Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 23 Trečiadienis
 

Sesė Nijolė Sadūnaitė apie K.Michailovą: „Aš už jį sėsčiau į kalėjimą“

2013-06-17 13:12 | Naujienos | Komentarų (249)

Disidentė sesė Nijolė Sadūnaitė. KK nuotr.

Prieš metus budėjusi Klonio gatvėje Garliavoje, „išvaikščiojusi kryžiaus kelius“ dėl Eglės Kusaitės, šiuo metu disidentė sesė Nijolė Sadūnaitė atkreipė dėmesį ir į Vilniaus apygardos teisme iki gyvos galvos nuteistą Konstantiną Michailovą. N.Sadūnaitei visai nesvarbu, ar žmogus būtų fašistas, ar komunistas, ar kagėbistas – jeigu jį nekaltai muša, disidentė tylėti ir nematyti tiesiog negali. Dar daugiau – sesė sako, kad galėtų už K.Michailovą ir į kalėjimą atsisėsti….

-Lietuvos Apeliaciniame Teisme pamačius Jus teismo salėje per Medininkų bylos nagrinėjimą, įvyko sujudimas: teismo darbuotojai pradėjo klausinėti, nuo kada Nijolė Sadūnaitė susidomėjo K.Michailovo byla. Taigi, nuo kada? – paklausė „Karštas komentaras“ sesės Nijolės Sadūnaitės.

-Matote, anksčiau buvo karštesnių temų: Klonio gatvė – buvau Klonio gatvėje savaitę iki gegužės14 d., Kusaitę tampė – penkios bylos, vos galima buvo spėti visur. Pakvietė pažiūrėti į Michailovo bylą – žiūriu, kad ir čia tokie šviesūs žmonės! Ir sakau: palauk, betgi čia tas pats, kaip ir mergaitei, kaip ir Eglei, – smurtas prieš nekaltą žmogų! Nes negali taip būti: liudininkai neapklausti, byla nebaigta, o žmogus iki gyvos galvos nuteistas?!

Anksčiau skaičiau straipsnius ta tema „XXI amžiuje“, paskui pradėjau skaityti „Karštą komentarą“…

Man nesvarbu, ar žmogus bus fašistas, komunistas ar kagėbistas – jeigu jį nekaltai muša… Aš ir savo teisme sakiau, kad aš už kiekvieną nekaltą galiu eiti į kalėjimą ir galiu mirti. Nes negali būti neteisybės. Nesvarbu, jeigu jūs ateistas ir jus tikintys žmonės sodina nekaltai į kalėjimą, aš eisiu už jus į kalėjimą. Už nusikaltimą sodink, išaiškink, kad yra nusikaltimas, ir tai, žiūrėk, kad būtų ta bausmė lygi nusikaltimui…

-Tai ko, Jūsų nuomone, šiuo metu labiausiai Lietuvoje trūksta? Teisingumo?

-Absoliučiai!

-Jūs puikiai žinote, kas yra sovietinė teisėsauga. Sakykite, kuo ji skiriasi nuo nepriklausomos Lietuvos teisėsaugos?

-Man labai liūdna. Tada mes žinojome, kad yra priešai okupantai, o dabar.. tarsi pasikabinę Vytį, Trispalvę, o elgiasi… kartu su Maskva. Ne su Europos Sąjunga, ne su NATO – su Maskva…

Kaip sakydavo kankinys kunigas Zdebskis, Lietuva – kaip ramunėlė ant slenksčio: kerzavas batas numina ją, lietutis palyja, saulytė pašviečia, ir ramunė vėl pakelia galvutę, ir tada kitas kerzavas batas numina, tada vėl lietutis palyja, saulytė pašviečia…

Na, tiesa vis tiek turi laimėti. Juk negali melas triumfuoti, ar ne?

-Jeigu pažiūrėtume atidžiau į rezonansines bylas, tai akivaizdi viena tendencija – matosi tie patys prokurorai, tie patys veidai…

-Taip, taip! Absoliučiai!

Gal gal prokuratūrai, jeigu nori persitvarkyti, reikėtų susimąstyti?

-Taip! Reikėtų gal ir Dalužę pakalbinti: kaip čia yra? Nes jau kaip koks užkeikimas – tie patys per patį…

-Ar teisybė, kad jūs remiate K.Michailovą?

-O taip! Kai sužinojau, kad jam labai sunku, nes jis jau įkalintas 6,5 metų, o jam reikia ir dantų pastos, ir muilo, visokių priemonių reikia, be tos košės, kur gauna, tai pasakiau: „Duokite man jo sąskaitą…“ Ir iš pensijos esu pasiuntusi jau tris kartus.

Tiesiog, jeigu žmogus bėdoje, kaip neparemti? Tai yra paprastas, elementarus žmogiškumas, kuris sako: svetimo skausmo nėra…

Aš pati buvau ten 10 mėnesių ir žinau, kaip ten „gera“. Kaip sakoma, muštas kitą muštą užjaučia.

O pensija mano „didelė“, man užtenka (juokiasi), perpus pasidalinam…

-O Jums nesako: „Kaip Jūs, disidentė, remiate iki gyvos galvos nuteistą žmogų Medininkų byloje?“

-O mama mija! Aš už jį sėsčiau į kalėjimą! Tegul jis eina į laisvę! Jeigu jiems reikia kalinio, aš galiu sėdėti. Tuo labiau, kad neįrodyta – liudininkų neapklausia, dokumentus naikina… Čia toks nusikalstamas dalykas!

Dabar Medvedevas išsižiojo po 20 metų… Tai kur jis buvo, ką jis veikė tuos 20 metų? Ne, čia protu nesuprantami dalykai – šitiek nekaltų žmonių gyvybių sunaikinta… Ir dar buvo gyvi, dar buvo galima padėti? Tas antras gal būtų išgyvenęs… Mano nuomone, tas tylėjimas yra kaip dalyvavimas žmogžudystėje. Rusai komunistai turėjo net straipsnį „Znal, neskazal“– 8 metai griežto režimo. Reiškia, žinojai, bet nepasakei, nepranešei teisingumo organams. O kaip čia dabar yra toje Lietuvėlėje dabar?… Kaip sakoma, yra lygūs ir lygesni, dvigubi standartai – vieniems ir kitiems…

Parengta pagal laikraštį “Karštas komentaras”

Komentarai

 

 

 
 1. Pagarba rašo:
  2013-06-20 – 11:39

  NIJOLEI SADŪNAITEI IR PADĖKA UŽ TIESŲ ŽODĮ.!

  Thumb up 0 Thumb down 4

 2. O jo joi kokia ;;didvyrė ,;;aprėkė kuznecovaitė.Koks Lietuvai nuopelnas ,koks taurus poelgis …..Koks vienuoliškas -visų meilės pavyzdys……TUOJ VEMSIU NUO TOKIOS VIENUOLĖS.

  Thumb up 2 Thumb down 2

 3. kuriame mūsų šaunuolė N. Sadūnaitė aprėkia lryto išgamą A. Kuz-ę. Kurie nematėt, įveskit į google: ” Kuznecovaitė – nieko naujo neišmokau…”

  Thumb up 0 Thumb down 5

 4. sesuo nijole tukstanti kartu teisi,bet globalizmas buldozeriu vaziuoja per zmoniu galvas.matem ir po garliavos ivykiu neteisetus policijos veiksmus nukreiptus pries vaikus.

  Thumb up 2 Thumb down 3

 5. Medininkų byloje daromas visiškas bezpriedielas. Nesulyginsi nei su viena ar kokia kita byla. Šlykštu, kai visų mūsų vardu nuteisiamas be kaltės žmogus…. ir dar iki mirties.

  Thumb up 1 Thumb down 4

 6. nepasėdėtų?gal lai pasėdi…cha cha cha..senatvė-baisus dalykas,pušele.

  Thumb up 2 Thumb down 3

  • A kol tu siūlaisi pasėdėti už daktariuką? Nei vienas gydytojas dar nepasodintas. Pasedėk, vaikeliuk, už aną, kurs sėdi dėl vištukės vagystės

   Thumb up 1 Thumb down 3

 7. nuomonė

  2013-06-20 – 09:16

  Gerbiama vienuolė, sesuo Nijolė Sadūnaitė, viską labai paprastai ir taikliai sudėliojo į savo vietas. Tik visiški daunai gali nesuprasti. O jie, pasirodo, net savo komentaruose nebijo tokiais atrodyti. Išdrąsėjo!

  Thumb up 2 Thumb down 4

 8. kodel tyciojamasi is psichine liga serganciu senyvu zmoniu?

  Thumb up 4 Thumb down 3

  • praeivis

   2013-06-20 – 10:38

   Tiesos supratimas užsitarnaujamas. Todėl, kas neužsitarnavo, – nesupranta. Užsitarnavęs supranta tiek, kiek to supratimo užsitarnavo. Komentarai tai įrodo.

   Thumb up 3 Thumb down 3

 9. Esate neabejotinai teisios, kiekvienas turi teisę būti savimi pačiu, savo tikruoju Aš, čia ir dabar, ir niekas negali sukliudyti. Toks yra Viešpaties įsakymas, Įsakymas, kuris Yra. Platesnis suvokimas neišvengiamai susijęs su pačiu didžiausiu atsakingumu už mintį, žodį ir veiksmą. Gaila, kad šiandien to nepaprastai trūksta mūsų Lietuvos prokurorams, teisėjams ir politikams, bet lieka Viltis- progreso perspektyva visuomėje ryškėja.

  Thumb up 1 Thumb down 4

  • Tiesos supratimas užsitarnaujamas. Todėl, kas neužsitarnavo, – nesupranta. Užsitarnavęs supranta tiek, kiek to supratimo užsitarnavo. Komentarai tai įrodo.

   Thumb up 2 Thumb down 2

 10. “Netikėkite tuo, ką mato jūsų akys. Viskas, ką jos fiksuoja, ribota. Į viską žiūrėkite per savo supratimo prizmę. Įsisąmonink tai, ką jau sužinojote, ir jums bus aišku, kuriuo keliu eiti toliau.”

  Taip ir su Medininkų byla gavosi. Teisi sesuo Nijolė Sadūnaitė, visu 100% teisi.

  Thumb up 3 Thumb down 4

 11. Dėl Sadūnaitės pareiškimo rašo:
  2013-06-20 – 08:26
  Buvę disidentai, patys praėję Gulago košmarus, vieninteliai turi pilnai pagrįstą teisę ir net pareigą kelti į viešumą daromas nesąmones. Patinka kam, ar nepatinka, – kitas klausimas. Šaunuoliai, kad netyli ir nebijo atvirai į akis pasakyti teisybę tiems, bukai rimtus veidus nutaisiusiems politikams , teisėjams ir prokurorams. Todėl sesers Sadūnaitės pareiškimas nusipelno ne pašaipos ar paniekos, o labai rimto dėmesio ir įsigilinimo. Vargu ar puskvaišiai pašiepiančius komentarus rašę bent nutuokia ką būtent sesuo Sadūnaitė pasakė šiuo savo pareiškimu? Akivaizdu, kad tiems komentatoriams taip ir liko užribyje sesers Sadūnaitės pareiškimo esmė. Tai štai kokius šiandien mes turime prokurorus ir jiems aklai padlaižiaujančius pataikūnus, besidedančius patriotais.

  Thumb up 4 Thumb down 3

 12. Gerbiama vienuolė, sesuo Nijolė Sadūnaitė, viską labai paprastai ir taikliai sudėliojo į savo vietas. Tik visiški daunai gali nesuprasti. O jie, pasirodo, net savo komentaruose nebijo tokiais atrodyti. Išdrąsėjo!

  Thumb up 3 Thumb down 3 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...