Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Šiandien R. Janutienė “Patriotuose” bandys paskleisti eilinį melą

2017-11-07 19:16 | Nuomonių ringas | Komentarų (22)

N. Dušanskiui iš Lietuvos leista išvykti 1989 m., dar prie Tarybų Sąjungos okupacijos. Jokio V. Landsbergio dar tada nebuvo. KK nuotr.

Sigitas Martinavičius

Šiandien R. Janutienė “Patriotuose” bandys paskleisti eilinį melą. Tame mele aktyviai dalyvauja Aloyzas Sakalas.

Kad visi suprastumėte, kaip formuojama visuomenės nuomonė, prieš laidą skelbiu Išvadas dėl N.Dušanskio laikino išvykimo į užsienį:

Slaptai 41 Tvirtinu

Lietuvos SSR VSK pirmininkas Generolas majoras parašas E.Eismuntas

1989 sausio 23

1989 m. sausyje buvęs Lietuvos SSR VS organų darbuotojas N.Dušanskis kreipėsi į respublikos komiteto vadovybę prašydamas leisti jam laikinai išvykti pas dukrą E.N. į Izraelį.

Susipažinę su dimisijos papulkininkio Dušanskio Nachmano Noachovičiaus, g. 1919 m. Šiaulių m., žydo, SSKP nario, aukštojo išsilavinimo, VSK organų pensininko, gyv. Vilniuje, PCvirkos 25/4 bt.14 archyvinės asmens bylos Nr. 74 dokumentais, nustatėme:

Buržuazinės santvarkos metais N.Dušanskis aktyviai dalyvavo revoliuciniame judėjime, dėl ko jis 1936 m. buvo suimtas ir nuteistas, kalėjo politinių kalinių kalėjime iki 1940 metų. Atkūrus Lietuvoje sovietų valdžią, jis, komjaunimui rekomendavus, buvo nusiųstas dirbti valstybės saugumo organuose ir nuo 1940 m. rugpjūčio iki 1941 m. birželio 23-os dirbo Liet. SSR NKVD-NKGB Telšių apskrities skyriaus operatyviniu įgaliotiniu. Didžiojo Tėvynės karo metais N.Dušanskis kartu su kitais pasitraukė į Permės sritį, kur toliau dirbo valstybės saugumo organuose.

Išvadavus Lietuvą nuo vokiškųjų fašistinių okupantų 1944 m. N.Dušanskis pradėjo dirbti Lietuvos SSR KGB Kauno skyriuje, o 1953 m. – pervedamas į LSSR KGB centrinį aparatą, kuriame dirbo įvairiose vadovaujančiose pareigose.

Darbo laikotarpio charakteristikos teigiamos, dalyvavo likviduojant nacionalistinį pogrindį ir jo buržuazines gaujas. Planavo buržuazinių nacionalistinių centrų vadeivų likvidavimo priemones, verbavo agentus, tvarkė operatyvines įskaitos bylas.

Pašlijus sveikatai 1971 m. N.Dušanskis dėl amžiaus buvo atleistas iš tikrosios karinės tarnybos į VSK atsargą.

Atleistas, dirbo Vilniuje „Lietuvos buitinės chemijos” plataus vartojimo cheminių prekių gamybos firmoje juriskonsultu, o vėliau – vyresniuoju inžinieriumi Vyriausiojoje skaičiavimo darbų valdyboje.

Jo žmona – Dušanskienė Tamara, Jokūbo, g. 1924 m. Kauno mieste, žydė/mirė 1988 m./ 1975 m. buvo laikinai išvykusi į JAV pas savo dėdę, kuris iš Lietuvos išvyko 1935 metais.

N.Dušanskio duktė – Mindelienė Esfyra Nachmanova, g. 1947 m. Kauno m., žydė, 1971 m. ištekėjo už Mindelio Geselio Avnerevičiaus, g. 1948 m., Vilniaus Namų statybos kombinato meistro, ir 1987 m. kartu su juo išvyko nuolat gyventi į Izraelį pas vyro tėvus.

Pastaruoju laiku respublikos spaudoje skelbiama daug straipsnių apie vadinamąją „Rainių“ bylą, kurioje N.Dušanskis figūruoja kaip to laikmečio (1940-1941 m.) įvykių liudininkas ir dalyvis. Kad išvengus jo patraukimo liudytoju tardyme bei teismuose nagrinėjant minėtąją bylą, taip pat kaltinimų jam ir atsižvelgiant į tai, kad, prabėgus daugeliui metų, jo žinios apie VS organus nebėra valstybinės paslaptys, – manytume:

Neprieštarauti N. Dušanskio laikinam išvykimui į Izraelį pas jo dukrą E.Mindelienę, turint omenyje galimą jo pasilikimą nuolat gyventi užsienyje.

Tuo būdu KGB vietinių struktūrų aukščiausi pareigūnai žengė net prieš LSSR civilinės (AT) ir teisinės valdžios pastangas siekti teisingumo.

LSSR VSK KS 1 poskyrio vyr. operatyvinis įgaliotinis

majoras /parašas/V.Vilutis

LSSR VSK KS viršininko pavaduotojas majoras/parašas/A.Rodionovas

LSSR VSK 5-os tarnybos viršininkas pulkininkas/parašas/E. Baltinas

1989 sausio 24 N 6/335

Vertimas teisingas

Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba Komisija Sovietų Sąjungos KGB Veiklai Lietuvoje ištirti

Lietuvos Respublikos Generalinei prokuratūrai

Vilnius 1992 07 20

Prašome atlikti tyrimą ir, nustačius nusikalstamus veiksmus, patraukti baudžiamojon atsakomybėn už Lietuvos gyventojų genocidą buvusį KGB papulkininkį, 1989 m. KGB teikimu išvykusį į Izraelį, Nachmaną Dušanskį.

N. Dušanskis 1940 -1941 m. buvo Telšių NKVD operatyvinis įgaliotinis, pokario laikotarpyje aktyviai dalyvavo naikinant Lietuvos rezistenciją, asmeniškai dalyvavo daugelyje karinių operacijų, tame tarpe ir suimant partizaninio pasipriešinimo vadovą A.Ramanauską.

Pridedame KGB pirmininko E.Eismunto patvirtintą 1989 02 23 nutarimą leisti N.Dušanskiui išvykti į užsienį su trumpai išdėstytais jo biografiniais duomenimis, kurie gali būti svarbūs Rainių žudynių tyrime.

9 N.Dušanskis dalyvavo ir A.Ramanausko – Vanago sadistiškame kankinime, kurio metu įvykdytas suimtojo kastravimas labai primena kankinimus Rainiuose.

10 Žr. šios kn. p. 141.

Komisijos Sovietų Sąjungos KGB veiklai tirti pirmininkas B.Gajauskas.

Mielieji, N. Dušanskiui iš Lietuvos leista išvykti 1989 m., dar prie Tarybų Sąjungos okupacijos. Jokio V. Landsbergio dar tada nebuvo.

O A. Sakalas toks pat “patikimas” liudininkas, kaip R. Vanagaitei – N. Dušanskis.

Mąstykite, mielieji.

Komentarai

 

 

 
 1. N. Dušanskiui iš Lietuvos leista išvykti 1989 m., dar prie Tarybų Sąjungos okupacijos. Jokio V. Landsbergio dar tada nebuvo. Landsbergis gimė 1990 metais.

  Thumb up 5 Thumb down 2

 2. panašu, kad tas Sigitas tapo nomenklatūros pataikūnu, beje apie tai, kad Landsbergis išdavė Sakalą – žmonės senai senai kalba, anokia čia naujiena

  Thumb up 14 Thumb down 0

 3. triedzia skystai kur tik gali ,toks vaizdas kad sulikiene jo konsultante.Bebenciuke martinaviciau na kgb skundikas tas landsbergis kiek tu betrydaliotum.Pasiskaityk dar 7 disidentu laiska apie landsbergi ir landsbergizma.siaip galetum tk fotkintis nerasyt:)

  Thumb up 14 Thumb down 2

 4. Ko jūs čia nervuojates, juk po Saule nieko naujo. Kai senelis padovanojo sostą neapsiplunksnavusiam anukėliui – viskas tapo aišku… Ir kitaip nebus. Šiaurės Korėjoj sostas irgi paveldimas ir visi patenkinti. Mes ne blogesni – turim ko esam verti.

  Thumb up 22 Thumb down 2

 5. Norisi ir verkti ir juoktis.Iki šiol autorius landzbergėjo,landzbergėjo demonstruodamas savo”politologines”žinias ir galutinai išvis apsijuokė ir parodė tikrąjį savo pilietiškumo ir patriotiškumo lygį.Kur mes su tokiais ”aukšto lygio eruditais”nueisime ir kiek tai dar tęsis?

  Thumb up 14 Thumb down 1

 6. Net gėda už Lietuvą valstybės valdyme. Nesprendžiam rimtų didėjančių problemų ir nuo Seimo lygio tik kaip įtarinėjimai.. Šantažai vieni prieš kitus…Įsivėlę ir patys murkdo žemiau visus esančius. O juk galėjo kaip žmonės Estijoj išsiviešint… Būt žinoję ir matę. Ir vertinę elgesį kaip dabar elgias. Bet būt laisvi JAU nuo įtarimų. O dabar tas anas..Gi visur tų su kgb -susijusių buvo ir yra. Tik kitur žmonšikai išsisprendžia, Lietuvoj kaip tradicija blogiausiais ir skausmingiausiais būdais..Ir nykindamiesi.. Ir ar nors vieną rimtesnę problemą, apart valdžioje sau pasigerint čia tai sugeba, sugeba spręst žmonių labui? Gedimino slenkančio kalno sutvarkyt nesigauna, nors daug kalba. Fontano prie seimo geriau neužsimint. Vilniuj stadijono pradėto – ir geriau net neužsimint. O, kad gerint žmonėms gyvenimus pasistengtų, ir regis net neužsimink? O tai nepatiks. Na, o jei pareikalausi valstybės paskolas mažint, kad iki 2020 metų kaip nustos eit ES parama tada jau iš vis bus rimtos problemos – ir geriau neužsimink. Pagal šventraščius skaitos, žmonės pensijinio amžiaus turi būt išmintingi. Vaikams gera daryt… Mokyt vaikus laimingais gyvent. Ką matom Lietuvoj, garbaus amžiaus ir..? Kas ką skundė.. Koks pavyzdys… O čia juk buvę valstybės vadovų statuso asmenys…

  Thumb up 12 Thumb down 1

  • Kai per daug išaiškėja kas yra kas – Tas tyliai patraukiamas iš akiračio. Kur prapuolė toks uolus Landzbergo bendražygis – tokis Stankevičius?

   Thumb up 10 Thumb down 1

 7. Panasu kad S. Martinaviciui varztukai nusisuke sakant kad Landsbergio “tada nebuvo” ! Juk Vytautas Landsbergis jau buvo pagyvenes vyras dar TSRS laikais, kaip ir A. Sakalas ir butent todel kiek skaityta internete, V. Petkeviciaus “Durniu Laive” ir kt., Rezistentui nieks nekliude buti “komunistiniu mokslu” destytoju Aukstosiose M-lose, kaip ir tapti TSKP nariu ar KGB agentu… Nieks nekliude naudotis kai kuriomis tarybinemis privilegijomis kaip ir jo ‘antikomunistui’ tevukui Zemkalniui.
  Tokios zinios klajojo jau nuo pat “Sajudzuo” laiku…
  Pries daugel metu tai suzinojes as parasiau komentare KAUNO TIESOJE ir minejau Sajudzio Susirinkine apie agentyste pono V. L….va tada mane is Sajudzio ir isnese…

  Thumb up 20 Thumb down 3

 8. LSSR VSK KS 1 poskyrio vyr. operatyvinis įgaliotinis

  1989 sausio 24 N 6/335

  Vertimas nevisai teisingas

  Lietuvos SSR KGB

  Vertimas visiškai neteisingas

  Thumb up 5 Thumb down 1

 9. O tai prie ko čia tie 1989 metai? “Mielasis”? Jei Landsbergio bendraklasis Sakalas buvo suimtas 1949 metais. Landsbergis gimęs 1932 metais, vadinasi 1949 – ais jau BUVO. Aloyzas Sakalas liudyti žada apie savo suėmimą ir apie tai kas jį apskundė.
  Galvok Martinavičiau, galvok! Izraelis, beje, yra ne Marse, o Artimuosiuose Rytuose, tad net su emigravusiu Dušanskiu susisiekti buvo visai įmanoma.
  Politiniams kaliniams su savo bylomis susipažinti leidžiama, todėl visai įmanoma, kad Sakalas apie savo įskundimą net turi įrodymų. Ne viską juk į Grigiškes spėjo išvežti. Galima surinkti ir netiesioginius įrodymus. Gal būt dar yra Sakalo ir Landsbergio bendraklasių, tie galėtų daug pasakyti.
  “Mielasis”, jei kam su galva ir su dvaselės būsena negerai, tai pirmiausia pačiam. O kad poną logorėja užpuolusių, tai faktas.
  :Dėl 😀 😀

  Thumb up 31 Thumb down 3

  • Visa tai tik “gal”. Bet galbūt ir ne gal. Dušanskis galėjo ir falsifikatą parodyti.

   Thumb up 5 Thumb down 12

   • Bet kažkas juk Sakalą įskundė. Kažkas iš bendraklasių. Visai gali būti, kad Sakalo byloje tas donosas yra. Su autoriaus vardu ir pavarde. Iš piršto tokių kaltinimų Sakalas juk nelauš.

    Thumb up 24 Thumb down 5

 10. L. Rytas rašo .

  Su „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Patriotai“ susisiekęs Nepriklausomybės Akto signataras Aloyzas Sakalas (86 m.) pareiškė liudysiąs, jog matė dokumentą, neva siejantį N.Dušanskį su V.Landsbergiu.
  „Man parodė N.Dušanskio raportą, kur mano klasės draugas V.L. įvardijo mane kaip antitarybiškai nusiteikusį, ir aš buvau suimtas bei nuteistas“, – žurnalistams sakė A.Sakalas.

  Thumb up 35 Thumb down 2

 11. Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:

  sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

  Thumb up 7 Thumb down 1

 12. Mes būsim ramūs saugūs ir klestėsim, kai:
  Putino vadovaujama okupantų gauja pasitrauks iš Karaliaučiaus;
  Putino vadovaujama okupantų gauja uždarys (iš lietuviško biudžeto pinigų išlaikomas) rusiškas mokyklas Lietuvoje;
  Putino vadovaujama okupantų gauja pasitrauks iš lietuviško eterio, su rusiškos kultūros brukimu (visur);
  Putino vadovaujamos bei Lietuvoje pasilikusiųjų okupantų gaujos v_i_s_i veikėjai bus paviešinti ir nušalinti iš v_i_s_ų įstaigų;
  Putino vadovaujama okupantų gauja paliks ramybėje Ukrainą Krymą;
  Putino ir Lukašenkos vadovaujama okupantų gauja paliks ramybėje Gudijos (Baltarusijos) gyventojus.

  Thumb up 2 Thumb down 17

 13. Dėmesio,
  Lietuvos gynėjams, tikroji konstitucija buvo bei yra tik pirminio pavidalo, priimta 1992.10.25.
  Tekstas va čia e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.47BB952431DA
  ***
  Kai Vytautas Landsbergis pasirašė antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, bei kai Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo, tai bet kokie konstitucijos straipsnių keitimai Seime yra niekiniai.
  Lietuvos gynėjų tvirta nuostata – kelių partijų l. klastingi politikai neteisėtai pasisavino įstatymų kūrybos galias (Seime), įstatymų vykdymo (vyriausybines) galias.
  Daugiau apie tai
  [Teisinė (ne)tvarka]
  va čia
  lietuva2.lt/pasiulymas/teisine-ne-tvarka/59d9a6560a1d0d0f1c286e2d

  Thumb up 4 Thumb down 4

 14. Koncervatoriai ,po tokio isaiskinimo,laisvai gali siulyti sekancius kalendorinius metus skirti nachmano dushanskio metais.Ne tik kad nekaltas ,netarde,nekankino ir nezude Lietuvos pilieciu,bet tiesiog tyras kaip saltinio vanduo.Ir paminkla lenino aikstej jam butu galima statyti.Du,viena pries kita,kur vienas i kita ziuri va su tokia sypsena kaip nuotraukoj.

  Thumb up 18 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...