Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gruodis 4 Šeštadienis
 

STI dėl trečiosios COVID-19 vakcinų dozės: ši rekomendacija gali turėti nepalankių padarinių Lietuvos gyventojų sveikatai

2021-10-22 09:43 | Naujienos | Komentarų (12)

Sveikatos teisės institutas reiškia nepritarimą Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos  rekomendacijai dėl trečiosios COVID-19 vakcinų dozės visiems pilnamečiams gyventojams

Sveikatos teisės institutas išreiškė nepritarimą Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos (toliau – NEPT) rekomendacijai dėl trečiosios COVID-19 vakcinų dozės visiems pilnamečiams gyventojams.

„Manome, kad ši skubota ir neatsakinga rekomendacija gali turėti nepalankių padarinių Lietuvos gyventojų sveikatai, todėl kreipėmės į NEPT prašydami pateikti duomenis, kuriais ji grindžiama.

Atkreipiame dėmesį, kad Europos vaistų agentūros žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) įvertino „Comirnaty“ duomenis, rodančius antikūnų kiekio padidėjimą 18–55 metų asmenims, kurie buvo paskiepyti stiprinamąja (booster) doze praėjus maždaug šešiems mėnesiams po antrosios dozės. Remdamasis šiais duomenimis, CHMP padarė išvadą, kad 18 metų ir vyresniems asmenims galima svarstyti galimybę skirti stiprinamąją dozę praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams po antrosios dozės. Komitetui pritarus, Europos Komisija priėmė sprendimą, jog kada ir kam skirti „Comirnaty“ stiprinamąją (trečiąją) dozę „reikia nuspręsti remiantis turimais veiksmingumo duomenimis bei atsižvelgiant į ribotus saugumo duomenis.“

COVID-19 vakcinų pakeičiamumas vienos kita neištirtas, todėl suleidus pirmą „Comirnaty“ dozę, antra ir trečia dozė taip pat turi būti „Comirnaty“. Trečiąja „Spikevax“ doze vakcinuoti galima tik tuos asmenis, kurių imunitetas yra sunkiai sutrikęs. Europos Komisijos sprendimai nenumato jokių skiepų trečiąja „COVID-19 Vaccine Janssen“ ar „Vaxzevria“ doze.

Sveikatos teisės institutas pažymi, kad „Comirnaty“ veiksmingumas iki šiol grindžiamas iki 2021 m. kovo 13 d. gautais duomenimis. Juos būtina vertinti labai atsargiai, kadangi tuo metu dar nebuvo dabar plintančios delta atmainos.

Kitaip nei NEPT, CHMP sudaro vaistų kokybės, saugumo, veiksmingumo ir klinikinių tyrimų vertinimo specialistai. Raginame NEPT pirmiausiai rūpintis žmonių sveikata ir susilaikyti nuo skubotų rekomendacijų, o Lietuvos gyventojus – vadovautis privalomą galią turinčiais Europos Komisijos sprendimais, o ne vaistų srityje abejotiną kvalifikaciją turinčių ekspertų rekomendacijomis.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuva yra antra Europos Sąjungoje pagal mirčių perviršį ir manome, kad viena iš to priežasčių gali būti netinkamos Ekspertų tarybos rekomendacijos“, – praneša STI.

Komentarai

 

 

 
 1. ,,Karštam Komentarui” ir kitiems išsiunčiau
  Žiniasklaidai

  Laba diena,
  Kadangi Seimas nenori transliuoti šios dienos svarbaus Seimo etikos ir procedūrų Komisijos posėdžio, kuris prasidės 14 valandą (žr. mano laišką apačioje), todėl prašau Jus paprašyti Seimo etikos ir procedūrų komisijos posėdžio atstovų prisijungimo kodų prie šio Komisijos posėdžio nuotoliniu būdu ir informuoti visuomenę apie šio posėdžio svarstymo eigą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Šiandien yra Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena. 1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją. Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) – tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus. Lietuvos valstybę kuria Tauta. Bent taip turėtų būti… Šią LR Konstitucijos dieną 14 valandą įvyks Seimo etikos ir procedūrų komisijos posėdis dėl Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo Nr. I-1553 18 ir 40 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-912(2) priėmimo (šiomis įstatymo pataisomis priimta prievolė, kad darbuotojai patys turės mokėti už testus). Gaila, kad eilinį kartą pasigedau mūsų lietuvių pilietiškumo svarstant šias įstatymo pataisas, reikėjo aktyviai siųsti pasiūlymus ir protestus Seimui, spausti Seimo narius, o to nebuvo, o juk patys paskui mokėsite už testus iš savo kišenės. Todėl ir nuolatos turime neigiamą rezultatą ir tokio lygio Lietuvą. Kur tie pseudopatriotai buvo, kurie rašinėja komentarus FB ar po žinių portalais, įsidėję FB Lietuvos nacionalinius simbolius, svarstant šias įstatymo pataisas? Kodėl jie nieko nedarė? Dėjau visas pastangas, kad Seimas nepriimtų tų įstatymo pataisų, apie tai galite paskaityti mano tinklaraštyje gediminasgemskis mozello lt (sudėkite taškus) Manau, mūsų LR Konstitucija jau ,,pasenusi”, ją reiktų pakeisti, kai kurios nuostatos visiškai neatitinka tikrovės, pvz.,, Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms” (Konstitucijos 5 str. 3 d.), kai iš tiesų jos netarnauja žmonėms, o priešingai žmonės tarnauja valdžios įstaigoms ir t.t. Piliečiai, lietuviai pabandykite daug kartų kreiptis į valdžios įstaigas siekiant spręsti kokias problemas ir įsitikinsite patys kaip ,,Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms”, o paskui būtinai viešai aprašykite patirtį. Man per ilgametę visuomeninę veiklą tai puikiai žinoma, dažnai bendrauti su valdžios įstaigomis tai yra kantrybės ugdymas ir sveikatos ir nervų gadinimas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Po tų skiepų mažiausiai trigubai padidėjo mano lytinis pajėgumas. Nuostabus efektas.

  Thumb up 2 Thumb down 1

 4. Ministrai žino, kam su kuo gulėti,
  Ir kam kada į kokią skylę kišti,
  Tad, su gaidžiais teks eit gulėt į klėtį
  Ir tik į savo puodą nusimyžti…
  Ministrai žino, kam su kuo sėdėti,
  Ir kiek kėdžių prie stalo sustatyti,
  Todėl ir sningant reiks nešioti skėtį,
  O mentai draus kur tačką pastatyti.
  Ministrai žino, kur ir ką bučiuoti,
  Ir po stalu paglostyti kam šlaunį,
  Legaliai sekso bėgsi pirkt į stotį
  Ir dar stebės, kaip tu rankytes plauni?
  Ministrai žino, ką ir kaip kramtyti,
  (Išmoksi kavą gerti ir per kaukę),
  O kai apsirgsi, ims tave badyti,
  Nes tiems, kas bado, Eurobabkės plaukia.
  Ministrai žino, kaip sveikai gyventi,
  (Gali Kalėdas švęsti net ir nuogas,-)
  Svarbu, į savo maišą saugiai vemti,
  O jei pratrydai, spėt įvardint slogą.
  Ministrai žino viską, ko mums reikia:
  Išduos kekšytėms ir alfonsams pasą,
  Ministrai žino, kaip „korona“ veikia,
  Tad per abu galus kruš Tautą basą…

  Thumb up 8 Thumb down 0

 5. Kodel STI rekomenduoja skiepus seniems,kuriems jau joks imunitetas nuo skiepo nesusidaro- gal Jus norit,kad seni iseitu greiciau i Anapili-saket ir jus kad cia yra eksperimentas-kodel raginat skiepyti senius-gal duokit jiems kas Viespats nuspresu kada jiems iseiti,kodel jus taip darot-seni ir taip niekur neina,ir nieko neuzkrecia,o imuniteto tikrai nera-mano tete buo skiepyta,=antikuniu nera!

  Thumb up 9 Thumb down 1

 6. Jūs antivakxseriai esat to paties kinų ir kremlliaus, po pasaulį paleidusių covido šmėklą plano dalis. Jūs apsimetat teisininkais, pedagogais bet esat viso labo beverčiai niekšeliai anarchistai, esat tautos žudikai prilygstantys naciams ir už tai jūs atsidursit tribunole.

  Vaikai jūsų žiniai jau dešimtmečius yra skiepijami įvairiausiomis vakcinomis (tiems, kurie iš jūsų beraščiai). Jiems vakcinos labiausiai ir padeda. Vakcinos daugiausia išgelbėja būtent jauno ir garbaus amžiaus žmones. Pasaulyje jau milijonai vaikų yra išgelbėta vakcinų. Bet jums nusispjaut, nes jūs esat nupirkti sąmokslininkai, todėl jus gali pataisyt tik sąžinės prabudimas.

  Thumb up 4 Thumb down 33

  • Gal pasidomėk kam priklauso cheminė laboratorija Uhane, po to bambėk,kaip ubagas žirnius pabėręs.

   Thumb up 26 Thumb down 1

  • Tu ne anti vakceri leiskis mešla sita sau o ne kitiems siuliki, praeis keli metai pažiuresim per GMO maista kokiom ligom pradesi sirgti , o kita tu matei kokie gadai auga tosia vakcinose???. po visa krauja, imuniteta pažiuresim kas išauks po to nuo GMO maisto, ko tokius rolikus trina su irodimais iš youtubo.
   Tau iki tokiu žiniu kaip rakum iki menulio, viena gyvenime išmoko rašyti daugiau nieko nesugebi.
   Pac geicas pasake 10-15 procentu žemei palikti gyventoju to neslebdamas, ko trina youtubas tokius rolikus, ir kiek vienas skiepas yra grynas nuodas organizmui,tiek vaikui tiek suaugusiui formacininku lobistu biznis visam pasauli,jus tik pirkit vaistukus o mes su skiepais vakcinom jum padesim. Tik tikejimas savimi ir visokiom žolelem gali išsigyditi ligas, persergi ir daugiau nesergi, o kai leidiesi i savia nuodus toks ir bukas esi, nebereikes paciam be protauti, nors ten protelio 00 procento, galvok už savia o ne už visus.

   Thumb up 10 Thumb down 2

   • Kiekvienas yra laisvas pasirinkti kaip gyventi, nes tik jis pats ir užsimokės už tai savo gyvenimu. Tuo pačiu atsakysiu p. Orlauskui į jo retorinį klausimą: Kiek daug durnių vyriausybėje? Manau kad suveikė patarlė “Duok durniui kelią” , tai kaip galima manyti visi davė jiems kelią ir jie ten ir susirinko, todėl stebėtis nelogiška.

    Thumb up 12 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į MB? 1
Namų diagnostikos ekspertai. Kurie yra geriausi?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Grožio procedūra, kuri mažina net smulkiausias raukšleles 
Bėgant metams, galima labiau pastebėti, kad tam tikri veido bruožai pradeda po truputį...

Kaip pagyvinti tamsų vonios kambarį? 
Vonios kambario atmosfera turėtų būti šilta ir jauki, nes tai yra vieta, kur...

SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (3)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (7)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...