Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 18 Penktadienis
 

Skleidžiamos netiesos priežastis

2018-01-18 08:19 | Nuomonių ringas | Komentarų (22)

Antstolė S.Vaicekauskienė įžengia į Kedžių namus 2012 05 17. P.Jonušo nuotr.

Rašinyje „Vyriausiojo policijos komisaro atgaila už miliciją“ (delfi, 2018 m. sausio 15 d.) Ramūnas Bogdanas greta kitų brandžių minčių teigia: Kada nuodėmės kupra nebeleidžia vaikščioti iškėlus galvą, kada saviškių kaltė maudžia lyg sena žaizda, atimdama ramų miegą, kada suvokiama, jog po savęs kiekvienas palieka vienokį ar kitokį pėdsaką – tuštumą, gėdą ar pasididžiavimą, – tada ateina atgailos metas.

Autorius teiginį, regis, taiko buvusios sovietinės milicijos luomui, konkrečiau – Sauliui Skverneliui. Ir įspėja: Atsargiai su raiteliais, kurie nekreipia dėmesio, ką sutrypė kelyje jie ar jų luomas. Nes kitas sutryptasis galite būti jūs.

Blaivi įžvalga, gerai parašyta, taikliai pritaikyta.

Generalinis policijos komisaras Skvernelis ar jam pavaldūs pareigūnai 2012 metų gegužės 17 dieną pasiuntė į Garliavą 240 sovietinio OMON-o tipo policininkų, kurie pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, tampė ir mušė tiesos reikalaujančius žmones (tai užfiksavo vaizdo kameros), akivaizdžiai smurtavo. Antsiuvuose ant jų rankovių buvo Vytis, todėl jie išniekino valstybės simbolį. Dabar tie tampyti ir mušti, budėję žmonės vėl tampomi po teismus. Ne taikūs budėtojai, o „omonininkai“ ir juos pasiuntę pareigūnai, todėl turi būti teisiami. Atgailos čia nepakanka.

O kaip su kitais, KGB, kolaborantų, teisėjų, prokurorų luomais?

KGB etatiniai darbuotojai be išpažinties ir atgailos buvo atleisti kaip karinio dalinio kareivėliai, dažnas gauna LR ir RF pensijas, kiti dirba verslo ar kitokiose galimai priedangos struktūrose.

Kolaborantai – kgb agentai ir bildukai, kurie atliko VSD „klebonui“ išpažintį, neatlikę nei žodžiu nei raštu atgailos, buvo įslaptinti, kiti, neatlikę išpažinties, dabar viešinami.

Teisėjai, net kėdžių teismuose nepakeitė, tik po smakrais ant grandinės Vytį pasikabino, tarsi lojalumą valstybei pabrėždami, Gedimino stulpais grandinę pasigražino.

Sovietiniai prokurorai be liustracijos, be atsiprašymų, be atgailos, be melo detektorių, pratęsę nenutrūkstamą darbo stažą nepriklausomoje Lietuvoje, taip pat vytį prisisegė.

Todėl iš luomų, kuriems buvo priimtina LSRS NKVD komisaro Lietuvoje Aleksandro Gudaičio-Guzevičiaus Kalvio Ignoto teisybė, laukti tikros tiesos – beviltiška.

Bažnyčiose tikinčiųjų bendruomenė Mišių pradžioje žodžio liturgijos metu kalba labai prasmingo Atgailos akto žodžius: „Prisipažįstu visagaliam Dievui ir jums, broliai seserys, kad labai nusidėjau mintimis, žodžiais, darbais ir apsileidimais“. Nors tarp nusidėjimų apsileidimai minimi ketvirtoje vietoje, tačiau dažnai jie būna trijų pirmųjų priežastimi.

Kai teisėsaugos institucijos, nesusimąstydamos, jog jos nėra valstybė, priima sprendimus valstybės vardu, o visuomenė mato akivaizdų sprendimų nepagrįstumą, ji iš valstybės įsakmiai reikalauja TIESOS.

Sausio 13-ąją apdovanota Laisvės premija, iš Seimo tribūnos prabilusi vienuolė Nijolė Sadūnaitė išreiškė neigiamą nuomonę teisėsaugos atžvilgiu, tepaprašė neslėpti tiesos, neslėpti žmogaus. Ji išreiškė tiesai neabejingos visuomenės lūkestį

Aukšti valstybės vadovai, kuriems privalu žinoti ir skelbti visuomenei tiesą, Prezidentė ištarė „nežinau“, Premjeras pasišaipė, vienuolės žodžius vadindamas melu. Tiesos ir žmogaus slėpimas tik valstybės apsileidimas? Jei tai apsileidimas, jis – nusikalstamas, skleidžiamos netiesos priežastis.

Algimantas Zolubas

Komentarai

 

 

 
 1. Priminsiu,kad ir 2009 metų Sausio 16 dienos mitingo-demonstracijos ,,raminimas” guminėmis kulkomis neapsėjo be Skvernelio dalyvavimo.Spaudos konferencijoje aiškino,kad …tai buvo TERORISTAI-EKSTREMISTAI.

  Thumb up 11 Thumb down 0

  • Pamiršau paminėti,kad Skvernelis,būdamas ministru,pažeisdamas Konstituciją [Graužinienė norėjo,SUTVARKYTI ŠĮ REIKALĄ,buvo pateikusi įstatymo projektą,bet …] paskyrė V.Landsbergio apsaugai po milijoną lt. kasmet.
   Kodėl prokurorai NEGINA VIEŠO INTERESO matydami taškomus pinigus neaišku.
   Įstatymo skirti pinigus NĖRA,bet ir kaltų,nors pavardės PAŽEIDUSIŲ įstatymą žinomos…nėra.
   Tur būt dėl pinigų skyrimo senelio apsaugai Gabrielius vengia kritikuoti Skvernelį,

   Thumb up 14 Thumb down 0

 2. Atsiprašau,gal kas suskaičiavo kiek Lietuvai kainuoja panelės L.S.apsauga per tuos 4,5 metus? Aš jau pasimečiau skaičiuos.Ačiū.

  Thumb up 16 Thumb down 1

 3. Atsiprašau,gal kas suskaičiavo kiek Lietuvai kainuoja panelės L.S.apsauga per tuos 4,5 metus? Aš jau pasimečiau skaičiuos.Ačiū.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 4. Davę įsakymą antikonstituciniams veiksmams Graliavoje turėtų būt demaskuoti ir teisiami dėl antikonstitucinių veiksmų ir didelės žalos valstybei padarymo, manau, – griovimo pamatinių vertybių nurodytų LR Konstitucijoje – žmogaus asmuo neliečiamas, nuosavybė neliečiama ir vertinami kaip valstybės pamatų ardytojai.

  Thumb up 31 Thumb down 1

 5. sovietmetis tebesitesia…man baisiausia buvo sovietmetyje gyventi,žmonės susireikšminę,kas buvo -NIEKAS ,VIRTO VISKUO…..jei norėdavpo pasikelti,pažemino šalia esantį…JUK ARISTOKRATAI MOKĖJO ELGTIS,MOKĖJO PRIE STALO IR šakutėmis su peiliais naudotis…..o iš ubagų tapę” ponai”,nieko nėra baisiau……

  Thumb up 29 Thumb down 1

 6. Atsakymas slypi žodžiuose ” Išeini dabar arba po minutės” , manau, – iš anksto suplanuotiems antikonstituciniams veiksmams liesti asmenis, liesti nuosavybę ir galimai antikonstituciniame susivienijime organizuotame Skvernelio sisitemos, manau, nes visi kaukėtieji biudžetininkai stebėjo antikonstitucinius veiksmus jų nestatbdydami – vadinasi buvo toks įsakymas iš aukščiau.

  Thumb up 34 Thumb down 1

 7. na niekaip negalima nuo tos tarybu sajungos,na negalim ir viskas ir tai blogai,, ,tai ir skamba lyg tai Garliavoj buvo tarybine milicija,o ne musu “laisvi” ir “nepriklausomi”policinikai,i ka jie panasus kaip kam atrodo ,bet tai nekeicia esmes,todel nereiketu prisidengineti kazkuom ir rasyti taip lyg paminkstintai,kaip antai:”sovietinio OMON-o tipo policininkų”reikia tiesiai sviesiai ir rasyti,kad buvo musu “angelai sargai,net 240vnt.,”laisvos”ir “demokratiskos”valstybes atstovai

  Thumb up 28 Thumb down 1

  • Kokiais budais matei,kad tie 240 alibabu buvo lietuviski angelai sargai? Kokiais skiriamaisiais zenklais buvo tu alibabu uniformos? O elgesi baisiau nei 20 amerikosu sunaikindami Bin ladena.Nors nesu tikras,kad ten buvo Binladenas.

   Thumb up 5 Thumb down 0

 8. Gerbiamieji, šiandien Lietuvos valstybės valdyme turim blogėjančią padėtį. Už ką atsakomybė tenka pagal LR Konstituciją aukščiausius postus valdžioje užimantiems. Tai yra Seimo pirmininkui, Prezidentei ir premjerui. Būtent jie turi paaiškint Tautai. kas ir kodėl vyksta. Kaip ir šiuo atveju – paaiškinta, kur tiesa. O ne tai, kad niekas prabilt negali. Nes tai, kad nesant karui ir sugebama prieš beginklius apie 240 ginkluotų pareigūnų pasiūst kaip Binladenui amerikiečiai tik 20 pareigūnų skyrė rodo. nesugebama taikos sąlygomis žmoniškesnių sprendimų rast. Kur turėjo būt rasti žmoniškesni sprendimai. Ir tas persiduoda kaip stresuota nuo valdžios link apačių eina. Vos ne kiekviena situacija. kur spręst nesugeba ir su pertekline stresine energija eikvojama. ir blogai atrodo, kaip Lietuvoj valdžią atstovauajntys politikai su teisėsauga pasikelia sau atlyginimus… ir vietoj tarnavimo Tautai į apačias didėjantis skurdas ir emigracija.. Ir iki šiol didėjantis nematytas nesiskaitymas. Valdžioje esantys taip nekelia sau reikalavimų ir atsakomybės už kas vyksta Lietuvos valdyme, kad kraupu.

  Thumb up 27 Thumb down 1

 9. Priminsiu,kad po mano asmenines nuomones pareiskimo komentare,kai jis buna istrinamas,rasysiu penkis.Budamas deportuotu,nuo to momento ,kai paskelbta prezidente Rusijos paslaptim,deviu tik juoda apranga.Manes klausia kodel,atsakau,jog tai mano karas pries kolaborantus uzgrobusius mano Tevyne.O kai pasakojau ir rodziau vaizdus kaip buvo grobiama Garliavoje mergaite,verke net zmones nebuve Lietuvoje.Baugu buvo ziureti ir neseniai pagrindineje saleje vykusia ceremonija ,kur buvo apdovanota Lietuvos Laisves premija kankine Sese Nijole.Nekalbu apie isjunkta mikrofona,nekalbu apie neskelbta jos kalba ir nutyleta ziniasklaidos.man daresi baugu ziureti i saleje sedinciu kai kuriu valstybes nieksu snukelius.Puse sales net neplojo tuomi veisai parodydami savo neapykanta ne tik Nijolei Sadunaitei,bet parodyta baisia neapykanta Lietuvos Laisvei.Iki sendien neduoda ramybes uzvaldziusios mintys,jog puse tos sales ,tikriausiai ,pasikeitus politinei situacijai ,pakeistu dushanski ,raslana,rociu,razauska ??? Aisku viena,ziauresniu metodu zudyti ir ismesinti zmonems tikrai neberastu.

  Thumb up 40 Thumb down 1

  • kaip pats isvaizduoji ta “politines situacijos pasikeitima”?kas ja pakeis ir kada,ar tai tik siaip tusti zodziai,tokie kaip “demokratija”,”nepriklausomybe”?

   Thumb up 17 Thumb down 1

   • Pakeis,ir pakeis tie patys kur sausio 13 lauzus kureno ir ju vaikai.pakeis ir tie zmones ,kurie buvo susikibe rankom “Baltijos kelyje” Ar girdejai apie toki stebukla??? pakeis ir tie,kurie saugojo Garliavos mergaite ir ju vaikai.pakeis ir tie,kurie prie prezidentes dvaro badavo ,prasydami tik trupineli prisideti skiriant atsakingus pareigunus,ir aisku daugelis istremtu is savo gimtu namu ir Tevynes.

    Thumb up 26 Thumb down 1

 10. taboras vilniuje idarbintas, taip ir seimas atlieka savo “pareiga”, taip ir kiti auksti veikejai prisitaiko prie tu nerasytu taisykliu, kurios persmelkusios musu kasdienybe

  Thumb up 30 Thumb down 1

 11. Jau nekiek neabejoju,kad didele dalis sendienos valdzioje sedinciu nieksu ,laukia Lietuvos pabaigos.Laukia tu geru laiku,kai buvo viena partija ir valstybeje buvo tik tie protingi ir neklystantys.Sie pasitelke raslanu ir dushanskiu tipo zmogzudzius -mesininkus,Lietuviu Tauta naikino ivairiausiais budais.Baisiausias pavyzdys Rainiu tragedija.Ten 76 kankiniai,buvo taip isniekinti ,kad net alkanu vilku gauja ,dykumoje savo bejege auka taip neisniekina.Bet baisiausia tai,kad sie budeliai-mesininkai buvo globojami ir puoselejami iki pat 1991 metu.kasmetai buvo apdovanojami ir premijuojami partijos ir vyriausybes.Kas met sveikata gerino geriausiose sanatorijose uz mokesciu moketoju pinigus.Mano mama visa gyvenima sunkiai pradirbus,net susirgusi neturejo galimybes patekti i sanatorija.O siems zmogedroms,ne tik kad buvo sudarytos orios gyventi salygos,bet netgi nebuvo ivykdytas teisingumas.Siems net bilietai buvo nupirkti ,kad neprasidetu apkaltos procesai.Mano klausimas,ar nera likusiu sendien valdzioje tu,kurie zmogedras apdovanojo,juos saugojo ir sudare salygas isvykti is Lietuvos ,kad nebutu nuteisti???? Juk istatymai numato,kad zmogzudziui gelbeje,ji slepe,yra lygiai tokie pat nusikalteliai-bendrai ????

  Thumb up 32 Thumb down 1

  • pono ziniai,prie “okupanto”lietuviu daugejo,o prie tavo sukurtos “laisves”-mazeja,jauti skirtuma,patrijote?

   Thumb up 20 Thumb down 2

   • Paskaityk ,gal suprasi? Pries komentuodamas kito mintis,turek savo pozicija ,kuria galetum apginti.O dabar atrodai gan keistai.O apie isvaryta milijona,tai as ir mano seima is to milijono.O isvykti turejau,del to ,kad nevogiau.O vat pats ,kaip suprantu,esi laimingas, todel toks klausimelis,ar is savo prakaito ,proto ir gebejimu uzsidirbi,ar gyveni kaip tie clienai buvusios vienos partijos?Beja,ar zinai kas per zmogus buvo Cegevara,kad uzsidejai sau toki nica???

    Thumb up 13 Thumb down 3

 12. Siandiena talzomas R. Karbauskis . Negaila …ir gerai vie uz tai kad zinodamas viska jis Skverneli paskyre eiti aukstas pareigas .Bet tos pareigos laikinos ,ateis laikas kada jis tures atsakyti uz viska tuom tikiu.

  Thumb up 43 Thumb down 1

  • turbūt Ramūnas būtų susidėjęs ir su pačiu velniu, kad ateitų į valdžią

   Thumb up 23 Thumb down 13

  • NIEKAS neatsakis,nes cia lithuanija,durniu laivas,mentus renka i prezidentus tai jau visai proto likucius prarade beretiniai pridurkai ir jiems prijauciantis,duodu prisykt paskutine kepure,kad jus lithuanai isrinksit skverna i prezidentus,tokia trumparegiu ir vergu tautele…

   Thumb up 19 Thumb down 1

 13. Kartojames ir ka: zydu valdymas,ju NKVD,ju KGB ,ju CZV…ju NATO ir JAV Kongresas…ka nori ta daro ir taip nuo 1917 kai uzgrobe Rusija.Sako grazus zydu darbai Rainiuos….!Sako …

  Thumb up 29 Thumb down 4 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...