Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Rugpjūtis 12 Penktadienis
 

Sirijos prezidento Assado įsakymai jo galimo nužudymo atveju – pulti terorizmą remiančias šalis: Izraelį, Turkiją, Jordaniją

2013-01-20 20:02 | Užsienis | Komentarų (6)

Jei būtų sėkmingai įvykdytas pasikėsinimas nužudyti Sirijos prezidentą Assadą, tuomet Sirijos karinės pajėgos pradėtų atakuoti teisėtus taikinius Izraelyje, Jordanijoje, Turkijoje


Ramūnas Alaunis

Sausio 14 d. Sirijos ministrų kabinetas (Syrian Cabinet), Aukščiausia Karinė Vadovybė (Military High Command) ir Sirijos Prezidentas Assadas surengė susirinkimą, kad būtų imtasi atsargos priemonių į rengiamą pasikėsinimą nužudyti Sirijos Prezidentą.

Sirijos ir Irano žvalgybos tarnybos neseniai perdavė įspėjimus, kad “režimą siekiantys nuversti sąjungininkai”, vadovaujami JAV, apmokė ir dislokavo specialiąsias pajėgas ir Salafistų mirties dalinius, bandant įgyvendinti tą pačią Libijos strategiją, kuri po Libijos politinio lyderio Gaddafio nužudymo atvedė šalį į chaosą.

Planuojant visus galimus atvejus, prezidentas Assadas išleido savo paskutinius įsakymus, kurie būtų vykdomi, jei pasikėsinimas jį nužudyti būtų sėkmingas įvykdytas.

2012 gegužės mėnesį JAV prezidentas Barakas Obama tarptautinėje žiniasklaidoje paskelbė pareiškimą, sakydamas, kad JAV nesiekia nužudyti prezidento Assado. Tačiau tai nereiškia, kad JAV galėtų  reikšti pretenzijas, jei Saudo Arabija, Kataras ar bet kuri Saudo Arabijos ar Kataro finansuojama teroristinė organizacija nužudytų Sirijos prezidentą Assadą.

Rusijos ir Sirijos žvalgybos tarnybos dar 2011 metais perspėjo, kad perimti interneto susirašinėjimai stipriai rodo, kad Saudo Arabijos Vidaus reikalų ministerija iš Saudo Arabijos į Siriją dislokavo Al-Qaedai priklausančią „Omaro Brigadą“. „Omaro Brigada” išgarsėjusi Al-Qaedos bombų ekspertais ir žudikų būriais, kuri taip pat yra atsakinga už daugelio JAV karių  ir aukšto rango pareigūnų žūtį antro karo Irake metu, kuomet JAV okupavo Iraką.

2012 m. birželio ir liepos mėnesį po dviejų didelių nepavykusių teroristų mėginimų išsilaikyti Allepo mieste, kuriame būtų buvusi įkurta Sirijos laikinoji vyriausybė, pripažinta JAV ir NATO, galėjusi „teisėtai“ paprašyti užsienio karinės pagalbos, „Laisvoji Sirijos Armija“ buvo nugalėta Sirijos vyriasuybinių karinių pajėgų. Po to Saudo Arabija ir Kataras pradėjo finansuoti ir organizuoti masinį Salafistų ir Vahabistų teroristinių organizacijų antplūdį, kurios tęstų ardomąją veiklą Sirijoje. Deja, ši strategija taip pat žlugo.

Radikalūs Islamistų samdiniai ir kasdieniniai karo nusikaltimai savo prigimtimi pastūmėjo daugelį jėgų, kurios pradžioje ėmėsi ginklo prieš Sirijos vyriausybę, persigrupuoti į Sirijos vyriausybės, Sirijos kariuomenės ir Sirijos taikią opozicijos pusę.

Tarptautinės Krizės Grupė (ang. The International Crisis Group) nustatė, kad Saudo Arabijos remiamų radikalų buvimas Sirijoje sutelkė daugelį žmonių palaikyti Sirijos vyriausybę ir prezidentą Assadą, ir kad strategija – užtvindyti Siriją užsienio kovotojais – tikriausiai žlugs.

2012 gruodžio mėnesį išslaptinti Saudo Arabijos dokumentai atskleidė, kad Saudo Arabija savo samdiniais papildė Al-Qaedos kovotojų gretas, kurie bus dislokuojami Sirijoje. Slaptuose dokumentuose sudarytas kelių šimtų asmenų sąrašas, daugiausia Arabų ir Afrikos šalių tautybių, kurie buvo nuteisti mirties bausme ir kuriems buvo duotas pasirinkimas tarp mirties bausmės įvykdymo ir „karinių apmokymų“ „Šventajame Kare“ Sirijoje.

Po neseniai nepasisekusio mėginimo Kataro Doha mieste suvienyti patikimą karinę ir politinę opoziciją, mažėjant naujų verbuojamų samdinių kiekiui ir padidėjusiu poreikiu dislokuoti aukšto rango Al-Qaedos teroristų karininkus į Malį Afrikoje, Sirijos “režimą” siekianti nuversti opozicija vis labiau paklūsta tarptautiniams reikalavimams stabdyti terorizmo finansavimą ir imtis taikaus sprendimo būdo Sirijos kariniame konflikte. Tačiau 2012 metų pabaigoje Britanijos Ministras pirmininkas Davidas Cameronas vis tiek atkakakliai reikalavo “pakeisti režimą, nesvarbu kaip!“

Tad Sirijos prezidento nužudymo plano pasirinkimas atrodo vis labiau tikėtinas, Sirijos prezidento Assado nužudymo atveju galėtų būti pradėtas įgyvendinti „režimo pakeitimo“ planas ir užsienio karinė intervencija, kuri sukeltų atsaką iš Irano, Hezbollah ir galiausiai iš Rusijos.

Neseni pranešimai iš Irano ir Sirijos žvalgybos tarnybų  rodo, kad “režimą siekiantis pakesiti aljansas” (JAV, Britanija, Prancūzija, Arabų šalys) dislokavo specialiąsias pajėgas ir specialiai apmokytų teroristų komandas, kurios dalyvauja koordinuotose atakose prieš Sirijos sostinę Damaską, kurie buvo apmokyti nužudyti Sirijos prezidentą Basharą Al-Assadą.

Po pasibaigusio Sirijos Ministrų kabineto, Aukščiausios Karinės Vadovybės ir prezidento Assado posėdžio Sirijos vyriausybė informavo Sirijos ir tarptautinę žiniasklaidą, kad  buvo priimti planai nenumatytiems atvejams ir kad prezidentas Assadas išleido įsakymus, kurie būtų pradėti vykdyti pavykus jį nužudyti. Įsakymai ne tik apsaugo vyriausybės teisėtą perėmimą. Įsakymai nukreipti prieš strategiją nužudyti Sirijos prezidentą Assadą, kad būtų užkirstas kelias atvirai užsienio karinei intervencijai.

Taigi, jei būtų sėkmingai įvykdytas pasikėsinimas nužudyti Sirijos prezidentą Assadą, tuomet Sirijos karinės pajėgos pradėtų atakuoti teisėtus taikinius Izraelyje, Jordanijoje, Turkijoje (reminčioje terorizmą ir prisidengenčioje NATO 5 str.) ir bet kurioje kitoje šalyje, kuri aktyviai palaiko dabartinę agresiją prieš Siriją. Šios atakos sukeltų regioninius karus, kuriuose dalyvautų Iranas ir Hezbollah.

Komentarai

 

 

 
 1. Sito “portalo” vadai tezino dvi kryptis- SIKNOS LAIZYMA KOLOBORANTEI IR RUSIJAI, paivairinima SUIKNOS BUCIAVIMU ISPROTEJUSIAI GARLIAVOS KALEI!

  Thumb up 72 Thumb down 5

 2. Ar jus pastebejote kada nors bloga nuomone siame laikrastuke del Rusijos, Maskvos, ar Putino? Ar jums nekelia tam tikru klausimu, kai varoma pastoviai i tuos vartus, uz kuriuos Maskva tik plotu apiem rankomis.

  Thumb up 72 Thumb down 3

 3. Saunuolis Assadas, gaila Kadafis nespejo kako panasaus suplanuoti ir Libija po pseudo demokratijos veliava ritasi i chaosa ir zlugima. Kas sustabdys terorista Nr.1- USA,GB ir FR?

  Thumb up 72 Thumb down 2

 4. Sie pasaulinio banditismo dalyviai USA, Britanija, Prancuzija, Izraelis, Turkija, Saudo Arabija, Kataras turi buti vardan tautu laisves ir demokratijos butinai turi buti SUNAIKINTOS.

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • Kurgi ne. Jūs sunaikintumėt visus kitokius nei jums reikia- tokios jau tovariščių poniatijos. Tik ačiū Dievui ir NATO, kad nepajėgūs- per silpnos kinkos.
   O sąvokos “demokratija” patarčiau nevartoti, nes net žalio supratimo neturi apie jos reikšmę. Jei būtum parašęs “fašizmo vardan”, būtų daug arčiau tavo komentaro turinio.

   Thumb up 72 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras