Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Birželis 19 Trečiadienis
 

Seimo nariai dėl Stasio Jakeliūno veikimo kreipsis į Generalinę Prokuratūrą

2019-04-12 13:49 | Naujienos | Komentarų (39)

Seimo nariai dėl S.Jakeliūno kreipsis į Generalinę prokuratūrą. KK nuotr.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariai Andrius Kubilius ir Mykolas Majauskas gindami viešąjį interesą rengia kreipimąsi į Generalinę Prokuratūrą dėl Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Stasio Jakeliūno piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir neteisėto bandymo paveikti Lietuvos banko (LB) priimamus sprendimus.

„Esame susirūpinę pastaruoju metu ypač suintensyvėjusiomis Seimo valdančiosios daugumos atstovų Stasio Jakeliūno, ir jį remiančių Ramūno Karbauskio, Viktoro Pranckiečio pastangomis menkinti LB reputaciją. Tai svarbiausia šalies institucija, kontroliuojanti bankų sistemą ir užtikrinanti šio sektoriaus stabilumą. Bet koks kišimasis į LB nepriklausomumą gali sukelti neprognozuojamas pasekmes, nerimą Lietuvos ir tarptautinėse finansų rinkose, indėlininkų paniką. Jau nekalbant apie tai, kad toks kišimasis yra neteisėtas. Kiekvienos šalies centrinio banko nepriklausomumą gina Europos centrinis bankas. Kyla klausimas, kas slypi po tokiu valdančiųjų siekiu sukelti abejones šalies centrine finansų institucija? Jei tai būtų tik kerštas už S. Jakeliūno nepriėmimą į darbą, tai būtų mažiausia grėsmė valstybės saugumui ir jos institucijų stabilumui, tačiau mes matome ir kur kas rimtesnių galimų interesų. Gali būti, kad toks neteisėtas elgesys yra nulemtas artėjančių Prezidento rinkimų, kuriuose dalyvauja Ministras Pirmininkas. Tokių pavojingų rinkimų kampanijų jau yra buvę. Bet gali būti ir bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkų bandymo daryti poveikį Lietuvoje, pasitelkiant Seimo narį S. Jakeliūną, ir keršijant banko vadovui Vitui Vasiliauskui už „Snoro“ banko bankrotą. O tai jau būtų žymiai rimtesnė problema “, – pabrėžė Seimo narys A. Kubilius.

Kaip teigiama Seimo TS-LKD išplatintame pranešime spaudai, turimais duomenimis, LB patiria neteisėtą spaudimą iš BFK pirmininko, kuris galimai siekia daryti įtaką centrinio banko priimamiems sprendimams, nepagrįstai grasina šiai institucijai ir jos vadovams.

„Mūsų žiniomis, S. Jakeliūnas ne tik bandė įsidarbinti Lietuvos banke galimai šantažuodamas su „Snoro“ akcininkais suderintais veiksmais, bet ir kreipėsi į Lietuvos banką užsimindamas apie pageidaujamus sprendimus dėl konkretaus finansų rinkos dalyvio ir užsimindamas apie gresiančius nemalonumus, – pažymėjo Seimo narys M. Majauskas. – Matydami galimai neteisėtą veiką, nukreiptą prieš pagrindinę Lietuvos finansų instituciją – Lietuvos banką – rengiame kreipimąsi į Generalinę Prokuratūrą. Prašome pradėti ikiteisminį tyrimą ir ištirti, ar pono S. Jakeliūno veiksmais nedaroma žala viešajam interesui pagal Baudžiamojo kodekso 228 ir 288 straipsnius – piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir neleistiną kišamasi į valstybės tarnautojo veiklą, pažeidžiant Lietuvos banko nepriklausomumą“.

Lietuvos Banko įstatymo trečiojo straipsnio „Lietuvos banko nepriklausomumas“ 2 dalis nurodo: „Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir valstybės institucijos privalo gerbti Lietuvos banko nepriklausomumą ir nesiekti daryti įtaką Lietuvos bankui ir Lietuvos banko tarnautojams, kai jie vykdo savo pareigas“.

Lietuvos banko, kaip vienos svarbiausių šalies finansinių institucijų nepriklausomumas, yra įstatymu ginamas valstybės ir viešasis interesas. Dėl jam pavestų kritiškai svarbių funkcijų: kainų stabilumo išlaikymas, finansų rinkos priežiūra bei vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčų sprendimas, Lietuvos banko darbas privalo būti apsaugotas nuo bet kokios neleistinos įtakos ir šališkumo.

„Tai svarbu yra ne tik dėl objektyvių finansinių priežasčių, tačiau ir dėl Lietuvos banko, kaip valstybinės institucijos, svarbos palaikant pasitikėjimą valstybe apskritai. Leidimas nevaržomai kištis į tokios finansinės institucijos veiklą sukurtų precedentą tolimesniems finansinės nepriklausomybės ir ūkinės veiklos laisvės suvaržymams, draudžiamiems Konstitucijos 46 straipsnyje, – teigia M. Majauskas. – Ši apsauga turi būti užtikrinta ir nuo kitų valstybinių institucijų įtakos ir asmenų, siekiančių išnaudoti jiems valstybės tarnautojų postų suteikiamas galias siekiant suvesti asmenines sąskaitas ar atstovaujant kitiems asmenims, siekiantiems panašių tikslų. Dėl šių priežasčių būtina imtis teisinių veiksmų prieš Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko S. Jakeliūno savivalę ir daromą žalą Lietuvos finansiniam sektoriui“.

BK 288 straipsnis. Kišimasis į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą

Valstybės tarnautojas, visuomenės veikėjas, politinės ar visuomeninės organizacijos atstovas, kuris naudodamasis savo įtaka kišosi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą siekdamas priversti atsisakyti teisėtų veiksmų ar atlikti neteisėtus veiksmus savo ar kitų asmenų naudai,

baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

BK 228 straipsnis. Piktnaudžiavimas

1. Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo,

baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką siekdamas turtinės ar kitokios asmeninės naudos, jeigu nebuvo kyšininkavimo požymių,

baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.

3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

Komentarai

 

 

 
 1. RedGrybis išeis, o jei Šimo Nytė neateis, Vasia Liaukis – panikoje. Snoras -ne Masiulio dėžutė. Gali ir išgaidint.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Suka udega nori isisukti nuo kalejomo kiek nuvare i kapus priverte emigruot leide vikingu bankam vykdyt finansini genocida

  Thumb up 16 Thumb down 0

 3. Kai pagalvoji, tai ir gyvenime, ir “šitoj valstybėj“, viskas turi būti dažyta! Nutepk šituos kiek nori žaliai, vis tiek raudona prasimuša, prakrapštyk bet kurį konservatorių – atrasi landsbergį, praskutinėk prieš Velykas landsbergį – atrasi komjaunuolį, o po seno komunisto lupena kirba kapitalisto lerva, sukanti mokesčius ir ką čia bepakeisi?

  Thumb up 13 Thumb down 0

 4. Kubiliaus ir Majausko spirgejimu darosi aisku, kad draugeliai jaucia, jog ciupinejant Vasiliauska islys ir ju galai. Skuba kreiptis i magnolijos statytinius, nes skestantys ir siaudo griebiasi.Kad but itikinamiau, prideda Jakeliuno “kersta” grybes nupenetam meiteliui vasiliausko dudai. Landsberkinis senis kasdien per ivairius kanalus lenda su savo naftalinu dvokianciom izvalgom, o tai tikrai ne is gero

  Thumb up 24 Thumb down 0

 5. nesigirdi KARABASO. Musėt dyrba , Trąšas su PREZYDENTU krauna šiūpeliais į CADILAC. O siuvėja stebi. Baik ramūnai su sena davatka, grįžk pas mane į Radviliškį, paskui nupirk man PaneWĖŽY siuvimo cechą. Ir laimėk konkursą, arba pakeisk KONSTITUCIJĄ kad litovcai vietoje NAISIO tiubiteėikos nešiotų ru trąšas.

  Thumb up 1 Thumb down 18

 6. Niekaip neina suprast kodel Kubiliui ir Majauskui taip skauda kiausius del Jakeliuno “kersto”Vasiliauskui? Juk Jakeliunas jam galvos nenueme, pagaliau Vasiliauskas ne mazas vaikas ir apsigins pats ir kodel tie veikejai nepergyvena del neteisetai puolamu kitu pilieciu? Dar patys kaip sunys reikia nereikia aprieja zmoniu isrinktuosius.

  Thumb up 27 Thumb down 0

 7. Mano galva, – tai ne, negali kyšininkavimu kaltinamos liberalų sąjūdžio partijos atstovas vadovauti šiai komisijai jos nekompromituodamas. O čia, atsistatydinus Vitalijui Gailiui, Seimo liberalai teikia Kęstučio Glavecko kandidatūrą į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas. Pats V.Gailius savivaldybių tarybų ir tiesioginiuose merų rinkimuose buvo išrinktas Joniškio rajono meru, todėl trečiadienį pasitraukė iš komisijos pirmininko pareigų. Juolab, manau, negalėtų Seimo antikorupcijos komisijai vadovauti parlamentaras K.Glaveckas, kuris aiškiai dalyvavo Snoro banko užgrobimo ir sužlugdymo aferoje. Iš tikrųjų, negali toks nesąžiningas ir korumpuotas žmogus, kaip K.Glaveckas vadovauti tai konisijai.

  Thumb up 17 Thumb down 0

  • Glavecką atsimenu kaip plačiausios charios CK sekretorių,sukūdusį dėl naujos savo pasijos.O šiaip tas komunistėlis,charią perleidęs Linkui, net kitaisko trintuko vardo nėra vertas…

   Thumb up 12 Thumb down 0

  • Kęstutis Glaveckas, kuris 2008-2012 m.m. Seime vadovavo tam pačiam komitetui (BFK). K.Glaveckas 4 metus per pačią krizę būdamas Seimo BFK pirmininku, nieko nedarė, kad suvaldyti skandinaviškų bankų savivaliavimą todėl, kad buvo užsiėmęs visiškai savanaudškais tikslais – įtaisė savo dukrytę pas Kreivį Ūkio ministervoje, kur ponia-panelė darbe nesirodydavo, tik atlyginimą gaudavo. Dar tetušis llaiką leido universitete “dėstydamas” už gerą atlyginimą. Na, prisimenant šio kėpėėsėsininko partsekretutkos pirmąją kadensiją Seime, tai labiausiai įstrigo jo gastrolės tarnybiniu Seimo automobiliu į Europos pakraštį, į Ispaniją prie Atlanto vandenyno!!!

   Thumb up 14 Thumb down 0

 8. Štai ir išryškėjo nesąžiningiausieji”seimoriai”,kurie bijo S.Jakeliūno viešinamos tiesos‼ Štai ir išryškėjo,kas sužlugdė ir toliau nori žlugdyti Lietuvą‼ Tremtin juos‼ Kuo toliau,už Atlanto,į Aliaską‼ Tautos patriotui Jakeliūnui stiprybės ir drąsos,kuo ryžtingesnio bendraminčių palaikymo‼ Na ir tautos nemėgstamiausieji ”konservantai”,dar svajojantys turėti ir savo kišeninį”Prezidentą”‼ Kur mes nueisime jei ir toliau tokie lindės Seime?

  Thumb up 31 Thumb down 0

 9. Tikroji emigracijos priežastis-klanai skirsto valstybės postus saviems.O baudžiauninkai kaip asilai tipena į rinkimus. Emigracija-tai protestas prieš supuvusią santvarką Lietuvos-lai tas klanas verda ir suverda savo sultyse

  Thumb up 17 Thumb down 0

 10. Šlubai ančiai Daukantinėje liko tik 28 dienos!… Reikia kuo skubiau dar iki
  prezidento rinkimų atstatydinti iš pareigų buvusį Grybauskaitės rinkimų štabo vadovą, Lietuvos banko valdybos pirmininką V.Vasiliauską. Tai silpnoji grandis.
  Tai silpnoji grandis ir Snoro aferoje. Tai galimybė padėti tašką konservatorių ir pačios Grybauskaitės aferoms. Po to pamatysite, – viskas subyrės, kaip kortų namelis. Ta šaika leika skųs vieni kitus net susiriesdami, kad tik išsaugoti savo asmeninį kailį ir bus galima daugelį jų patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

  Thumb up 27 Thumb down 0

 11. Kol valdžioje korupcijos vIerchas Grybauskaitė – TEISYBĖS ĮRODYTI neįmanoma.
  Visi „Durnių laivo“ teismai yra teissybe prekiaujančios kontoros ir landsgrybių mafijos interesų ginėjai…

  Thumb up 21 Thumb down 0

 12. Jakeliūnas yra teisus, tačiau jis yra atakuojamas konservatorių partijos senojo „raugo“ says:

  Pilnai suprantama, kad sunku, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Stasiui Jakeliūnui tirti buvusios krizės padarinius bei nustatyti tikruosius kaltininkus, kuriems, beje, šiandien jau patiems vagims kepurės dega ir padai svyla. Buvo anksčiau taip pat kalbama, jog tame tyrime bus įvardinti ir lietuviškų bankų – Snoro ir Ūkio bankų – bankroto iniciatoriai.
  Bet juk neįmanoma konstruktyviai dirbti, kai Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdžiuose šalia pirmininko S.Jakeliūno sėdi ir Seimo narys konservatorius A.Kubilius, kuris tuo metu būdamas konservatorių vyriausybės premjeru, pats ir buvo vienas iš svarbiausių krizės kaltininkų, o taip pat ir Snoro banko sužlugdymo vykdytojų.
  Taip pat komitete dirba buvęs A.Kubiliaus vyriausybės patarėjas Mykolas Majauskas, kuris kartu su tuomete finansų ministre Ingrida Šimonyte dar iki tos lemtingos Snorui 2011 m. lapkričio 16 d., vaikščiojo į Lietuvos banke, vykusius slaptus pasitarimus (į kuriuos, beje, iš užsienio atvykdavo ir S.Friklis su savo komanda), dar tik rengiant juose AB banko Snoras sužlugdymo planą

  Thumb up 22 Thumb down 0

  • Šiuo metu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas yra Kęstutis Glaveckas, kuris 2008-2012 m.m. Seime vadovavo tam pačiam komitetui (BFK) ir kuris kartu su tuomečiu BFK pirmininko pavaduotoju konservatorių partijos vicepirmininku Vitu Matuzu taip pat yra ‚rankas prikišę“ prie Snoro istorijos. K.Glaveckas 4 metus per pačią krizę, būdamas Seimo BFK pirmininku, nieko nedarė, kad suvaldyti skandinaviškų bankų savivaliavimą, kai tarpusavio karteliniu susitarimu šie bankai manipuliuodami rinka dirbtinai sukėlė „Vilibor“ palūkanų normą ir apiplėšė tūkstančius šalies žmonių. Kas atsakingas už visus tuos nusikaltimus? Akivaizdu, kad atsakingi jie visi: Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas K.Glaveckas, konservatorių vyriausybės premjeras A.Kubilius, finansų ministrė I.Šimonytė ir Lietuvos banko pirmininkas V,Vasiliauskas. O ką veikė tuo metu kyšininkų partijos atstovas liberalsąjūdietis K.Glaveckas? Ogi, nieko. Švedų bankų “pamalonintas” arba, galimai, gavęs atskaičiuotą savo dalį iš MG Baltic koncerno vadų D.Mockaus ir R.Kurlianskio „dovanotos“ viskio dėžutės, ramiai tuos 4 metus Seime sėdėjo ir, matomai, „orą gadino“.

   Thumb up 20 Thumb down 0

  • Lietuvoje veikiantys skandinaviško kapitalo komerciniai bankai manipuliavo „Vilibor“ indeksu says:

   O Lietuvoje veikiantys skandinaviško kapitalo komerciniai bankai 2009-2010 m. manipuliavo „Vilibor“ indeksu. Jie iš „Vilibor“ skaičiavimo, susitarę su Lietuvos banku, net buvo išjungę Snoro banką, – kad jis jiems (švedų bankams) neįtakotų skaičių ir netrukdytų „biznio“ daryti, apiplėšinėjant Lietuvos žmones. O žmonės dėl to galėjo jiems permokėti apie 700 mln. eurų palūkanų. Lietuvos bankas tokią informaciją bando parodyti kaip nereikšmingą, tuometinis premjeras Andrius Kubilius ir tuometinis Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas ragina nesikapstyti po praeitį. Tačiau kodėl? Juk, jei žmonės permokėjo švedų bankams milijonus, kas nors turi atsakyti už tai, jei žmonės buvo apmulkinti, bei atlyginti nuostolius, jei tokių būta.

   Thumb up 19 Thumb down 0

   • Gal "žmonių" partijos kandidatė, naktinių reformų autorė atlygins tuos nuostolius? says:

    Taigi, apvogė tautą per per sukeltą „Vilibor-ą“ švedų bankai. Tai iš kieno kišenės tuos nuostolius vis dėl to skaičiuos? Asmeniškai iš Kubiliaus, Šimonytės, o gal iš Nausėdos? Nes juk kitų tuo metu atsakingesnių, lyg, ir nebuvo, o du iš jų dar į Prezidentus taikosi? O Prezidentė? Ar tik netalkino jiems kaip ir per Snoro ir Ūkio bankų išgrobstymą? Na, manau, Seimo Krizės tyrimo komisijos darbas tikrai reikalingas, kol galai dar nėra sumesti „į vandenį“ ir galima būtų kaltininkus išryškinti, kad daugiau nebelįstų į valdžią, turintys ilgus pirštus.

    Thumb up 23 Thumb down 0

 13. Kubilius apskundime teigia, kad “…gali sukelti neprognozuojamas pasekmes, nerimą…, indėlininkų panika.”
  Kaip čia išeina? Kokie įpatingi indelininkai naudojasi Lietuvos banko paslaugomis, kai mes visi, nori nenori, suvaryti į skandinaviškus bankus.

  Thumb up 27 Thumb down 0

  • Kokių indėlininkų paniką? Kaip ten kažkas rašė, kilo grėsmė Landzbergiuko sebiniams popieriukams?

   Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Reikia paduoti į teismą, kad netrukdytų valstiečiams dirbti. Jeigu šiems debilams kinkos dreba tai reiška Jakeliūnas gerai daro.

  Thumb up 29 Thumb down 0

 15. NIEKUR SITIE ZULIKAI NESIKREIPS NES PRISIDIRBE IKI AUSU SKOLINOSI TRIS KARTUS BRANGIAU NEGU LATVIAI IR KA JIE PAAISKINS?

  Thumb up 28 Thumb down 0

 16. taip kaip kitaip jei tik zmogus pradeda dirbti is kart ir stabdoma,cia ble lithuanija ir jos lithuanai prakeikti, ziurejau tapino soskes laida,tai ten irgi taip susirupine ukrainieciais ,kad net idomu pasidare,apie savus,kad ju isvaziavo virs milijono-niekam nerupi,o kad hoholas nori atsivezti i lietuva ir zmona su vaikais ir nori,kad vaikas mokytusi cia,jau kaip rupinasi ,is kur sita politika,kas ja uzleido,o savi kaip visada grauzia morka…

  Thumb up 27 Thumb down 1

 17. O kodėl aferistas Kubilius nesikreipė į LRGP ir neapgynė viešo intereso , dėl savo partijos žaginto vado Liansbergiuko aferų ?
  Tą tvirkintą Lansbergiuką seniai uždaryti reikėjo už aferas su NotaBene ir su pensijų fondu , kuris skirs 11 milijonų pedofilės-eidukologės Austėjos darželiui statyti , o už tai šitas ,,,Žmonių,,, partijos vadas perrašes verslininkų dokumentąą kreipėsi į LT Konstitucinį teismą …..
  GRAŽU … Iš pensininkų kišenių pedofilė-eidukologė turės darželį ….

  Thumb up 27 Thumb down 1

 18. Vagis capt uz kepures ir skuba kreiptis ten, kur sedi magnolijos statytinis, kur “teisinguma” vykdo jos pastatyti jai lojalus teisejai. Kokie bebutu p. Jakeliuno veiksmai, svarus zmogus ramiai gyventu ir nedrebetu. Siandienine kubilo desperacija, arsaus konservinio skaliko jakilaicio elgesys su Jakeliunu rodo jog yra pridaryta baisiu dalyku, nuskurdinant Lietuva ir jos zmones.

  Thumb up 42 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Skelbiama akcija LAISVĖ KŪJAIS NESUDAUŽOMA! 35
Tyrimas: kreiptis į psichologą pagalbos daugiau kaip pusei lietuvių vis dar nėra normalu 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą 
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (15)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Sovietų kariuomenės nusikaltimai Lietuvoje: prieš ir po okupacijos (1)
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras internetinėje svetainėje www.kgbveikla.lt baigė publikuoti dokumentus apie nusikalstamą...

Rusijai gresia vadinamojo S. Magnitskio akto Europos variantas (13)
EP Užsienio reikalų komitete pirmadienį apie 17.30 val. Lietuvos laiku bus svarstoma rezoliucija...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
Seimo nariai kreipėsi į Vyriausybę ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą dėl suskystintų dujų pirkimo iš Rusijos (11)
Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir...
D.Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Ukrainos Prezidentą (19)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pergalės Ukrainos Prezidento rinkimuose proga...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
Neskundžiama nutartimi patvirtintas atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl M. Ivaškevičiaus romano „Žali“ (1)
Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
Išaugo šauktinių pasitenkinimas tarnybos sąlygomis kariuomenėje
Auga šauktinių pasitenkinimas tarnybos sąlygomis. Lyginant su 2016 m., 2018...
 
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (20)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sirijoje – raketų smūgis, JT ST atmetė Rusijos parengtą rezoliuciją (26)
Naktį iš penktadienio į šeštadienį JAV, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...