Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Sausis 19 Trečiadienis
 

Šešėlinės Vyriausybės XI posėdyje – gilėjančios problemos regionuose

2021-09-21 14:06 | Naujienos | Komentarų (3)

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. KK nuotr.

Trečiadienį, rugsėjo 22 d., 12.30 val., LR Seimo LVŽS frakcijos salėje (I rūmai) vyks XI Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suformuotos šešėlinės Vyriausybės posėdis. Jame numatyta diskusija apie gilėjančias problemas regionuose, sudėtingą situaciją savivaldybėse, o taip pat I. Šimonytės Vyriausybės planus mažinti surenkamų mokesčių dalį, kuri atitenka savivaldai, neapibrėžtumą, kylantį dėl merų rinkimų ir statuso neaiškumo.  Diskusiją moderuos šešėlinė vidaus reikalų ministrė Guoda Burokienė ir šešėlinė aplinkos ministrė Ligita Girskienė. Posėdyje kviečiami dalyvauti:  Lazdijų merė Ausma Miškinienė ir Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras.

„Mes matome, kad savivaldybėms yra numetamos atsakomybės, kurias turėtų prisiimti Vyriausybė, pavyzdžiui, skiepijimo nuo COVID-19 koordinavimas. Taip pat matome daug nesiskaitymo su savivaldybių gyventojais, kada nelegalių migrantų problema sprendžiama paprastų žmonių sąskaita, valdžiai nesuderinus visų nelegalių migrantų apgyvendinimo ir išlaikymo aplinkybių su vietos bendruomenėmis. Abiem atvejais iš Vyriausybės pusės matome ne tik nesiskaitymą ir atsainų požiūrį į regionuose gyvenančių žmonių poreikius, bet ir problemų permetimą ant kitų pečių“, – sako šešėlinis premjeras Ramūnas Karbauskis.

LVŽS šešėlinė Vyriausybė primena, jog prieš metus Lietuvos politinės partijos pasirašė susitarimą –memorandumą, kuriuo buvo siekiama didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą ir atsakomybę. Šiuo dokumentu buvo siekiama užtikrinti šimtaprocentinį valstybės savivaldybėms deleguotų funkcijų finansavimą, peržiūrėti funkcijų pasiskirstymą tarp centrinės ir vietos valdžių, didinti savivaldybių įtaką formuojant ir įgyvendinant regioninės politikos tikslus.

„Nuo šio dokumento pasirašymo praėjo lygiai metai, tačiau dėl Lietuvos regionų lig šiol nepadaryta visiškai nieko.  Lig šiol didėja regionų atskirtis. Sostinė „nuvažiavo“ viena kryptimi, likusi Lietuva – kita. Sunkiau besiverčiančiose savivaldybėse auga ekonominė ir socialinė įtampa, žmonės praranda pasitikėjimą valstybe“, – sako G. Burokienė.

Pasak jos, vietos valdžios investicijos, lyginant su bendruoju vidaus produktu, vis dar žemesnės už Europos Sąjungos (ES) vidurkį.

„Didžiulės ES investicijos – struktūriniai fondai ir Gaivinimo fondo lėšos galėtų ne tik didinti savivaldos pajamas, bet ir iš esmės pakeisti mūsų valstybės socialinę ir ekonominę situaciją. Lietuvai suteikta didžiulė galimybė reikšmingai sumažinti regioninius netolygumus. Tačiau šios galimybės Vyriausybė neišnaudoja. Maža to, regionų finansavimui skirti 30 procentų lėšų iš ES struktūrinių fondų buvo numatytas ir įtvirtintas įstatymu dar praėjusioje kadencijoje. Konkretaus plano, kaip įstatymas bus vykdomas, nėra iki šiol“, –  teigia šešėlinė vidaus reikalų ministrė Guoda Burokienė.

Anot jos, savivaldybės taip pat laukia ir naujų, efektyvesnių priemonių tvariai plėtrai, pavyzdžiui, galimybių skolintis regionų investiciniams projektams sudarymo ar savivaldybių skolinimosi sąlygų su centrinės valdžios suvienodinimo pastangų, paskatų kurti stipresnius ir savarankiškus regionus, kurie gali tapti centrinės valdžios partneriais. Ir šioje srityje vis dar jokių sprendimų nėra.

Šešėlinė aplinkos apsaugos ministrė Ligita Girskienė teigia, kad savivaldybėms su šia valdžia gresia netekti dalies surenkamų mokesčių, todėl LVŽS šešėlinė Vyriausybė teiks alternatyvius pasiūlymus šiuo metu aplinkos ministerijos rengiamam planui.

„Dabar ruošiasi atimti taršos mokesčių pinigus, kurie savivaldybėms, įgyvendinančioms bent kažkokias aplinkosaugines priemones, yra labai svarbūs. Pavyzdžiui Klaipėda kasmet gali planuotis apie 0,5 mln. eurų savo biudžete, o ateityje gali to netekti. Savivaldybės nebegaus savo dalies aplinkos taršos mokesčio, surenkamo iš stacionariųjų taršos šaltinių, vietoj to numatant savivaldybėms skirti visą 100 proc. iš mobiliųjų taršos šaltinių sumokamą taršos mokestį, kuris, tikėtina, bus nepalyginamai mažesnis ir pajamos iš jos sunkiai prognozuojamos, juolab, kad palaipsniui, įgyvendinant „žaliąsias priemones“, jos neabejotinai mažės. Savivaldybės nebegaus savo dalies mokesčio už naudingąsias iškasenas, vietoj to numatant savivaldybėms skirti visą 100 proc. mokesčių už vandenį ir gruntą. Kaip dėl to pasikeis savivaldybių pajamos nėra aišku, kadangi savivaldybės iki šiol šias pajamas gaudavo viena eilute, kaip mokesčius už valstybinius gamtos išteklius. Papildomai atkreipiu dėmesį, jog Savivaldybės nebegaus mokesčio už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą, tačiau Įstatymų projektuose paliekama prievolė savivaldybėms finansuoti medžiojamų gyvūnų daromos žalos prevencijos priemones ir Medžioklės įstatyme numatytų dokumentų rengimą. Iki šiol gaunamą mokesčio už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą dalį, savivaldybės galėjo naudoti išskirtinai tik minėtoms su medžiojamų gyvūnų žala ir Medžioklės įstatymu susijusioms priemonėms finansuoti, dabar gi finansavimo prievolė paliekama, o pajamos atimamos“, – sako  L.Girskienė.

Diskusijos lygmenyje yra ir daugiau savivaldos problemų, kurios nesprendžiamos ir apsunkina savivaldybių darbą. Visa tai bus aptarta šešėlinės Vyriausybės posėdyje.

Šiame posėdyje taip pat numatyta reaguoti į tai, kad I.Šimonytės Vyriausybė nesilaiko teisės aktų ir laiku neteikia informacijos bei ignoruoja bet kokias pastangas konstruktyviam dialogui su šešėline Vyriausybe.

Komentarai

 

 

 
  1. Ha-ha-ha-ha-haa Vistiek visi žino kas tkrasis Maximos šeimininkas ir GALUTINIS NAUDOS GAVĖJAS – 1990 – banditizmo, reketo, mafijos laikais “vyrai” studenčiokai, tik – BAC! ir iš nieko, tuščioje veitoje sukuria milijardų vertą tinklą prekybos centrų Maximą A-HA-HAAA-HA… BUAHAA-HA-HAAA-A… Kiek reikia naglumo ir naivumo turėti manant, kad žmonės patikės šia pasaka? Nuo pirmos sekundės dar tik būsimi statybininkai ir gydytojai žino kaip organizuoti milžiniško prekybos centro veiklą, nors tuo metu tik kelio kioskai Lietuvoje veikė o jie patys net arti neturėjo nei prekybos, nei vadybos nei ekonominio išslavinimo. Vėlgi jie puikiai žino kaip statyti atominę elektrinę nes uždarius Visaginą, dalyvauja visokiose kosorciumuose (net pavadinimas buo išverstas iš Rusijšo “Zmej gorynič= Trigalvis slibinas) naujos elektrinės statymui. Tik vėliau Lenjkija atskleidė realybę – kad tas konsorciumas įsteigtas būtent tam buvo, kad atominės NEBŪTŲ LIETUVOJE. Kas ir įvyko, nes atominė buvo suplanuota Astarve pastatyti. Ha-ha-ha… Karbauskis beje buvo “patariamojo referendumo” iniciatorius kurio metu nubalsavome, kad atominės nestayti… Ir žinoma vyšnia ant torto – buvusio Maskvos mero Lužkovo žmona Baturina Latvijos spaudai ima ir papasakoja, kad tikrieji Maximos savininkai -tai Lužkovas ir ji! Ha-ha-ha-ha… Ši žinia labai labai Lietuvoje buvo nutylėta, nepastebėta ir užglaistyta. Bet… mes ne vaikai. Matome ir suvokiame kokia tikroji funkcija yra Lietuvos “akcininkų” Maximoje!…

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...