Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 27 Antradienis
 

Sirijos prezidento Assado įsakymai jo galimo nužudymo atveju – pulti terorizmą remiančias šalis: Izraelį, Turkiją, Jordaniją

2013-01-20 20:02 | Užsienis | Komentarų (6)

Jei būtų sėkmingai įvykdytas pasikėsinimas nužudyti Sirijos prezidentą Assadą, tuomet Sirijos karinės pajėgos pradėtų atakuoti teisėtus taikinius Izraelyje, Jordanijoje, Turkijoje


Ramūnas Alaunis

Sausio 14 d. Sirijos ministrų kabinetas (Syrian Cabinet), Aukščiausia Karinė Vadovybė (Military High Command) ir Sirijos Prezidentas Assadas surengė susirinkimą, kad būtų imtasi atsargos priemonių į rengiamą pasikėsinimą nužudyti Sirijos Prezidentą.

Sirijos ir Irano žvalgybos tarnybos neseniai perdavė įspėjimus, kad “režimą siekiantys nuversti sąjungininkai”, vadovaujami JAV, apmokė ir dislokavo specialiąsias pajėgas ir Salafistų mirties dalinius, bandant įgyvendinti tą pačią Libijos strategiją, kuri po Libijos politinio lyderio Gaddafio nužudymo atvedė šalį į chaosą.

Planuojant visus galimus atvejus, prezidentas Assadas išleido savo paskutinius įsakymus, kurie būtų vykdomi, jei pasikėsinimas jį nužudyti būtų sėkmingas įvykdytas.

2012 gegužės mėnesį JAV prezidentas Barakas Obama tarptautinėje žiniasklaidoje paskelbė pareiškimą, sakydamas, kad JAV nesiekia nužudyti prezidento Assado. Tačiau tai nereiškia, kad JAV galėtų  reikšti pretenzijas, jei Saudo Arabija, Kataras ar bet kuri Saudo Arabijos ar Kataro finansuojama teroristinė organizacija nužudytų Sirijos prezidentą Assadą.

Rusijos ir Sirijos žvalgybos tarnybos dar 2011 metais perspėjo, kad perimti interneto susirašinėjimai stipriai rodo, kad Saudo Arabijos Vidaus reikalų ministerija iš Saudo Arabijos į Siriją dislokavo Al-Qaedai priklausančią „Omaro Brigadą“. „Omaro Brigada” išgarsėjusi Al-Qaedos bombų ekspertais ir žudikų būriais, kuri taip pat yra atsakinga už daugelio JAV karių  ir aukšto rango pareigūnų žūtį antro karo Irake metu, kuomet JAV okupavo Iraką.

2012 m. birželio ir liepos mėnesį po dviejų didelių nepavykusių teroristų mėginimų išsilaikyti Allepo mieste, kuriame būtų buvusi įkurta Sirijos laikinoji vyriausybė, pripažinta JAV ir NATO, galėjusi „teisėtai“ paprašyti užsienio karinės pagalbos, „Laisvoji Sirijos Armija“ buvo nugalėta Sirijos vyriasuybinių karinių pajėgų. Po to Saudo Arabija ir Kataras pradėjo finansuoti ir organizuoti masinį Salafistų ir Vahabistų teroristinių organizacijų antplūdį, kurios tęstų ardomąją veiklą Sirijoje. Deja, ši strategija taip pat žlugo.

Radikalūs Islamistų samdiniai ir kasdieniniai karo nusikaltimai savo prigimtimi pastūmėjo daugelį jėgų, kurios pradžioje ėmėsi ginklo prieš Sirijos vyriausybę, persigrupuoti į Sirijos vyriausybės, Sirijos kariuomenės ir Sirijos taikią opozicijos pusę.

Tarptautinės Krizės Grupė (ang. The International Crisis Group) nustatė, kad Saudo Arabijos remiamų radikalų buvimas Sirijoje sutelkė daugelį žmonių palaikyti Sirijos vyriausybę ir prezidentą Assadą, ir kad strategija – užtvindyti Siriją užsienio kovotojais – tikriausiai žlugs.

2012 gruodžio mėnesį išslaptinti Saudo Arabijos dokumentai atskleidė, kad Saudo Arabija savo samdiniais papildė Al-Qaedos kovotojų gretas, kurie bus dislokuojami Sirijoje. Slaptuose dokumentuose sudarytas kelių šimtų asmenų sąrašas, daugiausia Arabų ir Afrikos šalių tautybių, kurie buvo nuteisti mirties bausme ir kuriems buvo duotas pasirinkimas tarp mirties bausmės įvykdymo ir „karinių apmokymų“ „Šventajame Kare“ Sirijoje.

Po neseniai nepasisekusio mėginimo Kataro Doha mieste suvienyti patikimą karinę ir politinę opoziciją, mažėjant naujų verbuojamų samdinių kiekiui ir padidėjusiu poreikiu dislokuoti aukšto rango Al-Qaedos teroristų karininkus į Malį Afrikoje, Sirijos “režimą” siekianti nuversti opozicija vis labiau paklūsta tarptautiniams reikalavimams stabdyti terorizmo finansavimą ir imtis taikaus sprendimo būdo Sirijos kariniame konflikte. Tačiau 2012 metų pabaigoje Britanijos Ministras pirmininkas Davidas Cameronas vis tiek atkakakliai reikalavo “pakeisti režimą, nesvarbu kaip!“

Tad Sirijos prezidento nužudymo plano pasirinkimas atrodo vis labiau tikėtinas, Sirijos prezidento Assado nužudymo atveju galėtų būti pradėtas įgyvendinti „režimo pakeitimo“ planas ir užsienio karinė intervencija, kuri sukeltų atsaką iš Irano, Hezbollah ir galiausiai iš Rusijos.

Neseni pranešimai iš Irano ir Sirijos žvalgybos tarnybų  rodo, kad “režimą siekiantis pakesiti aljansas” (JAV, Britanija, Prancūzija, Arabų šalys) dislokavo specialiąsias pajėgas ir specialiai apmokytų teroristų komandas, kurios dalyvauja koordinuotose atakose prieš Sirijos sostinę Damaską, kurie buvo apmokyti nužudyti Sirijos prezidentą Basharą Al-Assadą.

Po pasibaigusio Sirijos Ministrų kabineto, Aukščiausios Karinės Vadovybės ir prezidento Assado posėdžio Sirijos vyriausybė informavo Sirijos ir tarptautinę žiniasklaidą, kad  buvo priimti planai nenumatytiems atvejams ir kad prezidentas Assadas išleido įsakymus, kurie būtų pradėti vykdyti pavykus jį nužudyti. Įsakymai ne tik apsaugo vyriausybės teisėtą perėmimą. Įsakymai nukreipti prieš strategiją nužudyti Sirijos prezidentą Assadą, kad būtų užkirstas kelias atvirai užsienio karinei intervencijai.

Taigi, jei būtų sėkmingai įvykdytas pasikėsinimas nužudyti Sirijos prezidentą Assadą, tuomet Sirijos karinės pajėgos pradėtų atakuoti teisėtus taikinius Izraelyje, Jordanijoje, Turkijoje (reminčioje terorizmą ir prisidengenčioje NATO 5 str.) ir bet kurioje kitoje šalyje, kuri aktyviai palaiko dabartinę agresiją prieš Siriją. Šios atakos sukeltų regioninius karus, kuriuose dalyvautų Iranas ir Hezbollah.

Komentarai

 

 

 
 1. Sito “portalo” vadai tezino dvi kryptis- SIKNOS LAIZYMA KOLOBORANTEI IR RUSIJAI, paivairinima SUIKNOS BUCIAVIMU ISPROTEJUSIAI GARLIAVOS KALEI!

  Thumb up 3 Thumb down 5

 2. Ar jus pastebejote kada nors bloga nuomone siame laikrastuke del Rusijos, Maskvos, ar Putino? Ar jums nekelia tam tikru klausimu, kai varoma pastoviai i tuos vartus, uz kuriuos Maskva tik plotu apiem rankomis.

  Thumb up 2 Thumb down 3

 3. Saunuolis Assadas, gaila Kadafis nespejo kako panasaus suplanuoti ir Libija po pseudo demokratijos veliava ritasi i chaosa ir zlugima. Kas sustabdys terorista Nr.1- USA,GB ir FR?

  Thumb up 4 Thumb down 2

 4. Sie pasaulinio banditismo dalyviai USA, Britanija, Prancuzija, Izraelis, Turkija, Saudo Arabija, Kataras turi buti vardan tautu laisves ir demokratijos butinai turi buti SUNAIKINTOS.

  Thumb up 7 Thumb down 2

  • Kurgi ne. Jūs sunaikintumėt visus kitokius nei jums reikia- tokios jau tovariščių poniatijos. Tik ačiū Dievui ir NATO, kad nepajėgūs- per silpnos kinkos.
   O sąvokos “demokratija” patarčiau nevartoti, nes net žalio supratimo neturi apie jos reikšmę. Jei būtum parašęs “fašizmo vardan”, būtų daug arčiau tavo komentaro turinio.

   Thumb up 0 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...