Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 6 Pirmadienis
 

Spektaklis – D. Valio „atleidimas“: gal „vaikų darželio“ epitetais L.Graužinienė galėtų nesisvaidyti, o prisiminti DP Juodosios buhalterijos bylą?

2013-10-15 16:32 | Laiškai | Komentarų (34)

Aktyviausia D.Valio priešininkė - L.Graužinienė. KK nuotr.

Pripažinkime, jog generalinį prokurorą, remiantis LR Konstitucija, skiria ir atleidžia LR Prezidentas (LR KT 118 str.)

Generalinio prokuroro skyrimo ir atleidimo tvarką nustato įstatymas (LR KT 118 str.)

Vadinasi, generalinio prokuroro atleidimo tvarkos negali reguliuoti Seimo statutas, o tuo labiau – specialiai, pritaikant konkrečiai Dariui Valiui, padaryti to Statuto pakeitimai – nes tai prieštarauja pagrindiniams teisiniams principams, jog neįmanomas selektyvus teisingumas, be to, įstatymai atgal negalioja (lot. lex retro non agit).

Valstybės valdyme „patinka – nepatinka“ negali būti aukščiau įstatymų, tuo labiau – Konstitucijos.

Aišku, jeigu atliktume paprastą apklausą, tai turbūt kas antras pasakytų, kad „atsibodo Valys su savo reformomis, ir savo arogancija“. Arba , kad „jis nepriima piliečių, neturi antro pavaduotojo. O vienas pavaduotojas tegali tik skėsčioti rankomis ir priiminėti piliečius po 2-3 metų po registracijos datos“. Koks dar prokuratūros efektyvumas – nusispjaus kas antras, trečias su rimtomis teisinėmis bėdomis susidūręs žmogus.

Pasiklausinėjus „prokurorų – vilkų“ sektoriuje išgirstume, jog jis sugebėjo iš darbo išvyti virš 60 „be galo patyrusių prokurorų“.

Žvelgiant į „vilkų“ pavardes, atrasime ir „principingąjį“ Mindaugą Dūdą, kuris labai siekė, kad būtų nuteista Eglė Kusaitė.

Atrasime ir postą pragėrusį Algimantą Kliunką, nekenčiamą net nusikalstamo pasaulio – būtent už netinkamus, dar iš sovietmečio paveldėtus tyrimo metodus, bylų begalinį vilkinimą iki senaties ar įtariamųjų mirties, o ne dėl „tyrimo efektyvumo“. Kliunkos marinuojamos bylos – Medininkų, Sausio 13-osios turbūt būtų gulėję GP archyvuose dar pora dešimčių metų…

„Be galo principingas“ Barkauskas jaunesnysis išėjo iš darbo, manoma, būtent ne dėl savo principingumo, o dėl Valio „įnorių“. Valys kai kurių „vilkų“ buvo dar pravardžiuojamas „cementiniu, pastačiusiu alkotesterį GP“. Juk „tėvelių vaikeliai“ kadaise galėjo kada nori eiti į darbą, o kada nenori – neiti. „Prie Valio“ darbo grafikas pasidarė privalomu – ar žalia ta tavo nosis, ar mėlyna nuo „daugiadienių“.

O Dariaus Valio adresu „vaikų darželio“ epitetus mėtančiai Loretai Gražinienei reikėtų primti, jog pagal „tam tikrą informaciją“ ji nebuvo patvirtinta ministre. Spaudoje buvo keliamas klausimas, ar ne dėl anglų kalbos žinių. Tačiau pradėjus viešinti Vilniaus apygardos teisme vadinamosios Juodosios buhalterijos bylos dokumentus, paaiškėjo stulbinantis dalykas – teisiamas vienas Vytautas Gapšys, nors ataskaitose pasirašė tiek L.Graužinienė, tiek ir K.Daukšys.

Visuomenei iki šiol nėra atsakyta į klausimą – kodėl teisiamųjų suole sėdi tiriamojo laikotarpio – 2004 -2006 metų – tik vienos iš finansinių ataskaitų autorius Vytautas Gapšys, o kiti du – L.Graužinienė ir K.Daukšys – neteisiami, jiems nepareikšti jokie įtarimai, nors iš kaltinimų aiškėja, jog ir kitos finansinės Darbo partijos ataskaitos – žinomai neteisingos, nes jose neįrašyta, nedeklaruota ir jokiais juridiškai galiojančiais dokumentais nepagrįsta milijonai gautų ir realizuotų lėšų, gautos ir išleistos lėšos nedeklaruotos nei VMI (Valstybinėje mokesčių inspekcijoje), nei VRK (Vyriausioje rinkimų komisijoje)?

Kai įvairūs politikai stebisi, kodėl Darius Valys, nepatvirtinus jo ataskaitos, neima ir neatsistatydina, kyla klausimas – o kaip iš viso Seimui gali vadovauti politikė, kuri minima baudžiamojoje Darbo partijos byloje? Ir minima, kaip pasirašiusi ant vienerių metų finansinės partijos ataskaitos – o būtent dėl ataskaitų ir buvo pradėta baudžiamoji byla? Dėl tų niekur nedeklaruotų sumų pareikštas milijoninis ieškinys – ir Loretai Graužinienei nieko: toks įspūdis, jog visi politikai turėtų sekti jos pavyzdžiu!

Tai kas čia ieško krislo kažkieno akyje, nematydamas rąsto savojoje?

Kas gi darosi valstybėje, jeigu generalinį prokurorą gali vaikų darželio auklėtiniu išvadinti toji, kuri per plauką nesėdo į kaltinamųjų suolą? Gal kas nors vertė rašytis ant tų ataskaitų, o gal specialiojo liudytojo statusas buvo gautas – o kartu ir amžina padėka kuriam nors iš bylą tyrusių prokurorų, kuris „netyčia“ nekenčia Valio – dėl tos „prakeiktos prokuratūros reformos“ – kurią sugalvojo visiškai ne jis…

Ir kai sakoma, jog Seimas dorojasi su D.Valiu dėl Darbo partijos bylos – gal taip ir yra: juk aktyviausia jo priešininkė dabar yra Loreta Graužinienė, kuri minima būtent šioje baudžiamojoje byloje.

Kristina Sulikienė

Komentarai

 

 

 
 1. atleidus valy nebebus kam slepti kas nusiaube snora ir lietuvos zmones. todel konservatoriams svyla uzpakaliai ir jie daro viska kad prokuroras toliau tupetu prezidentes kiseneje. kol nebus prigriebta prezidente tol ir konservai saugus. o kas galetu paneigti kad ir prezidente neprikiso nagu?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. matėm per TV kas dedasi Kijeve—šaunuolė Graužinienė–kol išprašysi kitų leidimų–sedo nuskrydo pakalbėjo—-parodė Ukrainai,kad Lietuva ne bailių (užsislėpusių bailių kraštas)—-visur ir visada turi būti girdimas paprasto žmogaus balsas ir jokia armija neturėtų teisės pakelti rankos prieš savo brolį kaimyną,draugą —tai jau yra antžmogiška….

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. ponas valys matomai prezidentes nurodymu atleido tuos kurie nenorejo buti prezidentes klapciukai.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Buvo tokia jau viena žeminanti kitus Apakristina, atsirado čia antroji Suslikristina, ar čia ta pati?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. DĖL “ETNOTEISININKĖS” MORALĖS IR KK REDAKTORĖS NUOLAIDŽIAVIMO

  Kai K.A. perėjo į L.L. ir ėmė drabstyti ten purvais KK ir jo Redaktorę, pastaroji nei girdėt nenorėjo mano dar vasarą išsakytos prognozės, esą tikrąją D rižiaus parankine tapusi K.A. ims vėl ieškoti kelio į KK. Ir Redaktorė vėl ims spausdinti šią “nesisteminę teisininkę”.
  Deja, viskas pasitvirtina. Prognozuot nebuvo sudėtinga. Nes vargu ar L. L. jai leistų taip “lipt ant galvos”, kaip ji tai dvejus metus darydavo KK ( po to net pinigų ketino už tą “lipimą ant galvos” prisiteisti). Nors ir labai stengėsi K.A. ten D rižiui įsiteikti, bet…Tokios visada skuba grįžti ten, kur nuolaidžiaujama…Tad numatyt buvo paprasta…
  Aišku, stebiuosi KK Redaktorės nuolaidžiavimu, besiribojančiu su visišku neprincipingumu. Iš pradžių užsiaugint išmokyti) , “išnešioti” savo šmeižikę, po to piktintis kiekvienu, kas tik ją pacituotų ( “kliedesiai, briedai ! “), o po to vėl įsileist į savo “Tvirtovę”. Kad vėl kokią šunybę iškrėstų…
  KK Redaktore! Klysdama “didžiai”, – apsirinkate ir “mažumėle”. Nuolaidžiavimas,- tai ne “krikščioniškasis atlaidumas”. Tai kapituliantiškumas. O kapituliavęs žmogus kaipmat kapituliuos ir visose kitose srityse.
  Nevalia antrą kartą brįst į tą pačią pelkę !…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 6. Na tokiu pačiu straipsniu,tik …pateikiant kitus faktus galima teigti,kad TS-LKD partija palaiko Prokurorą,nes TS-LKD partijos ,,juodosios bugalterijos’ byla SĖKMINGAI sulaukė senaties termino.Prokuroras matydamas,kad Kubilius tenkindamas savo kažkokias ambicijas [skolindamas po10 procentų] padarė žalos Lietuvos valstybei, nesiėmė kokių veiksmų.
  Kažkodėl nesigirdi ir Kubiliaus partijos iždininko bylos baigties.Nesuprantama,kodė Prokuroras Partijos ir partijos iždininko bylos nejungia į vieną ir neiškelia bylos TS-LKD PARTIJAI.
  Gal Prezidentė pamatys ir ,,GYNĖJŲ” interesus.Primenu,kad ir Prezidentė,,padovanojo” VP 80 mln.Dabar senaties terminas finansinėm bylom pailgintas.Gal čia kyšo ir Jos interesai.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 7. Vidmantai as ir nesuprantu..Kuo toliau tuo labiau suprantu,kad tai zmogus be nuomones.Sitaip vare ant sio laikrascio redaktores,dabar vel cai raso..Nesuprantu vieno,gal jos cia buvo susitare ??Gal cia gudrus ju triukas?Nes kito paaiskinimo jau nerandu..Isdirbo visokiais zodziai kk,o dabar vel drauges??

  Thumb up 3 Thumb down 0

  • kai valstybėje dedasi nežinia kas, tai pikčiausi prišai susivienija. aš tai niekuo nesistebiu

   Thumb up 1 Thumb down 0

 8. Kaip cia suprast, jau Kristina vel sugrizo i KK? Jau isverte skura, kaip Janutiene? Geda. O del DP galimai padarytu nusikaltimu, Grauziniene neturi atsakyt. Ji nei per joki plauka nekeltinama. Ka cia svaicioji, ponia? Melagiu ruporas. Ko jus cia taip sakojates del vbalio-bevalio? Jis jau seniai turejo but atleista, nes nieko nenuveike, kaip ir jo seimininke.

  Thumb up 4 Thumb down 0

  • pasakyk, o prokuroras B. tikrai išėjo dėl kokių nors kitų priežasčių, nei stikliukas?
   O kaip ten buvo su Kliunka? Kodėl jūs pateisinate gėrimą darbe? Tai Valys turbūt kaltas?

   Thumb up 1 Thumb down 1

 9. tikrai geras straipsnis – solidus ir nera ko cia tai Grauzinieniai vaizduoti…

  Thumb up 4 Thumb down 5

 10. Sveikinu sugryzus. Na kur geriau rasi, kaip gimtajame prezidentes rupore. Reikia visur isbandyti. Manau taves kuzia su lavaste laukia lietrytyje. Nepamirsk.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 11. perskaičiau “marinuojamos bylos – Medininkų, Sausio 13-osios turbūt būtų gulėję GP archyvuose dar pora dešimčių metų.” ir nebesupratau , tai ką minimos bylos tiriamos ir pajudėjo į priekį ? Mano galva, jos dar labiau painiojamos, tampa vis labiau politinėmis. Jeigu garbinti Valio vadovaujamą prokuratūrą tai būtina atsakyti
  kokių priemonių prokuratūra ėmėsi prieš Medvevą, kuris ,beje kaip pasirodė, yra vienas iš pagrindinių liudininkų Medininkų byloje. Su prokuratūros darbu ir darbuotojais turinbti kontaktą (kaip pati rašiniais teigia) autorė galėtų tai išryškinti.
  Pagarbiai

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. autore, ar Jums neatrodo, kad kol kas Lietuvoje valdoma tik darželinukų lygyje ir todėl
  nieko kito ponia Graužinienė ir pasakyti negalėjo. Kas gi dėl DP bylos —- argi ir ten procesai nepanašūs į darželinukų žaidimus ?

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • Loretos parašas buvo rastas ant vienos DP metinės atsakaitos. Kodėl ji nėra teisiama?

   Thumb up 2 Thumb down 3

 13. Prie ko čia Darbo partija? “Juodoji buhalterija” buvo rasta ir pas socialdemokratus, ir pas konservatorius. Jiems jokios bylos nebuvo iškeltos, o, Junokas darbo neteko. Jau vien dėl Garliavos istorijos tą beValį reikia drėbt iš prokuratūros.

  Thumb up 6 Thumb down 0

  • jeigu Kauno prokurorai klastoja bylas, kaip Valys gali už juos atsakyti, gal jis turi perimti visas bylas ir viską ištirti pats?

   Thumb up 0 Thumb down 3

    • įsivaizduok, esi firmo vadovas, ar tu žinai, ką provincijos cecho darbininkas maklina, jeigu niekas “donoso” neparašo?
     Matyt dėl Garliavos bylų normalaus “donosilinimo” dar nebuvo…

     Thumb up 0 Thumb down 2

 14. Skaitau ir savo akimis netikiu! Tai jau Kristina vėl į Raudoną Ruporą, pas KGB
  Marčią sugrįžo! Su kuo ir sveikinu!

  O tempora, o mores!

  Thumb up 4 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...