Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugsėjis 23 Pirmadienis
 

Spektaklis tęsiasi. Tik marionetė scenoje – kita

2009-02-09 17:11 | Redakcijos skiltis | Komentarų (3)

Gediminui Kirkilui nepatinka būti opozicijos lyderiu Seime - pabuvęs ministru pirmininku, G.Kirkilas jau svajoja apie prezidento postą (Seimo archyvo nuotr.)

Kas šiandien vyksta Lietuvoje? Matyt, į šį klausimą šiandien nė pats velnias neatsakytų. Viskas šitiek painu ir taip susimaišę, kad bandydamas ką nors išnarplioti vien tik sprandą dabar nusilaužtum.

Tačiau politinėje padangėje yra pastebima keletas įdomių tendencijų. O būtent tai, kad kuriasi ne tik nauja kairė – Algirdo Paleckio vadovaujamas „Frontas“, bet ir nauja dešinė – advokato Kęstučio Čilinsko vadovaujamas Jungtinis demokratinis judėjimas.

„Frontas“ – alternatyva sustabarėjusiai nomenklatūros ir oligarchų užvaldytai Socialdemokratų partijai.

Jungtinis demokratinis judėjimas – alternatyva sustabarėjusiai ir oligarchų užvaldytai Konservatorių partijai.

Taigi socialdemokratai, kuriems nepatinka Gedimino Kirkilo ir ko „kabinetinis a la CK politbiuras“ valdymas, gali pereiti į „Frontą“. O konservatoriai, kuriems ne prie širdies oligarchų užvaldyta Kubiliaus „grietinėlė“, – į Jungtinį demokratinį judėjimą.

Tačiau svarbiausia – tiek „Frontas“, tiek Jungtinis demokratinis judėjimas yra anti-sisteminės politinės jėgos, kurios supranta – kad Lietuvoje niekas nepasikeis tol, kol nepasikeis valdymo sistema.

Šalia naujosios kairės ir naujosios dešinės kūrimo vyksta ir vadinamosios „jėgos struktūrų“ partijos – Naujosios sąjungos – „laidotuvės“. Nepatekusi į Seimą Naujoji sąjunga savo partijos viduje pradėjo „razborkes“, po kurių partijos pirmininkas Artūras Paulauskas atsistatydino, o pati partija pradėjo byrėti.

Artėjant partijos suvažiavimui, didžiulį akibrokštą metė NS Tauragės skyrius, kuris priėmė sprendimą apskritai likviduoti NS Tauragės skyrių ir, tą padarę, socialliberalai perėjo pas socialdemokratus. Buvęs to skyriaus pirmininkas, buvęs parlamentaras Vaclovas Karbauskis šitokį Naujosios sąjungos Tauragės skyriaus narių apsisprendimą aiškino pralaimėtais Seimo rinkimais.

„Naujosios sąjungos kaip partijos apskritai neliks“, – mano kai kurie KK kalbinti politologai. Ir iš tiesų – partijos viduje pastaruoju metu daugiausia kalbama tik apie tai, su kuo partijai reikėtų jungtis – socialdemokratais ar „abonentininkais“. O trečia, gana nedidelė dalis socialliberalų, savo partijos ateitį mato pas valstiečius liaudininkus.

Taigi – kas kur. Kas išsivaikščios kur. Būtent tokia ateitis laukia socialliberalų. Nors Artūras Paulauskas tikisi kandidatuoti į prezidentus, tokiu būdu bandyti prisikelti iš „numirusių“ ir taip bandyti atgaivinti išsivaikščioti baigiančią Naująją sąjungą. Tačiau vargu bau – nei Jolantos Paulauskienės dainos su balsinguoju Merūnu, nei Vytautas Grigaravičius su savo „kova su organizuotu nusikalstamumu“ Naujosios sąjungos iš numirusių jau neprikels. Nes, liaudiškai kalbant, Artūras Paulauskas su savo Naująja sąjunga – jau „mušta korta“.

Nėra abejonių, kad netekę valdžios Gedimino Kirkilo socialdemokratai visomis išgalėmis bandys savo prarastą valdžią atgauti – greičiausiai pasiųsdami Algirdą Brazauską kandidatuoti į prezidentus. Nes keli klausimai – LEO LT ir „Alitos“ privatizacijos peržiūrėjimas – buvusiai socialdemokratų Vyriausybei yra ypatingai skausmingi. Tačiau iš tiesų visa tai tėra politinis žaidimas.

Bet kokie socialdemokratų pasispardymai A.Kubiliaus Vyriausybės atžvilgiu ir A.Kubiliaus kalbos apie „Alitos“ privatizacijos „peržiūrėjimus“ ir pan. – tai tik „piaras“ mūsų visuomenei apkvailinti, kadangi tiek konservatoriai, tiek socialdemokratai sėdi š… iki ausų ir tarp šitų „tradicinių“ partijų egzistuoja pogrindinis susitarimas – socialdemokratai neliečia konservatorių, o konservatoriai – socialdemokratų. Juk būtent dėl tokio pokiliminio susitarimo ir buvo prokuratūroje „teisingai“ pabaigtas ikiteisminis tyrimas dėl „Draugystės“ viešbučio privatizavimo, leidžiant AMB išlipti iš balos sausam, būtent dėl tos pačios priežasties socialdemokratai, atėję į valdžią 2001 metais, nekėlė baudžiamosios atsakomybės klausimo dėl milijonų, iššvaistytų iš „Mažeikių naftos“, po jos faktinio atidavimo (o ne pardavimo) „Williamsui“.

Visi klausimai, kuriuos kelia 2K projekto (Kirkilas+Kubilius) dalyviai – vien tik politiniai. Atsakomybės klausimas nebuvo keliamas, nėra keliamas ir ateityje keliamas nebus.

Ir todėl jokio apskritai skirtumo, kas valdžioje, – Gedimino Kirkilo socialdemokratai ar Andriaus Kubiliaus konservatoriai-krikščionys demokratai. Nes atsakomybės, kaip tokios, niekada prie jų nebuvo, nėra ir nebus.

„Politikoje nėra nei amžinų draugų, nei priešų – yra tik interesai“, – sako sena kaip pasaulis taisyklė, kuri ir Lietuvos politikoje – ne išimtis. Juk tiek Konservatorių partijos, tiek Socialdemokratų partijų „grietinėlės“ yra tų pačių oligarchų valdomos marionetės, tik drabužėlio, kuriuo jos vilki, spalva kita.

„Jei nori laimėti lenktynes, statyk ant keturių arklių. Ir kažkuris iš jų vis tiek laimės“, – prezidento rinkimų ypatybes kadaise aiškino vienas amerikonas.

Kitaip sakant, jei nori turėti savo prezidentą, tai remk keturias kandidatūras – tuomet viena iš tiesų pateks į prezidento rinkimų turą.

Tas pats ir kalbant apie Seimo rinkimus: jei nori laimėti, remk keturias politines partijas. Kažkurios iš jų laimės, o laimėjusios jau turės aiškią valdančiąją koaliciją…

„Niekada nestatyk tik ant vieno arklio – tuomet tikimybė laimėti yra labai maža“, – tokia, rodos, paprasta, tačiau iš tiesų labai vertinga pamoka.

Ir todėl, pažiūrėkit į šiuos Seimo rinkimus, – amerikonų išaiškinta ir mūsų oligarchų įsisavinta taktika visiškai pasiteisino. Keturi, rodos, absoliučiai skirtingi ir skirtingų šeimininkų paleisti į trasą arkliai laimėjo Seimo rinkimus, ir valdančioji dauguma – jau garantuota. Bet kad jie nemoka gauta valdžia naudotis ir liaudį smaugia – va čia tai jau kita šneka…

O tuo tarpu…

Anti-sisteminės jėgos po truputį auga, stiprėja ir kuriasi. Juk iki kitų Seimo rinkimų dar laiko iki valios yra…

2009-02-09

 

 

 

 

 

Komentarai

 

 

 
 1. Kas atsitiko visiems , tai mano pirmasis mokėti vizitą į šią svetainę , ir raštu gabalas yra tikrai vaisingas man išlaikyti parašėte šiuos straipsnius .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Baltoji rožė raudopam fone -baltieji išaugę iš raudonos dirvos.
  TAIGI- OLIGARCHAI, BUVĘ KOMUNISTAI VIRTĘ BALTAISIAIS. ISTORIJA KAROJASI. vėl baltieji, vel raudonieji (čia kaip tų bezdžionių raudoni užpakaliai- nuskurusi liaudis), Nikolaška, Čepajavas ir Petka.(Kas yra kas?). Istorija juda spirale…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Iki kitų Seimo rinkimų laukti negalima. Veikti reikia dabar, kol tauta nesunaikinta. K. Čilinskai, gelbėk Lietuvą!

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...