Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 7 Sekmadienis
 

Suamerikonėjimas

2006-08-31 19:28 | Redakcijos skiltis | Komentarų

Praėjusią savaitę į Lietuvą buvo susirinkę JAV satelitinių šalių Europoje vadovai, kurie kūrė planus, kaip uždėti Amerikos karūną jos niekaip nenorinčiai prisimatuoti Lietuvos kaimynei – Baltarusijai. O kadangi Rusijos Kremliaus žinybos naujienų agentūra, apraudojusi Artūro Paulausko atstatydinimą iš Seimo pirmininko pareigų, kovoja Lietuvoje informacinį karą, o kaip pasakė JAV prezidentas Džordžas Bušas, kas yra Lietuvos priešas, tas yra ir NATO priešas, tai JAV su visų savo satelitų galvomis nusprendė tą nenaudėlę Rusiją pamokyti – paskelbti jai šaltąjį karą. Nes tik Amerika, Amerika ir dar kartą Amerika yra vienintelė šalis šioje žemėje, kuri sprendžia, kuri šalis demokratinė, o kuri – ne.

Štai, pavyzdžiui, pasak JAV viceprezidento Diko Čeinio, tai, kas dabar vyksta Rusijoje ir Baltarusijoje, nėra demokratiniai procesai. Nes šalies, dėl savo naftos interesų okupavusios Iraką, viceprezidento teigimu, “demokratija prasideda nuo piliečių, kurie išreiškia savo valią balsuodami”. Suprask – Baltarusijoje žmonės negalėjo laisvai balsuoti, todėl ten nėra jokios demokratijos.

Tačiau tas pats JAV viceprezidentas Dikas Čeinis nė trupučio nepasipiktino Lietuva ir nepavadino jos nedemokratine valstybe, kai 1997 metais Lietuvos prezidentu tapo JAV karinės žvalgybos rezervo karininkas Valdas Adamkus, kuris negalėjo dalyvauti prezidento rinkimuose, nes negyveno Lietuvoje pastaruosius trejus metus, kaip to reikalavo ir reikalauja Lietuvos Konstitucija. Ir kai priteistas lietuviškojo teismo dalyvauti prezidento rinkimuose Valdas Adamkus, užstrigus balsų skaičiavimams Kaune, o po to sąvartyne radus dešimtis tūkstančių balsavimo biuletenių su pažymėta Artūro Paulausko pavarde, tapo Lietuvos prezidentu.

Taigi Amerikos akimis žiūrint, tokie prezidento rinkimai, po kurių balsavimo biuleteniai voliojasi sąvartyne, – absoliučiai demokratiški, nes “piliečiai išreiškė savo valią balsuodami”. Tiesa, faktas, kad paskui jų ta valia atsiduria šiukšlių sąvartyne – viso labo smulkmena. Mažytis nesklandumas palyginti su dideliu amerikoniškosios demokratijos mechanizmu…

Paskui šitas demokratiškasis diedukas iš Amerikos Dikas Čeinis visiškai nepamatė nieko nedemokratiško, kai prieš dvejus metus būrelis proamerikietiškai nusiteikusių politikų su Valdu Adamkumi priešakyje dalyvavo teisėtai išrinkto Lietuvos prezidento Rolando Pakso nuvertime. Taigi nieko nedemokratiško nepamatyta tame, kad amerikoniškosios demokratijos garantas, Lietuvos Konstitucijos garantas Valdas Adamkus pasisakė prieš tautos valią – išrinktą prezidentą, ir rinkimų naktį, sugedus Vyriausios rinkimų komisijos kompiuteriams, jis dar kartą tapo Lietuvos prezidentu, angliškai kalbančiu žymiai geriau negu lietuviškai.

Taigi Amerikos akimis žiūrint, teisėto prezidento nuvertimas yra demokratinis procesas, jei į to nuversto prezidento kėdę atsisėda JAV karinės žvalgybos karininkas. Ir to JAV karinės žvalgybos karininko rinkimų rezultatai yra pateisinami, jeigu tie rezultatai pasikoreguoja “nulūžus” Vyriausiosios rinkimų komisijos kompiuteriams – juk vardan demokratijos visos priemonės yra pateisinamos! O tai – ir sąvartynai, ir kompiuterių gedimai…

Viešėdamas Vilniuje Dikas Čeinis aštriai kritikavo Baltarusijos valdžios kovą su Baltarusijos opozicija, nors pačių Jungtinių Amerikos Valstijų pavyzdys rodo, kad jeigu kas šioje žemėje ir naudoja pačius purviniausius ir baisiausius metodus savo siekiams įgyvendinti ir savo godumui patenkinti, tai ta šalis yra Amerika. Ir tai daroma labai žaviai – prisidengus “kovos už demokratiją” sąvoka.

Norint suprasti amerikietiškų revoliucijų fenomeną, būtina žinoti istoriją – ką, kada ir kaip Amerika padarė kokį perversmą dėl savo egoistinių interesų. O visas revoliucijas palyginę, pamatysit, – Amerika nieko naujo neišrado: ji naudoja lygiai tuos pačius metodus, kokie buvo naudojami dar prieš 60 metų – darbas su opozicija, žiniasklaidos nupirkimas, atitinkamos nuomonės suformavimas, valdžios nuvertimas. Taip buvo atimant Teksasą ir Kaliforniją iš Meksikos, taip buvo 1954 metais Gvatemaloje, taip buvo ir pernai Ukrainoje. Scenarijus – tas pats, tik veiksmo vieta kaskart vis kita.

Tačiau išsamiau susipažinus su JAV pasaulyje surengtomis revoliucijomis, kurias pristato “Karštas komentaras”, akivaizdu tampa viena: šių spalvotųjų revoliucijų organizatoriai minta tos šalies, kurioje įvyksta revoliucija, biudžetu. Jeigu tiksliau – tai JAV kompanijos tarsi kokie vampyrai įsikanda į strategines užkariautos valstybės įmones ir tol per jas siurbia šalies biudžetą, kol ir šalis, ir įmonės siaubingai “nukraujuoja”. Geriausias to pavyzdys – “Williams” ir “Mažeikių nafta” Lietuvoje, United Fruit Company Gvatemaloje ir gausybė kitų pavyzdžių šalyse, kurios įsiviešpatavo JAV.

Todėl kai JAV viceprezidentas Dikas Čeinis viliasi, kad XXI amžius gali tapti kylančių vilčių amžiumi ir demokratijos sistemą nuo Baltijos krantų nuplukdyti iki Juodosios jūros krantų, mes taip pat norime išreikšti savo viltį, kad Dikas Čeinis tą demokratijos sistemą, kuri atplaukė iš Amerikos kartu su JAV karinės žvalgybos rezervo karininku Valdu Adamkumi ir su Šiauliuose trejus metus pragyvenusiomis jo šlepetėmis, nusiplukdys atgal į savo demokratiškąją Ameriką ir ateityje nesikiš nei į Lietuvos, nei į Baltarusijos, nei į jokios kitos šalies vidaus ir užsienio reikalus. Nes tai, ką Amerika padarė su Iraku, o dabar dar ruošiasi daryti su Iranu, idant patenkintų savo naftos magnatų poreikius, netelpa į jokios demokratijos rėmus. O kai JAV prezidentas Džordžas Bušas CŽV generaliniu direktoriumi paskiria M.Haideną – žmogų, susijusį su pilietines teises pažeidžiančia slapto pasiklausymo programa, pagal kurią telefoniniai pokalbiai klausomi, o elektroninis paštas tikrinamas be orderių, kai įvairiose pasaulio vietose pagrobiami asmenys ir JAV lėktuvais nelegaliai skraidinami į “teroristinius” kalėjimus, kuriuose žvėriškai kankinami ir tyčiojamasi iš ten patalpintųjų – dažnai nieko bendro neturinčių su terorizmu, tampa aišku, kodėl JAV karinės žvalgybos rezervo karininkui Valdui Adamkui būnant prezidentu Lietuva tapo policine valstybe, kodėl Lietuvos pilietis tapo specialiųjų tarnybų persekiojimo objekto, kodėl Valdas Adamkus generaliniu policijos komisaru jau antrą kadenciją paskyrė Vytautą Grigaravičių – žmogų, kurio vadovavimo policijai metu policijos komisariatuose ir areštinėse kankinami žmonės – dažnai niekuo dėti.

Taigi tiek Dikui Čeiniui, tiek Kandolizai Rais, tiek ir visiems kitiems spalvotųjų revoliucijų eksportuotojams iš Jungtinių Amerikos Valstijų metas suprasti, kad kolonijų laikai – pasibaigę. Lietuva – nepriklausoma Europos valstybė, turinti garbingą ir didingą istoriją, ir jokie veiksmai, norint ją padaryti savo pastumdėle ar vasale, nėra pateisinami. Ir nesvarbu, kaip Amerika tai vadins – “Vilniaus dešimtuko” Europoje įkūnijimu ar “demokratijos atplukdymu” į Rusiją ir Baltarusiją. Tai, kaip ir karas Irake, – JAV geopolitiniai interesai. Tačiau ar dėl jų interesų įgyvendinimo mes turime nustoti jaustis, būti ir egzistuoti kaip valstybė?

O gal jau Lietuvos seniai nėra? Gal iš Lietuvos tėra likęs vienas pavadinimas? Nes “Karšto komentaro” šaltiniai iš Valstybės saugumo departamento pranešė, kad šioje institucijoje – įtartinai daug asmenų, kalbančių ne lietuvių, bet ta kalba, kuria Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus Vilniaus konferencijoje JAV viceprezidentui Dikui Čeiniui skaitė savo pranešimą – anglų.

Lietuva, ar tu dar esi?

Komentarai

 

 

 


 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...