Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Vasaris 19 Trečiadienis
 

Strategija

2010-02-02 11:44 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (122)

Generalinė prokuratūra, veikdama išvien su Prezidentūra, Lietuvą greitai padarys pasaulyje žinomą ne kaip Marijos, o 'sysalų žemę' (KK nuotr.)

Dr. Rūta Gajauskaitė, kriminologė

Ko tik žurnalistai neklausinėjo prokuroro A.Kiuršino apie pedofilijos bylos eigą – tokio atsakymo ir negaudavo.Vienu žodeliu – „tyrimo strategija“ – atsimušdavo į visus nerimą keliančius netikslumus bylos eigoje ir baigta!

O kai tą „strategiją“ patikrino Lietuvos Seimas, tai, deja, rado labai jau įtartiną tyčinį vilkinimą, kvalifikacijos ir kompetencijos stoką!

Tačiau Prezidentei tai visai nė motais. Nors ir buvo žadėjusi, kad generelinio prokuroro A.Valantino klausimą turės nuspręsti Seimas, tačiau vėliau apsigalvojo.

Tinka jai generalinis prokuroras, kuris trejus metus tempia savo sesers korupcijos bylą, tačiau su sąžiningu valstybės pareigūnu (A.Naujoku) susidorojo.

Tinka, nes ir ji , dar būdama finansų ministre panašiai pasielgė su V.Uspaskicho „Jangilai“ neteisėtai sugrąžintų 200 mln. išaiškintoja – principinga inspektorė buvo išmesta iš darbo!

Tinka Prezidentei A.Valantinas, nors dėl jo kaltės žuvo du žmonės, prašę apsaugos ir jos negavę.

Tinka generalinis prokuroras, nors ir buvo pagautas 2 kartus meluojant Seimui dėl pedofilijos bylos normalios eigos.

Tinka, nors vilkinama garsioji V.Pociūno žūties byla, delsiama tirti „Rubikono“ afera.

Pasirodo, D.Grybauskaitei tinka toks žmogus, kuris šiaip jau niekur netinka,tik gal į tą patį Lukiškių garsųjį dar caro statytą apartamentą, už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi?

Tačiau Prezidentės argumentų dėl A.Valantino tinkamumo generalinio prokuroro pareigoms mes negirdime – matyti, tai irgi pirmojo valstybėje žmogaus kadrų strategija?

Laukė Lietuva, tikėjosi ir laukė, kad D.Grybauskaitė apvalys valstybę nuo įsigalėjusių nuomenklatūrinių pūlinių ir gangrenų, tačiau…

Tačiau, pirma, 12 VSD pažymų apie papirkinėjimą ir korupciją taip ir nepasiekia Seimo. Ar čia ir vėl D.Grybauskaitės paslaptingoji strategija, akivaizdžiai siekianti, kad Seimas liktų be būtinos informacijos, o ją turėtų tik jos rankos, o tuo pačiu ir VSD kontrolę?

Argi tai ne stalininės autokratijos strategija?

Antroje eilėje, labai keistai atrodo kitų valstybės pareigūnų žaibiškas pašalinimas iš postų. Na, M.Laurinkaus tai visi lyg ir pritartų pašalinimui,bet , kai žaibiškai pašalinamas A.Valinskas ir V.Ušackas, o VSD ir SODROS vadovai patys skubiai atsisako šiltų kėdžių – tai jau sukelia ne tik nuostabą, bet ir geroką nerimą…

O tuo tarpu A. Paulauskas pradeda rinkti parašus referendumui, kurio tikslas būtų suteikti Prezidentei galią paleisti Seimą.O tokia strategija jau pakvimpa kietos rankos su juodu diržu akivaizdžia grėsme.

Ir trečioje eilėje – parlamentarų autotransporto nuomos sutarčių tyrimas – grynai A.Valantino pasitarnavimas Prezidentei, sudarant sąlygas jai pasipuikuoti savo galia ir valia bei svetimomis rankomis dar kartą pažeminti ir taip žemais reitingais garsėjantį Seimą, priėmusį eilę nepopuliarių krizinių įstatymų…

Va čia tai strategija! Viena vienužė moteriškaitė taško į šonus valstybės vyrus, o Seimas stiklina išdaužytus langus ir springsta nuo Tautos neapykantos už ekonominius nepriteklius krizės metu! Ir niekas net neatsimena, kaip mikliai sustrategavo D.Grybauskaitė savo atlyginimą, padidindama jį iš V.Adamkaus gauto 20 000 Lt iki

30 000 Lt, bet visi skaičiuoja tik seimūnų kanceliarines išlaidas, o ne Prezidentės kuklias pajamas… Kažin, o ar jai netrūksta kanceliarinių priedų?

Išjudino Prezidentė gerokai pašvinkusį per V.Adamkaus valdymo dešimtmetį „stabilumą“ su tokiu pagreičiu, kad į Kovo 11-osios dvidešimtmečio šventę drįso neatsiklaususi signatarų pasikviesti Rusijos vadovą!

Na, kad jau įdomu,ką galvoja kaimynai, tai tegul pati ir pasiklausia – rusiškai gal dar neužmiršo nuo mokslų Leningrade ir Maskvos kompartijos akademijoje laikų? Bet į Kovo 11- osios dvidešimtmečio šventę ji kviesti svečių lygtai ir neturi teisės? Juk šventės šeimininkai yra signatarai?

Bet visi amo netekę tyli. Prabilo tik patys kviestieji ir tai labai netaktiškai…

O juk dar rinkimų į prezidentus metu buvo kelti klausimai dėl D.Grybauskaitės tėvų tiek tautybės, tiek tarnybos, bet oficialiai, kaip privaloma, per Vyriausiosios Rinkimų komisijos informaciją lyg ir nebuvo patikslinta?

Na, o dabar turime Prezidentę Polikarpovną (pagal tėvavardį), tai ko stebėtis, kad jai įdomi Rusijos Prezidento nuomonė apie Kovo 11-ąją?

Nepaneigė ji, teisiškai nepaneigė ir tarptautinės interneto „Wikipedija“ sveitainės informacijos apie lytinę orientaciją – lesbietę,- tai ko dabar norime, kad pedofilijos byla būtų teisėtai ir pilnai ištirta,o kaltieji nuteisti? O juo labiau – visas pedofilų klanas išviešintas?

Vietoj to – pedofilo Gotlibo byloje oficialiai sunaikinti visi vaizdiniai įrodymai ir užrašų knygelė – ir taip užtrenktos durys visuomenei į viešumą! Kur toks įstatymas dėl rezonansinių bylų įrodymų sunaikinimo? Niekam neįdomu.

Vietoj to – Vilniaus meras, būdamas krikdemų partijos narys, – leidžia gėjų demonstraciją, nesvarstęs klausimo nei Savivaldybėje, nesiskaitydamas su partiniais nuostatais, o juo labiau – su Vilniaus visuomene.

O čia tai strategija! Ir visai ne rezervistinė. O kietai suręsta SSSR KP Mokslų akademijoje, tvirtai įsisavintą D.Grybauskaitės disertacinėse studijose ir be kliūčių įgyvendinamą šiandienos Lietuvoje!

Reziumuojame.

Kauno pedofilijos byla paversta tik mažamečio asmens tvirkinimu! Nebeliko nei oralinio, nei analinio, nei kito kokio fizinio sąlyčio (laižymo, maudymo, masturbavimosi), nors psichiatrinės ekspertizės tai patvirtino mažametės kalbose.

Virš 600 Lietuvos mamų taip ir liko nuvirkintos, apiplėštos ir 6 vaikų netekusios aukos, be žalos atlyginimo, atsiprašymo ar pagalbos.

Seimas taip ir negauna 12 pažymų iš VSD ir , kaip kokia Šaraškino kontora, tikrinama prokuratūros dėl autotransporto nuomos sutarčių teisėtumo.

Du pareigūnai (VSD ir SODROS vadovai) skubinai patys atsisako postų. Du (užsienio reikalų ministras ir ambasadorius) dar skubiau išmesti iš postų be jokių Prezidentės argumentų ar akivaizdžių pražaidų.

Tačiau generalinis prokuroras A.Valantinas su visa savo sistema aplaidžiai, nekompetetingai ir nekvalifikuotai:

– nuvilkinęs Kauno pedofilijos bylą,

– pražudęs dvi gyvybes,

– pavertęs „Samanėlės“ bylą istorine,

– toliau delsiantis tirti garsiąją „Rubikono“ bylą,

– toliau vilkindamas V.Pociūno žūties bylą

Prezidentės laikomas tinkamu šioms pareigoms! Tinkamas be jokių argumentų ir baigta. Strategiškai A.Valantinas tinka į generalinio prokuroro vietą, nes nuolankus, paslaugus, politiškai išromintas, bet su aukščiausio pareigūno regalijomis! Dėkingas ne tik už postą, bet ir už tai, kad nepatrauktas baudžiamojon atsakomybėn už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi…

Tai tokia D.Grybauskaitės strategija – turėti generalinį prokurorą ant trumpo pavadėlio ir iš Lietuvos atimti įstatymų priežiūros instituciją!

Vartai į valstybę atviri – visų šalių nusiorientavusiųjų laimei! Paskubėkite. Kol neapsiginklavome kaip Izraelyje.

2010-02-02

Komentarai

 

 

 
  1. Suprantama ,kodėl bėga iš Lietuvos šviesūs protai,kaip žiurkės iš skestančio laivo.Prisimenu ,koks teisus buvo VESELKA,teigdamas ,kad NEREIKIA LIETUVAI STOTI I ES.NIEKAS NEKLAUSĖ,O DABAR NEBEGALI IŠBRISTI NUOGI IŠ DILGELYNO.VALIO,-SKESTAM…….

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. nukentejusioji mergaite: nuogas usas su dideliu sysalu sedi tualete ir mane pasisodino ant keliu, tryne savo sysala tarp kojyciu, reke, jam is sysalo bego kremas, usas mane tepe tuo kremu. stankunaite su usu: usas pasisodino mergaite ant keliu ir dainavo"kuckuckamajuos…". prokuraturos nustatyta veika: usas myli vaikus.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (2)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (4)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...