Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 21 Pirmadienis
 

Seimo nariai kreipėsi į Vyriausybę ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą dėl suskystintų dujų pirkimo iš Rusijos

2019-04-24 10:50 | Politika | Komentarų (11)

Seimo nariai kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį dėl suskystintų dujų tiekimo iš Rusijos. KK nuotr.

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą dėl Lietuvos valstybinės įmonės „Lietuvos energijos tiekimas“ per tarpininkus vykdomų suskystintųjų gamtinių dujų pirkimų iš artimai su Kremliaus valdančiaisiais susijusiems oligarchams priklausančios įmonės „Novatek“.

Kaip teigiama Seimo TS-LKD frakcijos išplatintame pranešime spaudai, „Novatek“ yra didžiausia privati Rusijos dujų bendrovė, nusileidžianti tik valstybinei „Gazprom“. Vienas iš „Novatek“ akcininkų (23,5 proc.) Genadijus Timčenka yra Rusijos prezidento Vladimiro Purino aplinkos žmogus, kuris nuo 2014 m. įtrauktas į JAV sankcijų sąrašą dėl paramos Rusijos agresijai Ukrainoje – JAV Administracija įšaldė jo lėšas ir kitus ekonominius išteklius. G. Timčenka yra energetikos kompanijų „Novatek“ ir „Sibur“ direktorių tarybų narys, kartu su „Gazprom“ vykdo bendrus projektus, pavyzdžiui, stato SGD terminalus, kurie svarbūs Rusijai siekiant įsiveržti į tarptautinę SGD rinką.

„Ne pirmą kartą su Kremliumi susijęs verslas bando neteisėtai apeiti Vakarų taikomas sankcijas Rusijai. Ypatingai kelia nerimą, kad į šį procesą gali būti įtrauktos ir Lietuvos valstybinės įmonės. Todėl atsižvelgdami į  žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie per tarpininkus vykdomus suskystintų dujų pirkimus, prašome atsakingų politikų įvertinti, ar tokie valstybei priklausančios įmonės veiksmai neprieštarauja Lietuvos interesams ir bendrai Vakarų vykdomai sankcijų Rusijai politikai“, – teigė L. Kasčiūnas.

Pasak Seimo narių, būtina kuo greičiau teisiškai apriboti tokių Rusijos įmonių ekonominio veikimo galimybes Lietuvoje. Anot parlamentarų, praėjusių metų pabaigoje Vyriausybė įsipareigojo į vadinamąjį Magnickio sąrašą įtrauktiems užsieniečiams, kurie šiurkščiai pažeidinėja žmogaus teises, yra korumpuoti ar susiję su pinigų plovimu, taikyti nacionalines sankcijas – įšaldyti Lietuvoje veikiančiuose bankuose laikomas jų pinigines lėšas ir kitą turtą, o Lietuvoje veikiantiems fiziniams asmenims ir įmonėms būtų draudžiama prekiauti su šiais užsieniečiais ar įmonėmis, kuriose tie užsieniečiai yra naudos gavėjai.

„Priėmus tokias pataisas, atsirastų su tarptautinėmis sankcijomis sinchronizuotas, fizinių asmenų ar įmonių sąrašas su Lietuvos teise jį papildyti savo nuožiūra. Šį sąrašą būtų galima operatyviai papildyti paaiškėjus naujoms aplinkybėms, pavyzdžiui, naujiems tarpininkams, per kuriuos veikia Kremliui artimi oligarchai. Todėl taip pat norime sužinoti, kokioje stadijoje yra Ekonominių ir tarptautinių sankcijų įstatymo pakeitimo projekto rengimas ir kada planuojama jį teikti Lietuvos Respublikos Seimui“, – teigė A. Ažubalis.

Komentarai

 

 

 
 1. kad tiek nukvako konservatoriai,bet dėl rinkimų bet kokią nesąmonę pasirįžę padaryti.Kažin ,ar jų proteguojamas rusų kilmės bankas nekelia grėsmės nepriklausomybei?Klauskit Kubiliaus su Vasiliausku………

  Thumb up 6 Thumb down 0

 2. TIKRAI labai aciu konservams,nes tik ju deka nusipirkom laiva,nesanti pigias dujas,rezultatas liudnas,mes pasmerkti moketi brangiai ju deka,dabar vel uzkliuvo is kur perkamos dujos,na aisku tiems pabaisoms svarbu loti,o vargsa eilini pilieti jiems nusisikti,nes patys apsiraizge korupcijos siulais sedi siltose vietose ,na ir reikia loti,nes nors uz tai turi gauti pinigus.Tegul pagalvoja,pakrapsto smegenis,juk cia ekonomika ir kiekvienas verslininkas nori gauti pigiau,o parduoti brangiau,nes nuo to priklauso musu zmoniu gerove,Vyt lauk konservus is seimo,kad nestekentu ietuvos

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. tai kad perka tas dujas is rusijos svedija,suomija ir lithuanija leningrado apskrityje,taip,kad “nepriklausomi” nei buvom nei busim tai tik idijotu pliurpalai,kaip galima buti nepriklausomu jei nieko neturi,vien tik gerkle zviegti ,kad “rusas puola”,o is tikro tai patis puola patis zviegia,vat ir dabar perka dujas tyliai ir sako ,kad nepriklausomi,kur tu rasi daugiau tokius beprocius,nei latviai juo labiau nei estai tokiomis nesamonemis neuzsimineja,este nuvaziavo pas Putina pasikalbejo ir kas atsitiko,o cia musu parsidaveliai nezino kaip kaili vartyti tpfu ble

  Thumb up 13 Thumb down 0

  • lenta ru raso,kad perka suskistintas is leningrado apskr,esancios gamyklos,paminetos trys,svedija,suomija ir musu “nepriklausomi” idijotai

   Thumb up 11 Thumb down 0

 4. Perka iš rusų, o čekį išrašo JAV arba norvegai. Žinoma dvigubai kainai. O ką, lopai susimokės. Geras biznis.

  Thumb up 23 Thumb down 0

  • nes madam ,kaip KRAITĮ P A D O V A N O J A- I N D E P E N D E N S……ir priedo,kaip kraitį “”paskirtuosius”

   Thumb up 15 Thumb down 0

 5. Straipsnyje rasoma:
  “””””Genadijus Timčenka yra Rusijos prezidento Vladimiro Purino aplinkos žmogus, kuris nuo 2014 m. įtrauktas į JAV sankcijų sąrašą dėl paramos Rusijos agresijai Ukrainoje”””””
  Betgi Rusijos agresijos Ukrainoje nebuvo, o butent Kijevo agresija Rytu Ukrainoje ne tik kad buvo, bet ir iki siol tesiasi.
  Juk Rytu Ukrainos separatistai niekada nebuvo niekur isvyke ir neatakavo Kijevo siustos kariaunos, o tik gyne savo krasta nuo ginkluotu Kijevo zudiku, kuriu pagalba buvo tikimasi:
  – Rusijos intervencijos, bet ji neivyko
  – Palauzti Donecko ir kitu sriciu nora buti nepriklausomais nuo proamerikinio Kijevo chuntos
  – Tyrineti ir supazindinti NATO pajegas su rusu kovos budais bei ginkluote, tuopat ruosiant Ukrainos kariauna karui su Rusija, kad sudaryti salygas NATO blokui uzpulti Rusija
  – Sudaryti salygas slaptai zvalgu ir diversantu intervencijai i Rusija

  Na, o Rusija tiktai, rinkimu budu sudare salygas Krymo gyvenimui nepriklausoman nuo Kijevo chuntos bei padejo slaptai (savanoriu budu) Rytu Ukrainos separatistams. Parama labai ribota ir Rytu Ukrainos rusai tikejosi daug daugiau – iki prijungimo i Rusijos sudeti…
  Rusija neisiverze i Ukraina ir jokios absoliuciai agresijos is jos puses nebuvo.
  Buvo tik Kijevo amerikieciu remiama agresija pries Rytu Ukrainos rusus…
  Beje; STRATFOR org ir kai kas ktas vakaruos aiskiai pripazino jog maidanas salygotas JAV paramos ir diversinio aktyvumo.
  Siuo metu NATO kariai ir specialistai tiesiogiai kariauja Kijevo puseje pries Rytu rusu separatistus Donecko ir kt. vietose.
  Manau kad Lietuvos prokuratura uz mela turetu bausti visa konservatoriu agentura !
  Nes tai yra smeiztas tarptautiniu mastu.
  Nuo kada tai yra teiseta Lietuvoje ?!

  Thumb up 17 Thumb down 2

  • Draugas,prisimink Čečėniją.ten buvo referendumas.Čečėnai pritarė IŠSTOJIMUI iš RF.Pasakyk kodėl ,,draugiška” Rusija,sulygino su žemėmis miestus ir kaimus?
   Kodėl rusiškieji NACISTAI neleido,čečėnams gyventi LAISVAI?

   Thumb up 2 Thumb down 10

   • Tamstai zinotina kad isstojimas yra viena, o istojimas yra kita. Jei istojimas yra demokratiskas kaip buvo Kryme.
    Gi Cecenijos isstojimas is Rusijos yra kas kita del keliu priezasciu:
    – pirma negalima leisti Rusijos Federacijos ardymo, nes tai butu kelias i Rusijos susinaikinima, kadangi priesas stiprus ir to tik ir belaukia, kad Rusijos F. irtu.
    – antra – nauja musulmonu valstybe priesiska prie pat Rusijos, butu tarsi vinis i Rusijos saugumo karsta.
    Padaryta taip kad priesiskumas sumazetu (,,,).
    Isivaizduok – ISIS atsiustas vakaru veikia Cecenijoje laisvai…visvien reiktu pulti Cecenija…
    – Cecenija nera vieninga, todel negalima sakyti kad jai buvo butina atsiskirti…
    – Cecenija turi naftoa ir yra turtinga. Sudarius salygas ji visai neblogai gyvena ir Rusijos F. sudetyje.
    Gi pasukus i vakarus, ji butu suniokota ISIS kovose bei tradiciskai, pagal vakaru siekius…
    Juk netgi ne musulmonu rytu europieciu krastai buvo stiprokai susilpninti…

    As visiskai pritariu Cecenijos “nuraminimui”, nors musulmonu valstybele kartu su krikscioniu, yra teoriskai gryna nesamone…
    Tikiu kad po daugel metu Cecenija bus laisva, nors gali buti ir pasaulis visai kitas…
    Nebutu dabar agresyviausiu pasaulio valstybiu JAV bei Izraelio tokios veiklos ir siekiu,- ne tik Rusijoje, bet ir kitur galetu daug kas vykti kitaip. Gi dabar vyksta nuozmi kova uz islikima…
    Tadgi dar pakartoju; istojimas i Rusijos F. didina jos sauguma, o isstojimas mazina, todel tai dar ilgai bus veiksnys salygojas Rusijos politika. Ir as ja palaikau !
    Nenoriu kad vieninga LGBT, Sionistu bei iliuminatu NWO butu visame pasaulyje !

    Thumb up 10 Thumb down 0

 6. Juokingai atrodo,kad tik dabar seimunai suzinojo apie perkamas dujas.Matyt seimunai ziuri pastoviai isijunge filmuka,kur pristatomas independence laivas,kur tiek dauga grazi mergaite paskleide melo.Tiesa,buvo dar vienas senas kgbistas -zurnalistas pradejes reklamuoti ir meluoti.Bet lietuvaiciai apspjaude melagi,tai tas nutilo.

  Thumb up 16 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...