Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

Seimo pirmininkės susitikimas su E.Žiobiene – rūpestis vaikais ar tik viešųjų ryšių akcija?

2010-10-20 09:53 | Naujienos | Komentarų (51)

Protesto piketo „Dėl Vaiko teisių kontrolierės E.Žiobienės atstatydinimo“ ir susitikimo su Seimo pirmininke dalyviai siekia, kad susikompromitavusi vaiko teisių apsaugos kontrolierė E.Žiobienė būtų atstatydinta (KK nuotr.)

Viešas laiškas Seimo pirmininkei I.Degutienei dėl 2010 m. spalio mėn. 8 d. įvykusio susitikimo

Seimo Pirmininkė I. Degutienė, spalio 8 d. susitikusi su piketo prie Lietuvos Respublikos Seimo „Dėl Vaiko teisių kontrolierės E.Žiobienės atstatydinimo“ atstovėmis- visuomeninio judėjimo „Drąsiaus kelias‘‘ nare pedagoge Danute Maslauskiene , antipedofilinio judėjimo atstove pedagoge Vida Vrubliauskiene bei Londono lietuvių visuomeninio judėjimo „Veritas“ astove teisinį išsilavinimą turinčią Agne Gredeckaite, pažadėjo greitu laiku pasikviesti Vaiko teisių apsaugos kontrolierę E.Žiobienę ir paprašyti jos pačios atsistatydinti.

Tokią Pirmininkės nuostatą patvirtino po susitikimo interviu „Lietuvos ryto“ žurnalistams davęs Pirmininkės atstovas ryšiams..

Ilgai laukti nereikėjo. Po 10 dienų žiniasklaidoje pasirodo pranešimas apie įvykusį susitikimą. Iš televizijos žinių kanalų sužinome, jog kontrolierė E.Žiobienė „ją (Seimo Pirmininkę) įtikino". Tad mes norime sužinoti: kuo įtikino? Kad yra "devynios auklės", o įstatymai netobuli?

Norime pasakyti, kad įstatymai niekada nebūna tobuli ir gyvenimo tėkmėje būna palaipsniui tobulinami arba bloginami… Negi tikrai dėl visko kalti tik netobuli įstatymai ir be naujų reikalavimų nebuvo įmanoma nuosekliai, sąžiningai ir kompetentingai Lietuvoje ginti vaikų?

Iš tiesų I. Degutienė pastebėjo nekoordinuotai sprendžiamas Vaiko teisių problemas: viena tarnyba yra prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, rajonuose tarnybos pavaldžios savivaldybei ir neaišku, kokios yra paties vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus funkcijos, kurios pagal įstatymą griežtai apribotos.

Kaip Jūs, Seimo Pirmininke, numatote spręsti pačios įvardintą problemą? Kokios bus pasiūlytos priemonės? Kada įgyvendinsite?

Prašome pasakyti, ar buvo keliamas klausimas dėl Jūsų susitikimo su piketo atstovais metu išsakytos nuostatos, jog reikia taisyti teisinę bazę Vaiko teisių apsaugos srityje? Štai pagal dabar galiojantį Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstatymo 5 straipsnį: ,,Vaiko teisių apsaugos kontrolieriumi gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, turintis teisės bakalauro ir teisės magistro arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį (vienpakopį teisinį universitetinį išsilavinimą) ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio arba teisinio pedagoginio darbo stažą’’.

Seimo pirmininkė I.Degutienė spalio 8 dieną susitikimo metu su deleguotais piketo nariais aiškiai pasakė, jog teiks minėto įstatymo 5 straipsnio pataisą, kad kontrolierius nebūtinai turi būti teisininkas su 10 metų teisininko statusu, kad į tokį postą labiau tiktų socialinis pedagogas, pedagogas, psichologas- tas asmuo, kuris turi didesnę patirtį dirbant su vaikais. I.Degutienė sutiko, kad ir dešimties metų darbo stažas yra per didelis.

Šios įstatymo nuostatos pakeitimas būtų vienas iš pirmųjų bei esminių žingsnių betaisant teisinę bazę Vaiko teisių apsaugos srityje.

Bet kokio įstatymo pataisos dažnai nueina ilgoką kelią, kol būna paskelbiamos "Valstybės žiniose". Per tą laiką gali ir politikų ar valdininkų kadencijos pasibaigti, o pačios pataisos dar vis gulėti politikų stalčiuose.

Pas mus jau tapo bloga tradicija, kad valdininkui ar politikui net viešai susikompromitavus (kaip prisipažįsta ir pati E.Žiobienė) ir toliau norima laikytis savo darbo kėdės. Nepakeičiamų pareigūnų nėra, todėl tik pasielgus garbingai galima tikėtis susilaukti pagarbos bent jau savo karjeros ateityje.

Pareigūnas gali ir tobulėti, ir degraduoti. Visai gali būti , kad ši santykinai dar jauna valdininkė ateityje geriau suvoks, kurioje darbo sferoje gali geriausiai pritaikyti savo žinias. Vaikų teisių apsaugoje padarytos klaidos tokią galimybę sumažina beveik iki nulio. Pati Edita Žiobienė pripažįsta, kad jos kai kurie vieši pasisakymai buvo nepakankamai apgalvoti ir galėjo jai pakenkti. Tad tikriausiai kitą kartą ji labiau pagalvos, ką sako.

Na ir kas, kad ji viešai nekalbės tiek daug nesąmonių? Ar tai jau leis manyti, kad pasikeitė jos mąstymas ir sugebėjimas užimti tokias svarbias pareigas? Deja, tuo tenka labai suabejoti. Seimo Pirmininkė galėjo pasiūlyti E.Žiobienei pasiieškoti kitokio darbo, nesusijusio su vaikų apsauga, jei ji mano, kad E.Žiobienė yra kompetentinga teisisninkė. Pas mus dabar tapo netgi madinga iš vieno posto teisėsaugos darbuotoją perkelti į kitą, kad jis būtų apsaugotas nuo visuomenės dėmesio. Tokiais perstumdymais mėgstama viešai pasigirti ir netgi pasididžiuoti.

Jei I.Degutienė nebūtų žinojusi apie buvusios kandidatės praeities darbus, tai tada galima būtų manyti, kad ji apsiriko. Kai viešoje erdvėje apie kandidatus pasklinda informacija, tai padėjėjai ir patarėjai turi ją surinkti ir nuo politiko, kuriam padeda, jos neslėpti. Tai kas iš I.Degutienės patarėjų atsakingas už šią vaikų apsaugos sritį?

Be to, norime pastebėti, kad Vaiko teisių apsaugos Kontrolierė turi bent devynis patarėjus, būrį vyriausiųjų specialistų. Tačiau, matyt, nei pati kontrolierė, nei jos patarėjai nesuvokia tikrosios savo darbo paskirties – ginti vaiko interesus.

Ką tai galėtų reikšti? Kad pirmajame susitikime su Seimo Pirmininke, kuriame dalyvavo jos penki patarėjai bei dvi pedagogės ir teisės bakalauro kvalifikacinį laipsnį turinti pilietė, įvyko nesusikalbėjimas? Ne. Ar atviras pokalbis tebuvo pigi viešųjų ryšių akcija?

Taip pat gerb.I.Degutienė sakė, kad kaip mama, kaip močiutė, ji palaiko Drąsiaus Kedžio mergaitę, išreiškė susirūpinimą, kur yra antroji mergaitė. Dar kartą cituoju minėtą įstatymą, tik šį kartą 3 straipsnio, kuris apibrėžia pagrindinius Vaiko teisių kontrolieriaus veiklos principus, 4 punktą: ,,atskaitingumas. Vaiko teisių apsaugos kontrolierius už savo veiklą yra atskaitingas Lietuvos Respublikos Seimui’’. Kodėl Seimo Pirmininkė nepaklausė Vaiko teisių kontrolierės šio klausimo?

Seimo Pirmininkė džiaugėsi, kad einama teisiniu keliu, kad atnešta ir įregistruota Seime peticija dėl E.Žiobienės atstatydinimo ir kad per mėnesį bus paruoštas atsakymas. Tad eikime kartu tuo teisiniu keliu. Po susitikimo su Seimo Pirmininke I.Degutiene aš, Agnė Gredeckaitė, sakiau, kad Edita Žiobienė, mano buvusi dėstytoja, kaip teisininkė yra tikrai stipri – aš jai galiu padėkoti už gautą teisinių žinių bagažą. Ir Seimo pirmininkė pritarė mūsų nuomonei, kad E.Žiobienė yra teisininkė teoretikė, tačiau Vaiko teisių apsaugos kontrolierės poste ji nesugeba savęs realizuoti. Nepriekaištinga teisininko kvalifikacija yra tik viena medalio pusė, kai kalbame apie Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus pareigas. Tačiau yra neišvengiamas ir moralinis autoritetas prieš visuomenę, ko E. Žiobienė neturi. Tai kodėl parlamento vadovė E.Žiobienei tik davė pastabą, jog šioms pareigoms reikia subtilumo?

Prašytume dar kartą gerb.Seimo Pirmininkę patikslinti susitikimo su mumis metu išsakytas nuostatas ir poziciją E.Žiobienės atžvilgiu.

Pagarbiai,

Lietuvos Respublikos pilietės:

Danutė Maslauskienė,

Vida Vrubliauskienė,

Agnė Gredeckaitė

2010-10-20

Komentarai

 

 

 
 1. sita ponia neiseis is posto, tai numus reitingus poniai Degutienei, ir stipriai. Kodel Ziobiene kenkia jai, negi sito nesupranta?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. jau gana iš mūsų tyčiotis.Vyniojasi kaip gali.Jų melagystės jau dakniso.Tai kaip išeina?mūsų surinkti parašai,pateikta pecija yra šnipštas.Žiobienė gavo pastabą ir toliau dirbs?o vaikai mūsų kentės,jie bus prievartaujami,tvirkinami,pardavinėjami pedofilams?nes ši ponia,jau parodė,kad nieko negali,kad jai niekas kas surišta su vaikučiais neįdomu.Ir tegu nemeluoja,kad frazė"blogiausia motina yra geresnė už pačią geriausią globėją" yra ištraukta iš konteksto.Tai ji išsakė savo nuostątą tuo klausimu tiesiogiai ir puikiai suprasdama ką sako ir kodėl.
  p.s.iki šiol ji dar nesusipažinusi nei su Drąsiaus mergyte,nei išklausius jos nuomonės.Ir ką tai sako?
  kiekvienas supranta,kad vaikų teisės nedirba savo darbo ir jai vienodai šviečia,kas bus su tuo išniekintu vaiku,o taip pat su eile prievartaujamų,seksualiai išnaudojamų,pardavinėjamų vaikų globos namuose.
  Šiurpu.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. to to aga – 2010 10 20 10:49
  issiplauk pats savo siela, nes prisidedi prie bandos garbinancios zmogzudi

  ……………………………..nera bandos, nera ivardinto zmogzudzio, nera irodymu kas saude. Tai tik zmogaus itikejusiu smeiztu bei melu zodziai. Jie nieko neresikia, visiskas nulis. Tuscia vieta. O zodziai labai gerai atspindi zmogaus siela.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Blogai padarė, kad nepasiūlė atsistatydinti, nes dabar visos strėlės dėl Žiobienės lėks į Degutienę. Moralinė žala, kurią padarė Žiobienė per Garliavos, neatitaisoma.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Taip, nenori padaryti precedento, nes tada prasidėtų domino kaladėlių griūtis…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Geras laiskas. Patarejas seimo pirmininkei patare nenusileisti piketuotojams…..nes atsiras piketuotoju nuimti dar kai ka…..o nuimti REIKIA.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Paksas buvo nekaltas – aplinka kalta, Žiobienė nekalta – kalti įstatymai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Kiesa – 2010 10 20 10:54
  Drasius nera ir nebuvo zmogzudys, pedofilu klanas ideja sita paskleide, ir akivaizdziu irodymu tariamai nemato, kad yra atvirksciai…

  ………………………labai gerai pastebejote, tai ju laikrastis smeizia ir be irodymu Kedi vadina zmogzudziu, raso, kad tai jis saude, tai jie skleidzia specialiai sita smeizta, kad zmones itiketu tomis nesamonemis, tai jie specialiai mus vadina antrastese minia, buduliai, patvoriniai, kad mus pazeminti. Kad zmones itiketu tuo ka jie raso. Kad neva kaip teisybe atrodytu. O kokie neutintys nuomones ir pasidaro ta nuomone perskaite. Kaip tai pavadinti? As tai pavadinciau didziausiu nusikaltimu ir nepagrba Lietuvai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Drąsius – ne žmogžudys, mes – ne patvoriniai, o tauta, o jūs tuoj būsite susemti ir giedosite už grotų kakariekū

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Bet su tokiu nupezeliu kaip tamsta, tai tikriausiai ir Seimo valytoja nesiteiktu kalbeti :))).

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Pirmiausia reikia kad Lietuvos piliečiai eidami prie rinkimo urnų galvotų galva o ne sėdima vieta už ką atiduoda savo balsą. Kad užsienio lietuvių bendruomenės pagaliau parodytų savo vertę ir Seimo, Prezidento rinkimuose iškeltų savo kandidatus ir už juos balsuotų. O dabar kas gaunasi? Už Adamkų balsavo pirmuose rinkimuose dalis Lietuvos tikėdamasi gaivaus vėjo komunistų priterštoj Lietuvoj, antruose rinkimuose už jį jau kompiuteriai " balsavo" . Už Grybauskaitę balsavo Lietuvos močiutės prisižiūrėję reklaminių serialų apie ją. Bet ar galėjo ir gali žmonės atėję į valdžią suprast ką tai apie mažą žmogutį, apie jo patiriamą siaubą patekus į tokią baisią situaciją kaip amžiną atilsį jam, D. Kedžio dukra, jeigu jie nėra laikę ant savo rankų tokio mažo žmogučio, nemiegoję naktimis supdami ant rankų sergantį, nepatyrę džiaugsmo džiaugdamiesi kartu su juo jam žengiant pirmą žingsnelį. Ar galėtų Moteris užauginusi savo vaiką būdama Prezidentė tylėti ir nepanaudoti visų savo galių kad nutraukt tolesnį tyčiojimąsi iš šio kūdikio su visokiausiom ekspertizėm? Ar Motina nepanaudotų visų savo galių, kad pedofilai ir jų subinlaižiai gynėjai gautų tai ką numato Lietuvos Baudžiamasis Kodeksas, o ne Valstybės apsaugą ir globą. Todėl mes tuoj būsime, jeigu dar nesame, kaip Tailandas – sekso turistų, pedofilų rojus. Ir kol Lietuvos išeivija nesusirūpins savo ir savo tėvų Tėvyne, tol mus valdys primesti iš už Atlanto, Briuselio, o gal ir iš dar kur nors… Ir už juos balsuos močiutės prisižiūrėję muilo operų, prasigėrę parduodantys savo balsą už bambalį alaus ir tie kurie suinteresuoti turėti tokią valdžią. Daugiau jau nebeliko kam balsuot. Tad išeiviai, gal pasirūpinkit savo Tėvyne Lietuva, ji jums pamote nebuvo. Tiesiog dėl to prakeikto lietuviško nuolankumo į valdžios olimpą tiek išgamų prilindo ir šiandien Lietuvoje mes turim tai ką turim.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Drasius nera ir nebuvo zmogzudys, pedofilu klanas ideja sita paskleide, ir akivaizdziu irodymu tariamai nemato, kad yra atvirksciai…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Ir dar uz tai, kad zmones protestuoja pries zmogu kuris gerbia blogus istaymus, yra isvadinami minia, patvoriniais, buduliais. Lietuvos rytas visai negerbia zmoniu, negerbia zmoniu isitikinimu, spacialiai vadina lietuvius buduliais, bet tik tokius zmones kurie jiems nepatinka, o lygiai taip pat protestuojantys pencininkai buduliais nevadinami, seimas nesiskundzia, kad anie protestuotojai daro spaudima. Lietuvoje priviso parazitu, tokiu kaip va ta kontorliere ir tas laikrastis. Kuo daugiau tokiu zmoniu, tuo labiau bus skaldoma Lietuva i lietuvisu – budulius ir i elita, intelektualus kurie sliepaisi po istatymais norint issukti savo subine ar kazkieno subine.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. issiplauk pats savo siela, nes prisidedi prie bandos garbinancios zmogzudi ,tik pasakyk is kur toks aklas pyktis pries zmones, pries kuriuos net nera konkreciu irodymu, tik ekstrasensiu vizijos ir pasnekesiai su velemis, is kur toks noras kisti zmones po velena ? jei nusikalto, tai ir sedes kalejime ilgus metus, o jei ne -tai ir neses, ir ne nepraustaburniams patvoriniams juos teisti ! kox linco teismas surengtas ir ji stebim jau daugiau nei metus, nei pries viena nusikalteli tiek bangu nebuvo sukelta, net ant cekanaviciaus tiek purvo nebuvo ispilta, taigi blizgink savo siela, nes darbo laukia daug

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. cia dauguma rase, kad Degutiene dalinai pati kalta pasodinusi Ziobiene ir jei tik noretu suzinoti vyresniosios mergaites likima, tai tikrai zinotu, o gal ir zino. BET TYLI. nebebukime naivus, jie ten visi ant vienos virves paristi. tik visiskai naujas seimas, be jokiu senbuviu, kazka dar galetu pakeisti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. Taip, visi kazko bijo, kazkam priklauso, nuo kazko priklauso..
  Tai kas valdo ta Lietuvele??? Pedofilu klanas? Logiskai pamascius taip ir iseina, kas trugdo- ta nuzudo, apskelbti zmogu zudiku galima greitai, bet nepamatyti irodymu, kad yra kitaip, tai jau samonigas zingsnis.
  Kazi kazi, kas bus po metu, po kitu jei jau cirkas toks db vyksta…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. As kazkaip Degutiene niekada nepasitikejau . Ji moka tik graziai pakalbeti , o konkreciai nieko nedaro . Tik padejuoja ir tuo pasibaigia.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. Puikus laiškas, ačiū, kad esate, džiugu, kad rūpinatės mūsų vaikais.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. O Degutiene ne ka prastesne, kad gina zmones, gerbiancius blogus istaymus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 20. Ziobiene. Degutiene sako, blogi istaymai. Ziobine atkerta, as gerbiu tuos istaymus (blogus), todel, kad demokratija. Prie ko cia demokratija, kai Ziobiene uzimanti tokias pareigas priversta tyleti, nepriversta o tiesiog negina vaiku interesu, jei gntu, keltu viesumon klausimus susijusius su blogais istaymais. Dar karta parode, kad gina blogus istaymus o ne vaiku interesus. Slepaisi po tais istaymais. Ar gali toks zmogus uzimti tokias pareigas?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 21. Degutienė lyg ir patvirtino, jau senokai žiniasklaidoje rutuliuojamą mintį, kad Vaikų teisių apsaugos kontrolierių ir kitos vaikų teisių apsaugos tarnybos NEREIKALINGOS, nes neturi jokių teisių.
  Degutienė: " viena tarnyba yra prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, rajonuose tarnybos pavaldžios savivaldybei ir neaišku, kokios yra paties vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus funkcijos, kurios pagal įstatymą griežtai apribotos."
  Dar galiu patvirtinti, kad policija irgi nebegali kištis į šeimos, kuriose akivaizdžiai skriaudžiami vaikai, reikalus. Turėjau patirti, kai iškviesti policininkai aiškiai girdėdami vaiko garsų rėkimą, o kamynai paliūdijo, kad 7-nių mėnesių vaikas rėkia jau keturias valandas, atsisakė laužti duris ir užtikrino kad iškviesti ugnegesiai to nedarys, nes tai draudžia nauja įstatymo redakcija. Šiuo konkrečiu atveju, kažkas žinojo vaiko tėvo mob. telefoną ir jam paskambinus išaiškėjo, jog jis girtas miegojo kitame kambaryje ir negirdėjo vaiko verkimo. Panašu, kad pedofilų klanas turi įtaką ir įstatymų priėmimui -Seimui….

  Thumb up 72 Thumb down 0

 22. Kas cia? Laiskas seneliui i kaima? As, as – o kas tas as? Visuomenes balsas? Tikrai buvo nesmagu skaityti. Nieko konkretaus, tik kazkoks eilinis burbulas.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 23. O tamstai ne pro sali butu issiplauti ne tik savo burna, bet ir siela… Koks aklas pyktis ir purvas jusu viduje kunkuliuoja, jei su pasimegavimu pravardziuojate zmogu zudiku, kuris pats nuzudytas buvo.. Kai issivalysite siela, gal tuomet pradesite matyti toliau savo nosies ir sieksite, kad butu rasti visu 4 auku zudikai, nes tai vienu ranku darbas.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 24. Iš tiesų keistas klausimas, juk apie antrą mergaitę viską nuo a iki z turi žinoti Žiobienė, tai jos darbo sritis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 25. Aš manau, kad atėjo Žiobienė, "paverkė", kaip jai sunku buvo, kaip ten ją puolė, ir Degutienei jos tiesiog moteriškai pagailo…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 26. prisizaide degutiene, leisdosi i kalbas su nepraustaburniais zmogzudzio garbintojais, tai dabar gales terliotis ir atsiskaitineti

  Thumb up 72 Thumb down 0

 27. ponia Degutiene nuvyle zmones ,manau , kad tai buvo tik v.rysiu akcija .Ko bijo p.Degutiene , kad neturi savojo as?????

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras