Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 23 Trečiadienis
 

Seimo NSGK prašo pratęsti tyrimo dėl galimos neteisėtos įtakos politiniams procesams terminą

2018-04-20 12:54 | Politika | Komentarų (27)

Seino NSGK pirmininkas Vytautas Bakas. KK nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) priimtas sprendimas prašyti Seimo leidimo, kad būtų pratęstas parlamentinio tyrimo dėl asmenų, verslo subjektų ir kitų interesų grupių galimo neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir galimos neteisėtos įtakos politiniams procesams laikas. Tyrimas iš esmės yra baigtas, parengta pirminė išvada, o papildomas laikas reikalingas tam, kad būtų atliktos nustatytos slaptos medžiagos išslaptinimo procedūros ir pateikta galutinė vieša išvados redakcija.

„Tikslas yra pasiekti, kad informacija apie neteisėtą įtaką politiniams procesams, korupcijos apraiškas kiek įmanoma būtų prieinama visiems Seimo nariams, sprendimų priėmėjams ir visuomenei. Tik taip galime skaidrinti šalies politinę sistemą, stiprinti demokratiją, žmonių pasitikėjimą valstybe“, – teigia NSGK pirmininkas Vytautas Bakas.

Primename, kad Seimas praeitų metų spalio 19 d. pavedė Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui atlikti parlamentinį tyrimą dėl asmenų, verslo subjektų ir kitų interesų grupių galimo neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir galimos neteisėtos įtakos politiniams procesams. Komitetui pavesta nustatyti, ar grėsmę valstybės interesams galintys kelti asmenys, verslo subjektai per savo ryšius siekė paveikti valstybės institucijose priimamus sprendimus, įtakoti politinius procesus ar atskirus politikus.

Kitas svarbus tyrimo uždavinys – ištirti neskaidrius politinių partijų ir atskirų politikų veiklos finansavimo atvejus.

Taip pat NSGK komitetui pavesta atsakyti, ar buvo grėsmę valstybės interesams keliančių atvejų strategiškai svarbiuose nacionaliniam saugumui ūkio sektoriuose.

Parlamentiniame tyrime aiškintasi, kokiems valstybės interesams buvo ar yra iškilusi grėsmė, kokius politinius procesus ar sprendimus stengtasi paveikti. Tirta, kas yra tie asmenys, kurie kelia grėsmę valstybės interesams, kokius ryšius jie palaikė su sprendimų priėmėjais, kokia buvo tų ryšių trukmė ir pobūdis, kokiems politikams buvo daroma įtaka arba poveikis.

Parengtoje pirminėje komiteto išvadoje aprašyti grubiausi pastarųjų metų pavyzdžiai ir kol kas 150 puslapių tyrimo medžiaga yra įslaptinta.

Tyrimą prašoma pratęsti iki birželio 1 dienos.

Komentarai

 

 

 
 1. Kieno valdžia Lievatoje? Konservatorių? Ar Mėlynosios Magnolijos…? Šiaip, žiauru, kas darosi – pusė jų turėtų sėdėti – bet ne – jie kaip FENIKSAI – pakyla iš pelenų – nors sėdėti už grotų turėtų – Lievata kaip mažoji Rusia – gerą mokyklą praėjo, dėl to taip ir gyvename…tiksliau – mus verčia gyventi…

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • dabar valdžia kolchoznykų-milicininkų tamstos žiniai, o prieš tai buvo bolševikų.

   Domėtis reikia.

   Thumb up 1 Thumb down 6

   • Kokią valdžią išsirenkate, tokią ir turite. Patys kalti, ir nėra čia ko dejuoti ir kaltinti.
    Jei proto daugiau turėtumėte ir nerinktumėte tų, kurius tik pakiša, daug kas būtų kitaip. Deja.
    Todėl ir turime tai, ką turime.

    Thumb up 1 Thumb down 3

 2. geriau į černiausko profsojūzus, gal moskvoj kiaurus batus į dermantininius čebatus pasikeisi, russkio nuopisa .

  Thumb up 0 Thumb down 7

 3. Ir Šimonytė labai nusipelniusi-du bankus išvogė,kiek ubagais paleido-čia ne špokučius traiškyti.Oi konservams tada pazalatijo rankytes taip pazalatijo ,kad oi nu aišku ir savęs nenuskriaudė.Jo tik Lietuvoje galimi tokie dalykai.Kai matai ką prigyvenom šitoj neprigulmingoj,tai jau jokių žalių žmogeliukų nebebijai.Koks velnias mums liepė kišti vaikus po tankais,kad parazitai juodai apvogtų žmones ir tyčiotųsi iš jų kaip tik gali?…

  Thumb up 14 Thumb down 0

  • kaip tada po tankais kiso,taip ir dabar durnelius kisa i subine, 240 tukstanciu balsuoja pastoviai uz konservini bruda,tai ka jie sveiko proto?

   Thumb up 1 Thumb down 0

 4. „G.Landsbergis: „Jei kas klaustų: 1. Mano uošvis nekontroliuoja frakcijos; 2. Konservatoriai nekontroliuoja prezidentės” Frakcijos ir nereikia kontroliuoti, pakanka kontroliuoti tos diktatūros principu valdomos frakcijos vaduką. D.Grybauskaitę kontroliuoja ne konservatoriai, bet Vytautas Landsbergis. Tas klastingas žmogus greičiausiai turi kažkokių D.Grybauskaitei nepalankių dokumentų. Tam jie ją partinės mokyklos dėstytoją ir į prezidento pareigas prakišo, kad galėtų kontroliuoti.

  Thumb up 15 Thumb down 0

  • Puiku, byra kuorumpuoti Landsbergio klanai ,Čijauskas dar ir žemgrobys, buvo bandyta iškelti į paviršių, bet V.L.klanas užtildė, bus dar įdomių dalykų, kai „prezidentė” baigs kadenciją ,puikiai dirba nauja valdžia,šaunuoliai lupkit visus vagis į dienos šviesą. Tik pajudino Landsbergių mėšlo krūvą, oi, kaip pradėjo smirdėti……… Valstiečiai pirmyn……iškaskit visas tas prasuktas aferas, Mažeikių naftą, Indipendience, Bankas Snoras…………

   Thumb up 19 Thumb down 0

 5. Užkniso jau visą Lietuvą šitos dvi pavardės- čijauskai ir lansbergiai.Kas baisiausia,kad jie dauginasi ir jau auga jų pamaina…O obuolys nuo obels netoli krenta.

  Thumb up 18 Thumb down 0

  • Citata:Jei kas klaustų: 1. Mano uošvis nekontroliuoja frakcijos; 2. Konservatoriai nekontroliuoja prezidentės; 3. Premjeras ir ministras nekontroliuoja savo liežuvių“, – taip politikas parašė savo „Facebook“ paskyroje. Bet Lansbergiukas neparašė svarbiausio: 1a. Mano uošvis kontroliuoja mane, Lansbergiuką, kaip frakcijos pirmininką.

   Thumb up 8 Thumb down 0

   • Nors daugelis dešiniųjų ir Prezidentūros šalininkų neriasi iš kailio, kas labiau išjuoks į G.Landsbergio uošvį dabar nusitaikiusius valstiečius, politikos užkulisiuose netyla kalbos, jog konservatorių lyderis valdo partiją, bet jį patį valdo žmona Austėja Landsbergienė.

    Thumb up 9 Thumb down 0

  • …dar labai anksti šluostytis prakaitą.Tokių kaip čijauskas dar šimtais sėdi ir gadina orą ofisuose.O jų vaikelių,sukištų į šiltas vieteles-tūkstančiai! Taip kad darbo prokurorams dar mažiausiai dešimtmečiui iki kaklo…

   Thumb up 12 Thumb down 0

   • Jeigu Čijauskas nebūtų anūko uošvis, tai prieš 15 metų greičiausiai būtų sėdęs, nes europiniai pinigai ėjo neaišku į kieno sąskaitas.

    Thumb up 10 Thumb down 0

  • gal pasigincijam,nieko nebus,o bus ta pati velniava ,nes nera kam kovoti,o isrinks runkeliai ta ka pirstu parodys,arba menta arba gitara,oij gitana nauseda

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Čia Lietuva. Čia lietūs lyja.
  Čia lobsta Landsbergių brolija
  O jei lietus nustotų lyti –
  Vis vien globotų juos Dalytė.

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • ĮDOMU…Radau štai tokį komentarą: “Šita Austėja Landsbergienė yra Landsbergio anūko žmona. Jos vyrelis – Landsbergio anūkėlis Gabrielius Landsbergis (g. 1982 m.) – prieš tai dirbo Lietuvos ambasadoje Belgijoje trečiuoju sekretoriumi tris metus, iš ten buvo sugrąžintas atgal į Vilnių, į užsienio reikalų ministeriją, bet greitai iš ten išėjo (o gal buvo atleistas) ir šiuo metu yra įtaisytas klerku į Vyriausybę, jam specialiai buvo sukurtas “tautinių mažumų” skyrius, kurio iki tol net nebuvo. Visur įtaisomas, visur prasisiekęs, juk senelio protekcijos rankos ilgos… Jos tėvai – Evaldas Zigmas Čijauskas (g. 1954 m.) ir Nijolė Čijauskienė. Evaldas Čijauskas, jei prisimenat, iki 2003 m. dirbo Nacionalinės mokėjimų agentūros prie ŽŪM direktoriumi, bet 2003 m. kilo skandalas dėl išvogtų ES lėšų (agentūra pervedinėjo jas Nijolės Čijauskienės draugų firmoms), ir jis turėjo atsistatydinti, bet kadangi jis jau tada buvo Landsbergio anūko uošvis, tai matyt dėl to ir nebuvo teisiamas ir nesusilaukė baudžiamosios atsakomybės. Šiuo metu abu sutuoktiniai Čijauskai sėkmingai darbuojasi beveik tame pačiame darbe – jis vadovauja valstybinei augalininkystės tarnybai prie ŽŪM, ji dirba valstybinėje žuvininkystės tarnyboje prie ŽŪM. Tikras smagumėlis. Štai kaip veikia protekcijos ir klanai. Ar dėl tokios Lietuvos kovojote, lietuviai, kad štai tokios Adamsų šeimynėlės tarptų, vogtų jūsų pinigus ir vykdytų tautos genocidą?”…

   Thumb up 16 Thumb down 0

   • Kažkada seneliai Landsbergiai persiskraidino žemę į Vilnių, Anūko uošvis Čijauskas grobstė SAPARD lėšas, jo dukra Austėja gavo pigaus nekilnojamojo turto iš valstybinės įmonės “Lietuvos energija”, o dabar dar pasirodo šitas ūsuotas bebras Čijauskas dar ir už 2000€/mėn. už mokesčių mokėtojų pinigus į fiktyvų nereikalingą etatą įtaisytas. Kuom ne klanas?

    Thumb up 11 Thumb down 0

    • Visi Landsbergiai( čia tik išskirčiau padorų rašytoją Vytautą V. Lansbergį, Gabrieliuko tėvą) iki šiol buvo neliečiami, susikūrę muziejus savo asmenybėms, įtikinėjantys Lietuvą, kad jie – išrinktųjų kasta. Vedybos iš išskaičiavimo, postai, protekcijos, norvegų tautos padovanoti Lietuvai pinigai- viskas šeimynos rankose. Senis Čijauskas, jo “gražuolė” pedagogė dukra nebus nei patrauklūs, nei dori, kad ir kiek besibalintų…Užuojauta Gabrieliui. Nemylėjo tauta senelio, nemylės ir jo.

     Thumb up 10 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...