Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 25 Ketvirtadienis
 

Stasys Jakeliūnas: A.Kubiliaus nedeklaruoti privatūs interesai turi būti įvertinti etikos sargų

2019-04-03 09:35 | Politika | Komentarų (10)

A.Kubilius. KK nuotr.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas šiandien kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydamas įvertinti, ar Seimo narys konservatorius Andrius Kubilius laiku (t. y. per 30 dienų) nedeklaruodamas sūnaus Vytauto Kubiliaus einamų pareigų UAB „Google Payment Lithuania“, kurio veiklos sritį jis kontroliuoja dirbdamas Seimo Biudžeto ir finansų komitete, nepažeidė Įstatymo nuostatų.

 „2018 m. spalio 15 d. UAB „Google Payment Lithuania” valdybos sprendimu konservatoriaus A. Kubiliaus sūnus V. Kubilius buvo paskirtas šios įmonės direktoriumi. Ši įmonė teikia finansų paslaugas ir Lietuvos bankas jai 2018 m. gruodžio 20 d. yra išdavęs elektroninių pinigų įstaigos veiklos licenciją. Taigi, įmonės veiklos reguliavimas patenka į Biudžeto ir finansų komiteto veiklos kryptis. Tačiau informacija apie tai, kad sūnus vadovauja finansines paslaugas teikiančiai įmonei, A. Kubiliaus privačių interesų deklaracijoje yra nutylima, ji netapo žinoma visuomenei. Toks politiko elgesys yra netoleruotinas ir diskredituoja Seimo nario veiklą, menkina Biudžeto ir finansų komiteto priimamų sprendimų patikimumą visuomenės akyse.” – teigia Seimo narys S. Jakeliūnas ir primena, kad tai ne pirmas kartas, kuomet konservatorius nutyli šeimos sąsajas su jo kuruojama sritimi Seime.

Prieš metus A. Kubilius, Seimo laikinojoje komisijoje nagrinėdamas Baltarusijos rinkos ypatumus, pamiršo deklaruoti, jog jo sūnus V. Kubilius yra Baltarusijos energetikos srityje dirbančios ir konkuruojančios UAB „Modus group” stebėtojų tarybos narys. Dėl to Seimas A. Kubilių netgi pašalino iš laikinosios komisijos.

Komentarai

 

 

 
 1. Valstiečiams siūlyčiau paskubėti kubilinį su visaias svolačiais susemti,nes bandys slapstyti privogtą turtą.P

  Thumb up 6 Thumb down 0

 2. Aš suprantu, kad sunku, Stasiui Jakeliūnui tirti buvusios krizės padarinius bei nustatyti tikruosius kaltininkus, kuriems, beje, jau šiandien jau patiems vagims kepurės dega ir padai svyla. Buvo anksčiau taip pat kalbama, jog bus įvardinti ir lietuviškų bankų – Snoro ir Ūkio bankų – bankroto iniciatoriai.

  Bet juk neįmanoma konstruktyviai dirbti, kai Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdžiuose šalia pirmininko sėdi ir Seimo narys konservatorius A.Kubilius, kuris tuo metu būdamas konservatorių vyriausybės premjeru, pats ir buvo vienas iš svarbiausių krizės kaltininkų, o taip pat ir Snoro banko sužlugdymo vykdytojų.

  Taip pat komitete dirba buvęs A.Kubiliaus vyriausybės patarėjas Mykolas Majauskas, kuris kartu su tuomete finansų ministre Ingrida Šimonyte (kuri šiandien jau teigia, kad apie Snoro problemas sužinojusi tik tą pačią (?!) 2011-11-16 dieną), dar iki tos lemtingos Snorui 2011 m. lapkričio 16 d., vaikščiojo į Lietuvos banke, vykusius slaptus pasitarimus (į kuriuos, beje, iš užsienio atvykdavo ir S.Friklis su savo komanda), dar tik rengiant juose AB banko Snoras sužlugdymo planą. Tą faktą buvo viešai „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje 2014 m. balandžio mėn. pagarsinęs ir patvirtinęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tuometis pirmininkas Artūras Paulauskas, kurio vadovaujamas komitetas (NSGK) kartu su Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija, tuo metu irgi nagrinėjo AB banko Snoras žlugimo istorijos klausimus.

  Galvoju, jog pasikėlus aukščiau minėtų komiteto ir komisijos posėdžių protokolus irgi daug kas paaiškėtų.

  Šiuo metu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas yra Kęstutis Glaveckas, kuris 2008-2012 m.m. Seime vadovavo tam pačiam komitetui (BFK) ir kuris kartu su tuomečiu Biudžeto ir finansų komiteto pavaduotoju konservatorių partijos vicepirmininku Vitu Matuzu taip pat yra ‚rankas prikišę“ prie Snoro istorijos. K.Glaveckas 4 metus per pačią krizę būdamas Seimo BFK pirmininku, nieko nedarė, kad suvaldyti skandinaviškų bankų savivaliavimą, kai tarpusavio karteliniu susitarimu šie bankai , manipuliuodami rinka, dirbtinai sukėlė VILIBOR palūkanų normą ir apiplėšė tūkstančius šalies žmonių. Kas atsakingas už visus tuos nusikaltimus?
  Akivaizdu, kad Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirminikas K.Glaveckas, konservatorių vyriausybės premjeras A.Kubilius, finansų ministrė I.Šimonytė ir Lietuvos banko pirmininkas V,Vasiliauskas.

  O ką veikė tuo metu kyšininkų partijos atstovas liberalsąjūdietis K.Glaveckas? Ogi, nieko. Švedų bankų “pamalonintas” ramiai Seime sėdėjo, bezdėjo ir, matomai, savo k.i.a.u.š.i.a.i.s. bilijiardą kelnėse Žaidė.

  Mano galva, siūlau A.Jakeliūnui būtinai ir pačias Seimo laikinosios tyrimo komisijos 2012-05-30 d. išvadas pasikelti, peržiūrėti , išnagrinėti jas bei Seime iš naujo patvirtinti. Ir taškas, kaip patriarchas sako.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 3. greitas tik kitus teisti. Labai jau uzmarsus, gal reikia eit i poilsi. Pamirso deklaruot, kad nuomavosi automobili is savo imones, nors prie Gretos kibo kaip lapas prie siknos, pamirso apie sunu dirbanti Baltarusijoj, dabar vel pamirses. Stiprybes Jakeliunui, visiems valdantiesiems! Sujude visokie grybes statytiniai, gina liemene ir kitus sukcius. Kubilius matomai apsisikes iki ausu, kad tiek sokineja ir zemina Jakeliuna

  Thumb up 25 Thumb down 0

 4. Vakar per “Lietuva tiesiogiai” (lietrycio TV) kaip tik Jakeliunas ta primine Kubiliui.Tas labai pasimete, dar bande spardytis.Atrode slyksciai.Blogai, kai tokie “patriotai” kito akyje pamato dulke, o savoje ir grumsto nemato.Pagalvokit, rinkejai.

  Thumb up 24 Thumb down 0

 5. Nera Lietuvai didesniu kenkeju ,kaip landsbergine partgauja su visokiais qubilais.Si nusikalteliu -teroristu partgauja,tik sau ,saviems ir savai hebrai,suteikia visas galimybes vogti,plesikauti ir naikinti Tevyne-Lietuva.O ko tyli senis ozys?? Kiekviena zingsni visu kitu partiju kritikuoja,shudinu savo meslu tepa kitus,kai patys sedi iki ausu paskende shuduose?? Neisgalejo senis ozys pakomentuoti viesai ir Kubyliaus pasivazinejimo dviraciu aplink Astravo atomine.Nors panasu ten vyko su tikslu susirinkti kysius.Negirdejau ,kad dedule butu ir komentaves Kubyliaus sunaus veikla Lukasenkos personalines energetios imones valdyboje??Ir dabar,vel sunaus veikla bankinej srityje,nedelaruota,ir niekas nebando aiskintis kokiems tislams si imone ?? Kada bus tyrymas del snoro banko uzgrobimo ir isvogimo???

  Thumb up 18 Thumb down 0

 6. jeigu ateity, kada nors, pasipils visokie paveldėjimai iš Baltarusijos, Rusijos, Šveicarijos ir t.t.. Ir kas tai galetu paneigti?

  Thumb up 17 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...