Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 5 Penktadienis
 

Suomių termofikacinė jėgainė “Fortum Klaipėda” pažeidė Lietuvos įstatymus: degino atliekas iš Airijos

2015-10-09 16:46 | Ekonomika | Komentarų (18)

Prieš dvejus metus Prezidentė D. Grybauskaitė kartu su Suomijos Prezidentu Sauli Niinisto atidarė „Fortum Klaipėda" termofikacinę elektrinę, kuri esą turėjo tapti sąžiningo ir skaidraus energetikos verslo pavyzdys, tačiau realybėje gavosi kitaip -  suomių kompanija pažeidė Lietuvos įstatymus. lrp.lt nuotr.

Laivas su komunalinių atliekų apdorojimo liekanomis, kurias į mūsų šalį ketino importuoti Panevėžyje registruota bendrovė „AV Investicija Plius“, iš Airijos į Lietuvą nebeišplauks. Tai Aplinkos ministerijai pavaldžiai Aplinkos apsaugos agentūrai (AAA) šiandien patvirtino šio krovinio siuntėja airių firma „Foras Fuels Ltd“, sureagavusi į vakarykštį AAA sprendimą panaikinti minėtajai bendrovei išduotą leidimą įvežti šias atliekas į Lietuvą.

Siekdamas visiškai užtikrinti, kad mūsų šalyje toks krovinys nebūtų iškrautas, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) sustiprino valstybinio jūrų uosto kontrolę. Išskirtinis dėmesys bus skirtas ir savaitgalį.

Pranešimą, kad panaikintas tarpvalstybinio atliekų vežimo leidimas, išduotas UAB „AV Investicija Plius“, AAA vakar išsiuntė ir Airijos kompetentingai institucijai „National TFS Office“, atsakingai už tarpvalstybinius atliekų vežimus.

Leidimas buvo panaikintas nustačius, kad pažeistos jame numatytos sąlygos. Rugpjūčio 25–26 d., Klaipėdos RAAD‘o atlikto patikrinimo duomenimis, į Lietuvą iš Airijos atplukdytos atliekos, arti 3 tūkst. tonų, buvo nukreiptos ne rūšiuoti, bet sudeginti. Pagal leidimo sąlygas įmonei buvo leista įvežti atliekas ir jas išrūšiuoti jos atliekų tvarkymo įrenginyje Panevėžyje. Tačiau UAB „AV Investicija Plius“ įvežtas atliekas per tarpinę bendrovę perdavė sudeginti į uostamiestyje veikiančią UAB „Fortum Klaipėda“ termofikacinę jėgainę. Lietuvos teisės aktai draudžia įvežti į šalį atliekas iš kitų valstybių deginimui.

Uostamiesčio aplinkosaugininkai jau kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą ir paprašė pradėti ikiteisminį tyrimą.

AM inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Argi tai svarbu. Svarbu kad Fortum siejama su rusišku kapitalu ir po prezidentūros “stogu”. Dargi įstatymai jai specialiai rašomi.

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • – kažkaip negirdėjau kad Lietuvoje paskutiniu metu butų kuriami įstatymai rusiško kapitalo verslui, vėl antanai matyt viena kita burnele lišną išmetėte ..

   Thumb up 1 Thumb down 7

 2. – kaip nekalta Prezidentė ? o ant ko tada visus padvėsusius šunis kabinti ? fortum verslinykai – kapitalistinės kiaulės, vietoj to kad leistu vietos pencinykams pasikapstyti Airiškose išrugose ėmė jas prieš tai ir sudegino ..na kaip čia nepikti ,..juk buvo tartasi , kad veš į Panevėžį ..3 tūkst. tonų Lietuviškais keliais ..kaip egzotiką iš rytų ,.o va čia še tau ..”ablomas”. Kiek darbo vietų prarasta ir kiek gero nepapuolė ant prekystalių dėvėtuose turgeliuose . o jei dar imti ir mokesčius nepapuolusius į biudžetą sudėti ..galva sukasi . Netvarka . Sudjų na mylo.

  Thumb up 1 Thumb down 7

 3. Kaltinama čia prezidentė,klausimas prie ko?
  Juk ne ji pasirašė sutartį su atliekų tvarkymo kontora!
  Bereikalingą čia yra jums aiškinti!
  Čia tik lot reikia Juk pam tas komentaras ir sukurtas!

  Thumb up 2 Thumb down 8

 4. AB banke Snoras buvo beveik 6,5 mlrd. litų įmonių ir fizinių asmenų indėlių. Banko Snoras klientais buvo ir savo sąskaitas banke turėjo: Vilniaus Universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Klaipėdos universitetas, Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos, Respublikinė Klaipėdos ligoninė, Valstybinė atominė elektrinė, „Lietuvos elektrinė“, „Vilniaus energija“, „Kauno energija“, „Vilniaus vandenys“, „Klaipėdos vandenys“, „Rytų skirstomieji tinklai“, TEO LT, „Lifosa“, Mažeikių naftos perdirbimo įmonė „Orlen Lietuva“, „Lietuvos draudimas“, Valstybės turto fondas, Nacionalinė mokėjimų agentūra, Lietuvos verslo paramos agentūra, Lietuvos kooperatyvų sąjunga, Tarptautinis Vilniaus oro uostas, Kauno oro uostas, Registrų centras, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno r. savivaldybė, Šiaulių m. savivaldybė, Vilniaus autobusų parkas, „Vilniaus troleibusai“, Policijos departamentas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo ir šimtai kitų įmonių, kurių pinigai pražuvo jau valstybės valdomajame banke Snoras. Ar tai buvo ne lietuviškos įmonės, valdančios ir vykdančios svarbias šalies ūkio vystymo funkcijas? O gal tai buvo užsienio žvalgybų priedangos įmonės, kaip tai madinga tampa girdėti iš S. Daukanto aikštės šeimininkės ir dalies konservatorių partinės grupuotės aktyvistų lūpų, kad reikėjo, skelbiant Snorui tyčinį bankrotą, pražudyti banke šių įmonių milijonines lėšas? Vien Policijos departamentas neteko savo turėtų 16 mln. litų, skirtų policijos darbuotojų atlyginimų išmokejimui. Absurdas!

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • Naglis Puteikis (FB)

   N.P.: užklausiau Aplinkos ministerijos, kodėl jie taip myli šiukšlių deginimo bendrovę “Fortum”, kuri sudegindama nerūšiuotas šiukšles grubiai pažeidė įstatymus – tai kodėl jos neskundžia prokuratūrai? Juk ES direktyvose akcentuojama būtent operatorių atsakomybė už tokias veiklas:
   “Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas nustatė, kad šios atliekos rugpjūčio 26 d. – rugsėjo 8 d. iš uosto buvo išvežtos ne į Panevėžį, o į uostamiestyje veikiančią „Fortum Klaipėda“ jėgainę bei čia sudegintos.
   Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas Savivaldybei kartu pranešė, kad apie galimai nusikalstamą UAB „AV Investicija Plius“ veiklą jau informuota Klaipėdos apygardos prokuratūra. Taip pat kreiptasi ir į Aplinkos apsaugos agentūrą dėl UAB „AV Investicija Plius“ išduoto leidimo panaikinimo”.

   Thumb up 7 Thumb down 0

 5. Fortum pažeidė Zuoko – Janukonio interesą monopolizuoti visą energetiką. Ar per mažai mokame už šilumą, už kitas paslaugas? Galvokit savo galva, “išminčiai”. Juk tas pats Rubikonas valdo ir “Vilniaus energiją/Dalkija, ir Cityservis, ir Ikor, ir “man būstas” ir “pastatų priežiūra… Tas slibnas devyngalvis įregistruotas Estijoj, gal net mokesčių nemoka mūsų valstybei, o jūs bėgat iš Lietuvos, jūsų būstus okupuoja anstoliai dėl nesumokėtų nepakeliamų mokesčių, o jūs keikiat Prezidentę, kuri kvoja prieš šią begėdišką monopoliją, kurios pagrindinį akcijų paketą nežinia kas valdo. Gal net Rusijos mafija ar koks “Vilniaus brigado’s buvęs vadovas. Jei nėra skaidrumo, tai galima įtarti mafiją. O Janukonis gal tik jų statytinis.

  Thumb up 2 Thumb down 11

  • Tai reiskia, kas fortum viskas galima? Ar nesigavo taip, kad drakonas mire, tegyvuoja drakonas,?

   Thumb up 11 Thumb down 1

  • “Fortum” yra Suomijos- Rusijos kapitalo įmonė. Neapsimesk tamsta, kad nežinojai.

   Thumb up 4 Thumb down 6

 6. Tai tam ir pastatyta trigubo našumo nei Lietuvai reikia, kad degintų atliekas iš užsienio. Neseniai net įstatymą bandė prastumti, tik neišdegė. Grybauskaitės projektas. Degino, bet kaltų nėra. “Ačiū” Ponia, linkiu, kad tų keturių metų prezidente neišbūtumei. Neverta. Oi neverta!

  Thumb up 14 Thumb down 0

 7. Kol Lietuvoi vairos, bevaliai susikompromitave bestuburiai tol tvarkos nebus. Galima labai greitai viska sutvarkyti nusizenge istatimui -nacionalizuoti. Bet tai ne musu bestuburiams neti padaryti bet ir pasakyti bijo tai.

  Thumb up 9 Thumb down 1

 8. O ka ta bevalio prokuratura padarys? jau vakar buvo nahalnai meluojama,kad Klaipedos fortum airisko shudo nedegino.O kaip zinome fortum firmele apsaugo Grybauskaite,tai siuo atveju arba sulauksime senaties ir viskas nutils,arba bus skirta tokia nuobauda kaip pasirasymas neiskelti fortum is Klaipedos.Lietuvos aplinkos apsaugos ministerija su savo eselonu prieziuros specialistu ,yra neigali ,ypac kai susiduriama su tokiais stambiais “banginiais”.Su kokiuo senioku,meskere imerkusiu,sie kieti kaip niekur ir niekad,o daugiau didelis pss.Palaukim pamatysim,tik bijau kad bus kaip su skalbimo milteliais “prifarsiruota”Sesupe,ar fekalijom pripylta Siluteje.

  Thumb up 15 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...