus, kuriuos jam perdavė Britanijos žurnalistas Jeffrey Silvermanas, apie JAV vyriausybės planus paslapčiomis gabenti ginklus ir amuniciją į Gruziją, kurioje sėkmingai įsitvirtino Amerikos statytinis Michailas Saakašvilis “Rožinės revoliucijos” metu 2003 metais.

Australietis Timas Byrnesas ir jo kolega amerikietis žmogaus teisių gynėjas Jeffrey Silvermanas 2012 metais gavo slaptus dokumentus ir informaciją, kuri parodė Jungtinių Valstijų planus ir sudėtingą dominavimo Kaukazo regione darbotvarkę, įtikinančią Gruziją tapti NATO nare, ir įkurti šalyje dideles karines bazes, kurios taps didele grėsme Iranui ir galės būti naudojamos kaip svertinė jėga Amerikai toliau darant ekonominį-politinį spaudimą Iranui dėl jo tariamai vykdomos branduolinės programos.

Paviešinti slapti dokumentai atskleidžia galimą aukšto rango korupciją JAV ginklų gamybos pramonėje. Juose demaskuojamas nelegalių ginklų gabenimo iš JAV mechanizmas ir infrastruktūra. Paviešinta informacija atskleidžia, kaip du JAV Nacionalinio Saugumo Departamento darbuotojai daro sandėrį su ginklų ginklų prekeviais – ginklų, kurie bus nelegaliai tiekiami į Gruziją.

Dokumentai susiję su JAV, Vokietija, Turkmenistanu. Gruzija paminėta tik kaip “tranzito” šalis. Šioje nelegalių ginklų gabenimo į Gruziją kontrabandoje yra įsivėlusi ir Meksika.

Jungtinės Valstijos finansuoja daugelį Gruzijos valstybinių institucijų, turint tikslą paversti Gruziją savo politine ir karine baze strateginiame Kaukazo regione.

2003 metais JAV vyriausybė finansavo ”Rožinę Revoliuciją”, per kurią buvo pastatytas pro-Amerikietiškas prezidentas Mikhailas Saakashvillis, kuris užgesino demokratijos švyturį regione. Saakashvillio režimas vis dar apimtas aukšto lygio korupcijos, žmogaus teisių pažeidimų ir narkotikų kontrabandos.

JAV nelegaliai slapta tiekė ginklus Čečėnijos sukilėliams

Tą patį patvirtino Amerikos žurnalistas, žmogaus teisių aktyvistas Jeffrey Silvermanas, tuo metu dirbęs Gruzijoje ir tyręs, kaip JAV vyriausybė nelegaliai tiekė ginklus Čečėnijos kovotojams, įsikūrusiems Gruzijos Pankrisi tarpeklyje, kuris taip pat asmeniškai susipažino su čečėnų gyvenimu.

Jeffrey Silvermanas yra vienas iš tų nedaugelio žmonių, kuris yra išsilavinęs, turi sukaupęs istorinių žinių ir įgijęs patirties Gruzijos regione, kuriame jau gyvena daugiau kaip 21 metus. 2008 metų Gruzijos-Rusijos karo metu Silvermanas buvo atsidūręs priešais Rusijos fronto linijas ir nufilmavo daugelį Gruzijos ginklų, kurių, kaip buvo manoma, Gruzija neturi.

Kai kurie čečėnų sukilėliai buvo atsakingi už įvykdytą Beslano mokyklos užgrobimą, pasibaigusį daugiau nei trijų šimtų žmonių žūtimi, ir Maskvos teatro įkaitų dramą. Remiantis saugumo šaltiniais, Čečėnijos teroristams apmokymus ir ginkluotę tiekė Gruzija ir jos strateginiai partneriai, ypatingai JAV.

Jefrey Silvermanas aiškino: “Čečėnija buvo remiama per Nevyriausybines organizacijas, kurias finansavo USAID (JAV Pagalbos Fondas) ir JAV Valstijų departamentas, kurie naudojo šias lėšas ne humanitariniais tikslais, bet rėmė čečėnų slaptas teroristines operacijas. Čečėnų buvimas Gruzijoje buvo reikalingas pateisinti 64 milijonų JAV dolerių kainuojančią JAV Apmokymų ir Ginkluotės programą (U.S. Train and Equip Program), įkurtą kovoti prieš tarptautinį terorizmą, kas realybėje reiškė, kad tai buvo priemonė, naudojantis Gruzija padaryti ją savu dideliu įrankiu (Kaukazo) regione ir naudotis ja, kaip būsimų regioninių karinių operacijų baze ateities karuose. Buvo rekonstruotos Gruzijos karinės bazės, jūrų uosto statiniai ir oro uostų bazės, kuriomis jau galėjo pasinaudoti JAV, Izraelio ir JAV kariai.”

Amerikietis žurnalistas Jeffrey Silvermanas dirbo kartu su nepriklausomu britų foto žurnalistu, operatoriumi Roddy Scottu, nušviesdami įvykius Gruzijoje ir Azerbaidžane. Jie bendradarbiavo viešindami slaptas JAV karines operacijas Gruzijos Pankisi perėjoje ir informaciją, susijusią su JAV – Gruzijos slaptais sandėriais.

Kai Jeffrey Silvermanas pasidalino informaciją apie nelegalią JAV pagalbą čečėnų teroristams su JAV ambasada, informacija papuolė priešiškiems žmonėms. Netrukus 2012 metų spalio mėnesio 26 dieną Ingušetijos Respublikoje, netoli sienos su Čečėnija, buvo rastas nužudytas britų fotožurnalistas Roddy Scottas.

Jeffrey Silvermanas Gruzijoje ilgą laiką buvo stipriai mušamas ir kankinamas JAV pareigūnų. Kai Silvermanas paskutinį kartą vyko į JAV, jis buvo suimtas ir JAV vyriausybė keršydama atėmė iš jo pasą. Netrukus iš jo buvo atimta JAV pilietybė – todėl, kad Silvermanas turėjo ir seną Gruzijos pasą, kuris jam buvo duotas kartu su Gruzijos pilietybe prieš daugelį metų. Tačiau vietinis teisėjas uždraudė JAV Valstijų departamentui naudoti spaudimą ir išlaisvino Silvermaną iš areštinės.

Izraelio vaidmuo Gruzijoje

Izraelis padeda Jungtinėms Valstijoms įkurti karines bazes Gruzijos regione. Izraelis atlieką labiau “šešėlinį” vaidmenį Gruzijoje nei JAV ir turi kur kas daugiau priešiškumo prieš Iraną. Ne paslaptis, kad Izraelis ir JAV turi kartu paruošę karinio puolimą planą prieš Irano branduolinių tyrimų centrus.

Gruzija yra tik viena “draugiška” šalis Kaukazo regione, padedanti išlaikyti augančią Irano įtaką Kaspijos jūros regione. Izraelis jau anksčiau buvo įsitraukęs į ginklų tiekimą Gruzijai, ypatingai prieš 2008 metų Gruzijos-Rusijos karą.

JAV Gruzijoje planuoja pastatyti raketines bazes, iš kurių bus puolamas Iranas. Esmė ta, kad sparnuota raketa, paleista iš Gruzijos Irano sostinę Teheraną, galėtų pasiekti per 3 valandas. Ir dvi iš trijų valandų raketos skristų Irano radarų nepastebimos dėl Kaukazo kalnų.

Gruzijoje, kaip ir Azerbaidžane, taip pat dislokuoti Izraelio bepiločiai lėktuvai, kuriuos aptarnauja patys Izraelio mechanikai.

Taigi, visi šie veiksmai Gruzijoje yra susiję su Iranu, kuris galų gale bus puolamas Amerikos ir NATO generolų, siekiant nuversti “Irano režimą” – kaip buvęs JAV prezidentas George W. Bushas yra pasakęs, “velnio ašį” – Iraną.

Gruzijos ir Irano santykiai

Iranas ir Gruzija plėtoja santykinai tvirtus ekonominius ir politinius santykius. Tačiau galimo JAV – Izraelio karinių operacijų prieš Iraną metu būtų pasinaudota Gruzijos karinėmis bazėmis. Štai dėl to JAV ir spaudžia Gruziją stoti į NATO.

Nežiūrint to, Gruzija ir Iranas ir toliau plėtoja didelius ekonominius ir kultūrinius ryšius. Į tai Jungtinės Valstijos užmerkia akis – nes Gruzija tarnauja Amerikos tikslams.

JAV jau dabar naudojasi Gruzijos karinėmis bazėmis, ligoninėmis, amunicija ir biologinių ginklų sandėliais. Kai kurios įspūdingos saugyklos buvo pastatytos dar tarybiniais laikais ir tuo laiku buvo labai ištobulintos. Pavyzdžiui, kompanija Bechtel National, žinoma kaip gaminusi chemikalus Saddamui Husseinui, ir daugelis kitų gynybos kontraktorių atnaujino šias biologinio ginklo saugyklas, vadaviečių ir kontrolės centrus tam pačiam – biologinio ginklo gamybos tikslui. Jeigu šie geri santykiai tarp Gruzijos ir Irano santykiai yra klaidingi, tai politiniame lygmenyje šie santykiai nėra tokie geri, kaip atrodo. Jie yra dalis didesnio JAV mechanizmo, skirto surinkti žmogiškuosius žvalgybinius išteklius. Šie Gruzijos – Irano ekonominiai-kultūriniai ryšiais skirti užverbuoti Irano tautybės piliečius, kuriems būtų apmokėta ir kurie galėtų būti panaudoti JAV ir jos sąjungininkų slaptose operacijose prieš Iraną.

Nelegalus JAV ginklų gabenamas į Gruziją

Kaip rodo slapti dokumentai, tolesni JAV veiksmai, susiję su Gruzija, apima ginklų programas, remiančias Gruziją pradėti karą prieš Šiaurės Osetiją, kuris buvo numatytas dar 2008 metais JAV prezidento rinkimų metu. Gruzijoje neatsitiktinai pasirodė biologino ginklo laboratorijos, kurias prižiūri Bechtel National kompanija, prisidengusi išgalvotais nekariniais “taikiais tikslais”. Gruzija ruošiasi antram karui prieš Rusija, tikėdamasi JAV ir NATO karinės paramos.

Gruzijoje Sirijos teroristai, pasivadinę save “sukilėlais”, susitikinėja su Gruzijos parlamento nariais, Vakarų šalių atstovais ir vietiniais Gruzijos ginklų pardavėjais. Gruzija yra naudojama kaip nelegalių ginklų tiekimo kelias į Siriją. Ginklai ir amunicija iš Jordanijos tiekiami į Gruziją, iš kurios po to ginklai keliauja į Turkiją per Gruzijos oro uostą Kutaisi. O Turkijoje ginklai yra tiekiami Sirijos teroristams. Šiose nelegalių ginklų gabenimo operacijose dalyvauja NATO ir kitos užsienio valstybės. Tai yra faktas, kuris lieka mažai kam žinomas ir nepaviešintas.

Daugelis ginklų siuntų, gabenami į Gruziją, yra net ne gynybinės paskirties, bet yra skirti būsimajam JAV-Izraelio karui pulti Iraną ir regionines šalis, tarp jų Sudaną ir Kongą.

JAV naudojasi Gruzija kaip savo pavaldine pildama žibalą į ugnį Sirijos kariniame konflikte ir taip toliau destabilizuoja šalį. Kaip rodo slapti dokumentai, šiam tikslui – ginklų kontrabandai Gruzijoje naudojamos naftos ir oro skrydžių kampanijos. Kai kurie sandėriai, tokie kaip 2013 metų pradžioje vykdyti Tailande, apėmė ginklus ir krovininius lėktuvus, kurie buvo registruoti Gruzijoje. Gruzija taip pat dalyvauja ginklų įsigijime iš trečių šalių – ginklų, kurie nėra pritaikyti NATO standartams.

Gruzijai nelegaliai ginklus tiekia JAV, Serbija, Slovakija, Jordanija, Ukraina ir Izraelis. Izraelis tiekia savo gamybos klasterines bombas M-85, Gruzijoje registruoti krovininiai lėktuvai, pagal sutartis su Jungtinių Tautų Organizacija, naudojami Afrikoje Taikos misijose. Tačiau, kai jie būna laisvi, gabena ginklų kontrabandas. Pavyzdžiui, Batumyje (Gruzija) oro kompanijos “Air West” lėktuvas naudojo Naujosios Zelandijos ir Hong Kongo dokumentus, kurie buvo naudojami tiekiant ginklus į įvairias pasaulio šalis. Šis ir kiti lėktuvai, susiję su JAV oro kompanijomis Kalifornijoje, kurios savo lėktuvus registravo Gruzijoje, Batumyje esančioje “Air West” oro skrydžių kompanijoje.Gruzija naudojama kaip tranzitinė ginklų tiekimo šalis.

Į Gruziją gabenami nelegalūs ginklus, kurių siuntose buvo nurodomas falsifikuotas galutinis gavėjas. Taip ginklai per Gruziją, per jūros uostus ir geležinkelius eksportuojami į trečiąsias šalis, daugelį iš jų – Afrikoje.

Taigi, Gruzija tampa ginklų, narkotikų kontrabandos ir užsienio samdomų kovotojų tiekimo centru.

Šiame nelegaliame versle tarpusavyje susiję Gruzijos bankai, nekilnojamojo turto bendrovės, Izraelis, pinigų plovimas, slapti mokėjimai už ginklus ir ištisos energijos testavimo laboratorijos, organizuotas nusikalstamumas ir Gruzijos vidaus ir tarptautinės politinės programos.

Komentarai

 

 

 
 1. Lietuva nuo Gruzijos dar toli atsilikusi. Per ją dar neina ginklų siuntos, skirtos Lukašenkos opozicijai. Pinigėliai, meškiukai, dar kai kas. Bet, gal pasivysim? O šitas vaikinas prastokai verčia iš rusų kalbos…

  Thumb up 0 Thumb down 1

 2. Straipsnio autoriui kažkas blogai su logika.
  Jam Čečėnijos atsiskyrimas [kad ir tos pačios Amerikos pagalba] yra BLOGIS,bet…Gruzijai jos teritorijos atėmimas Rusijos pagalba yra GĖRIS.
  Ir dar.Autorius ,,neprisimena”,kad po ,,draugiškos” Rusijos pagalbos, Čečėnijoje neliko nė vieno miesto,VISI buvo sugriauti.
  P.s.Mane šis straipsnis žeidžia daugiau,negu Paleckio pasakymas ,,savi į savus.VSD turėtų susirūpinti.

  Thumb up 2 Thumb down 4

  • Mūsų šaunioji VSD dirba.Kryptingai ir pareigingai.Vien tik teroristės Nr.2, po Ben Ladeno, Eglės neutralizavimas įeis į pasaulinės antiteroristinės kovos vadovėlius.Ir panašūs straipsniai tai ir yra jų genialus produktas.Turi VSD ir rūpesčių, kaip apsaugoti valstybės pamatus nuo panašių į Jus.O dar grynai “žmogiškų” savų jausminių poreikių apginymas nuo nesusipratėlių.Dirba bachuriukai-vsie, komu nado, vsiegda pri nožie.Tai kad būkime ramūs ir miegokime kaip kūdikiai.Jei reikės-pažadins.Su Vasario 16-ja.
   Kol kas.

   Thumb up 2 Thumb down 1

  • Aha, gerai sakai . VSD visai nesirūpina . Ne taip ,kaip seniau …
   Pirmu atveju ; – Jūs galite turėti savo nuomonę , bet iki tol ,kol ji sutampa
   su mūsų nuomone . Tuo rūpinosi ,, gestapas ,, .
   Antru atveju ; – Kas ne su mumis – tas prieš mus . Tuo rūpinosi ,,NKVD,,
   Trečiu atveju; Tavo atvejis … Gal galėtum apibrėžti principą , pagal kurį
   VSD turėtų pasirūpinti , kad neliktum pažeistas ? Pagal gėrio-blogio principą …
   Buvo toks revoliucionierius Bucharinas . Jis siūlė visus blogus sušaudyti ir
   šaudė … Kas blogas sprendė aišku jis pats . Paskui jį patį sušaudė nors
   jis save laikė geru . Tokia gėrio ir blogio logika yra šizofrenija ,nes pilietiniame kare laimėjusių nėra .

   Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Programa VREMIA atgijo Lietuvoje.Geeeras straipsniukas vasario 16-sios išvakarėse.Ar mes jau priklausome severozapadnomu kariniam blokui?Ar dar tik paruošiamieji darbai?Tad štai kur p.Linkevičiaus puolimo kiškis.

  Thumb up 3 Thumb down 4

  • kaip drįsta rašinėti straipsniukius, su kuriais nusutiktų gerb. vytautas profesorius landsbergis, jav ir kavkazcenter.
   kur tai matyta, pateikti mezgimo virbalais necenzūruotus faktus, galinčius sujaukti tas tas vietas, kur pas žmones yra smegenys, o pas beretes – beretės.
   visa tauta, lietuva, žmonės, emigracija, uzsienis, londonas, patriotai, pažangūs piliečiai….. smerkia tokių faktų skleidimą.
   jie ne praeis!!!!!! mes budim!!!!!

   Thumb up 3 Thumb down 0

 4. Gera naujiena. Nes jau maniau, kad naujoji Gruzijos vyriausybė prorusiška. Pasirodo ne. Puiku!
  Laikykis Gruzija, kol būsi priimta į NATO! Manau, jau ne už ilgo.

  Thumb up 2 Thumb down 2

 5. Puikus, išsamus straipsnis apie JAV imperializmo agresijos tąsą bei apie imperializmo klapčiukus, anksčiau ar vėliau prisižaisiančius su ugnimi…Nuoširdžiai dėkui autoriui !

  Thumb up 8 Thumb down 2 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...