Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Sausis 25 Antradienis
 

Sėjantys neapykantą, pjauna… arba mitas apie Kauną

2021-09-05 18:39 | Naujienos | Komentarų (13)

Rugsėjo 4 d. Kaune pražygiavo prieštaringai vertinamas Kaunas Pride. KK nuotr.

Vytautas Mikalauskas

„Mes tai padarėme“… Ir ką gi jūs padarėte? Spjovėte absoliučiai daugumai šalies gyventojų į akis? Yra kuo džiaugtis? Kaip manote, kaip turi jaustis Lietuva? Ta, Lietuva, kuri jau kuris laikas kantriai stebi jūsų išsišokimus, kurios dauguma niekada nepritarė ir nepritaria šitokiai jūsų elgsenai? Bjauriai… Ar jūs dar gebate ką nors gerbti? Gerbti savo protėvius, savo gimdytojus, savo tautos tradicijas, savo tautos istoriją? Ar gebate? Nemanau… Juk demonstruodami savo kvailumą, iškeldami savo kažkokias „vertybes“, kurios su laisve neturi nieko bendro, aukščiau visų, tikrumoje griaunate paskutinius valstybės pamatus…

O kas bus, jei daugumos kantrybė išseks? Griebsite po ranka, kas pakliuvo, ir keliausite svetur, ar imsite visa gerkle rėkti, jog tik pajuokavote? Sėjate neapykantą, bet pjausite kerštą… Ar gebate dar galvoti, ar tik…?

Tiek to – apie žmones, kurie nebenori vadintis žmonėmis, neverta ilgai postringauti. Leiskime jiems ateityje pajusti jų pačių išsiaugintų vaisių saldumą.

Mane ne tai nustebino, bet nustebino Kaunas. Visada čia gimusieji stengdavosi pabrėžti savo iškilumą, savo patriotiškumą. Visada tai buvo konservatorių irštva. O kaip kitaip? Juk konservatoriai – vieninteliai Lietuvos valstybingumo ir jos tradicinių vertybių gynėjai. Ar ne taip garsiai pliurpiama Kaune? Trys dešimtmečiai pliurpiama. Ir ką? Pasirodo, visa tai tėra mitas. Kaunas yra paprasčiausia miesčioniškumo ir pasipūtėliškumo sostinė. Miestas, kuriame realiai nėra nieko to, kuo jis mėgsta girtis.

Perdedu? O kaip kitaip turėčiau tai vertinti, kada Laisvės alėja marširuoja kažkokias svetimas tariamas vertybes visai šaliai brukanti sauja išsišokėlių, o kauniečiai tesugeba tik tokiu būdu pasipriešinti? Vertinti kaip begalinės tolerancijos išraišką? Kam? Kokios tolerancijos?

Ne, aš Kauną visada kažkodėl laikiau kitokiu miestu. Miestu, kuriame tikrai gyvena Lietuva, o, pasirodo, visa tai tėra paprasčiausias mitas! „Kaunas – Lietuvos širdis“… Kokia ten „širdis“? Sumanė, atėjo, sumindė tą „Lietuvos širdį“, dar kartą spjovė visai šaliai į akis, o kauniečiams, kaip avinų bandai, tik bliauti teisę paliko.

Tai kodėl dabar nesigirti, kodėl visur neskalambinti: „Mes tai padarėme“? Taip, jie tai padarė.

Visada sakiau ir sakysiu: imkime, pagaliau, mąstyti ne pilvu ar sėdyne, o galva. Tam jinai ir duota. Negi nematote, negi nejaučiate, kad tie „laisvių“ ieškotojai tėra tik įrankis? Griovimo įrankis. Ir jis veikia, jis vis labiau įsisiūbuoja. Ar dar įmanoma visa tai sustabdyti? Kiekvienas pats sau atsakykime.

Komentarai

 

 

 
 1. O ką reikėjo daryti? Su ginklu eiti prieš policijos padalinį?? Nes gražiais žodžiais nieko nepadaryti:(
  Autorius galėtų pasiūlyti, kaip reikėjo priešintis.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Piliečiai, paskaitykite Astros Astrauskaitės ,,Facebook” paskyrą ir ,,Laisvo Laikraščio” portalą, jie teigia kad persekioja aktyvistus. Manau, Lietuvoje demokratija yra farsas, kaip kiti sako ,,dermokratija” (atsiprašant už pacitavimą)

  Thumb up 8 Thumb down 1

 3. Lietuvos piliečiai, kodėl jūs leidžiate taip save žeminti valdžiai ir atiminėti teises ir laisves? Esame didingos LDK, kurią puoselėjo garbingi kunigaikščiai, jų palikuonys, o kokia dabar ,,suvargusi” Lietuva? Kur jūsų savigarba, savivertė už savo orumą, savo Lietuvą, savo artimuosius žmones ir vaikų, mūsų teises ir laisves? Nekreipkime dėmesio į valdančiųjų konservatorių ir liberalų klapčiukų komentarus internete. Jų tokia užduotis – girti valdžią ir įžeidinėti kitus komentatorius. Konservatorių ir liberalų vyriausybė yra neprotinga, apgailėtina, ji priiminėja neadekvačius sprendimus ir kol ji valdys tol mums bus vargas, jie nenustos priiminėti neprotingus sprendimus, nes toks jų mąstymas. Kadangi neaišku ar bus ar nebus duotas leidimas mitingui rugsėjo 10 dieną, tai mano įdėja ir pasiūlymas būtų pradėti ,,mitinguoti” jau šiandien el. laiškais, prirašyti daug el. laiškų protestų Seimo nariams ir Vyriausybės nariams, ,,užversti” jų el. pašto dėžutes šimtais, tūkstančiais laiškų. Turime: 1.Reikalauti Vyriausybės atstatydinimo. Ten toks jų protas – jie nebaigs savo nenormalių sprendimų, tie neprotingi sprendimai toliau bus dėl jų mąstymo. 2. Reikalauti, kad jeigu Seimas neatstatydins Vyriausybės, pirmalaikių Seimo rinkimų 3. Reikalauti baigti spausti ir šantažuoti žmones per prievartą skiepytis, uždrausti prievartinius skiepus 4. Reikalauti atšaukti visus ribojimus nepasiskiepijusiems žmonėms ir atšaukti diskriminacinį galimybių pasą.

  Thumb up 7 Thumb down 2

 4. Ačiū Mikalauskui už tiesią, teisingą ir nedviprasmišką pozicijos išsakymą!
  Ačiū Gorienei už gerą reportaža iš tautos ir valstybės pakasynų – kauniečiai paskutiniai mėmės kad neblokavo Laisvės alėjos, o Kauno meras net nenuplovė pridergtos TLK F. 64.
  P.S. O kaip ten tie alternatyvistai kviesti į rudeninį „šeimų pikniką“?

  Thumb up 6 Thumb down 1

 5. Ginčytis Kaunas ar Vilnius geresnis yra š. malimas, nes viskas priklauso nuo asmeninio požiūrio į ginčijamą klausimą.
  Mano nuomone geriausias požiūris, veiksmas ar išvada į aptariamą klausimą yra Afganistane Talibano gyvenimo ir veiklos metoduose, bei požiūryje. Kaip matote 20 metų kovos su okupanto pajėgomis laikotarpyje Talibanas buvo krašto žmonių remiamas ir palaikomas, todėl jiems pavyko okupantą bėgantį išgrūsti iš savo krašto. Talibano politikoje nėra pakantos nei tarnavimui svetimajam, nei svetimojo gyvenimo būdo diegimui normalų gyvenimą gyvenančioj tautoj. Pedarastizmo jų žmonių tarpe ,,nėra” ir negali būti, kadangi jis yra žalingas.
  Norint pataisyti reikalus Lietuvoje, lietuviai turi prisiminti savo tautos gyvenimo būdą. Tam reikalui iš Lietuvos reikia išgrūsti svetimą politiką, tos politikos netinkamas teorijas, o kartu netikusią politiką vedančius, valdžioje sėdinčius, kolaborantus. Prisiminkite Lietuvos partizanus ir jų kovos metodus, tada nereikės ginčytis kas, Vilnius ar Kaunas geresnis!

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • Tie Lietuvos partizanai per 30 metų tik žydišką (prožydišką) landsbergių šikną tesugebėjo laižyti. Brūdai…

   Thumb up 8 Thumb down 1

 6. Liaudies išmintis sako ,,Ką pasėsi, tą ir pjausi” ,,Kaip pabelsi – taip ir atsilieps”. Jeigu vadovaujamasi nesavo protu.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 7. kas tas kowno,buvo tualetas tarp Vilniaus ir Klaipedos ir isliko juo,tik kawenski pridurkai megsta pabrezti “as is kaaauno”,teko balevot su tokiais ne karta tai jie ble giriasi pageres vienas nebuves armijoje sako afgane tarnavau kitas didelis torgasas savo broliui kazka pardave isdure ir patenkintas kaip rublis zodziu ner daugiau lietuvoj kurie taip girtusi ,o jau vazineja kaip baisu kaip gruzijoj jokio padoraus elgesio jis su bmv ir vaziuoja kaip nori,o ir landsbergizmas is to kowno irgi atejo stukaciokas ble…

  Thumb up 1 Thumb down 8 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...