Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugsėjis 17 Penktadienis
 

Stasys Stungurys. Neskleiskime neapykantos

2016-03-04 10:06 | Nuomonių ringas | Komentarų (155)

Prieštaringai vertinamos knygos autorė Rūta Vanagaitė. KK nuotr.

Televizijos paakintas, panorau ir aš susipažinti su literatūros naujove – Rūtos Vanagaitės „bestseleriu“ „Mūsiškiai“, nors neseniai perskaičiau ta pačia tematika JAV prof. Normano Finkelšteino „Holokausto industrija“. Vis dėlto pastarojoje radau daugiau tiesos nei mūsiškės autorės knygoje, kuri rašyta, matyt, pagal Efraimo Zuroffo užsakymą.

Juk „žydšaudžių“ epitetas sukurtas mūsų pačių ir per tuos pačius įvykius, bet kažkas panoro tą „epitetą“ taikyti ir visai tautai, kad iš to gautų kokios nors finansinės ar ekonominės naudos. Juk didžiosios tautos, gal ne tautos, o jų vadovai, sukėlė pasaulinius karus, per kuriuos žuvo dešimtys milijonų žmonių, ir niekas jų nevadina žudikėmis.

Holokaustas, išprovokuotas dviejų priešiškų politinių sistemų, šiandien jau virto, kaip rašo žydas prof. N. Finkelšteinas, holokausto industrija. Tų aukų jau beveik gyvų nebėra, o iš jų pelnosi įvairūs biznieriai.

Po I pasaulinio karo vokiečių tauta skurdo, net moterys buvo pardavinėjamos. Hitleris, pats būdamas gal ir kiek žydiško kraujo, padarė iš to politiką. Kalti ir nugalėtojai kaimynai, kad laiku nesureaguoja ir neužkerta kelio naujoms politinėms aferoms.

Rytuose kuriasi panaši sistema, tarp kurios vadeivų nemažai ir žydiškos kilmės atstovų. Ko vertas vien Trockis.

Maršalas Tuchačevskis, malšindamas Tambovo srityje valstiečių maištą, žudo visus vyrus, net ir berniukus, kurių augumas iki vyro juosmens. Vėliau ir patys žudynių organizatoriai tampa naujų žudikų aukomis.

Gulagų sistema virsta kitaip mąstančių genocidu. Juk Rusijoje tarp gulagų sistemos plėtotojų nemažai rasime ir žydiškos kilmės. Man pačiam besėdint 1962-1963 metais Mardvijoje 7-ame gulage, jam vadovavo žydas Kolomitcevas. Tad Efraimui Zuroffui reikėtų būti apdairesniam – juk ir žydai nebuvo abejingi naujoms genocido formoms.

Nacizmo baimė juos vertė labiau glaustis prie Rytų. Maskvos 5-osios kolonos trečdalį Lietuvoje sudarė žydai, nors Lietuva jiems teikė visai neblogas sąlygas verslui ir mokslui.

Okupavus Lietuvą bolševikams, žydai pirmieji sveikino Raudonąją Armiją, mėtė jiems po kojomis gėles. Kaune žydų komunistų skaičius pasiekė net 76 procentus. Jie ne tik tapo daugelio naujų įmonių ir organizacijų vadovais, bet ir užėmė įtakingus postus NKVD organizacijose. E. Rozauskas – Tardymo skyriaus viršininkas, D. Todesas – Slaptojo politinio skyriaus viršininkas, A. Slavinas – Kontržvalgybos skyriaus poskyrio viršininkas, F. Levitacas – poskyrio viršininkas, N. Karpis – administracinio ūkio skyriaus viršininkas.

Kiekvienoje gyventojų trėmimo komisijoje 1941 m. buvo ir žydų atstovų.

Kaltinamas žiaurumu savisaugos bataliono vadas majoras Antanas Impulevičius. Tačiau kas suformavo A. Impulevičių? Juk jis 1940-1941 m. buvo devynis su puse mėnesio kalinamas. Jo tardytojai buvo NKVD 3-iojo skyriaus viršininko pavaduotojas vyr. ltn. Danilas Švarcmanas, NKVD tardymo dalies viršininkas Eusiejus Rozauskas ir Moisiejus Vilenskis. Visi jie žydai. Tad jis per daugiau nei 9 mėnesius galėjo gerai pažinti NKVD sistemą. Baltarusijoje žydų jis pats nešaudė, bet gerai galėjo pajausti tarybinio genocido sistemą.

Nachmanas Dušanskis 1941 m. dirbo Rainiuose, vėliau gaudė partizanus. Man jį teko asmeniškai pažinti 1963 m., kai jis lankėsi 7-ame Mardvijos gulage. Tada jis buvo aukšto rango čekistas. Siūlė man grįžti į gyvenimą, vėl tapti radijo redaktoriumi ar dirbti atitinkamai tolygų darbą. Reikėjo tik spaudoje pasmerkti savo pažiūras ar kitaip ištaisyti savo klaidą. Atsakiau, kad jie iš manęs viską atėmė, man liko tik sąžinė, ji man reikalinga. Tada jis pasikėlė nuo kėdės, priėjo prie manęs ir, žiūrėdamas tiesiai į akis, paklausė:

-Tai ką? Dar pakovosim?

-Aš su jumis konfrontacijos neieškau, – atsakiau.

-Tai ką tu grįžęs veiksi?

-Dirbsiu darbininku, nes kito darbo neduosit.

Prieš mūsų pokalbį Nachmanas Dušanskis man pasakė lyg ir džiugią naujieną – mano žmona turinti gauti butą. Aš į tai jam nieko neatsakiau, nes su žmona oficialiai buvome išsiskyrę, kad ji nebūtų persekiojama. Dušanskis, grįžęs, vis dėlto susivokė – žmona buto negavo.

O pats N. Dušanskis išvengė teisingumo, pamalonintas vieno mūsų naujosios valdžios pareigūno, pardavė savo turtą ir išvyko į Izraelį.

Nė vieno mūsų prašomo išduoti Lietuvos teisingumui žydo Izraelis neišdavė, o juk ir jie padarė Lietuvai nemažai nusikaltimų.

Prezidentas A. Brazauskas, viešėdamas 1993 m. Izraelyje, atsiprašė už mūsų tautiečių padarytus nusikaltimus žydams. Derėjo ir Izraelio valdžios atstovams atsiprašyti Lietuvos už žydų padarytus Lietuvos žmonėms nusikaltimus. Deja, jie to nepadarė. Dvigubas teisingumas.

Man teko kurį laiką jau po gulago dirbti vienoje įstaigoje su garsiuoju Danieliumi Todesu, kuris pokario metais dirbo Kauno saugume ir tardė velionį kunigą monsinjorą Alfonsą Svarinską. Paties kunigo žodžiais, tai buvo žiaurus tardytojas. Pats Todesas buvo nestipraus sudėjimo, neturėjo ir stiprių rankų, tad jis retkarčiais išeidavo iš tardymo kabineto, o jį pakeisdavo 2 ar 3 mušeikos, kurie be pasigailėjimo daužydavo kunigą, tada dar buvusį klieriku. Po kurio laiko Todesas sugrįždavo ir šypsodamasis paklausdavo kunigo:

-Kaip jautiesi?

-Daugiau aš taip nebegaliu. Arba palikite mane ramybėje, arba užmuškite vietoje.

-Taip ir bus, – atsakydavo Todesas. – Gyventi negyvensi, bet ir mirti nemirsi.

Esu girdėjęs, kaip kartais Gedimino gatvėje Todesas sutikdavo savo buvusią tardomąją kalinę, kurią buvo mėginęs išprievartauti. Moteris taip droždavo jam tiesą į akis, kad jis tuoj pat bėgdavo į savo būstą.

D. Todesas vaizdavo literatą, apie savo praeitį nekalbėdavo, mirė tik prasidėjus istorinėms permainoms.

Efraimui Zuroffui patarčiau pasidomėti ir savo tautiečių „pėdsakais“ Lietuvoje, o ne vien ieškoti jo tautiečiams padarytų skriaudų.

Stasys Stungurys, disidentas

Komentarai

 

 

 
  1. kažkodėl daugelis lietuvių lietuvos istoriją linkę idealizuoti , Praeityje lenkai tokie vokiečiai anokie, žydai irgi ne visuomet kaip teikia rusai vaisi… na lietuviai skaidrūs kaip krištolas dievo delne ir nekalti kaip balandžiai ant dievo peties,
    netolimos praeities ne žinojimas , o gal greičiau nenoras žinoti dažnai tautas priverčia daryti tas pačias klaidas. Svarstymai lietuviai šaudė žydus ar nešaudė rodo kad jau savo istoriją užmiršome arba gėda prisiminti (jeigu gėda tai dar netaip blogai). Pripažinimas kad vis deltos šaudė savo bendra piliečius gali sukelti abejonių dėl daugelio naujai idealizuotų naujų lietuvos didvyrių kurių nevienas savo rankas sutepę ir žydų krauju (beje ne taip smerktina jeigu jų rankos suteptos nekaltų žmonių krauju kitų tautybių na kad ir lietuvių na o lenkai tai net ……… Taip ši knyga netelpa į sukurtą idealizuotą lietuvos istorijos sampratą. geriau graži apgaulė nei žiauri tiesa. Šiuo metu rašoma oficiali lietuvos istorija pasiniaujant sovietinėmis propogandos priemonėmis

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
3 patarimai, norintiems puikiai pasiruošti anglų kalbos valstybiniam brandos egzaminui
Kaip pasirinkti plautuvę virtuvei?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...