Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2021 Gruodis 3 Penktadienis
 

Seimo nariai – dykaduoniai!

2017-08-07 11:32 | Nuomonių ringas | Komentarų (44)

Anatolijus Lapinskas. Asm. archyvo nuotr.

Anatolijus Lapinskas

Taip, seimūnai – dykaduoniai. Tokią jų „darbo“ formą, matyt, nulėmė daugelio Seimo narių ankstesnio darbo „patirtis“, tačiau nemažiau tam padeda ir teisės aktai: Seimo statutas ir, nepatikėsite, Lietuvos Konstitucija.

Pradėkime nuo Seimo narių asmeniško požiūrio į darbą Seime. Matyt, daugumos jų iš anksčiau susiformavęs požiūris buvo tik darbo imitacija, o ne realus jo procesas, siekiant kuo geresnio rezultato.

Seimas – ideali terpė tokioms personoms, nes vaizduoti dirbantį čia galima visur ir visada: Seimo plenariniame ar komiteto posėdyje, susitikime su rinkėjais, apskritai, kalbant bet kuria tema, žinoma, iš tuščio į kiaurą, jei žiūrėtume į tas kalbas valstybiniu požiūriu. Ir netgi balsuojant, nes jokių proto veiksmų į šį „darbą“ Seimo nariai, paprastai, neįdeda.

Nemažai Seime yra narių, kurie dažnai mėgina kažką pasakyti, kaip sakoma, nei į tvorą, nei į mietą ir nors tokiu būdu parodyti, kad jie vis dar gyvi.

Gal dar atsimenate Arūną Valinską su jo „Velniop tą Salamakiną! Dainavom ir dainuosim“ arba „Norėčiau kad, homoseksualai būtų, kaip meteoritai: artėdami prie manęs, pradėtų liepsnoti“ – taip šaukė Petras Gražulis, „Neringa Venckienė ir šiandien vykdo priesaiką, būdama ištikima tiesai, ieškodama teisingumo tenai toli nuo mūsų galbūt “ – tokie buvo Jono Varkalos žodžiai, skirti poniai, su dvylikos galimų nusikaltimų kraičiu.

Tačiau ne visi yra tokie auksaburniai, ne vienas ir ne dešimt Seimo narių per visą savo buvimo Seime laikotarpį sugeba iš viso nepraverti burnos, kiti gal po kartą kitą. Tokių Seime yra dešimtys, o lenkų frakcijoje jų aiški dauguma. Jie aiškina tylintys todėl, kad Seime nėra svarstoma jų kuruojama problema – neva bloga lenkų mokyklų padėtis Lietuvoje, kitų problemų jis tiesiog nežino.

Egidijus Vareikis kažkada aiškino gudriau: kad jis kalba tik tada, „kai reikia“. Reikalo svarbumą, suprantama, jis nustato pats. Didesnė pusė Seimo pasigavo ir paredagavo šią auksinę mintį, jie sako, kad netgi posėdžiuose dalyvauja arba balsuoja tada, „kai reikia“, o sprendžia dėl to savo nuožiūra.

O ką sako Seimo statutas apie tą dalyvavimą? Iš pirmo žvilgsnio sako griežtai: „10 str. Seimo narys privalo dalyvauti Seimo posėdžiuose”. Aišku kaip dieną: lygiai kaip žmogus privalo ateiti į darbą, kur jam mokamas atlyginimas, taip ir Seimo nariai turi daryti tą patį, darbu laikant dalyvavimą posėdžiuose.

Tačiau čia pat statutas pradeda prieštarauti pats sau. „11 str. Laikoma, kad Seimo narys dalyvavo Seimo posėdyje, jeigu jis užsiregistravo daugiau kaip pusėje iš anksto numatytų ir numatytu laiku įvykusių balsavimų dėl teisės akto priėmimo ir užsiregistravo visuose tos dienos Seimo posėdžiuose“.

Įsivaizduokime darbuotoją tėškiantį darbdaviui, kad įvykdys tik kas antrą jam duotą užduotį arba ateis į darbą tik kas antrą dieną. Lėktų tas darbuotojas kaip musė iš barščių už tokį „darbą“. Tačiau seimūnams tai normali praktika.

O kas įvyksta, jei Seimo narys nedalyvavo net pusėje tą mėnesį vykusių posėdžių? Ogi visai nieko, jokių sankcijų. Tik jeigu „daugiau kaip pusėje“ posėdžių ir juose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo, tik tuomet to mėnesio atlyginimas trečdaliu sumažinamas. O jeigu tame posėdyje nėra balsavimo dėl teisės akto priėmimo, tuomet tas narys drąsiai gali eiti meškerioti, jam niekas negresia už tokį praleistą posėdį.

Skaičiuokime: jei kurią nors posėdžių dieną įvyko du posėdžiai – rytinis ir vakarinis, jeigu juose vyko 14 balsavimų – 10 iš jų dėl teisės aktų priėmimo, bet tik 7 planuotu laiku, laikoma, kad Seimo narys dirbo, jei balsavo iš tų 14 balsavimų bent 4 kartus, t.y. daugiau nei pusėje, skaičiuojant nuo 7 balsavimų. Auksinis darbas!

Nemažiau visuomenę piktinantis dalykas yra įrašytas ir Lietuvos Konstitucijos 64 straipsnyje: „Seimas kasmet renkasi į dvi eilines – pavasario ir rudens – sesijas. Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną. Rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23 dieną“. Jei dėl rudens sesijos pretenzijų nėra, taip jau bent Europoje yra įprasta, tai dėl ponaujametinės pustrečio mėnesio nedarbo pauzės reikėtų susiimti už galvos.

Štai šokiruojantys palyginimai: Latvijoje Seimo (Saeima) darbo grafiką kiekvieną kartą nustato patys Seimo nariai, todėl jų datos skiriasi. Per metus yra trys sesijos. Rudens sesija gali, pvz., prasidėti rugsėjo 4 ir tęstis iki gruodžio 22. Žiemos sesija – nuo sausio 9 iki balandžio 8. Pavasario sesija – nuo balandžio 18 iki birželio 21.

Kaip matome, jokių sausio – kovo mėnesio atostogų pačiame politinio sezono viduryje nėra. Netgi vidurvasarį Latvijos seimas rengia posėdžius, tiesa, mažesniu intensyvumu.

Estijos parlamento (Riigikogu) darbo grafikas tiksliai užfiksuotas Estijos Konstitucijoje: eilinės parlamento sesijos – nuo sausio antrojo pirmadienio iki birželio trečio ketvirtadienio ir nuo rugsėjo antro pirmadienio iki gruodžio trečiojo ketvirtadienio. Kaip matome, jokių lietuviško tipo prastovų Estijoje nėra.

Dar daugiau: per savaitę iš viso vyksta keturi parlamento posėdžiai – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Žymiai intensyviau dirba frakcijos ir komitetai. Pirmadienio posėdyje atsakoma į parlamentarų klausimus, taip pat veikia „laisvasis mikrofonas“, kuris išjungiamas tik tuomet, kai jau nėra norinčių kalbėti.

Lenkijos Seime (Sejm) nėra tokių sesijų, kaip Lietuvoje, bet posėdžiaujama paties Seimo nustatytu grafiku, taip vadinamomis „posėdžių savaitėmis”, tarp kurių Seimo nariai dirba su rinkėjais. Posėdžiai trunka tol, kol neišnagrinėjami visi darbotvarkės klausimai.

2017 metais sausio – kovo 10 laikotarpiu, t.y. „lietuviškų Seimo atostogų” metu buvo surengti 13 Lenkijos Seimo posėdžių, liepą – 6. Vadinasi, Lenkijos Seimas iš tikrųjų dirba be atostogų, taip, kaip iš tikrųjų turi dirbti valstybės valdymo organas.

Pasižiūrėjus į šį mūsų kaimyninių šalių parlamentų kontekstą, mūsų Seimas su jo penkių mėnesių kasmetinėmis atostogomis atrodo gana keistai, ypač girdint nuolatines mūsų seimūnų dejones apie neva per didelį jų darbo krūvį. Deja, savanoriškai susimažinti tokias atostogas jie greičiausiai nesutiks, o kitos institucijos, galinčios keisti Konstituciją, tiesiog nėra. Vienintelė viltis – viešoji nuomonė, bet ji, deja, beveik užmigusi. Kaip ir tas pats mūsų Seimas.

Komentarai

 

 

 
 1. Alio, Šimonyte, sako, kad esate drąsi moteris. Tarkite pritarimo žodį Lapinsko straipsniui, paagituokite prieš tas absurdiškas penkių mėnesių atostogas Seime.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. ne dykaduoniai, kaip prikaltam prie kėdės visą dieną posėdyje išsėdėti ir visokių maldeikienių rėkavimų klausytis yra KANČIA.

  Thumb up 2 Thumb down 2

 3. Kai pagalvoji – kiek kaliošų būtų galima padaryti iš tų trintukų, kuriuos kasmet sutrina mūsų išrinktieji seimūnai, ir už kiek milijonų medienos sudrožia rašydami pieštukais. Ar ne pigiau atsieitu kiekvienam po kompą nupirkti ir bent jau pabandyti išmokinti juo naudotis?
  Juk net ir beždžionės išmoksta su pagaliu bananą nusiskinti…

  Thumb up 6 Thumb down 0

 4. Seku šio autoriaus straipsnius KK ypač aktualiomis temomis. Štai tokių protingų asmenybių reikia mums Seime! Kai viršų paimtų protas, pasibaigtų politinis turgus, cirkas ir kitos nesąmonės.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 5. Jau pripratau,kad jeigu išlenda,koks nors ,,perliukas” kenkiantis Lietuvai,tai kartu išlenda ir ,,profesoriaus” pavardė.
  Pradžia buvo SAVO ,,komandos” pasirinkimas.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 6. Paprastas klausimas: kodėl tokių žmonių kaip Lapinskas nėra seime? Juk susirinkti tokią informaciją, kiek dirba Latvijos, Lenkijos, Estijos seimai, garantuoju iš mūsų seimo galėtų ant rankų pirštų suskaičiuojami seimo nariai. Visi kiti, net nežinau ką jie veikia, o jei ir kalba, tai iš tuščio į kiaurą.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 7. Tik” kita nuomonė” išreiškė nuomonę – O KĄ DARYT? baba, kaip visada gėrisi savo atsieit humoru, o kiti tik paverkšlena – kokie jie negeri. Tai vis gi – KĄ DARYT?

  Thumb up 1 Thumb down 2

  • iš rašiusių buvo Andriukaitis, paskui atrodo dar Rolandas Paulauskas, kitų neatsimenu

   Thumb up 2 Thumb down 0

    • LR Konstituciją rašė daug kas. O inicijavo, teikė daugiausiai siūlymų, koregavo, taisė, tvirtino ir užantspaudavo Profesorius Vytautas Landsbergis.
     Todėl dėkinga liaudis pagerbdama naujos Konstitucijos kūrėją, galėtų drąsiai ją pavadinti Landsbergine, nes jo autografas puikuojasi po ja.

     P.s. LIETUVOS RESPUBLIKOS
     AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS PIRMININKAS
     VYTAUTAS LANDSBERGIS

     Vilnius, 1992 m. lapkričio 6 d.

     Thumb up 6 Thumb down 0

 8. Apduję lyg musės nuo Landzbergio dvoko,
  Beretės prieš Lietuvą myžti išmoko.
  Kaip daiktą bevertį jie pardavė šalį-
  Be jankių jau net nusišikt nebegali.
  Ir verkia Tevynė, nes jankiai ją trypia
  Kaip erkės jos kruviną kūną aplipę.
  Tik Landzbergio šunys to siaubo nemato-
  Į šūdą įmynę gyventi įprato.
  Beretės negali žiūrėti į tiesą-
  Nors šuns būdoje susiranda sau priešą.
  Net per teleskopą užžlibinę rusą,
  isteriškai klykia,kad puola,kad muša.
  Tokie jau tie mūsų beretės nupušę
  Pardavę jankynui ir kūną ir dūšią.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 9. Pasibaigus seimo kadencijai turėtų būti nemokamos riebalų nusiurbimo operacijos nuo pilvo.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 10. Nenorėčiau sutikti, kad Seimas nieko nedirba. Dirba. Dar ir kaip dirba. Va, kažkoks M.Bastys kažkada su rusu kalbėjo. Kiek laiko teko posėdžiuose diskutuoti – priešas tas Bastys ar ne priešas, išduos kažką ar neišduos. Greta ne su dviračiu fufaike apsivilkusi į Seimo posėdžius važinėja. Vyti lauk nes per gražiai apsirengusi ir mašinytė kelianti pavydą kitiems doriesiems. B.Matelis viskuo nepatenkintas švarius politinius vandenis drumsčia. O jau vien A.Maldeikienės litanijų klausyti kokios reikia kantrybės… O čia dar tas Ramūnas su Greta po Seimą slankioja, tai visi netrivoja bet kokia kaina išsiaiškinti sukrenta jie kartu į lovą ar ne. Juk toks svarbus valstybinis reikalas…
  O kur dar visos kitos tarpusavio rietenos. Kiti net sąrašus turi darytis su kuo sveikintis, o su kuo ne. Intrigos intrigėlės… O dar išsišokti su racionaliais pasiūlymais baimė, kad nebūtum sudirbtas juodai. Nuolatinė įtampa, kad už kokią priešo pakištą įstatymo pataisą be banko bilietų prifarširuotos gėrimų pakuotės neprabalsuotumei. Baimė rusą sutikti, baimė Putino agentu įvardintu tapti, etc.
  Tai ir stengiasi intrigėlėmis pasigarsindami, kaip nors savo varganą kadenciją prastumti, kad kuo daugiau per tą kadenciją pieštuko-trintukinių įsisavinti, nes kito tokio atvejo gyvenime, kai darmai mokami milijonai, gali ir nebebūti.

  Thumb up 8 Thumb down 0

  • teisingai, Pūkas irgi dirbo – padėjėją rinkosi. Ne, po tokio sunkaus darbo tikrai reikia bent 3 mėn. atostogų.
   P.S. Padirbtų tas Lapinskas seime, pamatytų, koks sunkus darbas prasėdėti visą dieną seimo plenarinių posėdžių salėje ir spaudyti mygtukus. Bent krėslai minkšti būtų ar pagalvėlės po užpakaliu, o tai himarojų gali gauti ant tokių kėdžių besėdint.

   Thumb up 7 Thumb down 0

   • Taip. Tiek Ramūnui Gretą, tiek ir Kęstučiui sekretorę vos ne visas Seimas kolektyviai bandė įtempti prievarta į lovą.
    Koks buvo ažiotažas – net žalia… O juk tam ir laiko paaukoti reikėjo, ir sveikatos, ir pinigų žurnalistikai.
    O sakote, Seimas nieko nedirba…

    Thumb up 6 Thumb down 0

  • Šventa tiesa, aš irgi girdėjau, kad yra sudaryti sąrašai, su kuo sveikintis, o su kuo ne

   Thumb up 7 Thumb down 0

  • Nemurmėkite ant to Seimo – kokį išsirenkame, tokį ir turime. Juk nei Rusija, nei Amerika (net ir net Lenkija) kol kas hibrido-kibernetiškai jo dar mums prievarta (kaip Rusija Amerikai prezidentą) neįperša.
   Seimas – tai mūsų gamybos produktas, o peikti savo gamybą – neprotinga. Patys kalti, kad pirma išsirenkame, o tik paskui pamatome ką. Jei taip eidami prie balsavimo urnų ir protą su savimi pasiimtume… Bet kur tau…
   Antrą amžiaus ketvirtį pradėjome, o protai kaip pelijo, namuose ant lentynų, taip ir tebepelija. Ką bepakiša, už tą ir balsuojame. Tai ko dabar burbate?

   Thumb up 6 Thumb down 0

   • kaip yra: per kiekvienus rinkimus ieškome vis naujų gelbėtojų, bet vis užlipame ant to paties grėblio

    Thumb up 6 Thumb down 0

   • O tai už ką žmonėms balsuoti? Nėra už ką, tai ir išsirenka žmonės iš viso bliūdo veršio uodegą.

    Thumb up 5 Thumb down 1

    • Tai ne pasiteisinimas.
     Jei nėra už ką balsuoti, gadink biuletenį, bet nebalsuok už šiukšlę, kuria tau pakiša. Bent jau savigarba reikėtu turėti ir duoti valdžiai suprasti, kad jų užmojai nepraeis ir kad valdžia pradėtu galvoti, jog liaudies mulkinimo laikai eina prie pabaigos.

     Thumb up 7 Thumb down 0

     • Ar tu nebalsuosi, ar sugadinsi biuletenį, niekas nepasikeis, nes ateis partiniai ir už savus nubalsuos. Ir gaunasi taip, kad kritinės masės kitaip balsuojančios nėra.

      Thumb up 6 Thumb down 1

     • Su tokia nuomone ne tik toli – niekur nenuvažiuosi.

      Thumb up 5 Thumb down 0

     • O jei balsuosi, ant sprando jos kiti. Kol liaudis leis joti, tol pasikeisdami vieni su kitais ant jos ir jodinės.

      Thumb up 5 Thumb down 0

 11. koks blogas tas mūsų seimas, pilam dabar visi šū.. ant jo. O kas pasikeis, brangieji, paburnoti kiekvienas šudelis gali- o ką daryti, kaip radžis klausia?

  Thumb up 1 Thumb down 7

  • bet autorius teisus, ten seime pas juos amžinos atostogos, o tai reiškia, kad ir atlyginimai turėtų atitinkamai būti sumažinti. Jie “dirbo” iki nakties tik vieną kartą, kai reikėjo seimo vadovybę išrinkti. O paskui pastovūs cirkai.

   Thumb up 8 Thumb down 1

   • Nors ten seime pas juos ir amžinos atostogos, bet trintuko-pieštukinius prie atostoginių taip pat iki paskutinio cento prisipliusuoja.
    Rašo ir trina net per atostogas. Darboholikai.

    Thumb up 5 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į MB? 1
Namų diagnostikos ekspertai. Kurie yra geriausi?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Grožio procedūra, kuri mažina net smulkiausias raukšleles 
Bėgant metams, galima labiau pastebėti, kad tam tikri veido bruožai pradeda po truputį...

Kaip pagyvinti tamsų vonios kambarį? 
Vonios kambario atmosfera turėtų būti šilta ir jauki, nes tai yra vieta, kur...

SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (3)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (7)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...