Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 1 Trečiadienis
 

Siūlo parengti ETPA rezoliuciją dėl lyčių lygybės mokslo srityje

2013-06-27 20:59 | Aktualu. | Komentarų (12)

Lietuvos Respublikos Seimo narė Orinta Leiputė siūlo parengti ETPA rezoliuciją dėl lyčių lygybės mokslo srityje

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) plenarinės sesijos Strasbūre metu Seimo delegacijos ETPA pirmininkės Orintos Leiputės iniciatyva užregistruotas pasiūlymas rezoliucijai ,,Lyčių lygybė mokslo, tyrimų ir technologijų srityje“.

Pasiūlyme teigiama, kad sparti žiniomis grindžiamos ekonomikos ir technologinių inovacijų raida kviečia peržiūrėti mokslo vaidmenį visuomenėje ir mokslo politiką. Siekiant kurti novatoriškas technologijas ir plėtoti mokslo pasiekimais grindžiamą ekonomiką, norint užtikrinti žmonių gerovę, būtini kvalifikuoti žmogiškieji ištekliai: talentingi mokslininkai ir mokslininkės. Remiantis Europos moterų mokslininkių platformos EPWS (skėtinės Europos moterų mokslininkių organizacijos, atstovaujančios 12 000 mokslininkėms moterims) duomenimis, nesugebėjimas užtikrinti lyčių lygybės moksle labai riboja aukštos kvalifikacijos žmogiškuosius išteklius, kurie yra reikalingi mokslo pasiekimais grindžiamos visuomenės plėtrai. Karjeros galimybės mokslo srityje daugumoje Europos šalių vyrams ir moterims nėra vienodos: pačiose pažangiausiose šalyse moterys-mokslininkės tokiose srityse, kaip fizika, inžinerija ir technologiniai mokslai sudaro tik 20 procentų. Pažanga lyčių lygybės srityje kitose šalyse yra labai neženkli arba jos apskritai nėra, kadangi ši problema apskritai nėra pripažįstama (buvusiose sovietinėse šalyse, kai kuriose Pietų Europos valstybėse ir kt.).

Vadovaujantis tuo, Lietuvos Respublikos Seimo narė Orinta Leiputė ir kiti pasirašiusieji įvairių šalių parlamentarai siūlo Asamblėjai parengti šia tema pranešimą ir rezoliuciją kviečiant Europos valstybių parlamentus ir vyriausybes skirti ypatingą dėmesį lyčių lygybės klausimui moksle ir užtikrinti būtinas priemones.

Komentarai

 

 

 
 1. AR KITA SEIMUNE, VEL PAKLUSNI - PASAULIO VALVOVAMS PRIE GAUBLIO ? says:

  Atrodo, kad cia toks – globalizmo politiniu aferistu is New World Order /Naujosios Pasaulio Tvarkos/, tos nusikalstamosios – pasaulio Zmonijos prigimtajai laisvei atimti – grupuotes Vakaruose, dabar “nekaltai” isprovokuotas Strasbure, net su lietuves seimunes – pazeidziamu, ir labai kombinuotu – svetimuju aferistu, “politiniu uzsukimu” – suveikti jiems uzsienyje : logiskai visiskai nevykes – musu Valstybes gyvavimo praktikoje, “atvirkstinai” formuluojuamu, ir taikytinai rekomenduojamu – “dvigubu standartu” preliudium’as Lietuvai !

  Ar neatrodo sitaip – globalistu is uzsienio, varoms “pastangos” ?…Pradeti sitaip “nekaltai”, nuo mazai pastebimos – placiajai Visuomenei itakos Lietuvoje, dabar atliktos – net ir pacios lietuves rankomis, o toliau – spaudziant Lisabonos traktato, labai stipriaja “kilpa” – Lietuvos valsytybei “ant kaklo” is Briuselio : jau viska – baigti didziuoju, politniu diktatu – visai lietuviu Tautai is uzsienio !

  Ar ne sitaip, butent varoma yra siuo atveju, “euro – kratu ” strukturu is Briuselio viesoji agitacija – teises srityje Lietuvos Valsybeje, kaip tik nukreipta – pries itin “nepaklusniaja”, globalistu ardomajai – politinei veiklai is uzsienio : lietuviu Tauta mus Tevyneje ?

  …Kad su Lisabonos traktato, placiai taikoma – “Euro – diktaturos” prievarta tautu isnykimui : “pratinti”, “pratinti” ir “pratinti” is Vakaru, dabartine Lietuvos vyriausybe, o per vyriausybe – ir visaja lietuviu Tauta, prie tos “europietiskosios” – vien tik is pavadinimo, bet visiskai ne – europetiskai atrodancios – viso daugialypio, Europos kontinento tradiciju – placiajame istoriniame kontekste /kad imant – ir nuo buvusios, Neanderthal’o laiku civilizacijos, ar Romos imperijos pradzios !/ : agresyviai politizuotu Briuselyje – su Europos Sajungos pinigais, skirtais tam tikslui : “homo – seksualu teisiu” absoliucios virsenybes – dirbtinojo pripazinimo, ir ivedimo Lietuvos Valstybeje, bet klastingai “euro – kratu” pridengtos – netradiciniu “lyciu lygybe”, dirbtinai joje iskeliant : lytiniu iskrypeliu mazumos – “homo – seksualu” teises – virs visos, placiosios Lietuvos visuomenes teisiu !

  …O kaip Jums – stoks “zaidimas”, su Lietuvos valstybes – teise Strasbure, atrodo is arciau ?

  Ar siuo atveju – ta semune, Orinta Leipute : nebe “dirba”, ikaitusi Lietuvos Seime – “Pasaulio valdovams prie Gaublio”, neapsakomai isdidziai, stovintiems iki siol – garsioje karikaturoje “RESPUBLIKOJE”, prie Red. Vito Tomkaus straipsnio “KAS VALDO PASAULI” ?

  ,,.Su pagarba Lietuvai Tevynei, savo asmenine – politine nuomone, be jokios pasalines – svetimuju Lietuvai, politiniu jegu : itakos uzienyje – parase lietuvis. GEDIMINAS ZILINSKAS, NEW YORK

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. leipute,esi tikra nuleipele,generuodama tokius idiotiskus pasiulymus.Ir kas tokia nuleipele gali imti i zmonas…

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. O susirūpino. Pirmiausia pone Orinta (bet ir durnas vardas, tėvai trenkti). Užtikrinkite Lietuvoje Žmogaus teises, įveiksminkit Konstitucija ir garantuokite eiliniams piliečiams galimybe pasinaudoti įstatymo galią. Paskui galėsime ir pasauliu pasirūpinti. Ir iš kur tokias durnes į Seimą prirenka.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. Pripesorienes,ir daktarienes,visi i eitynes,reikia reikalauti,kaip tai daro pi-derai,ir silpnos lities atstoves le-zbies.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 5. Ir kiek gi ji isisavina tais savo zabtais per metus ES mokesciu moketoju pinigu ?

  Thumb up 9 Thumb down 0

 6. Geras… šizofrenijos ir psichopatijos priepuolis ,neatsiejamas nuo
  lytinių problemų … – Lyties ir proto lygybė- psichiatrinės ligoninės
  kasdienybė …

  Thumb up 10 Thumb down 0

 7. nesuprantat jus, cia ne tame esme, ji cia ne delto taip gieda….jest zadanja, umri, no sdelai…;)

  Thumb up 8 Thumb down 0

 8. tokiais dideliais sukiais, kuo daugiau skambiu zodziu ir t.t. susilaukdavo didziuliu pasekmiu, kopiant i aukstumas. Didesnio briedo…na nezinau, taip viskas slykstu iki pykinimo. Leiputei lytis nesutrukde isiropsti i seimo kede, nes su Vesaite kartu zygiavo koja kojon. Girdejau, kad Leipute karjera pradejo nuo aukletojos tuose vaiku namuose, kur pas direktoriu po darbo ateidavo vienas partijos narys spresti partijos reikalu.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 9. leipute,kas tau draudzia teikti patobulinimus,siekti mokslo,ziniu,kas tau trukdo???na ir ka jei bus tos taip vadinamos lygios teises tai ka protingesne tapsi?

  Thumb up 11 Thumb down 0

 10. Nesupratau kame yra problema? Juk niekas moterims netrukdo daryti mokslo. Na, išskyrus gal nėštumus, gimdymus ir vaikų auginimus. O kad moterų yra mažiau tokiose srityse, kaip fizika, inžinerija ir technologiniai mokslai, tai juk natūralu. Ką, ruošiamasi dirbtinai didinti moterų mokslininkių skaičių? Joms ką, šriubeliai atsisuko. Moksle vienintelis kriterijus turi būti sugebėjimas daryti mokslą. Lytis nesvarbu.

  Thumb up 14 Thumb down 0

  • Komentatoriui, moksla ne daryti reikia… Manau, kad gera ideja skatinti moteris siekti mokslo aukstumu. Jei apie 60-70 procentu moteru igyja aukstaji issilavinima. Tai siai dienai mes neturime nei vienos rektores, senatuose yra tik apie 10 moteru. Manau, kad visur turi buti pusiausvyra

   Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (1)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...