Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 15 Trečiadienis
 

Socialdemokratai krizės laikotarpiu siūlo įklampinti visus Lietuvos gyventojus į skolas

2020-04-09 11:46 | Naujienos | Komentarų (6)

Juozas Olekas. KK nuotr.

Socialdemokratai Juozas Olekas ir Algirdas Sysas siūlo įklampinti Lietuvos gyventojus į skolas – kiekvienam Lietuvos nuolatiniam gyventojui 2 metams teikti 500 eurų beprocentinę paskolą.

„Vis dažniau verslininkai ragina savo darbuotojus kreiptis į parlamentarus ir paskatinti remti verslą. Sutinkame, kad tai reikia daryti, tačiau siūlome ne tik tai – turime tiesiogiai padėti ir žmonėms, juos paremti, padedant išgyventi šią sudėtingą situaciją. Dėl COVID-19 pandemijos pasaulį užgriuvusios problemos privertė daugumos šalių vyriausybes bent jau laikinai atsisakyti nuostatos, kad rinka puikiai sprendžia visus gyvenimo klausimus, kad valstybė, geriausiu atveju, reikalinga tik verslui aptarnauti. Lietuvai, kaip ir daugeliui kitų Europos bei pasaulio valstybių reikia atsiminti, kad:

Verslas gerai susitvarko su kasdienėmis problemomis, bet jam nepakeliami strateginių rezervų sudarymo bei veiklos koordinavimo valstybių lygmeniu dalykai;

Verslas, kuris daro tai, ką jam diktuoja doleris arba euras, gali pasirūpinti turtingaisiais, bet negali užtikrinti pagalbos visiems gyventojams. Nuo infekcinių susirgimų, negydant nepasiturinčiųjų, turtingųjų susirgimai yra neišvengiami;

Krizės sąlygomis vyriausybės privalo spręsti, kurios veiklos sritys yra gyvybiškai būtinos ir turi būti visokeriopai palaikomos, o kurios gali būti laikinai pristabdytos.

Prieš kelis mėnesius dauguma verslininkų, net ir tų, kurie gamina tokius abejotino naudingumo produktus kaip cigaretės, nuoširdžiai tikėjo, kad jie yra gyvenimo šerdis, kad sveikatos apsauga, švietimas, pati valstybė yra tik išlaikytiniai.

Skaudi gyvenimo tikrovė parodė, kad kai kurių verslininkų pasipūtimas yra nelabai pagrįstas. Būtent sveikatos apsauga, viešosios tvarkos palaikymas tapo esminėmis visos šiuolaikinės ekonomikos stabilumo grandimis, o verslas tenkinasi svarbiomis, bet antraeilėmis funkcijomis ir prašo valstybės pagalbos.

Verslo prašymai jau išgirsti daugelio vyriausybių. Rengiami dosnesni ar kuklesni, geriau ar prasčiau parengti pagalbos verslui planai, dėl šių planų kokybės plačiai diskutuojama. Suprantame, kad verslas nėra visagalis ir kartais jam reikalinga pagalba. Pritariame, kad verslui šiandien reikia padėti, bet diskusijose apie pagalbą mes, kaip socialdemokratai, pasigendame dėmesio žmogui:

Kas bus darbuotojui, jei verslininkas nuspręs, kad jam asmeniškai valstybės parama nenaudinga, paramos neims, o darbuotojus atleis?

Ką daryti mamai, namuose auginančiai 3 vaikus, kurie prarado teisę eiti į mokyklą ar darželį, bet už darželį verčiama mokėti?

Ką daryti jaunai šeimai, kuri nuomojasi būstą arba bankui atsiskaitinėja už paskolą, o žadamos minimalios algos šiems privalomiems mokėjimams neužteks?

Ką daryti žmogui, turinčiam nedidelį verslą, bet nesugebančiam susitvarkyti popierių, reikalingų pagalbai gauti?

Siekiant, kad valstybės pagalbą gautų visi Lietuvos gyventojai, kuriems ji yra reikalinga, yra būtina, kad žmogus šią pagalbą galėtų gauti ir tiesiogiai, o ne tik tarpininkaujant verslui.

Visiems Lietuvos nuolatiniams gyventojams valstybė turėtų pasiūlyti tiesioginę pagalbą”, – rašoma J. Oleko ir A. Syso išplatintame pranešime spaudai.

Socialdemokratai siūlo kiekvienam Lietuvos nuolatiniam gyventojui 2 metams teikti 500 eurų beprocentinę paskolą. Savo pasiūlymą motyvuoja taip:

Kodėl visiems?

Vaikus auginantys tėvai prarado galimybę naudotis lopšelių, darželių, mokyklų paslaugomis;

Dirbantieji prarado pajamas arba jos tapo nestabilios;

Senjorų išlaidos medikamentams išaugo, sumažėjo šeimų galimybės bendrauti su senjorais.

Suprantama, kad ne visos socialinės grupės nukentėjo vienodai, bet kaip tuos nuostolius diferencijuoti? Bandant išsiaiškinti kam kiek reikia, bus prarasti keli mėnesiai.

Kodėl visiems gyventojams vienodai?

Prieš ligą visi esame lygūs.

Kodėl tiesiogiai šeimoms (namų ūkiams)?

Per darbdavius negalima pasiekti daugelio gyventojų (savarankiškai dirbantys, bedarbiai, namų šeimininkės);

Tikėtina, kad dalis pervestų darbdaviams pinigų nepasieks gyventojų;

Valstybė informaciją, kaip pervesti lėšas daugeliui gyventojų jau turi:

tėvai, auginantys mažus vaikus gauna mėnesines išmokas;

pensininkai registruoti Sodroje;

VMI turi informaciją apie dirbančius gyventojus.

Kodėl 2 metams?

Pandemijos sukeltos problemos nebus amžinos. Tikėtina, kad jau po metų gyventojų pajamos stabilizuosis ir dauguma jų galės paskolą grąžinti.

Projekto vertė yra apie 1,5 milijardo eurų, ar tokią naštą pakels Lietuvos valstybės biudžetas?

Vyriausybė žada skolintis 5 milijardus, o sugalvojo ką daryti tik su 2,5 milijardo;

Gyventojams pervedus visą sumą, dar lieka 1 milijardas rezervo;

Po 2 metų pinigai grįš atgal į biudžetą.

Kodėl skolinama, o ne dovanojama?

Pradėjus pinigus dovanoti, sukuriama pagunda elgtis neatsakingai. Šiandien virusas, ryt klimato kaita, poryt dar kažkas;

Korono virusas nėra amžina problema. Šalies ekonomika atsistos ant kojų ir dauguma namų ūkių pinigus grąžins.

Kodėl skolinama ne per bankus?

Bankai neskolins veltui;

Bankai neskolins nepasiturintiems ar pagyvenusiems;

Skolinimasis iš bankų reikalauja daug popierizmo, kuris karantino metu yra negalimas;

Kad bankai skolintų, jie turi pinigus gauti. Bankai šiandien skolinasi pinigus brangiau nei Lietuvos valstybė.

Kodėl skolinama 500 eurų vienam gyventojui?

Vidutinės mėnesinės Lietuvos gyventojo išlaidos yra apie 500 eurų. Dauguma gyventojų dėl epidemijos visų savo pajamų neprarado. 500 eurų būtų pakankama parama 2 mėnesių laikotarpiui;

Jei žmogus yra paėmęs kreditą būstui, jis bankui sumoka apie 250 eurų per mėnesį. Taigi, parama yra pakankama tam, kad iki vasaros nekiltų didelių problemų su paskolų už būstą grąžinimu.

Kodėl paskola beprocentinė?

Lietuvos valstybė tarptautinėse rinkose šiandien gali skolintis beveik be palūkanų;

Valstybei uždirbti iš piliečių vargo yra amoralu.

Ar gyventojai norės grąžinti paskolą, jei nėra prievolės mokėti palūkanas?

Dauguma gyventojų gerbia savo valstybę;

Grąžinantiems paskolą vienų metų laikotarpiu valstybei reiks pervesti 400 eurų;

Asmenims, kurių deklaruotos pajamos vienam šeimos nariui 2020 m. būtų mažesnės nei 500 eurų per mėnesį, paskolos grąžinti nereikėtų.

„Norint, kad Lietuvos gyventojai pagalbos sulauktų kuo greičiau, yra būtina teikiamą projektą nagrinėti skubos tvarka. Pinigai turi pasiekti tuos, kuriems reikalinga pagalba, jau gegužės mėnesį”, – teigiama J. Oleko ir A. Syso išplatintame pranešime spaudai.

Komentarai

 

 

 
 1. Olekai, kas auksiniais šaukštais valgo, ar ne vagys? Na, o kas auksiniais šaukštais Lietuvą gint ketina? Ar ne priešų tarnai?

  Thumb up 5 Thumb down 0

 2. KGB, TSKP nariai ir jiems pritariantys yra nusikaltėliai, o socialdemokratuose tokie ir yra.
  Kitose pagrindinėse partijose padėtis tokia pati.
  Visas šias kenkėjiškas partijas Lietuvoje privalu paleisti,, nes per 30 metų valstybę nualino.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 3. 2003 sausio 23, seime,
  Juozas Olekas ir Algirdas Sysas balsavo “už” – dėl konstitucijos 47 straipsnio keitimo. Tai yra balsavo už bemaž didžiausios aferos įgyvendinimą pagal klaikią idėją – žemė užsieniečiams, o ne piliečiams.
  2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkams Juozui Olekui ir Algirdui Sysui dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos (su Lietuvos pilietybės panaikinimu).
  *
  Reik paskelbti registrų centro duomenis – kiek svetimšalių aferistų žemgrobių yra dabar Lietuvoje.
  _________________________________________________________
  Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
  2020 balandžio 10

  Thumb up 8 Thumb down 2

 4. Tai,kas trukdo soceldemokratų partijai [jos nariams] PASISKOLINTI nors 10 mlrd ir juos išdalinti.Prie jų galėtų prisijungti ir ,,broliai” …TS-LKD,liberalai.
  Ponas ,Oleka,Sysai …pirmyn!!!!!!!!!!! .

  Thumb up 11 Thumb down 1

 5. Auksiniu saukstu pirkejas. Ale ne vieno padoraus zmogaus is daktaru prisiglaudusiu seime. Jukneviciene, matulas, degutiene, olekas, nuo visu dvokia vagimi

  Thumb up 19 Thumb down 0

 6. protingas sis socdemu pasiulymas.Tik reiketu prie viso to prideti dar viena punkta.Tiems,kurie butu atleidziami nuo prievoles grazinti valstybei tuos 500 e,nuostolius valstybes biudzetas galetu pasidengti is lesu skiriamu seimo partijoms,ivairiu konfesiju tikinciuju sistemoms,bei valdzios instituciju nepamatuotoms,visiskai nereikalingoms kelionems-komandiruotems ir kavos ir geliu islaidoms,bei seimo niekseliams skirti milijonai paiseliams.Juk keliones suvarzytos,baliukai maro metu irgi turetu buti nutraukti ,partijos rinkimams taip pat neturi galimybes vazineti su melagingom reklamom po istustejusius kaimelius,o seimo niekseliai dirbantys is namu gal tikrai turi namie piestuka ar popieriaus lapuka???

  Thumb up 21 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...