Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 27 Antradienis
 

Socialdemokratai siūlo plačiau ištirti politikų galimai keliamas grėsmes nacionaliniam saugumui

2017-03-16 19:36 | Politika | Komentarų (10)

Mindaugas Bastys. KK nuotr.

Seimo socialdemokratų partijos frakcija siūlo ne tik Seimo laikinajai tyrimo komisijai ištirti M. Basčio galimai keliamas grėsmes nacionaliniam saugumui bei įvertinti  galimybes inicijuoti parlamentinę apkaltos procedūrą, bet ir atsižvelgdama į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto veiklos kryptis, komitetui pavesti atlikti platesnį tyrimą dėl Seimo narių ir kitų aukšto rango politikų ryšių galimai keliamų grėsmių nacionaliniam saugumui.

“Klausimų ir abejonių dėl politikų ryšių, veiksmų bei jų pasekmių Lietuvos nacionaliniam saugumui yra kilę ne kartą ir įvairių. Todėl ėmęsis aiškintis Valstybės saugumo departamento pateiktą informaciją apie Seimo nario Mindaugo Basčio ryšius Seimas galėtų įpareigoti Nacionalinio saugumo komitetą ištirti ir kitus klausimus:

1)   nustatyti, kokios partijos ir atskiri Seimo nariai 2008–2016 metais gavo tiek viešą, tiek neviešą finansinę paramą iš su Rusijos Federacijos siejamų įmonių ar per jų tarpininkus; įvertinti, ar nebuvo daroma įtaka politiniams procesams ir kokią įtaką bei žalą dėl to galėjo patirti Lietuvos valstybė;

2)   nustatyti ir išsiaiškinti, kiek ir kokios Rusijos Federacijos  įmonės tiesiogiai ar per tarpininkus įgyvendino ir šiuo metu vykdo Lietuvai svarbius strateginius objektus ir ar politikai, Vyriausybės atstovai įtakojo šių sandėrių priėmimą ir sutarčių pasirašymą;

3) Ištirti, ar buvęs IAE generalinis direktorius ir energetikos viceministras, tuomet ėjęs IAE valdybos pirmininko pareigas, pasirašydami 2011 m. gruodžio 21 d. Tolesnių veiksmų ir ketinimų protokolą ir de facto sukurdami nepakeičiamą precedentą derybose dėl 55 + 17,9 mln. eurų papildomo mokėjimo rangovui „NUKEM“, kurią 2009 m. gruodžio mėn. įsigijo Rusijos įmonė „Atomstroyexport“, priimdami šį sprendimą tuometinės Vyriausybės ir Energetikos ministerijos vadovai nebuvo įtakojami „NUKEM“ atstovų, ar negavo iš jų atlygio bet kokia forma, ar neviršijo savo įgaliojimų, nepažeidė įstatymų ir ar savo veiksmais nepadarė žalos valstybei dėl savanaudiškų ar kitų asmeninių paskatų;

4) ištirti, ar AB „Klaipėdos nafta“ sudarydama sutartį su Rusijos naftos koncerno „Lukoil“ įmone „LITASCO S.A.“ 2012-08-29, kuria perleido valdyti strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios įmonės dalį netenkino Rusijos strateginių interesų;

5) išsiaiškinti ir įvertinti UAB „Žabolis ir partneriai“ atstovų galimus ryšius, susitikimus su „ROSATOM“ vadovais dėl bendros įmonės sukūrimo atominei elektrinei statyti Kaliningrade ir elektros energijos pirkimo iš šios AE bei pasekmes mūsų nacionaliniam saugumui;

6)  išsiaiškinti atvejus, kai Rusijos Federacijos žvalgyba galėjo paveikti ir ar paveikė Lietuvos Respublikos Seimo narius ir kitus aukšto rango politikus ir ar sugebėjo gauti Lietuvos valstybės paslaptis sudarančią informaciją;

7) nustatyti, ar atitinkamų valstybės institucijų sukauptos ar tyrimo metu papildomai atskleistos informacijos apie Seimo narius, jų ryšius ir veiklą pakanka pradėti Seimo narių apkaltos procesą,“-teigiama Seimo LSDP frakcijos išplatintame pranešime spaudai.

Komentarai

 

 

 
 1. Kažin ar už seimūnus-socialdemokratus kas nors dar gali kelti didesnę grėsmę šalies saugumui.Jie vadindami save kairiaisiais vykdo aršiausią dešiniąją prolandzberginę politiką.Juos taip pat ”puola rusai”,t.p.reikia ginkluotis ir tuo skurdinti liaudies ūkį,didinti socialinę atskirtį,nuolankiauti prieš Briuselį,NATO ir USA,neįsiklausyti į daugumos žmonių nuomones ir balsus ir t.t.Praėjusieji rinkimai akivaizdžiai parodė,kaip vertinami šių pseudokairiųjų ”nuopelnai”.Nebus stebuklų ir ateityje.Kas ne su liaudimi – tas prieš ją‼ Vidutinio kelio nėra ir negali būti.

  Thumb up 3 Thumb down 1

 2. Reikia istirti ar nekelia gėsmės nacionaliniam saugumui Linkeviciaus organizuotas susitikimas Lietuvioje su Rusijos nusikaltėliais Kasparovu, Božena, Kadarkovskiu ir kitais nusikaltėliais, kurie kūrė planus, kaip nuversti Putiną ne konstituciniu keliu ( galimai teroristiniu). Linkevičius juos pasitiko kaip pasaulio įžymybes. Reikėtų išsiaiškinti, kas iš valdžios rėme arba bent pritarė tokiam renginiui Tai štai kokie tie mūsų išrinktieji šveni. Labiausiai Lietuvai kenkia Konservatoriai. Didžiausią nuostolį jie padarė Lietuvai, dykai atidavę Mažeikių naftos įmonę Amerikiečių Wiljams privačiai įm0onei. Tokiu būdų nuostoliai Lietuvai padaryti siekia dešimti milijardų litų, apytiksliai trys milijardai eurų. Jie dabar vaidina šventuosius. Ir drįsta rodyti pirštais į kitus dėl mažiausios smulkmenos. Kodėl nekaltinami tie kurie bendrauja su amerikiečiais, Ukrainiečiais ir kitais kurie skatina kurstyti nesantaikas.

  Thumb up 4 Thumb down 2

  • Tu idiotas, ar apsimeti? Apie MN. Skaityti reiktų ne tik expertus eu, ir kitą šunaują. O tada reikšti savo nuomonę.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • MN 49,999 akcijų pardavimas Wiljamsui, ko gero naudingiausias konservatorių darbas Lietuvai ir jei ne Kremliaus tarnas Tapšnius su visokiais adjutantais maldeikiais ir lionginais, būtų buvęs gerokai pelningesnis sandoris.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Didžiausia grėsmė nacionaliniam saugumui kelia visas seimas kuris kabinėjasi prie valdančios daugumos, kelia į paviršių visokio lygio smulkmenėles, bet neleidžia teisėtai išrinktai daugumai spręsti svarbių, būtinų, aktualių, visai tautai gyvybiškai reikalingų klausimų. Negi jūs nematot kas darosi Lietuvoje.

  Thumb up 6 Thumb down 2

 4. Reikėtų reikalavimus papildyti punktais.
  Kas sieja TS-LKD partiją su Rusija.
  Ar Kubilius pats ar Rusijos įpareigotas trukdė Lietuvai pasistatyti SAVO dujų terminalą
  .Kaip gavosi,kad užteko Kubiliaus ,,laiškelio” ir TS-LKD partijos ,nekenčiamoji” Rusija atpigino dujas, pageidaujantiems statyti savo terminalą.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 5. Tame Seime niekas nieko neveikia, tik apkaltas vienas kitam organizuoja. O konservai rankas trina-galimi nauji rinkimai, kai jie vienas kitą suės

  Thumb up 4 Thumb down 1

 6. Pati didžiausia Lietuvai grėsmė yra G&V Landsbergiai, D.Grybauskaitė, L.Linkevičius, Ž.Pavilionis, L.Kasčiūnas, R.Juknevičienė, M.Laurinavičius, R.Valatka, P.Auštrevičius, A.Guoga, V.Mazuronis, A.Kubilius ir dar keletas ne tokių įžymių karo provokatorių.
  Jei ne keletas tų provokatorių ir nuolatiniai bėgiojimai į Ukraina, niekam ta nustekenta Lietuva net nebūtų įdomi, kad ją reikėtų kam tai pulti. O prifarširuota tankais, pabūklais ir viso pasaulio kareiviais, be abejo, ji kelia grėsmę kaimynams ir negali likti be padidinto kaimynų dėmesio, kai patys prašyte prašomės ir su provokacijomis kariauti po gynybos priedanga raunamės.
  Nesuprantu – kam viso to reikia… Juk neužilgo jau nebeturėsite net ko į tuos tankus sodinti. Kodėl tokie valdovų užmojai per kelias valandas paversti Lietuvos teritoriją negyvenama dykuma ir kodėl visi tyli ir laukia, kada tai įvyks?
  Negi taip iš nevilties visiems gyventi atsibodo?

  Thumb up 10 Thumb down 3

 7. o svarbiausia ištirti rusofobų politikų psichinę būklę, nes tai ir yra reali grėsmė Lietuvai.

  Thumb up 10 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...