Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

Skelbiama, kad Pietryčių Ukraina išsirinko laikinąjį prezidentą

2014-04-16 12:43 | Užsienis | Komentarų (34)

Pirmasis Pietryčių Ukrainos prezidento A.Vizirio pareiškimas - apie regiono perėjimą prie Rusijos rublio. Stop kadras

„Vesti Ukrainy“ pranešė, kad Pietryčių Ukraina „selektyvios apklausos“ būdu išrinko laikinąjį į Federaciją atsiskyrusio regiono prezidentą. Juo tapo 58 metų Lugansko srities Apeliacinio teismo pirmininkas Anatolijus Viziris.

„Aš, kaip naujai išrinktas Pietryčių Ukrainos prezidentas, esu pašauktas apsaugoti Pietryčių Ukrainos gyventojus. Konstitucinė santvarka, kuri buvo neofašistų sugriauta, bus atstatyta. Slavų ir ukrainiečių tautos, o taip pat tautinės mažumos bus apgintos. Pietryčių Ukrainos ekonomika pereina prie Rusijos rublio. Visi atsiskaitymai vyks Rusijos valiuta. Tai susiję su grivinos kritimu“, – pareiškė A.Viziris savo pareiškime regiono piliečiams.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. “Ukraina: Ženevos derybos – paskutinis šansas, alternatyva tik karas” (pas delfistus”)

  KOMENTARAS RAŠINIUI

  Kažkodėl ELTA daug kur blefuoja. Net ir preambulėje išryškina klausimą: “Kas yra agresorius?”. Tai primena 2008 -uosius metus, kai buvo aiškinama kad Gruzija užpuolė Rusiją. Jei kam nors iš bet kokių pažiūrų skaitytojų nesupranta kas yra agresorius, tai tokie nieko suprasti gal net nenori. Na, jei jau taip baiminamasi įvardinti Rusijos imperiją, tai tegul tai būna “žali žmogeliukai” iš Marso:) Agentūra ELTA netgi teigia, kad “atsakyti į šį klausimą neįmanoma”. Tada siūlau tam “gudruoliui” rašeivai bėgti į parduotuvę apsipirkti. Gal ten žalia uniforma ant prekystalio dar guli?

  Rašinio autorius atitempia iš neaiškaus vokiečių portalo kaltinimą: “Ženevoje įvyksiančių keturšalių pokalbių dalyvės – Rusija, Ukraina ir Vakarai – turi kai ką bendra: jos visos savo klaidomis prisidėjo prie eskalacijos, kuri šiomis dienomis gali peraugti į bet ką – netgi karą Europoje”. Kadangi Lietuva yra ES ir NATO narė, tai vertėtų paklausti to apžvalgininko, kuo mes nusikaltome konkrečiai? Tiesa, buvau jau primiršęs: “Sojūzą išklibinome” ir išsprukome iš jo, taip sukeldami, pasak Putino, “didžiausią katastrofą” jo valdomoje imperijoje.

  Aiškinama: ” Europos Sąjunga (ES) netgi prisidėjo prie jo (konflikto) kilimo. Derybose dėl Asociacijos sutarties Kijevui buvo liepta pasirinkti – „Europa arba Rusija“. Maskvos atžvilgiu tai buvo įžeidimas. ES privalėjo ieškoti dialogo su Rusija.” “Leido pasirinkti”. Taip leido, o argi tai blogai, kad leido? Rusija nenori leisti, bet tai jos problema. Įsižeidė, atseit. Na ir ko įsižeisti, jei jos kaimyninė ukrainiečių tauta panoro gyventi labiau demokratiškai su mažesne korupcija, kartu su ES šalimis ir t.t.

  Autorius teigia: “Vladimiras Putinas ne tik simpatizuoja sukilėliams, bet ir juos tiesiogiai remia. Tai įrodo daug kas, pavyzdžiui, bendri interesai. Nei Kremlius, nei sukilėliai nepripažįsta naujosios provakarietiškos vyriausybės Kijeve”. Ir tai įrodo,atseit, bendri interesai. Ne interesai įrodo, o konkretūs diversijų faktai. Ir kas gi siūloma autoriaus: “Pirmasis žingsnis galėtų būti, jei viena šalių Ženevoje paskelbtų apie ligšiolinio savo kurso pakeitimą”. Pagal kontekstą tai turėtų būti Ukraina? Ar Rusija? O gal kiti susitikimo dalyviai? Rusijos imperija sukelia geriausius dalinius prie pat Ukrainos sienos, kur pagal šios dienos V.Putino kalbą jų net visai nėra. Autorius dargi pamoko: “Ukrainai reikia plano į ateitį”. Gal pirma reikalingas planas į dabartį, t.y. kaip totalinės intervencijos ir šalies užgrobimo išvengti. Tada galima bus kurti planus, kaip toliau laisvoje šalyje gyventi…

  TRUMPAI SAKANT: Rašinys kreivas šleivas. Beveik proimperinis.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 2. Rusija karines išlaidas iki Ukrainos grobimo per 12 metų padidino 3 kartus.

  COPY (pagal BNS)

  Rusija planuoja nuo 2017 metų dislokuoti modernią oro erdvės gynybos raketų sistemą, kuri netgi galėtų smogti kosmose skriejantiems taikiniams, penktadienį pranešė vienas aukšto rango šaltinis Gynybos ministerijoje.„Perspektyvi zenitinė raketų sistema S-500 šiuo metu yra vystymo stadijoje. Ją planuojama priimti į ginkluotę 2017 metais“, – šaltinis sakė naujienų agentūrai „Interfax“. Ši ilgojo nuotolio raketų sistema galės sunaikinti netgi kosmose skriejančius taikinius ir aprėps visą Rusijos teritoriją, pridūrė jis.

  Rusija kuria vis veiksmingesnes priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos sistemas, kurios turėtų tapti atgrasomuoju veiksniu, taip pat atsvara Jungtinių Valstijų planams dislokuoti savo priešraketinės gynybos skydo elementus Europoje. Rusija nurodo, kad šiuo metu moderniausia jos naudojama zenitinė raketų sistema „S-400 Triumf“ gali smogti taikiniams, esantiems už 400 kilometrų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pernai pareiškė, kad šalies ginkluotosios pajėgos per ateinantį dešimtmetį gaus apie 28 kompleksus S-400.

  Rusija atsisakė atšaukti itin prieštaringai vertinamus kontraktus dėl keturių pajėgių oro erdvės gynybos sistemų S-300 pardavimo Sirijai, nors šis sandoris sukėlė susirūpinimą tarptautinei bendruomenei.

  V.Putinas birželį teigė, kad S-300 yra geriausia pasaulyje savo klasės sistema, ir sakė, kad Sirija dar negavo pažadėtų raketų baterijų, vengiant sutrikdyti galios pusiausvyrą pilietinio karo krečiamoje šalyje ir aplinkiniame regione. Sirijos prezidentas Basharas al Assadas sakė , kad visi Damasko kontraktai su Maskva yra vykdomi.”

  P.S. Tokie kontraktai išsivystė į tokią situaciją Sirijoje, kai žuvusių gyventojų skaičius artėja prie 160000, o pabėgusių nuo režimo skaičius – apie 9 milijonai.

  Thumb up 72 Thumb down 3

 3. Pateikiu informaciją iš Ukrainos žiniasklaidos. Kas sunkiai supranta rusų kalbą siūlau išsiversti (google vertėjas) programoje.

  COPY: “В Мариуполе во время штурма воинской части убиты трое нападавших
  17 апреля в 07:55

  Ночью около 400 вооруженных людей атаковали часть Национальной гвардии. По словам Авакова, МВД провело операцию по локализации банды нападавших.

  Во время нападения на воинскую часть Национальной гвардии в Мариуполе, при отражении атаки среди служащих МВД потерь нет, среди нападавших – 3 человека убито, 13 раненых, 63 задержанных. Об этом на своей странице в Facebook написал министр внутренних дел Арсен Аваков.

  “Изъято оружие. Средства связи и телефоны российских операторов. Идет установление личностей задержанных нападавших”,- написал он.

  “Ночью, в ответ на атаку на воинскую часть Национальной гвардии в Мариуполе подразделения МВД провели операцию по локализации банды нападавших, насчитывающих около 400 человек. После того, как воинскую часть нападавшие забросали зажигательными фугасами и коктейлями Молотова и открыли огонь по постовым – нацгвардеейцы открыли предупредительный огонь. Затем, после предупреждения, в соответствии с уставом – при повторившейся атаке – огонь на поражение”, – написал Аваков.

  По его информации, по тревоге были подняты все подразделения милиции МВД Мариуполя. “Совместными усилиями вооружившейся милиции и Нацгвардии – после короткого боя, нападавшая банда была рассеяна, в основном локализована и разоружена. Учитывая столь агрессивное нападение на воинскую часть, группировка МВД, по нашему решению подкреплена спецназом Омега. Переброшены вертолеты”, – отметил он.

  В настоящий момент СБУ вместе с милицией документируют факты. Операция продолжается. Спецподразделение МВД продолжает преследование одной из вооруженных групп. На улицах работают патрули милиции. Среди служащих МВД потерь нет. У нападавших изъято оружие. Идет установление личностей задержанных нападавших.”

  P.s. Skubus tyrimas ir jo rezultatai apie “demonstrantus”, manau, gali atsirasti šiandien Ženevoje, keturšalio pasitarimo metu.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 4. Skaičiuojant visus Rusijos ekonomikos praradimus, susijusius su kariniais vojažais, įvaizdžio praradimu, akcijų kritimu, valiutos “emigracija”, rublio nuvertėjimu ir kitkuo susidaro įspūdinga suma. Manau, kad ji gali būti artima 500 mlrd dolerių. Ar ta riba nebus ryškiai peržengta priklausys nuo tolimesnių imperijos veiksmų. Galimas atvejis, kad jie galutinai atgrasys Europos šalis palaikyti prekybinius santykius su tokia agresore. Demokratinės šalys gali pasipurtyti ir atpurtyti… Nepigiai tai kainuotų, bet gali nelikti kito kelio.

  Rusija kariauja okupacinį karą. Tai – vienareikšmiška. Reikia bent jau tikėtis, kad diversantų puolimas prieš kariuomenės dalinį Mariupolyje bus paskutinis bandymas išprovokuoti karinį mūšį pilna jėga prieš šiandien turintį įvykti keturšalį susitikimą Ženevoje. Galima tik įsivaizduoti, kiek moralinių savybių reikėjo turėti Ukrainos neišdavusiems kariams, kurie matė, kaip į juos šaudoma, sužeidžiami ar net žūsta draugai. MInėtas pasitarimas gali tapti netgi paskutiniu bandymu politinėmis priemonėmis sustabdyti Rusijos imperijos karinę agresiją Pietryčių Ukrainoje.

  Galima net neabejoti, kad Rusijos atstovas ir toliau kalbės, kad Rusija čia nei prie ko, kad ji susirūpinusi jog Ukrainos valdžia nesugeba įvesti tvarką ir apsaugoti rusus. Rusijos demagogai nusirito iki tokio lygio, kad aiškina, jog Ukraina netgi neturi teisės gintis nuo karinių žalių ar pilkų žmogeliukų be atpažinimo ženklų antpuolių, kai šie ginkluoti puola vyriausybės pastatus, aerodromus, milicijos skyrius ar netgi kariuomenės dalinius. Rusijos URM ministras S. Lavrovas tuos karius ir jų pagalbininkus vadina taikiais demonstrantais, prieš kuriuos naudoti jėgą, atseit, nevalia. Demokratinės šalys šaiposi iš tokių aiškinimų, tačiau tos pašaipos jau seniai nepasiekia jokių konkrečių rezultatų. Rusijos imperija savo istorines tradicijas, kurios remiasi tik jėga ir smurtu, išsaugo. Ir visa tai vyksta Europoje, XXI-ame amžiuje.

  Kinija laikosi ir laukia savo laiko, palyginus, santūriai. Ši didžiulė gyventojų skaičiumi šalis tikriausiai tikisi, kad Rusija, sugriovusi savo ekonomiką visokiais kariniais vojažais, save izoliuos, neturės kur dėtis ir pati puls į jos glėbį. Tada Kinija turės “jaunesnį brolį”, kuriam galės nurodyti, kur skriaudžiamos jo teritorijoje geltonosios rasės teisės. Pradžioje nurodyti, o po to gal ir pamokyti galima bus. “Minkštas” scenarijus, V.Putino režimo išmislas, tačiau jis gali atsigręžti ir prieš pačią Rusiją. Tada Pekinas galės aiškinti, kad priešintis “demonstrantams” nevalia. Žinoma, kol kas toks scenarijus mažai tikėtinas, tačiau nesimato, kad Rusija bandytų Ukrainoje sustoti. Panašių agresorių likimas būna įvairus, bet savo esme panašus. Istorija tą vaizdžiai parodo.

  Kalbant apie dabartį, diplomatijos bandymų atsisakyti jokiu būdu neverta. Apie galimus iki tam tikrų ribų kompromisus esu ne kartą diskutavęs. Šį kartą jie taip pat bus reikalingi. Ukrainai reikia stabilizacijos ir laiko pasiruošti ir įvykdyti prezidento rinkimus ir referendumą visos šalies mastu. Turi šalis tokią teisę ir jos jokie diversantai ar teroristai neturi teisės atimti. Net jei atsiųsti iš Šiaurėje esančios agresyvios didelės imperijos.

  Thumb up 72 Thumb down 3

 5. Deja,apie tai rusų žiniasklaida nieko nekalba.Jei tai būtų tiesa,tai rusai jau visa gerkle tai svarstytų,matyt,tai eilinė antis.Kaip ir tai,kad “rusai eina”.Jie eina,eina,mūsų žiniomis,ir niekaip neateina.Ach jau tas Putinas.Gudruolis.Mes visa gerkle rėkiame,o jis šypsosi ir kikena į kumštį.Niekas nekaltas,kad mes abliai.Durnių ir bažnyčioje muša.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 6. Labiau panašu į eilinį provokacinį klipuką. Kuria video klipukus vieni prieš kitus ir talpina internete. Mėgaukitės internautai.
  :))

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Tikejausi ,kad putleris kiek kitoki naudos varijanta ,uzgrobiant rytu Ukraina,bet pasirodo metodas visiskai toks pat,kaip Kryme.idomu,tik ar cia viska Maskva suderino su vokieciais ir amerikonais,ir viskas vyko ypac slaptai,ar tik kremliuje tas scenarijus sukurtas.Kodel itariu amerikonus ir vokiecius.Ogi todel,kad sios salys absoliuciai nieko nenuveike,kad ruskiai su putleriu uzgrobimo neivykdytu.Girdejau tik zadejimu,bet padaryta nebuvo nieko.Nors pagal Budapesto susitarima valstybes privalejo grieztai reaguoti.idomu,kokiu kariniu veiksmu ir taktikos kremliniai imsis pries pabaltijo salis.Jau aiskiai matyti suaktyveje pirmieji pozymiai Estijoje,Latvijoje.Smarkiai pakele galvas ir niekieno nevaldomi lenkai su ruskiais Lietuvoje,irgi zengia tokio pat scenarijaus link.Idomiausia,kad kitus mokindami,visiskai nekreipiamas demesys i savo salyje ,po panose besikuriantys pirmieji uzgrobimo zingsniai.Gal valstybe turi teise kazkaip pastatyti i vieta tuos,kurie kenkia valstybes suverenitetui,kurie viesai pasisako pries valstybes vientisuma? Ar ir Lietuvoje viskas jau suderinta su auksciausiais valdzios balvonais.Gal tiems,kuriems Lietuvoje blogai,kurie yra engemi,kuriems netinka Lietuvos istatymai,reiketu pasiulyti persikelti ten,kur ju laukia tikras issvajotas rojus? Ka sugebes padaryti amerikoniski naikintuvai,kai pavojingiausias priesas valstybes saugumui,vaiksto tarp visu ,ir manau,yra pats pavojingiausias?Gal valstybes sauguma privalantys garantuoti valdovai privaletu pasimokinti is vykstanciu siuo metu ivykiu Ukrainoje,vietoj to,kad glostytu atvykusius naikintuvus,kurie panasiose situacijose tiesiog neturetu ka veikti.Nors ir taip jie juk net patrankos paprasciausios neturi .

  Thumb up 72 Thumb down 12

  • tokia patarlė: kaip šauksi, taip atsilieps. Turbūt amerikiečių vaikučiams tokių patarlių tėveliai neperduoda iš kartos į kartą? :)

   Thumb up 72 Thumb down 1

 8. Labai sudėtinga tikėti Rusijos duodamais pažadais. 1983 m. Ronaldo Reigano pavadinta Blogio imperija taip vadinama dar ir dėl to, kad ji – Melo imperija. Pirmiausia tai skirtina Rusijos politikai su iškreipta demagogijos mašina. Kebliausia būna tada, kad Rusijos režimas pažada ką nors daryti ar nedaryti. Dažniausiai viskas būna padaroma priešingai. Toli pavyzdžių ieškoti nereikia. “Savi šaudė į savus, Krymo nepulsim, kariuomenės neįvesim, uniformas gyventojai pirko parduotuvėje ir t.t.” Kur pirko paskutinio modelio ginklus ir transportą? – nutylėta… Kaip jau paaiškėjo, niekas nieko nepirko, o buvo suvežta išRusijos imperijos.

  Jei “caras” pasakė, kad, “jei panorėsiu kariuomene įvesiu, nes man tas leista”, tai taip ir yra. “Jei panorės…” Kaip matome, jau panorėjo tai daryti Krymo pavyzdžiu. Ministras S.Šoigu aiškina, kad kariai “nevykdys jokių agresyvių veiksmų”. O taip, nevykdys… Argi rusų apgynimas nuo “fašistų ir benderovcų” agresyvus? Tai pagal Kremliaus logika – draugiškos pagalbos ženklas. Būtent tokia “draugystė” dabar ir reiškiasi. Rusijos ryškiai padidėjusį agresyvumą kitų valstybių atžvilgiu galime pastebėti žvelgiant į “planuotas pratybas” prie Ukrainos, Estijos ir Lietuvos sienų. Sunerimusi Lenkija ir Moldova, nežinanti ar ir joms ką nors S.Šoigu pažadės. Tada visai bus blogai, nes tokie pažadai, kurie skirti laisvų šalių dėmesio praradimui, yra dar labiau pavojingi. Net jei V.Putinas uždėjęs ant Švento rašto ranką prisiektų “nevykdyti agresyvių veiksmų”, tai būtų tik bereikalingas oro virpinimas.

  Pasaulio politikai ir politologai bando suprasti, kodėl Ukrainos armija Kryme nesiėmė turimų ginklų ir jais nedavė atkirčio iš karto ? Manau, kad būtent tai griovė imperijos generolų planus išprovokuoti karinių kovų pradžią. Tas periodas leido aiškiai suprasti Pasaulio šalims, kas yra konkretus agresorius, vykdantis Ukrainos aneksiją. V.Putinas įsigijo daug naujų priešų ir prarado netgi kai kuriuos bendražygius. Bent jau šios karinės avantiūros metu. NVS sumažėjo vienu nariu – Ukraina, o kiti nariai daugiau stebi, negu pritaria V.Putinui. Beje, gyventojų rusų yra visose buvusiose sovietinėse respublikose. V. Putinas panoro “išleisti džiną iš butelio”. Išleisti lengviau, negu atgal įprašyti. Tai gali padaryti tik Aladinas, o ne Buratinas su ilga nosimi.

  Sovietinio lagerio respublikos – dar ne viskas. Ne visas tauteles suspėta sunaikinti Sibiro platybėse, o kiniečių darbo kolonijos ten vis didėja. Kai Kinijos valdžia ėmė toleruoti antrą vaiką šeimoje, tolimesnę perspektyvą galima nuspėti. Įrodyti, kad geltonosios rasės gentainiai buvo ar yra skriaudžiami ar net išnaikinti, sunkumų nesudarytų. Visos kaltės carinei Rusijai nesuversti, nes prie tos demografinės plėtros ir bolševikmetis prisidėjo. Vieni rusai traukėsi iš Europos žemyno ir tapo kolonistais Sibire ar Altajaus krašte todėl, kad europinėje dalyje jiems gyventi darėsi slogu, kitus Stalino režimas nugrūdo sunaikinimui ar “perauklėjimui”. O juk tai irgi istorija, nemažiau įspūdinga negu Kryme vykusi kaita. Beje, Ukrainos prezidento rinkimuose ne kartą matėme trapią pusiausvyrą. Krymo gyventojai su rusiškais pasais balsuoti nebegalės, tad vien tik dėl to pora procentų reikia nuimti nuo Rusijos “caro” pasiilgusios lėkštelės. Maskva jau gal jaučia, kad Prezidento ir Rados rinkimus agresiją demonstruojantys rusakalbiai prakiš, todėl darys viską, kad tuos rinkimus sutrukdyti ar kad neįskaityti. Jei vertinti trumpai, tai Rusija galėjo turėti Europos pietuose draugą, o dabar turės nusivylusį (ne)draugą, kuris Kremliaus pasakomis niekada nebetikės. Argi tai – pergalė?

  Thumb up 72 Thumb down 11

  • nedemonstruok savo “išminties” teiginiu – tai Rusija galėjo turėti Europos pietuose draugą, nes tai tiesiog kvaila, turint galvoje, kad didžiausią vaidmenį visoje šioje istorijoje atlieka JAV. Paneik, tik nerašyk, kad JAV yra demokratijos gynėja visame pasaulyje

   Thumb up 72 Thumb down 4

   • O kur jūsų atsakymas į pabaigoje komentaro esantį klausimą? Jums pirmenybė atsakyti:)))

    Thumb up 72 Thumb down 3

  • Įdomu, kodėl Pikasui taip Putinas ir jo draugai bei priešai parūpo, kodėl dėl visų Putino nesėkmių taip pergyvena ir kaip tai surišta su gegužės vienuoliktos prezidento rinkimais Lietuvoje, po kurių visi lojimai ant „caro“ Putino, kaip prasidėjo, taip ir pasibaigs? Kas tai – dėmesio nukreipimo nuo rinkiminės kompanijos kubiloidinė strategija ar kur kas rimčiau – atnaujinamos senų priešų paieškos, kubiloidinės partijos nusikaltimams pridengti?

   Thumb up 72 Thumb down 2

 9. Rusija dabar eina tuo paciu keliu- kuriuo Ukrainoje buvo ivikdytas Perversmas nuverciant teisietai rinkimuose isrinkta Valdzia ir Prezidenta. Raginami Vakaru padare NETEISINIUS veiksmus be rinkimu nuimant Prezidenta. Taip kad dabar ir turime -KAIP SAUKSI TAIP ATSILIEPS. Taip kad padarius faktini perversma Ukrainoje -sulaukta tu paciu atsakomuju veiksmu is Rusijos puses. O reikiejo Europai ir JAV tik sulaukti normaliu rinkimu Ukrainoje.Taip kad dabar jau saukstai po pietu- dabar Rusja daro viska taip pat tesietai- kiek teisietai buvo nuversta valdzia Ukrainoje.

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • Reprezentatyvi apklausa. Iš visų visuomenės sluoksnių atrenkami respondentai ir teiraujamasi jų nuomonės…

   Thumb up 72 Thumb down 2

 10. Apie Rusijos imperijos ekonominę ateitį galima spėti peržvelgus V.Putino vykdomą politiką kaimynės Ukrainos atžvilgiu. Kokios srovės ir kryptys nukreiptos didžiarusiško šovinizmo pridengimui ir atplovimui verta žinoti ne tik Rusijos gyventojams, bet ir kitų šalių politologams. Ypač, pavojingoje terpėje gyventiems Rusijos kaimynams. Filosofijos mokslas tik parodo dabartinėje visuomenėje žinomas kryptis ir jis paprastai išlaiko savo neutralitetą. Kas kita, kai filosofija pereina į ideologines plotmes. Štai tada ir išryškėja įvairių ideologijų tikslai ir siektinos politinės priemonės jų įgyvendinimui. Ta didžiulė terpė Rusijos filosofijoje, savo esme nebeatitinka naujųjų laikų kuriamai filosofijai ir savo ideologijomis dažnai būna visiškas anachronizmas. Pasaulio visuomenę suvokti tik pagal kalbinius, religinius bei kultūrinius skirtumus yra žengimas į praeitį. Šiuolaikiniame aukštų technologijų amžiuje iškyla asmens, kaip kūrėjo ir naudotojo, reikmių prioritetai. Lozungas “viskas žmogui ir žmogaus gerovei”, kuris buvo taikomas tik konkrečiai terpei, taip pat yra gerokai senstelėjęs. Kur kas svarbesnis dalykas yra žmogaus santykis su gamta ir visu supančiu pasauliu. Kol žmonija vis dar nesuranda kelių ir būdų, kaip susivienyti Žemėje svarbiausiam tikslui – visaapimančiai tarpusavio santykių ir santykių su aplinka harmonijai, tol žmonijai grės susinaikinimo ir išnykimo grėsmė.

  Koks nors, netgi per klaidą kilęs branduolinis karas gali smogti Žemei tokia jėga, kad žmonija ir visa gamta gali būti nublokšta tūkstančius metų atgal, o kai kurios rūšys gali netgi visai išnykti. Tada visai nebus svarbu, kur kokia valstybės siena buvo, kokią religiją kas išpažino ar kokia tauta kur kada gyveno. Rusijos filosofams produktyviai reikštis labai trukdo ta realybė, kad Rusijos imperija tapo didele branduoline valstybe, kuri “gali sau leisti” diktuoti kitiems savo valią grasindama “radioaktyviais pelenais”. Susinaikinimo filosofija Žemės visuomenei visiškai nereikalinga. Ji netgi labiau žalinga už siekius pavergti visus gyventojus pagal vienos diktatūros standartus. Kai putiniškas režimas vis labiau panešėja savo turiniu ir forma į fašizmą bei neokomunizmą, didžiausia grėsmė kyla pačiai Rusijai ir joje gyvenančiai gausiausiai rusų tautai. Likęs Pasaulis gali nesutikti su minėta globaline perspektyva ir gali tam pasipriešinti tomis kraupiomis priemonėmis, kurios karo pragare sunaikintų viską ir tada apie bet kokią pergalę net kalbėti nebetektų. Štai kokia kryptimi pajudėjo dabartinė V.Putino komanda. Kasdama duobę kitiems jie gali patys į ją netgi vieni iš pirmųjų įkristi. Kokius nuostolius tokia agresyvi kryptis jau padarė? – kol kas tiksliai suskaičiuoti negalime, nes nežinomos visos galimos pasekmės. Kad Rusija jau gal turi apie 460 mlrd dolerių nuostolių, tai toli gražu dar ne viskas. Likusio pasaulio nuostoliai perspektyvoje gali būti ne mažesni. Jei kažkoks arogantiškas diktatorius su savo komanda gali padaryti virš trilijono dolerių nuostolį, neskaitant gyvybių netekčių, tai pasaulinėje bendravimo sistemoje yra didelė spraga, kurią būtina panaikinti. Visos žmonijos labui. Sirijoje tą padaryti nepavyko. Turime virš 150 tūkst. žūčių ir virš 9 mln pabėgėlių. Jei Kremliaus monstras ruošia panašų likimą Ukrainai, tai gal dar nevėlų agresorių sustabdyti. Manau, kad nevėlu, jei demokratinės šalys baigs spekuliuoti pragmatizmu ir susitelks kur kas svarbesniam tikslui.

  Thumb up 72 Thumb down 7

   • Ko nesuprasti? Mano nuomone, JAV suinteresuota kuo daugiau vakarų Europos pritraukti į karą su Rusija…duok Dieve, jei aš klystu.
    Atkreipkit dėmesį, kad Pikasas rašo tik apie Rusiją, o JAV pūkuoti katinukai…

    Thumb up 72 Thumb down 2

 11. Apie Nord Ost, Beslaną, Politkovskają dar kai ką pamiršti negalima.
  RETRO 2006m.
  Jei jau taip norisi kažkam gretinti Annos Politkovskajos žūti su kuria kita, tai geriausiai tiktų lyginti su Galinos Starovoitovos sušaudymu panašiomis aplinkybėmis Sankt Peterburge. Tos dvi moterys turėjo nemažai bendrų bruožų – abi buvo drąsios kovotojos už žmogaus teises Rusijoje, nepabūgdamos jokių grasinimų. A. Politkovskaja buvo ta asmenybė, kuri išdrįso netgi apie Čečėniją parašyti nemažai įtikinamų reportažų ir gan teisingą knygą už kurią kariškiai yra žadėję ją netgi sušaudyt. Beslano tragedijos metu ji skrido į Grozną ne vien, kaip žurnalistė, o kaip galima tarpininkė tarp Rusijos spec. tarnybų ir Čečėnijos opozijos , gal būt galėjusios įtakoti patį Beslano konfliktą. Ji, dar prieš skrisdama išsiaiškino savo , kaip tarpininkės galimybes, kurios buvo gan įtikinamos. Deja, apie tai sužinojo ir tie, kurie jokios švelnios baigties Beslane nenorėjo. Manau, kad tik todėl ji nedelsiant buvo apnuodyta lėktuve ir vietoj skrydžio atsidūrė ligoninėje. Gal netgi visai Putino politikai net nelabai tiko taiki Beslano teroristinio akto baigtis. Kaip to nesimatė ir Maskvos teatro užgrobimo atveju, kur, beje, viena iš galimų tarpininkių buvo pasirinkta ir A. Politkovskaja. Tos Rusijos spec.tarnybų žudynės, kai nepaaiškinant Pasaulyje draudžiamų nuodingų dujų kilmės mirė daugybė visai nekaltų spektaklio žiūrovų, tapo geru pavyzdžiu, kaip Rusija vertina savo piliečių gyvybes. Apie tuos iš eilės sprogdinamuosius namus, kur tik vieną kartą Riazanėje, netikėtai įsikišus milicijai, teroro aktas prieš savus gyventojus buvo sustabdytas, o paskui milicijos vadas dėl to įsikišimo buvo atleistas, net prisiminti siaubinga. Tokie drąsūs ir atkaklūs teisybės ieškotojai, kokia buvo A. Politkovskaja buvo labai pavojingi spec. tarnybų ir kitų nusikaltėlių užmačioms. Net sunku patikėti, kad ši smulki ir trapi moteriškaitė turėjo tiek dvasinių jėgų priešintis totaliniam Rusijos režimui ir nepabijodama paryškinti ir pačių stambiausių verslininkų nusikaltimus. Nuoširdi užuojauta Annos artimiesiems ir pagarba visiems Rusijos patriotams, kovojantiems už demokratiją, žmogaus teises bei teisingumą savo šalyje.

  Thumb up 72 Thumb down 7 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras