Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugsėjis 23 Pirmadienis
 

Stasys Jakeliūnas: A.Kubiliaus nedeklaruoti privatūs interesai turi būti įvertinti etikos sargų

2019-04-03 09:35 | Politika | Komentarų (10)

A.Kubilius. KK nuotr.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas šiandien kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydamas įvertinti, ar Seimo narys konservatorius Andrius Kubilius laiku (t. y. per 30 dienų) nedeklaruodamas sūnaus Vytauto Kubiliaus einamų pareigų UAB „Google Payment Lithuania“, kurio veiklos sritį jis kontroliuoja dirbdamas Seimo Biudžeto ir finansų komitete, nepažeidė Įstatymo nuostatų.

 „2018 m. spalio 15 d. UAB „Google Payment Lithuania” valdybos sprendimu konservatoriaus A. Kubiliaus sūnus V. Kubilius buvo paskirtas šios įmonės direktoriumi. Ši įmonė teikia finansų paslaugas ir Lietuvos bankas jai 2018 m. gruodžio 20 d. yra išdavęs elektroninių pinigų įstaigos veiklos licenciją. Taigi, įmonės veiklos reguliavimas patenka į Biudžeto ir finansų komiteto veiklos kryptis. Tačiau informacija apie tai, kad sūnus vadovauja finansines paslaugas teikiančiai įmonei, A. Kubiliaus privačių interesų deklaracijoje yra nutylima, ji netapo žinoma visuomenei. Toks politiko elgesys yra netoleruotinas ir diskredituoja Seimo nario veiklą, menkina Biudžeto ir finansų komiteto priimamų sprendimų patikimumą visuomenės akyse.” – teigia Seimo narys S. Jakeliūnas ir primena, kad tai ne pirmas kartas, kuomet konservatorius nutyli šeimos sąsajas su jo kuruojama sritimi Seime.

Prieš metus A. Kubilius, Seimo laikinojoje komisijoje nagrinėdamas Baltarusijos rinkos ypatumus, pamiršo deklaruoti, jog jo sūnus V. Kubilius yra Baltarusijos energetikos srityje dirbančios ir konkuruojančios UAB „Modus group” stebėtojų tarybos narys. Dėl to Seimas A. Kubilių netgi pašalino iš laikinosios komisijos.

Komentarai

 

 

 
 1. Valstiečiams siūlyčiau paskubėti kubilinį su visaias svolačiais susemti,nes bandys slapstyti privogtą turtą.P

  Thumb up 6 Thumb down 0

 2. Aš suprantu, kad sunku, Stasiui Jakeliūnui tirti buvusios krizės padarinius bei nustatyti tikruosius kaltininkus, kuriems, beje, jau šiandien jau patiems vagims kepurės dega ir padai svyla. Buvo anksčiau taip pat kalbama, jog bus įvardinti ir lietuviškų bankų – Snoro ir Ūkio bankų – bankroto iniciatoriai.

  Bet juk neįmanoma konstruktyviai dirbti, kai Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdžiuose šalia pirmininko sėdi ir Seimo narys konservatorius A.Kubilius, kuris tuo metu būdamas konservatorių vyriausybės premjeru, pats ir buvo vienas iš svarbiausių krizės kaltininkų, o taip pat ir Snoro banko sužlugdymo vykdytojų.

  Taip pat komitete dirba buvęs A.Kubiliaus vyriausybės patarėjas Mykolas Majauskas, kuris kartu su tuomete finansų ministre Ingrida Šimonyte (kuri šiandien jau teigia, kad apie Snoro problemas sužinojusi tik tą pačią (?!) 2011-11-16 dieną), dar iki tos lemtingos Snorui 2011 m. lapkričio 16 d., vaikščiojo į Lietuvos banke, vykusius slaptus pasitarimus (į kuriuos, beje, iš užsienio atvykdavo ir S.Friklis su savo komanda), dar tik rengiant juose AB banko Snoras sužlugdymo planą. Tą faktą buvo viešai „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje 2014 m. balandžio mėn. pagarsinęs ir patvirtinęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tuometis pirmininkas Artūras Paulauskas, kurio vadovaujamas komitetas (NSGK) kartu su Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija, tuo metu irgi nagrinėjo AB banko Snoras žlugimo istorijos klausimus.

  Galvoju, jog pasikėlus aukščiau minėtų komiteto ir komisijos posėdžių protokolus irgi daug kas paaiškėtų.

  Šiuo metu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas yra Kęstutis Glaveckas, kuris 2008-2012 m.m. Seime vadovavo tam pačiam komitetui (BFK) ir kuris kartu su tuomečiu Biudžeto ir finansų komiteto pavaduotoju konservatorių partijos vicepirmininku Vitu Matuzu taip pat yra ‚rankas prikišę“ prie Snoro istorijos. K.Glaveckas 4 metus per pačią krizę būdamas Seimo BFK pirmininku, nieko nedarė, kad suvaldyti skandinaviškų bankų savivaliavimą, kai tarpusavio karteliniu susitarimu šie bankai , manipuliuodami rinka, dirbtinai sukėlė VILIBOR palūkanų normą ir apiplėšė tūkstančius šalies žmonių. Kas atsakingas už visus tuos nusikaltimus?
  Akivaizdu, kad Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirminikas K.Glaveckas, konservatorių vyriausybės premjeras A.Kubilius, finansų ministrė I.Šimonytė ir Lietuvos banko pirmininkas V,Vasiliauskas.

  O ką veikė tuo metu kyšininkų partijos atstovas liberalsąjūdietis K.Glaveckas? Ogi, nieko. Švedų bankų “pamalonintas” ramiai Seime sėdėjo, bezdėjo ir, matomai, savo k.i.a.u.š.i.a.i.s. bilijiardą kelnėse Žaidė.

  Mano galva, siūlau A.Jakeliūnui būtinai ir pačias Seimo laikinosios tyrimo komisijos 2012-05-30 d. išvadas pasikelti, peržiūrėti , išnagrinėti jas bei Seime iš naujo patvirtinti. Ir taškas, kaip patriarchas sako.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 3. greitas tik kitus teisti. Labai jau uzmarsus, gal reikia eit i poilsi. Pamirso deklaruot, kad nuomavosi automobili is savo imones, nors prie Gretos kibo kaip lapas prie siknos, pamirso apie sunu dirbanti Baltarusijoj, dabar vel pamirses. Stiprybes Jakeliunui, visiems valdantiesiems! Sujude visokie grybes statytiniai, gina liemene ir kitus sukcius. Kubilius matomai apsisikes iki ausu, kad tiek sokineja ir zemina Jakeliuna

  Thumb up 25 Thumb down 0

 4. Vakar per “Lietuva tiesiogiai” (lietrycio TV) kaip tik Jakeliunas ta primine Kubiliui.Tas labai pasimete, dar bande spardytis.Atrode slyksciai.Blogai, kai tokie “patriotai” kito akyje pamato dulke, o savoje ir grumsto nemato.Pagalvokit, rinkejai.

  Thumb up 24 Thumb down 0

 5. Nera Lietuvai didesniu kenkeju ,kaip landsbergine partgauja su visokiais qubilais.Si nusikalteliu -teroristu partgauja,tik sau ,saviems ir savai hebrai,suteikia visas galimybes vogti,plesikauti ir naikinti Tevyne-Lietuva.O ko tyli senis ozys?? Kiekviena zingsni visu kitu partiju kritikuoja,shudinu savo meslu tepa kitus,kai patys sedi iki ausu paskende shuduose?? Neisgalejo senis ozys pakomentuoti viesai ir Kubyliaus pasivazinejimo dviraciu aplink Astravo atomine.Nors panasu ten vyko su tikslu susirinkti kysius.Negirdejau ,kad dedule butu ir komentaves Kubyliaus sunaus veikla Lukasenkos personalines energetios imones valdyboje??Ir dabar,vel sunaus veikla bankinej srityje,nedelaruota,ir niekas nebando aiskintis kokiems tislams si imone ?? Kada bus tyrymas del snoro banko uzgrobimo ir isvogimo???

  Thumb up 18 Thumb down 0

 6. jeigu ateity, kada nors, pasipils visokie paveldėjimai iš Baltarusijos, Rusijos, Šveicarijos ir t.t.. Ir kas tai galetu paneigti?

  Thumb up 17 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...