Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 15 Antradienis
 

Socialdemokratai siūlo pažaboti bankų apetitą paslaugų mokesčiams

2016-06-22 11:26 | Politika | Komentarų (49)

Siūlo imtis priemonių, kad bankai nepiktnaudžiautų, nuolat įvesdami naujus paslaugų mokesčius arba keldami jų įkainius

Seimo socialdemokratų frakcijos nariai Andrius Palionis, Bronius Bradauskas, Antanas Nesteckis, dirbantys Seimo Biudžeto ir finansų komitete, siūlo imtis priemonių, kad bankai nepiktnaudžiautų, nuolat įvesdami naujus paslaugų mokesčius arba keldami jų įkainius.

Seimui jau pateiktas ir svarstomas A. Palionio siūlymas įvesti banko paslaugų krepšelį, į kurį įeitų pinigų išgryninimas iki 550 eurų, 10 mokestinių pavedimų, taip pat dar kai kurios paslaugos už minimalų Lietuvos banko nustatytą įkainį (pvz. nuo 1,5 iki 2 eurų). Socialiai remtiniems asmenims siūloma šį įkainį taikyti perpus mažesnį. Paslaugų krepšelio kaina galiotų visiems komerciniams bankams.

„Tikimės, kad Seimas dar šioje sesijoje priims sprendimą dėl bankų paslaugų įkainių, nes iki 2017 m. vasario 1 d. bankai turėtų pasiruošti naujai tvarkai,“ – sako projekto iniciatorius A. Palionis.

Socialdemokratas Antanas Nesteckis tvirtina, kad nauda šiuo atveju turi būti abipusė: „Turi būti atsižvelgta ir į komercinių bankų interesus, ir į jų klientų.“

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Bradauskas tvirtina, kad užsienio valstybėse komerciniai bankai savo klientams dažnai taiko nulinius paslaugų tarifus.  „Pats patyriau tą Turkijoje. Atsidariau sąskaitą, gryninau pinigus, dariau pervedimus, kitas operacijas. Iš manęs neėmė jokio mokesčio, kadangi aš turiu sąskaitą,“ – kaip pavyzdį minėjo B.Bradauskas.

Bankų apetitą paslaugų mokesčiams siūlantys apmažinti socialdemokratai pastebėjo, kad netgi tie patys komerciniai bankai taiko skirtingus paslaugų mokesčius skirtingose šalyse, pavyzdžiui, Latvijoje ir Lietuvoje jie skiriasi. Pasak A. Palionio, šie mokesčiai pirmiausiai turi atitikti žmonių pajamų ir pragyvenimo lygį šalyje.

LSDP inf.

Komentarai

 

 

 
 1. jus istojot I eu ir nato,ne,tam kad bankus traidinti,o,kad butut suniukai ir lotut pagal komanda.Mano tevas paskerstos kiaules mizne numete suniui ir ziurejo I suns rekcija.Suo pribeges pauoste akis panarino ir sonu,sonu traukesi panarines akis,tai suo pyko akyvaizdziai matesi.Ka jums numeta?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Seimo “ponai”,o kur jus gyvenot,kur dirbot iki siolei????Nejau jums vienodai rodo,kad pavyzdziui atskiros institucijos atsidaro SEB banko saskaitas Estijoje,kai tuo tarpu dirba,verslauja ir aptarnauja klijantus Lietuvoje? O juk Lietuvoje SEB taip pat darbuojasi? Tiesa,Estijoje valstybes galvos ,neleido uzsienio bankams zmoniu apiplesineti,ten kitaip zmones ir gyvena.Tuo tarpu Lietuvoje,bankai net pelno mokescio nemoka ,irgi priesingai nei Estijoje.Todel ,jeigu seimo “ponai” nesugeba pasidairyti ir pasidometi kaip bankiniai reikalai valstybese tvarkomi uzsienio valstybese,tai bent gal gali pasidometi kaip tai daroma seses Estijos koluaruose?Kodel seimas negali pasidometi,kokiais valstybes slaptais reikalais,ypatingai slaptais,vyko prezidente i skandinavija?kokiuos reikalus tvarke uz biudzeto pinigus,jeigu visiems buvo atsakyta tai ypatingas slaptumas?O gal seimas zino kokiuos susitarimus nuveike prezidente Lietuvos naudai?Ir dar,noretusi kad seimo “ponai” nebezadetu jau kelinta karta,ir vis “skubiai”,bet imtusi ir padarytu viena karta.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. Dabar ives krepseli. Po gincysis del krepselio kainos. Dolbajobu sueiga. Siaures airijoje bankai neima jokiu mokesciu uz pavedimus, isgryninimus ir korteliu atnaujinimus. Pats laikas skandinavu suskiams sudaryti konkurencija, o ne krepselius gaminti.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 4. Kur jus buvot anksciau? Prtiesrinkiminis sou ir tiek. Nieko jus nedarysit po rinkimu. Geriau, kad isnyktut is politinio zemelapio.

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • Net surastas partijos “obščiakas” neįtikina visuomenės išbraukti partiją iš “politinio žemėlapio” kur lietuviškame eilėje prie valdžios yra 38 partijos. Tad jei vieną išnyks jos vietą užims kita. Gal manai geresnė?

   Thumb up 5 Thumb down 3

 5. Prieš rinkimus mes esame visi geručiai, nors prie žaizdos dėkit ir esame “visagaliai” padaryti tvarką ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje…
  Po rinkimu… mes nekalti, kad žmonės yra naivūs ir nesupranta politikų galimybių ir pastangų bet kuria kaina niekam neužleisti šiltos kėdutės. Iki… sekančių rinkimų (jeigu dar liks kas nors neemigravęs).

  Thumb up 6 Thumb down 0

 6. to “nu nu” 18:58

  Žmogau, jei partija užsiregistravusi žmonių grupė sako jog yra socialdemokratai, tai ir turėtų siekti socialinio teisingumo. “Socialdemokratija savo siekiu iškelia gerovės valstybės sukūrimą ir trijų kertinių vertybių: laisvės, lygybės ir solidarumo propagavimą” (iš Vikipedijos). Ką gi mes matome Lietuvoje? Visoje Europoje didžiausią socialinę nelygybę, atskirtį ir vargą! Nors ta socialdemokratais apsišaukusi grupuotė bene ilgiausiai iš visų turėjo valdžią. Tai kaip juos pavadinti? Tai paprasčiausia apgavikų gauja nieko bendra neturinti nei su socialdemokratijos ideologija, nei su partija, nei su visuomene. Oligarchijos, kurią patys ir sukūrė patarnautojai- politinės prostitutės.
  Kaip parodė ta DK priėmimo procedūra, didžiausias (tikriausias) socialdemokratas Lietuvoje yra… konservatorius Dagys (!!!) ir žmonės iš LLRA.
  Apie kitus partijomis užsiregistravusius darinius esančius dabartiniame seime (nesuklydau “seime” iš mažosios raidės)- škoda gadac.

  Thumb up 6 Thumb down 1

  • Džiugu jog bandai vertinti “žmoniu grupes”, kokiomis galima vadinti ir nusikaltėliu gaujas, kurios taip pat žmonių grupės. Pabandyk dar įvertinti valstybinę sistemą kurią bendrai valdo specialiai valstybės užgrobimui sukurtos ar naujai kuriamos”žmonių grupės”, tuomet gal imsi skirti skirtumus kalbant apie žmones, partijas ar grupes?

   Thumb up 1 Thumb down 5

   • Grupė- visuma asmenų, kuriuos jungia bendri interesai, reikalai ir pan. (lkz)

    Politinė partija (iš lot. pars ‘dalis’) – žmonių grupė, kuri turi bendrus politinius idealus, siekia tų pačių politinių tikslų ir yra susibūrusi į organizaciją, skirtą šiems idealams ginti bei įgyvendinti. (Vikipedija)

    Nusikaltėlių grupuotė, tai žmonės susibūrę nusikalstamai veiklai.

    Kas nors dar neaišku? Kreipkitės!

    Thumb up 4 Thumb down 0

    • Jei nematai kad jungia bendri interesai ir supranti tik kaip Vilkpedijoje parašyta, esi tiesiog politikuojantis kvailys. :)

     Thumb up 1 Thumb down 4

     • O jau kas matosi tai kaip ant delno- lietuviškų tradicinėmis pasivadinusių partijų interesai. Pagrindinis iš jų tai praturtėti kitų sąskaita.
      Ir pagrindinės partinių savybės:
      1. Priklausomybė nuo valdžios;
      2. Nesugebėjimas įvertinti asmeninių galimybių;
      3. Sovietinis mentalitetas, pasireiškiantis absoliučiu demokratijos. Kartais net bijai kad užvedus kalbą apie demokratiją tūlas partinis nepaklaustų:
      -O su kuo tai valgoma?

      Thumb up 6 Thumb down 0

 7. ko čia pulti tą Bradauską, normalus vyras, medžiotojas, po pride paradus nevaikšto, džiaugtis tokiais vyrais reikia :)

  Thumb up 3 Thumb down 5

  • Tai nejaugi tamsta tiki jog jie tikrai nori (ir gali) pažaboti svetimų bankų apetitus? Tai tik eilinis melas- pasimaivymas; – oi kokie mes geri, prieš rinkimus.
   O “medžiotojo” Bradausko vienintelis tikslas seime kaip nors prastumti tuos naktinio matymo šautuvus. Tai skerdikas.

   Thumb up 8 Thumb down 0

 8. Tai kad niekas dar nenukalė tokių žąslų, bankų pažabojimui. Pakalbės ir liks kaip buvę.

  Thumb up 11 Thumb down 0

 9. Kiek problemu, kiek apiplesti gyventojai vien todel kad buvo panaikintas taupomasis bankas. Ir atkakliai nenori istaisyti savo klaidu. Tiesiog piktybiskai nenori. Vis seka pasakas apie bankrotus, kurie beje tyciniai ir manyciau paciu suorganizuoti. Naujam Seimui reiktu sugrazinti mirties bausme uz ekonomines diversijas, tik lazda privers pamirsti goduma ir sukciavima. Nera kito kelio.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 10. Cha 2016-06-22 18:01 teigia:
  „Vadinkime daiktus tikraisiais vardais. Lietuvoje socialdemokratų NĖRA. O šita gauja tik apsimetėliai. Tikėkimės, po rinkimų jų Seime neliks.“

  O žemiau deda į šuns dienas ir kitas (TSLKDP, LLS, DP, TTP) partijas. Tik nepasako, o kas tame Seime liks? Ir ką jis asmeniškai norėtų jame matyti?
  Vieniems nepatinką vieni, kitiems – kiti. Nors be kailio liksi, bet kaip toje pasakoje apie Senelį Anūką ir Asiliuką, visiems vis vien neįtiksi.
  Ir kiek kas beamsėtų, bet po rinkimų viskas liks, kaip ir buvę. Minėsite mano žodį. Žmonės visada balsuoja nesusimąstydami už tuos, ką jiems ant popierėlio parašę tos pačios partijos pakiša. Dar nebuvo atvejo, kad ko nors neišrinktų. Juk kas bus valdžioje, lemia didžioji dauguma rinkėjų, kuri absoliučiai nesidomi politika, o balsuoja pagal auksinę burnelę, viliojančius pažadus, gražią šukuoseną, madingą šlipsą ir kitą į akis krentančią viliojimo atributiką.

  Thumb up 5 Thumb down 3

   • Rusas puola! (čia vietoj labas).
    Ko ant to Pakso čia taip užsiciklinote? Dvyliką metų ėdate, riaugėjate, vėl ėdate ir niekaip neatsiėdate.Nedrebėkite taip, jis jau niekada, tokių kaip Tamsta dėka, nebebus valdžioje ir politinio Lietuvos gyvenimo nebeįtakos. Turite savo labai mylimą senelį, jo anūką su keturiais proanūkiais ir jų dinastijos nuostabią partiją, kuri jumis rūpinasi, tai jais ir džiaukitės.
    Palikite pagaliau vieną kartą ant visados tą Paksą ramybėje. Jis tai gi iš jūsų nesityčioja ir neužgaulioja, o gyvena savo gyvenimą.
    Juk jis jums netrukdo. Nuomokitės už milijardus terminalus, merkite į vandenį kabelius, statykite griūvančias linijas, blokuokite Astravo tiekiamą elektrą, griaukite visą, ką dar savo turite, ginkluokitės, laukite puolančio ruso, manevruokite, žvanginkite ginklais, iki žemės klonikytės Amerikai ir tikėkite NATO gelbėtojų pažadais, provokuokite karą, skolinkitės tol, kol paskutines kelnes praskolinsite, tikėkite politikų pažadais, eikite… (kad ir „šviesų rytojų“), tik palikite, prašau, tą R.Paksą ramybėje. Jau darosi šlykštu nuo jūsų riaugėjimo Paksu, kuriuo jau net pati chamą A.Ramanauską-Greitai lenkiate.

    Thumb up 3 Thumb down 0

 11. Vadinkime daiktus tikraisiais vardais. Lietuvoje socialdemokratų NĖRA. O šita gauja tik apsimetėliai. Tikėkimės, po rinkimų jų Seime neliks.

  Thumb up 8 Thumb down 2

  • Tai vadinkime tikraisiais vardais ir kitas partijomis pasivadinusias. Ar meilė kitai “partijai” neleidžia jos teisingai pavadinti?

   Thumb up 8 Thumb down 1

   • Aš nieko prieš, vadinkime. Siūlau TS-LKDP ir LLS vadinti mafija, o DP su TT erkių sambūriais. Tinka?

    Thumb up 8 Thumb down 1

  • Ar todėl maladec kad turi Turkijoje sąskaitą iš kurios už jokias paslaugas neatskaito, ar kad nori jog Lietuvoje atskaitytu saikingai, pagal pajamas: ir ubagui ir milijonieriui vienodai?

   Thumb up 7 Thumb down 3

   • o man negaila, tegul turi Turkijoje, ir visur kitur, kodėl mūsų žmonės negali būti turtingi, o tik visokie Rotšildai ar Rokfeleriai? Tegul ir lietuvių kuo daugiau būna turtingi, o ne vargingi. Nepavyk, jei žmonėms sekasi, ir pačiam seksis. Manau.

    Thumb up 3 Thumb down 7

    • Man irgi negaila kai visokie Rotšildai ar Rokfeleriai savo šalyje apvaginėdami turtėja. Kai suvoksi jog tavo šalyje tave apvaginėdami tampa turtingi kitaip giedosi.

     Thumb up 7 Thumb down 2

     • Tie visi tampa bagoti, tik per tuos, kurie jiems ardami tampa kuproti. Anei vienas dar pasaulyje žmogus, liedamas sūrų prakaitą, netapo milijonieriumi.

      Thumb up 9 Thumb down 0

  • Lietuvišku komerciniu jau turėjome tai ar tokių reikia? Ir koks skirtumas lietuviškas ar ne, jei žmogus apvaginėjamas su valdžios palaiminimais ? Pirma įvedė privalomus atlyginimus per bankus dabar gi apsimeta nustebusiais jog bankai apvaginėja kiekvieną kuriam atlyginimai pervedami į banko sąskaitą.

   Thumb up 3 Thumb down 5

  • Savas valstybinis komercinis bankas yra būtinas jau vien dėl to, kad toks bankas gali atlikti skolintojo vaidmenį. Tada palūkanos už paskolas liks Lietuvoje, liks valstybinio komercinio banko sąskaitose. Tu iš vienos kišenės paskolinsi Vilniuje tą milijardą uždengti biudžeto skylėms, bet palūkanos liks tavo kišenėj, o dabar kur nueina tie procentai? Dabar tie procentai nueina skandinavams. Va jums ir paprastas nuostolis Lietuvai. Paprasta kaip 2X2.

   Thumb up 7 Thumb down 0

 12. Prabudo brudai pries rinkimus, visus 4-rius metus leido bankams plesikauti, turtinguose salyse taip nera apiplesinejami zmones kaip sioje zombiu skyleje. Kol nebus lietuvisko banko salyje visi jus esate uzsienio banku ikaitai ir tarnai( nupirkti) Dar reikia padekoti uz nauja” socialini modeli”Manau ,kad parodete savo tikraji snuki ir kam tarnaujate.

  Thumb up 14 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...