Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Vasaris 21 Penktadienis
 

Slaptoji Rusijos korta

2006-10-08 11:58 | Politika | Komentarų (22)

Giedrė GORIENĖ

Štai ir pasirodė, kas yra kas – Rusijos naujienų agentūra REGNUM Lietuvos Seimo pirmininko Artūro Paulausko atstatydinimą pavadino “perevorot” (“perversmas”). O kaip vieną iš pagrindinių priežasčių, kodėl taip atsitiko, nurodė šią – esą tai vienas populiariausių ir neįsivėlusių į jokius skandalus – taigi, suprask, padoriausių – politikų (kažkur girdėti žodžiai, tiesa?) Lietuvoje, kurio reitingai pastaruoju metu kilo kaip ant mielių.

“Vieninga dvasia, kuria Seimas nuvertė (paryškinta mano – G.G.) savo vadovą, reikalauja detalesnio paaiškinimo. Ir vieną iš jų galima rasti greitame tiek Naujosios sąjungos, tiek jos lyderio populiarumo augime. Fone nesibaigiančių skandalų, susijusių valdančiųjų LSDP ir DP atstovais, o taip pat su jų lyderių Brazausko ir Uspaskicho vardais, Naujoji sąjunga ir jos vadovas atrodė labai padoriai – nė vieno skandalo. Pagal visuomenės apklausas, atliktas kovą, lietuviai išstūmė Paulauską į eilę pačių populiariausių politikų, bet svarbiausia – Naujoji sąjunga pirmąkart aplenkė LSDP ir užėmė garbingą trečią vietą, nustumdama savo “vyresniuosius brolius” socialdemokratus į gėdingą ketvirtą vietą. Tuo pačiu metu DP, vis dar išlaikanti lyderystę, beveik išbarstė savo didžiulę persvarą ir dabar nuo esančios antroje vietoje Tėvynės sąjungos ją skiria tik 3 proc. reitingo”, – rašo Rusijos naujienų agentūra REGNUM.

A.Pocius: pirmyn!

Tai ta pati agentūra, prieš kurią jau šių metų vasarį prasidėjo didelis puolimas – stambiausiuose dienraščiuose vienu metu pasirodė publikacijos, kuriose buvo teigiama, kad šią naujienų agentūrą įkūrė Modestas Kolerovas, kuris “Kremliaus administracijoje yra atsakingas už kai kurių buvusių sovietinių respublikų diskreditavimą tarptautinėje arenoje, bei už kovą su “oranžinėmis revoliucijomis” Maskvai ištikimose NVS šalyse”. O tarp tokių, pasak mūsų dienraščių, esą yra ir Lietuva. Taigi jis, M.Kolerovas, ir diriguoja mūsų šalyje neva vykstančiam “intensyviam Rusijos informaciniam karui”.

Šitokio turinio publikacijos Lietuvos spaudoje pasirodė vienu metu iš karto po to, kai Lietuvos Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas, KGB rezervo karinininkas Arvydas Pocius vienoje komercinės televizijos žinių laidoje prabilo apie Lietuvoje vykstantį “Rusijos informacinį karą”.

Štai po to, lyg po kokio ilgai laukto kreiserio “Aurora” šūvio ir prasidėjo: politologai, remdamiesi VSD informacija, nerdamiesi iš kailio ieškojo “Rusijos informacinio karo pavyzdžių”. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė konservatorė Rasa Juknevičienė ta tema ėmė dalinti išsamius interviu į kairę ir į dešinę – net “surado” keletą laikraščių, kuriuos, atseit, finansuojąs Kremlius. Tačiau kas tie Kremliaus finansuojami ruporai, R.Juknevičienė nepajėgė nei įvardyti, nei juo labiau pateikti kokių nors šį jos minimą faktą įrodančių įrodymų. VSD surinko informaciją apie teisybės Europos Sąjungos institucijoje beieškančius Lietuvos Respublikos piliečius ir Lietuvos žiniasklaidoje tokių skundų rašymą įvardijo kaip “vieną iš Kremliaus priemonių, kaip diskredituoti Lietuvą tarptautinėje bendruomenėje”. Tapo aišku, kad atitinkamos mūsų politinės jėgos, pasinaudodamos VSD ir jos turima propagandos skleidimo mašina, kloja pamatus kažkokiam neeiliniam įvykiui. Kokiam?

Tikslas – užčiaupti kritikų burnas

Naujosios sąjungos pirmininko aplinkoje sklido kalbos, kad tuo siekiama suformuoti atitinkamą visuomenės nuomonę ir taip pasiruošti kelių A.Paulauską aštriai kritikuojančių laikraščių (tarp jų – ir “Karšto komentaro”) uždarymui (nes tai kenkia būsimo kandidato į Prezidentus įvaizdžiui) – atseit, “rusai puola”.

O konservatorės Rasos Juknevičienės dalyvavimas šitame žaidime, manoma, taip pat neatsitiktinis – mat konservatorius be galo siutina “Karštame komentare” besitęsiantis straipsnių ciklas “Jie nužudė Jurą Abromavičių”. Čia detaliai aprašomi tokie mūsų istorijos faktai, kaip 1993-ais ruoštas karinis valstybės perversmas (kada savanoriai su ginklu turėjo nuversti “komunistą” Prezidentą Algirdą Mykolą Brazauską, o jo vietoje turėjo atsidurti konservatorių “tėtušis” Vytautas Landsbergis), geležinkelio tilto per Bražuolę susprogdinimas ir buvusio VSD pareigūno Juro Abromavičiaus nužudymas – tai yra peilis jų pastaruoju metu sparčiai beaugantiems reitingams. Taigi socialliberalų ir konservatorių solidarumas šiuo klausimu – puikiai suprantamas. O kaip tai padaryti – technikos darbas. Juoba kad ir praktika “rusų šnipų” ar “KGB agentų” daryme jau yra – štai pagamino “dešiniukai” Kazimirai Prunskienei “Šatrijos” bylą, tai ši jau geras dešimtmetis “Šatrijos” vardo nebeatsiplauna.

Paulauską – į politikos užribį

Tačiau į šitą duobę, kuri, kaip manoma, buvo kasama uždaryti mūsų ir dar vieną laikraštį, įkrito pats Naujosios sąjungos pirmininkas, buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas. Mat ta Rusijos internetinė svetainė, kuri, pasak mūsų politikų ir saugumiečių, yra “vienas iš Kremliaus pagrindinių įrankių Baltijos šalyse kovoti informacinį karą”, “Kremliaus žinyba”, “perversmu” pavadino Artūro Paulausko atstatydinimą, o jį patį ir jo partiją – “padoriausiu politiku ir padoriausia partija Lietuvoje”.

Nieko panašaus, beje, nebuvo atsitikę, kai prieš dvejus metus to paties Artūro Paulausko iniciatyva, prisidengus “grėsmėmis nacionaliniam saugumui”, buvo atstatydintas teisėtai išrinktas Lietuvos Prezidentas Rolandas Paksas – tuomet tokių gedulingų pranešimų Rusijos naujienų agentūrose, kokie pasirodė dabar A.Paulausko atžvilgiu, nebuvo. Nors, kaip prisimename, Rolandas Paksas, buvo kaltinamas ryšiais su Rusija ir vadinamas “GRU prezidentu”.

Taigi jeigu Rusijos naujienų agentūra REGNUM, pasak mūsų saugumiečių ir politikų, yra “Kremliaus žinyba”, o ta “Kremliaus žinyba” siaubingai akivaizdžiai apgailestauja dėl Artūro Paulausko “nuvertimo” ir Naujosios sąjungos, kaip “padoriausios partijos”, išstūmimo iš valdančiosios koalicijos, tuomet galima susidaryti tokią prielaidą: kad Artūras Paulauskas buvo slaptoji Rusijos korta. Ir kad kaip Lietuvos saugumo departamentas išslaptino savo darbuotoją Mindaugą Ladigą, atšaukdamas jį iš diplomų Lietuvos ambasadoje Ukrainoje į Prezidento patarėjus Lietuvoje, taip ir Rusija šituo savo pranešimu “Kremliaus žinybos” agentūroje išslaptino savo “kortą” Lietuvos politikoje. Mat, amerikietiškosios CŽV atstovų Lietuvoje manymu, A.Paulauskas neįvykdė savo užduoties: esą pernai rudenį, kai Artūras Paulauskas lankėsi Maskvoje, jis neva gavo užduotį nuversti Prezidentą Valdą Adamkų ir pačiam tapti Lietuvos Prezidentu. “Apie šitą planą mums žinoma nuo praėjusių metų lapkričio”, – sakė šaltiniai iš CŽV. Tačiau su šita užduotim Paulauskas esą nesusidorojo ir todėl buvo pašalvonintas “von”…

Tiesa, artimi Paulauskui žmonės “Karštam komentarui” dar prieš mėnesį teigė, kad “nepraeis ir metai, ir Artūras Paulauskas bus Lietuvos Prezidentu”.

Tuo pačiu metu – prieš mėnesį – “Karštas komentaras” išspausdino ir vieno aukšto CŽV pareigūno mintis (“Amerika supyko”) apie tai, kad visi ženklai rodo, jog Valdas Adamkus neišbus visos kadencijos – kad į jo vietą pretenduoja Artūras Paulauskas. “Visi purvini, visi įsivėlę į skandalus, tik vienas Paulauskas švarus ir padorus. Toks įvaizdis formuojamas jį ruošiant į prezidentus”, – “Karštam komentarui” sakė vienas JAV pareigūnas.

O šias CŽV pareigūno mintis galiausiai lyg ir patvirtino Rusijos naujienų agentūra REGNUM, kuri Paulauską pavadino “padoriausiu Lietuvos politiku”, o jo Naująją sąjungą – “padoriausia partija”. Beje, tokį Paulausko ir jo partijos įvaizdį kuria tiek sociologinių tyrimų bendrovė “Vilmorus”, tiek kai kurios internetinės svetainės.

Taigi susidaro įspūdis, kad visai šitai “doro politiko Paulausko” legendai diriguoja nematoma kokios nors Rusijos žinybos ranka. Ar taip galėtų būti? Stebėkime ženklus. Ir tuos, kurie šitą “dorojo” politiko legendą kuria. Legendą, turinčią nuvesti “dorąjį” Paulauską į Daukanto aikštę.

Beje, šie metai kol kas nesėkmingi ne tik Artūrui Paulauskui, bet ir JAV ambasadoriui Lietuvoje S.Mului – šią liepą jis atšaukiamas iš Lietuvos, o į jo vietą bus atsiųstas diplomatas iš JAV ambasados Vokietijoje. Oficiali šitokio pasikeitimo priežastis – baigėsi S.Mulo kadencija. Tačiau diplomatų kuluaruose kalbama, kad tikroji tokio pasikeitimo priežastis – nepavykęs Aleksandro Lukašenkos perversmas Baltarusijoje.

“Karštas komentaras” Nr.9, 2006 balandžio 29 – gegužės 11 d.

Komentarai

 

 

 
 1. It’s really a great and useful piece of info. I’m happy that you just shared this helpful info with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. I do like the way you have presented this specific situation plus it really does give me personally a lot of fodder for thought. However, from everything that I have experienced, I just trust when other opinions pack on that people today remain on point and not embark on a tirade of the news of the day. Yet, thank you for this superb piece and even though I can not necessarily concur with the idea in totality, I respect the standpoint.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Kai kas nors rašo rašymo jis / ji palaiko mintį vartotojui jo / jos smegenims , kad , kaipvartotojas gali suprasti gabalas . Štai kodėl tai yra puikus gabalas raštu . Ačiū!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • It’s good to know that there are outstanding young pelpoe in the world. We seem to only hear about the misfits and criminals. Great job young man! Cudos to you!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. This may not be the best place to ask about this, but I could use some information on a local company that’s located near me in Tampa but can’t seem to find enough feedback. I only need a simple AC service.They are named – Castellano Air Conditioning, 2206 1/2 N Armenia Ave, Tampa, Fl 33607-3414,(813)877-6997

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. This may not be the best place to ask about this, but I want some reviews on a local company that’s located near me in Tampa but can’t seem to find enough feedback. We just need a simple AC maintanence.They are called – Castellano Air Conditioning, 2206 1/2 N Armenia Ave, Tampa, Fl 33607-3414,(813)877-6997

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Yet another thing I would like to talk about is that as an alternative to trying to suit all your online degree programs on days of the week that you complete work (since most people are worn out when they get back), try to find most of your lessons on the weekends and only one or two courses for weekdays, even if it means taking some time off your end of the week. This is beneficial because on the weekends, you will be far more rested as well as concentrated upon school work. Thanks alot : ) for the different tips I have figured out from your blog.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Thanks for this glorious article. One other thing is that most digital cameras come equipped with a new zoom lens that permits more or less of a scene to generally be included by simply ‘zooming’ in and out. These kinds of changes in the aim length tend to be reflected inside the viewfinder and on big display screen right on the back of the actual camera.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Great work! This can be a form of info that should be shared within the web. Shame on Google because of not positioning this post higher! Come on over and visit my web site . Thanks =)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. You certainly deserve a round of applause for your post and more specifically, your blog in general. Very high quality material!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Thank you for another fantastic posting. Where else could anyone get that kind of information in such a perfect way of writing? I have a speech next week, and I was looking for more info 😉

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. This is like my third time coming by your site. Regularly I do not make comments on, but I have to mention that this article really pushed me to do so. Really awesome article!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Tomai,rašydamas rudenį apie A. Valinską ar tuomet būtum drįsęs tetgii, jog jo fiasko buvo lengvai prognozuojamas? Tuomet rašei kiek kitaip.

   Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (2)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (4)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...