Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 3 Trečiadienis
 

Seimui bus teikiamas Lietuvos Respublikos Lukiškių aikštės Vilniuje įstatymo projektas

2017-12-07 12:52 | Politika | Komentarų (16)

Seimui bus teikiamas Lietuvos Respublikos Lukiškių aikštės Vilniuje įstatymo projektas. KK nuotr.

Seimo Valstybės istorinės atminties komisija, pabrėždama Vilniuje esančios didžiausios Lukiškių aikštės istorinę ir urbanistinę reikšmę, taip pat jos valstybinę funkciją, pažymi, kad 1999 m. vasario 11 d. buvo priimtas Seimo nutarimas Nr. VIII-1070 „Dėl valstybės sostinėje esančios Lukiškių aikštės funkcijų“, pagal kurį Lukiškių aikštė Vilniuje formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais.

Lukiškių aikštė Vilniuje, kaip istoriškai susiformavusi vientisa urbanistinė erdvė, turi atlikti valstybinę reprezentacinę ir kartu visuomeninę funkciją, joje turi būti įrengtas memorialas „Per amžius kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti“. Būtinas memorialo akcentas – plačiausią visuomenės palaikymą ir istorinę reikšmę turinčio Laisvės kovų simbolio Vyčio paminklas.

Komisija, atsižvelgdama į Seimo poziciją, kuri buvo išreikšta 2017 m. gegužės 2 d. Seimo rezoliucija Nr. XIII-341 „Dėl neatidėliotinų veiksmų siekiant sutvarkyti Lukiškių aikštę Vilniuje ir pastatyti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio progai“, kad Lukiškių aikštėje įrengiant memorialą „Per amžius kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti“ turi būti statomas Laisvės kovų simbolio Vyčio monumentas, posėdyje nutarė teikti Seimui Lietuvos Respublikos Lukiškių aikštės Vilniuje įstatymo projektą.

Tikimasi, kad pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį bus išspręstas šis didelio rezonanso ir visuomenės supriešinimo sulaukęs klausimas.

Komentarai

 

 

 
 1. Jums leidus, norėčiau ir aš prie tos Lukiškių aikštės prikišti savo trigrašį.
  Ilgai mudvi su Antaniene apie tai diskutavome ir priėjome vieningos nuomonės, kad valdžia vėl ne nuo to galo pradėjo. Norėjo, kaip geriau, gavosi – kaip visada. Bet apie viską iš eilės:
  Mudvi kategoriškai prieš tą bunkerio simbolį. Kodėl? Todėl, kad tai apima labai trumpą istorinį laikotarpį ir tie „laisvės kovotojai“ kelia labai daug abejonių.Juk iš esmės tai jie kovojo su savais, įstojusiais į TSRS, beginkliais tautiečiais, kurie geruoju ar prievarta vykdė naujosios valdžios nurodymus. Ir žudė jie ne kokius atėjūnus, o savo tautos mokytojus bei naujos valdžios paskirtus smulkius valdininkėlius, nes prie aukštesnių nepriėjo. Ir laukė ateinančios išvaduoti Amerikos. Vienintelis jų pasiekimas, kad, didžia dalimi jų dėka, virš pusės milijono niekuo dėtų lietuvių buvo suteikta nemokama galimybė pastudijuoti geografiją Sibiro gulaguose ir daugumai jų pasilikti ten amžiams.
  O kas liečia monumentą, tai pirmiausia reikėjo apsispręsti, kokį istorinį laikotarpį norime pavaizduoti:
  1). Jei norime ateities kartoms palikti tolimų istorinių laikų prisiminimą, tai geriausiai, mūsų kvailu supratimu, tiktų ant pjedestalo pastatyti plaukais apžėlusią ir tik tarpkojį ąžuolo lapais prisidengusią žmogystą, kuri vienoje rankoje laiko akmeninį kirvuką, o kitoje už plaukų iškeltą nešusio į Lietuvą krikščionybę kruviną nužudyto Brunono galvą.
  2). Jei norime pavaizduoti laikus, kai susėdę ant arklių badydavomės ietimis ir kapodavomės kalavijais, tai tiktų ir dabar siūlomas, ant užrietusio uodegą zyliojančio arklio diedukas. Tik jį reikėtų modifikuoti nes dabar neaišku net ką jis vaikosi: ar tai rusą iš Lietuvos gena, ar tai konstitucines dvasias iš teismų vaiko, ar iš Seimo Maldeikienei neįtikusius žmonių išrinktus deputatus gainioja.
  Labiausiai ir su mažiausiomis investicijomis čia tiktų šiek tiek modifikuotas liturginis šv.Jurgis ant žirgo galabijantis slibiną. Tereikėtų tik kardą pakeisti ietimi ir po tuo arkliu surangyti slibiną. Toliau jau kiekvieno apsilankiusio aikštėje žiūrovo fantazijos reikalas. Pav.: konservatoriai galėtų įsivaizduoti, kad tai jų Patriarchas galabija rusą, Putiną, žaliąjį žmogeliuką, etc.
  3). Bet, kaip taisyklė, visi monumentai ateities kartoms palieka prisiminimą apie tų laikų nūdieną. O tai atspindėti galėtų ir tokia nūdienos istorinė kompozicija:
  Ant aukšto pjedestalo užkeliamas amerikoniškas tankas su pabūklo vamzdžiu nukreiptu į Rytus. Ant abiejų tanko šonų didelėmis iš toli matomomis auksinėmis raidėmis, kad nekeltų jokių abejonių, puikuotųsi užrašas – MADE IN USA. Iš vairuotojo liuko kyšotų, vietoj šalmo, megzta berete papuošta tikrojo Tautos vado, vedančio tautą į karą bei pražūtį, apšepęs abrozdėlis. Iš viršutinio tanko liuko galėtų spinduliuoti Jos Ekscelencijos biustas, vienoje rankoje laikantis LR vėliavą, kitoje tomahauką (tai toks iškastas indėnų karo kirvis). Paskui tanką galėtų padrikai sekti Amerikos nupirkti aršiausi karo kurstytojai. Pirmoji būtinai eitų vienoje rankoje iškėlusi granatą, kita prilaikydama ant krūtinės kabantį PPŠ automatą, Raselė. Paskui ją ginkluoti kastetais, peiliais bei lazdomis susigūžę bėgtų mariai, žigimantai, laurynai, valentinai, gabrieliai, etc. Pats paskutinis tų kovotojų plejadą užbaigtų jau ketvirtus metus už Nadią Savčenko bei Krymą badaujantis, kaip šakalys išsekęs Petras. Ir būtinai, su bloknotu ir pieštuku rankose kompoziciją užbaigtu krūmuose tupintis ir įvykius savaip interpretuojantis žurnalistas Rimvydas. Juk kas nenorėtų gera valia ar už didelius pinigus įeiti istorijon?
  Mudvi su Antaniene už paskutinį variantą, kuris labiausiai atspindėtų nūdieną. Bet tai tik mudviejų, nieko neįpareigojanti asmeninė nuomonė, kurios prievarta niekam neperšame, juolab, kai toks didelis variantų pasirinkimas…
  Beja, ir kam ta mūsų nuomonė įdomi, kai valdžia viską žino geriau. O be to, ką bepastatysime, viskas sąlyginai laikina. Atėjusi kitokios politinės pakraipos valdžia vistiek nuvers. Kiek jau tokių istorinių šedevrų nuvertė, ir kiek dar nuvers….
  Net ir istoriniai paminklai, pasirodo, ne amžini, o tokie pat laikini, kaip ir mes šioje ašarų pakalnėje. Vieni stato, kiti – griauna. Tai koks skirtumas, kas toje Lukiškių aikštėje, dėl kurios vyksta tokios politikų su visuomene batalijos, stovės? Juk atėjęs rusas pirmiausia nuvers tą militaristinį mūsų Vytį ir kokį putiną pasistatys…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Beda ir nelaime:Svetimuju Valdymas per NATO ….visur neber lietuvio Valdyme ,TV,banke….tik Vanagaites tautieciai…kap gerais TSRS metukais…melas ,skurdas…baime….

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Konstitucinis teisėtas valstybės perversmas
  (Audrius Nakas)
  Daugiau apie tai
  va čia
  Teisinė (ne)tvarka

  lietuva2.lt/pasiulymas/teisine-ne-tvarka/59d9a6560a1d0d0f1c286e2d/59e6fea20a1d0d0e8814e9d7?#5a29af630a1d0d0950a35917

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Beje, Lietuvoj priminsim. Kad valstybės valdyme labai paprasta. Aukščiausioje valdžioje, kurią pagal Konstituciją sudaro Seimas, prezidentas su vyriausybe turi vyraut kuriamoji energija. Tai yra šiuo metu Seimo 141 nariai turi varžytis, kas sugeba teikt geresnes Lietuvos vystymo strategijas. Kad gerint bendrą tautos gerovę. Tai yra kol eina ES parama jos dėka gerint ekonomiką ir valstybės paskolas mažint. Kurios gan didelės lyginant su palyginus aplink valstybėm. Nes visi sprendimai galioja, kaip seime dauguma juos patvirtina. Pagrinde vyriausybes, savo ar Prezidentės siūlymais. Problema valdyme šiandien -stygius ūkinės kompetencijos. Be ko neįmanoma gerai ir efektyviai įsisavint ES paramos. Kad gerintų bendrą tautos gerovę. Ką geriau sugeba Estija, latvija ir Lenkija. kurios ir šiandien Lietuvą ekonomikoj nukonkuruoja ištraukdami lėšų srautus dėl galimybių lietuviams pigiau iš biednumų apsipirkt Lenkijoj ir Latvijoj. Lietuva per metus laiko nesusistyguoja nesugebėdama atstovėt. Tas vajus paminklai, tirtis -čia ne Seimo kompetencija. Kas net per per brangu Seimui tokiais reikalais užsiimt. Pagal gaunamus didelius atlyginimus ir pagal jų kompetencijos lygius. Priekaištausim šalies valdžiai, kad pavyzdžiui negebėdami dar šių metų vidury pasidaryt reikiamų teisėtvarkos reformų, per ką virš trečdalio kaip pertekliniai mažėjant gyventojų skaičiui, blaškos ir toliau ..stresuose. Trumpiau laiku nespręsdami problemų jas didinas..

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Apie kokią Konstituciją čia vis, gerb. A.Kvietkauskai, kalbate? Ar tai apie tą, kurios Dvasią 2004 metais leidimu suprasti sulaužė Prezidentas R.Paksas, o jos bedvasį kūną 2016 metais pribaigė Prezidentė D.Grybauskaitė pasikviesdama amerikoniškus tankus kovai su menamai puolančių rusu, paversdama Lietuvą Amerikos karo placdarmu?
   Kadangi Konstitucija su kūnų ir dvasia sulaužyta, tai niekas ne tik jos nebesilaiko, bet net ir jokio dėmesio į tą lavoną nei valdininkai, nei teisės sargybiniai nebekreipia.
   O Tamsta, kaip kokia užsikirtusi plokštelė: konstitucija konstitucija konstitucija…
   Turėtų būti taip, turėtų būti anaip… O yra, kaip yra. Kaip turėtų būti žino visi, o kaip tai padaryti, nepasako niekas. Net ir Tamsta. Tik žiūrėkit į Latviją, Estiją, Lenkiją… Bet mūsų valdžiai jos absoliučiai neįdomios. Mūsų valdovai žiūri tik į Ameriką. Kaip ji pasakys, taip ir bus! Liepia klykti, kad rusas puola – klykiame. Lieps draugauti (nors tai absurdas) su rusu – draugausime… Liepia palaikyti ir šelpti neteisėtą Kijevo valdžią – palaikome ir šelpiame. Palieptų nuversti Porošenką – A.Butkevičius mygom naują Maidaną suorganizuotu.
   Va taip, va.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 5. Deja, gerbiamieji, Seimas parodė. kad gali susikaupt. Nors šios problemos kaip paminklų lygio – čia savivaldos reikalas. Jei neaišku, tegu referendumą arba miniapklausą pasidaro. ką Lietuvos žmonės masto. Vienok valstybėje didžiausia vertybė yra ŽMOGUS. Jei nebus žmonių, tai ir paminklų nereikės. O šta žmogum rūpintis Lietuvoj, prasčiausia padėtis tarp aplink esančių valstybių. Kur ir priklauso ES ir Nato. Nes būtent Lietuvoj mažiausios pensijos ir altyginimai. Na ir atvirai sakykim, didžiausias nesiskaitymas su žmogum apačioj. Taip nereaguot, kad didėja skursdas ir emigracija – taip negalima ir Lietuvoje leist. Tad šalies aukščiausia valdžia, kurią pagal Konstituciją sudaro Seimas, prezidentas su vyriausybe – turi pirmu numeriu teikt strategijas. kad pagal LR Konsttiucijos 46 str. tarnautų bendrai žmonių gerovei. Kur prieš įstatymus visi lygūs. Negali būt diskrimancinių grupių. Dabar valdžioje atlyginimums sau kelias, į apačias didėjantis skurdas ir emigracija. Ir paminklų vajus. Arba naikint nuo seniau esančius, arba kurt naujus. Čia per maža tokios strategijos dirbant bendrai žmonių gerovei. Nes dabar per metus įvelti palyginus į menkniekius. Per ką nesprendžiamos rimtos problemos didėja. o problemos didelės. Kaip po 2020 metų iš vis IŠLIKT? Ką aplink valstybės jau užsitikrinę kaip išgyvent, Lietuvoj nesimato aiškumo. Ką jau prognozuoja atskiri per žiniasklaidą, kad blogėja…Valdžia kol kas kaip ir bijo matyt. Tik patys kaip šia diena išgyvent.. Ar po paminklais maskuotis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Lansbergį statykite su užraitom rankovėmis ir kruvinomis rankomis iki alkūnių .

  Thumb up 3 Thumb down 1

 7. Dar sekancius kalendorinius metus valdzios niekseliai pasigincis,padiskutuos,ir ateis jubiliejinis diskusiju dvydesimtmetis.Argi cia ne parodymas,kaip valdzianieksiai “myli” Lietuva ir del jos visukeriopai “stengesi”.Nors as sendien manyciau,kad Lukiskiu aiksteje reiketu statyti memoriala antram milijonui genamu is Tevynes pilieciu.O kampe reiketu tualeto formos statyti mauzolieju koncervatnyku gaujos patrijarhui.ir zinoma ant vidines puses surasyti visus gaujos sebrus.O to mauzoliejaus tiesiogine paskirtis butu tualetas veikiantis visa para.Kiekvienas uzejes tures galimybe prisiminti nieksus,kurie naikino Lietuva,kurie vykde pilna tozodzio prasme -GENOCIDA pries Tauta.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 8. kaip toks VYTIS atrodys apsuptas STALINO architektūros ir girtų šaligatvių ???

  Bet aš prieš bunkerį ir pievas šunims išvesti.

  Reikia pradėti GALVOTI iš naujo.

  Thumb up 8 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...