Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 16 Šeštadienis
 

Sesė Nijolė Sadūnaitė apie K.Michailovą: „Aš už jį sėsčiau į kalėjimą“

2013-06-17 13:12 | Naujienos | Komentarų (249)

Disidentė sesė Nijolė Sadūnaitė. KK nuotr.

Prieš metus budėjusi Klonio gatvėje Garliavoje, „išvaikščiojusi kryžiaus kelius“ dėl Eglės Kusaitės, šiuo metu disidentė sesė Nijolė Sadūnaitė atkreipė dėmesį ir į Vilniaus apygardos teisme iki gyvos galvos nuteistą Konstantiną Michailovą. N.Sadūnaitei visai nesvarbu, ar žmogus būtų fašistas, ar komunistas, ar kagėbistas – jeigu jį nekaltai muša, disidentė tylėti ir nematyti tiesiog negali. Dar daugiau – sesė sako, kad galėtų už K.Michailovą ir į kalėjimą atsisėsti….

-Lietuvos Apeliaciniame Teisme pamačius Jus teismo salėje per Medininkų bylos nagrinėjimą, įvyko sujudimas: teismo darbuotojai pradėjo klausinėti, nuo kada Nijolė Sadūnaitė susidomėjo K.Michailovo byla. Taigi, nuo kada? – paklausė „Karštas komentaras“ sesės Nijolės Sadūnaitės.

-Matote, anksčiau buvo karštesnių temų: Klonio gatvė – buvau Klonio gatvėje savaitę iki gegužės14 d., Kusaitę tampė – penkios bylos, vos galima buvo spėti visur. Pakvietė pažiūrėti į Michailovo bylą – žiūriu, kad ir čia tokie šviesūs žmonės! Ir sakau: palauk, betgi čia tas pats, kaip ir mergaitei, kaip ir Eglei, – smurtas prieš nekaltą žmogų! Nes negali taip būti: liudininkai neapklausti, byla nebaigta, o žmogus iki gyvos galvos nuteistas?!

Anksčiau skaičiau straipsnius ta tema „XXI amžiuje“, paskui pradėjau skaityti „Karštą komentarą“…

Man nesvarbu, ar žmogus bus fašistas, komunistas ar kagėbistas – jeigu jį nekaltai muša… Aš ir savo teisme sakiau, kad aš už kiekvieną nekaltą galiu eiti į kalėjimą ir galiu mirti. Nes negali būti neteisybės. Nesvarbu, jeigu jūs ateistas ir jus tikintys žmonės sodina nekaltai į kalėjimą, aš eisiu už jus į kalėjimą. Už nusikaltimą sodink, išaiškink, kad yra nusikaltimas, ir tai, žiūrėk, kad būtų ta bausmė lygi nusikaltimui…

-Tai ko, Jūsų nuomone, šiuo metu labiausiai Lietuvoje trūksta? Teisingumo?

-Absoliučiai!

-Jūs puikiai žinote, kas yra sovietinė teisėsauga. Sakykite, kuo ji skiriasi nuo nepriklausomos Lietuvos teisėsaugos?

-Man labai liūdna. Tada mes žinojome, kad yra priešai okupantai, o dabar.. tarsi pasikabinę Vytį, Trispalvę, o elgiasi… kartu su Maskva. Ne su Europos Sąjunga, ne su NATO – su Maskva…

Kaip sakydavo kankinys kunigas Zdebskis, Lietuva – kaip ramunėlė ant slenksčio: kerzavas batas numina ją, lietutis palyja, saulytė pašviečia, ir ramunė vėl pakelia galvutę, ir tada kitas kerzavas batas numina, tada vėl lietutis palyja, saulytė pašviečia…

Na, tiesa vis tiek turi laimėti. Juk negali melas triumfuoti, ar ne?

-Jeigu pažiūrėtume atidžiau į rezonansines bylas, tai akivaizdi viena tendencija – matosi tie patys prokurorai, tie patys veidai…

-Taip, taip! Absoliučiai!

Gal gal prokuratūrai, jeigu nori persitvarkyti, reikėtų susimąstyti?

-Taip! Reikėtų gal ir Dalužę pakalbinti: kaip čia yra? Nes jau kaip koks užkeikimas – tie patys per patį…

-Ar teisybė, kad jūs remiate K.Michailovą?

-O taip! Kai sužinojau, kad jam labai sunku, nes jis jau įkalintas 6,5 metų, o jam reikia ir dantų pastos, ir muilo, visokių priemonių reikia, be tos košės, kur gauna, tai pasakiau: „Duokite man jo sąskaitą…“ Ir iš pensijos esu pasiuntusi jau tris kartus.

Tiesiog, jeigu žmogus bėdoje, kaip neparemti? Tai yra paprastas, elementarus žmogiškumas, kuris sako: svetimo skausmo nėra…

Aš pati buvau ten 10 mėnesių ir žinau, kaip ten „gera“. Kaip sakoma, muštas kitą muštą užjaučia.

O pensija mano „didelė“, man užtenka (juokiasi), perpus pasidalinam…

-O Jums nesako: „Kaip Jūs, disidentė, remiate iki gyvos galvos nuteistą žmogų Medininkų byloje?“

-O mama mija! Aš už jį sėsčiau į kalėjimą! Tegul jis eina į laisvę! Jeigu jiems reikia kalinio, aš galiu sėdėti. Tuo labiau, kad neįrodyta – liudininkų neapklausia, dokumentus naikina… Čia toks nusikalstamas dalykas!

Dabar Medvedevas išsižiojo po 20 metų… Tai kur jis buvo, ką jis veikė tuos 20 metų? Ne, čia protu nesuprantami dalykai – šitiek nekaltų žmonių gyvybių sunaikinta… Ir dar buvo gyvi, dar buvo galima padėti? Tas antras gal būtų išgyvenęs… Mano nuomone, tas tylėjimas yra kaip dalyvavimas žmogžudystėje. Rusai komunistai turėjo net straipsnį „Znal, neskazal“– 8 metai griežto režimo. Reiškia, žinojai, bet nepasakei, nepranešei teisingumo organams. O kaip čia dabar yra toje Lietuvėlėje dabar?… Kaip sakoma, yra lygūs ir lygesni, dvigubi standartai – vieniems ir kitiems…

Parengta pagal laikraštį “Karštas komentaras”

Komentarai

 

 

 
 1. Pagarba rašo:
  2013-06-20 – 11:39

  NIJOLEI SADŪNAITEI IR PADĖKA UŽ TIESŲ ŽODĮ.!

  Thumb up 0 Thumb down 4

 2. O jo joi kokia ;;didvyrė ,;;aprėkė kuznecovaitė.Koks Lietuvai nuopelnas ,koks taurus poelgis …..Koks vienuoliškas -visų meilės pavyzdys……TUOJ VEMSIU NUO TOKIOS VIENUOLĖS.

  Thumb up 2 Thumb down 2

 3. kuriame mūsų šaunuolė N. Sadūnaitė aprėkia lryto išgamą A. Kuz-ę. Kurie nematėt, įveskit į google: ” Kuznecovaitė – nieko naujo neišmokau…”

  Thumb up 0 Thumb down 5

 4. sesuo nijole tukstanti kartu teisi,bet globalizmas buldozeriu vaziuoja per zmoniu galvas.matem ir po garliavos ivykiu neteisetus policijos veiksmus nukreiptus pries vaikus.

  Thumb up 2 Thumb down 3

 5. Medininkų byloje daromas visiškas bezpriedielas. Nesulyginsi nei su viena ar kokia kita byla. Šlykštu, kai visų mūsų vardu nuteisiamas be kaltės žmogus…. ir dar iki mirties.

  Thumb up 1 Thumb down 4

 6. nepasėdėtų?gal lai pasėdi…cha cha cha..senatvė-baisus dalykas,pušele.

  Thumb up 2 Thumb down 3

  • A kol tu siūlaisi pasėdėti už daktariuką? Nei vienas gydytojas dar nepasodintas. Pasedėk, vaikeliuk, už aną, kurs sėdi dėl vištukės vagystės

   Thumb up 1 Thumb down 3

 7. nuomonė

  2013-06-20 – 09:16

  Gerbiama vienuolė, sesuo Nijolė Sadūnaitė, viską labai paprastai ir taikliai sudėliojo į savo vietas. Tik visiški daunai gali nesuprasti. O jie, pasirodo, net savo komentaruose nebijo tokiais atrodyti. Išdrąsėjo!

  Thumb up 2 Thumb down 4

 8. kodel tyciojamasi is psichine liga serganciu senyvu zmoniu?

  Thumb up 4 Thumb down 3

  • praeivis

   2013-06-20 – 10:38

   Tiesos supratimas užsitarnaujamas. Todėl, kas neužsitarnavo, – nesupranta. Užsitarnavęs supranta tiek, kiek to supratimo užsitarnavo. Komentarai tai įrodo.

   Thumb up 3 Thumb down 3

 9. Esate neabejotinai teisios, kiekvienas turi teisę būti savimi pačiu, savo tikruoju Aš, čia ir dabar, ir niekas negali sukliudyti. Toks yra Viešpaties įsakymas, Įsakymas, kuris Yra. Platesnis suvokimas neišvengiamai susijęs su pačiu didžiausiu atsakingumu už mintį, žodį ir veiksmą. Gaila, kad šiandien to nepaprastai trūksta mūsų Lietuvos prokurorams, teisėjams ir politikams, bet lieka Viltis- progreso perspektyva visuomėje ryškėja.

  Thumb up 1 Thumb down 4

  • Tiesos supratimas užsitarnaujamas. Todėl, kas neužsitarnavo, – nesupranta. Užsitarnavęs supranta tiek, kiek to supratimo užsitarnavo. Komentarai tai įrodo.

   Thumb up 2 Thumb down 2

 10. “Netikėkite tuo, ką mato jūsų akys. Viskas, ką jos fiksuoja, ribota. Į viską žiūrėkite per savo supratimo prizmę. Įsisąmonink tai, ką jau sužinojote, ir jums bus aišku, kuriuo keliu eiti toliau.”

  Taip ir su Medininkų byla gavosi. Teisi sesuo Nijolė Sadūnaitė, visu 100% teisi.

  Thumb up 3 Thumb down 4

 11. Dėl Sadūnaitės pareiškimo rašo:
  2013-06-20 – 08:26
  Buvę disidentai, patys praėję Gulago košmarus, vieninteliai turi pilnai pagrįstą teisę ir net pareigą kelti į viešumą daromas nesąmones. Patinka kam, ar nepatinka, – kitas klausimas. Šaunuoliai, kad netyli ir nebijo atvirai į akis pasakyti teisybę tiems, bukai rimtus veidus nutaisiusiems politikams , teisėjams ir prokurorams. Todėl sesers Sadūnaitės pareiškimas nusipelno ne pašaipos ar paniekos, o labai rimto dėmesio ir įsigilinimo. Vargu ar puskvaišiai pašiepiančius komentarus rašę bent nutuokia ką būtent sesuo Sadūnaitė pasakė šiuo savo pareiškimu? Akivaizdu, kad tiems komentatoriams taip ir liko užribyje sesers Sadūnaitės pareiškimo esmė. Tai štai kokius šiandien mes turime prokurorus ir jiems aklai padlaižiaujančius pataikūnus, besidedančius patriotais.

  Thumb up 4 Thumb down 3

 12. Gerbiama vienuolė, sesuo Nijolė Sadūnaitė, viską labai paprastai ir taikliai sudėliojo į savo vietas. Tik visiški daunai gali nesuprasti. O jie, pasirodo, net savo komentaruose nebijo tokiais atrodyti. Išdrąsėjo!

  Thumb up 3 Thumb down 3 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...