Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 12 Penktadienis
 

Sunki pergalė prieš “poną rubikoną”

2017-01-25 17:53 | Ekonomika | Komentarų (21)

Pagaliau: po 6 metus trukusio teismų maratono LVAT konstatavo, kad vilniečiai 2010-2015 metais už šilumą ir karštą vandenį mokėjo per daug. KK nuotr.

Vilniečiai nuo 2010 iki 2015 metų „Vilniaus energijai“ už karštą vandenį ir šilumą galėjo permokėti apie 100 mln. eurų – tikslią permoką turi paskaičiuoti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK). Tai po šešerius metus trukusio teismų maratono, teismo skirtos nepriklausomos ekspertizės ir daugiau nei pusmetį vis atidėlioto sprendimo paskelbimo galiausiai konstatavo Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas.

Šioje byloje viešojo intereso negynė nei prokuratūra, nei AB „Vilniaus šilumos tinklai“ (kurie byloje buvo įtraukti trečiuoju asmeniu), nei Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (kuri taip pat į bylą įtraukta), nei Vilniaus miesto savivaldybės administracija (iki kol byla nebuvo laimėta pirmos instancijos teisme), o bylos iniciatoriai buvo ir šešerius metus teismuose viešąjį interesą gynė trys privatūs asmenys – J.Imbrasas, B.Cicėnas, A.Armanavičienė (Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija), jiems padėjo advokatas A.Suslavičius.

Teismo proceso pradžia

1. 2011 m. sausio 14 d. pareiškėjai Juozas Imbrasas, Bronius Cicėnas ir Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija (prezidentė Alvita Armanavičienė) Vilniaus apygardos adminitraciniam teismui pateikė skundą, kuriuo, be kitų prašymų, taip pat prašė (1) panaikinti skundžiamą aktą – 2010-12-15 Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nutarimą Nr. O3-316 „Dėl šilumos bazinės kainos dedamųjų uždarajai akcinei bendrovei „Vilniaus energija“ ir įpareigoti Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją priimti naują nutarimą dėl šilumos bazinės kainos dedamųjų uždarajai akcinei bendrovei „Vilniaus energija“; (2) panaikinti skundžiamą aktą – 2010-12-15 Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nutarimą Nr. O3-317 „Dėl karšto vandens kainos dedamųjų uždarajai akcinei bendrovei „Vilniaus energija“ ir įpareigoti Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją priimti naują nutarimą dėl karšto vandens kainos dedamųjų uždarajai akcinei bendrovei „Vilniaus energija“.

2. Kitas pareiškėjas UAB „Vilniaus energija“ taip pat kreipėsi į teismą su skundu, kuriame be kitų prašymų buvo prašoma (1) panaikinti Komisijos 2010-12-15 nutarimą Nr. 03-317 „Dėl karšto vandens kainos dedamųjų uždarajai akcinei bendrovei ” Vilniaus energija”; (2) įpareigoti Komisiją laikantis būtinųjų karšto vandens tiekimo veiklos sąnaudų padengimo principo iš naujo įvertinti leistinas karšto vandens netektis daugiabučių namų tinkluose ir pagal jas nustatyti faktinę situaciją atitinkantį planuojamo realizuoti karšto vandens kiekį (Gkv); (3) įpareigoti Komisiją nustatant karšto vandens kainos kintamosios dedamosios formulės dėmenis, laikytis Komisijos 2009-07-21 nutarimu Nr. 03-106 patvirtintos Karšto vandens kainų nustatymo metodikos 47 p. nustatytų taisyklių (formulės); (4) įpareigoti Komisiją, atsižvelgus į 2 ir 3 reikalavimus, nustatyti atitinkamai pakeistas UAB „Vilniaus energija“ karšto vandens kainos dedamąsias bei karšto vandens kainos kintamosios dedamosios formulę.

3. Atsakovė Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija prašė abu skundus atmesti.

4. 2015 m. gruodžio 11 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo pareiškėjų Juozo Imbraso, Broniaus Cicėno ir Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos skundą tenkino pilna apimtimi.

5. Valstybinė kainų ir energetikos konktrolės komisija apskundė teismo sprendimą ir prašė pirmosios instancijos teismo sprendimą panaikinti.

6. UAB „Vilniaus energija“ taip pat apskundė teismo sprendimą.

Teismo procesas Lietuvos Vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT)

1. 2016 m. sausio 11 d. Juozas Imbrasas, Bronius Cicėnas ir Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija pateikė atsiliepimus į abu apeliacinius skundus, t.y. LVAT jau nuo 2016 m. sausio 11 d. turėjo visą medžiagą, būtiną galutiniam bylos išnagrinėjimui.

2. 2016 m. balandžio 19 d. pareiškėjų Juozo Imbraso, Broniaus Cicėno ir Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos iniciatyva pateiktas LVAT prašymas bylą nagrinėti išimtinai skubos tvarka, nes nuo 2017 m. kovo 31 d. UAB „Vilniaus energija“ nebeteiks viešosios paslaugos, t. y. nebebus iš ko net ir palikus pirmosios instancijos teismo sprendimą galioti išieškoti (arba bus ypatingai apsunkinta galimybė išieškoti) patirtų nuostolių (vilniečių permokėtų lėšų).

3. 2016 m. birželio 1 d. LVAT nusprendžia atidėti sprendimo (nutarties) priėmimą, paskelbimą 2016 m. birželio 13 dienai.

4. 2016 m. birželio 13 d. LVAT nusprendžia atnaujinti bylos nagrinėjimą iš esmės ir bylą nagrinėti žodinio proceso tvarka. Numatomo teismo posėdžio data iš karto nepaskelbiama.

5. 2016 m. rugpjūčio 17 d. (t.y. po daugiau nei 2 mėnesių kaip buvo nuspręsta bylą nagrinėti žodinio proceso tvarka) byla išnagrinėjama ir atidedamas sprendimo (nutarties) priėmimas, paskelbimas 2016 m. rugsėjo 1 dienai.

6. 2016 m. rugsėjo 1 d. LVAT nusprendžia DAR KARTĄ atidėti sprendimo (nutarties) priėmimą, paskelbimą 2016 m. rugsėjo 21 dienai. LVAT informacinėje pažymoje nurodė, kad skelbime nedalyvavo proceso šalys (jų atstovai), nors dalyvavo.

7. 2016 m. rugsėjo 21 d. nusprendžia TREČIĄ KARTĄ atidėti sprendimo (nutarties) priėmimą, paskelbimą 2016 m. rugsėjo 26 dienai. LVAT informacinėje pažymoje nurodė, kad skelbime nedalyvavo proceso šalys (jų atstovai), nors dalyvavo, o konkrečiai Juozas Imbrasas, atstovai Kazimieras Jonas Jocius ir advokatas Antanas Suslavičius. Be to, teismo sekretorė nurodė, kad buvo būtina atidėti paskelbimą, nes vienas teisėjų susirgo, kitas – komandiruotėje.

8. 2016 m. rugsėjo 26 d. LVAT ANTRĄ KARTĄ nusprendžia atnaujinti bylos nagrinėjimą iš esmės. Beje, įdomus sutapimas – 2016 m. rugsėjo 26 d., t. y. tą pačią dieną, kai LVAT atnaujina bylos nagrinėjimą, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija priima nutarimą, kuriuo konstatuoja, kad vilniečiai už šilumą permokėjo 24 mln. eurų, kas bus išskaičiuota iš vilniečių šildymo kainų.

9. 2016 m. gruodžio 14 d. įvyksta teismo posėdis ir atidedamas sprendimo (nutarties) priėmimas, paskelbimas 2017 m. sausio 3 dienai.

10. 2017 m. sausio 3 d. teismo sekretorė (nei vienas teisėjų neatvyko į teismo salę numatytu laiku) įteikia nutartį, kurioje nurodyta, kad „dėl teisiškai reikšmingų aplinkybių nustatymo procesinį sprendimą skelbti (t.y. vėl atidėti) 2017 m. sausio 23 d.

11. 2017 m. sausio 23 d. teismo darbuotoja (nei vienas teisėjų taip pat neatvyko į teismo salę numatytu laiku) pranešė, kad „dėl teisėjo Arūno Sutkevičiaus atostogų procesinį sprendimą skelbti (t.y. vėl atidėti) 2017 m. sausio 24 d.

12. 2017 m. sausio 24 d. paskelbtas galutinis ir neskundžiamas sprendimas: UAB „Vilniaus energija“ ir VKEKK skundus atmesti, Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį palikti galioti.

Komentarai

 

 

 
 1. Mano dainuskos marso Jiems pirmo stulpelio zodziai:Anis Sud…… ne teisejai ,anis su… ne teisejai Aferistu padejejai! Po to isvardinu pavardes ir vardus tu vadinamu teiseju…. ir gale giedu I muila siust tokius teisejus….. ir galima uzbaigti ant B…. raides ! Prezidente Prokurorai patikrinkite teismo medziaga Lietuvai del tokiu teiseju- debilu daug kainuos….

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Mes Lietuvos laisvos neturim nes Lietuvos teisme dirba teisejais sukciais ir zulikai! Paziurekit susipazinkit su mano skundo medziaga. Kuom teisejai skiriasi nuo zuliku….nebent kad gavo diploma kazkokioj kontoroj! Pizdau…Lietuvai!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Byb.. dejau byb.. dejau ant pusiau tarybiniu teiseju! Negrazu bet patikrinkite teismo medziaga!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Šaunuolis Juozas Imbrasas ir jo komanda – atstovėjo paprastus žmones. Bravo!!!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. tai gal valdžia liepė jiems mokėti,tai negi rubikonas galės šitiek valstybininkų išlaikyti,manau apetitas buvo didelis…tain jie į SĄSKAITAS ĮTRAUKĖ,KAD vILNIEČIAI SUMOKĖTŲ-VALSTYBININKŲ POREIKIUS,JUK IR MEILUŽES REIKIA IŠLAIKYTI,IR NAMUS PASISTATYTI,TAI IR -melžė

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. O toliau kas? Ar teismas įpareigojo rubicon-zuokinę-kubiloidinę kompaniją sugražinti tuos pinigus žmonėms?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Dar kartoju to teismo teisejai yra aferistu ir vagiu padejejai paziurekit mano skunda aciu Dievui kad visa medziaga turiu Strasburas matys kokie avinai aferistai dirba teisejais Lietuvoje!!

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • tik labai nesidziauk tuo strasburu,nieko gero ir ten,o be to ten yra musiskis “dvasiu”ganytojas,taip ,kad neleis savo kolegu skriausti,o ir pakso pavizdys rodo,kad nulis tas strasburas lithuanijai…

   Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Lietuvos Respublikos naujosios sudėties Seimui
  dėl buvusios Seimo narės Neringos Venskienės

  Teisingumas konstatuotinas nusikaltimu prieš Lietuvos valstybę ir jos žmones,
  nežiūrint nei į laiko imperatyvą, nei toje istorinėje situacijoje galiojusį įstatymą, TURI BŪTI ATSTATYTAS.

  Jos Ekscelencijos Dalios Grybauskaitės pasitikėjimo Generalinis kreipėsi į Seimą, kad šis leistų suimti sunkiais nusikaltimais kaltinama Lietuvos žmonių pasitikėjimą įgijusią, ilgametę valstybės tarnautoją, motiną, Mažos lietuvaitės globėją Neringą Venskienę. Valdantys ir opozicionieriai vargu ar suvokia, kad išmušo atsiskaitymo valanda: Teks – arba tyloj susimąstyti apie Lietuvos ateitį, arba toliau dainuoti naująjį respublikos himną: Tik Kėdainių teismas Lietuvos valstybėj vykdo teisingumą.

  Kėdainių teisėjas V. Kondratjevas 1999 m. gruodžio 22 d. pasirašė nuosprendį ir nuteisė Š. Paberalių dėl eismo įvykio, kurio jis nepadarė. Kėdainių grupuotė iki teismo nuosprendžio ir po to, bandė su Š. Paberaliu susidoroti fiziškai, dėl ko jis turėjo pasitraukti į JAV. Š. Paberalis V. Kondratjevo nuosprendžio pasėkoje buvo „medžiojamas“, kaip didžiausias nusikaltėlis. 2008 m. pagal V. Kondratjevo parengtus dokumentus buvo ieškomas per Interpolą. Jo nuotraukos šmėžavo greta Zamolskio ir kitų žmogžudžių, prievartautojų, narkotikų platintojų, nuotraukų. 2010 m. rugpjūtį Š. Paberalius buvo suimtas ir beveik metus praleido JAV Čikagos kalėjime.

  Jungtinių Amerikos Valstijų Federalinis teismas, išnagrinėjęs Kėdainių V. Kondratjevo sufabrikuotą bylą, 2011-05-31 atmetė Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros prašymą dėl Š. Paberalio ekstradicijos ir suteikė jam laisvę. Federalinis teismas konstatavo, kad tai ką Lietuva pateikė, kaip sunkius Š. Paberalio nusikaltimus, JAV teisingumo traktuojama, kaip smulkūs nusižengimai. Š. Paberalius buvo V. Kondratjevo persekiojamas neteisėtai tai yra nusikalstamai, konstatavo įžymus JAV advokatas Povilas Žumbakis, tą patį teigė ir Kovo 11 akto signataras, advokatas Kazimieras Motieka. V. Kondratjevo sukurptas, kaip manoma pagal organizuotos grupuotės išankstinį užsakymą, nuosprendis diskreditavo valstybę tarptautiniu lygiu, tai yra teisėjas V. Kondratjevas nusikalto prieš Lietuvą.

  Seimas sudarė komisiją Neringos Venskienės neliečiamybės klausimu. Seimo narė yra kaltinama to paties V. Kondratjevo sprendimo nevykdymu, o ankstesnis jo nuosprendis Š. Paberalio atveju yra įvertintas tik JAV Federalinio teismo, kuris atmetė nuosprendį, kaip nepagrįstą, neteisėtą, niekinį. Dėl šios priežasties Lietuvos įstatymų leidėjas prieš balsuodamas Neringos Venskienės neliečiamybės klausimu, privalo įpareigoti LR Generalinį prokurorą įvertinti V. Kondratjevo nuosprendį Š. Paberalio atveju, įvertinti JAV Federalinio teismo sprendimo išdavoje ir tik tada grįžti prie to paties teisėjo sprendimo nevykdymu kaltinamos N. Venskienės, neliečiamybės klausimo.

  Šiandien Lietuvos Seimas turi galimybę paneigti arba patvirtinti, kad priklauso Kėdainių grupuotei. JAV Federalinis teismas įvertino V. Kondratjevo nuosprendį, kaip neteisėtą, o neteisėtu nuosprendžiu organizuotas persekiojimas Lietuvos teisėtvarkos šiai dienai, nėra teisiškai įvertintas. To paties Kėdainių V. Kondratjevo sprendimu 2012 m. gegužės 17-ąją buvo panaudotas smurtas Garliavoje prieš nepilnametę mergaitę ir taikius gyventojus. Dėl šių aplinkybių prieš Seimo narių verdiktą ne ilgametė Lietuvos valstybės tarnautoja N. Venskienė, bet tarptautiniu lygiu diskredituota Respublikos teisėtvarka.

  Rimantas Petrikas.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 9. o ne priklausomybė nuo tų, kurie skiria.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Kodėl žmoniškai visko nepaaiškinti ? Teismas konstatavo kad tuo laikotarpiu Vilniaus energijos patiriamus nuostolius dėl vilniečiu bustuose pavagiamo karšto vandens, sabotuojant skaitliuku parodymus neteisėta įskaičiuoti į ateinančiu metu karšto vandens kainos kaštu sąnaudas ? Jei jau LESTO to nedarė tai kodėl Vilniaus energijai tai turėtu būti leista ?

  Thumb up 72 Thumb down 3

  • Tegul išskaičiuoja iš visų konservatorių- krikdemų, socdemų ir liberalų su libcentristais kišenių.

   Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras