Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 5 Sekmadienis
 

Seimo Etikos ir procedūrų komisija pradės tyrimą dėl parlamentaro G.Landsbergio galimai pažeistų viešųjų ir privačiųjų interesų

2017-12-08 12:20 | Politika | Komentarų (23)

Seimo Etikos ir procedūrų komisija pradės tyrimą dėl parlamentaro G.Landsbergio galimai pažeistų viešųjų ir privačiųjų interesų. KK nuotr.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija gruodžio 6 d. nusprendė pradėti tyrimą dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos nario Gabrieliaus Landsbergio, ar šis būdamas Ekonomikos komiteto nariu ir priimdamas su energetika susijusius sprendimus, nepažeidė viešųjų ir privačiųjų interesų, nepaisydamas, kad jo šeimos verslas yra susijęs su vienos valstybinės energetikos įmonės dukterine bendrove NT valdos, UAB.

„Seimo nario G.Landsbergio šeimos verslas – privačių darželių tinklas. Jo žmonos Austėjos Landsbergienės įmonės sandoriai, turbūt, domina visuomenę, ypač jei patalpos verslui išsinuomotos iš valstybinės bendrovės dukterinės įmonės už mažesnę nei rinkos kainą. Ar parlamentaras galėjo turėti kokios įtakos patalpų nuomos sandoriui, ar ne, ar nekyla interesų konfliktas, kol jis dirba Ekonomikos komitete – tai išsiaiškins Seimo Etikos ir procedūrų komisija“, – sako kreipimąsi inicijavusios Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos seniūnas Andrius Palionis.

Primename, jog valstybės valdomos įmonės NT Valdos patalpose adresu Gervėčių g. 4, Vilniuje, vykdoma Landsbergių šeimai priklausančios įmonės UAB „Karalienės Mortos mokykla“ ir UAB „Vaikystės sodas“ veikla. Dar 2013 m, kai G.Landsbergis dirbo Vyriausybės kanceliarijoje, valstybės valdomoje įmonėje NT Valdos buvo sudarytos išskirtinės sąlygos „Karalienės Mortos mokyklai“ vystyti privatų verslą. 2013 balandį bendrovė NT Valdos be konkurso suteikė teisę įsteigti Landsbergių šeimai priklausantį privatų juridinį asmenį UAB „Karalienės Mortos mokykla“. Be konkurso jai išnuomojo 1770 m2 administracinį pastatą ir sudarė ilgalaikę 10 metų valstybės valdomos įmonės turto nuomos sutartį. Pagrįstai galima manyti, jog dėl to nebuvo sudarytos sąlygos kitiems potencialiems nuomininkams pretenduoti išsinuomoti patalpas.

Patalpų nuomos kaina ženkliai žemesnė nei rinkos – 3,8 EUR/m2 . Tą patvirtino ir Lietuvos energijos audito tarnyba 2015 metų gruodį atlikusi patalpų Gervėčių g. 4 nuomos ir turto valdymo auditą. Buvo konstatuota, kad santykinai žemi nuomos sutarties su UAB „Karalienės Mortos mokykla“ pelningumo rodikliai.

2015 m. rugsėjo 11 d. bendrovės NT Valdos vadovas Olafas Martensas pasirašė sutartį su UAB „Karalienės Mortos mokykla“ vadove Austėja Landsbergiene dėl naujos mokyklos statybos bendrovės NT valdos lėšomis. Šio projekto vertė net 7 mln. Eurų. Valstybinei įmonei „Lietuvos energija“ priklausanti įmonė pagal šią sutartį į privačios naujos mokyklos statybos projektą jau investavo daugiau kaip 270 tūkst. Eurų. Valstybės kontrolės auditoriai atlikę auditą savo išvadose pažymėjo: „Pastebėjome, kad vystytas projektas (naujas „Karalienės Mortos mokykla“ pastatas už NT valdos lėšas) nebuvo viešintas (…). Tokiu būdu nebuvo taikyti skaidrumo, atvirumo ir konkurencingumo principai.

Iškilus į viešumą minėtiems sandoriams, sutartį dėl naujos mokyklos pastatų komplekso A. Landsbergienė suskubo nutraukti, net neprašydama už tai kompensacijos, nors NT valdos ir buvo įsipareigoję atseikėti jai nemenką sumą už netesybas. O 2016 m. UAB „Karalienės Mortos mokykla“ išnuomotą administracinį pastatą su visais įsipareigojimais poniai A.Landsbergienei bandyta parduoti, tačiau nesėkmingai. Kas gi gali norėti tokios „dovanėlės“? Šiemet gruodžio 20 d. vyks naujas aukcionas.

Komentarai

 

 

 
 1. vau, pagaliau, ir pagarba Karštam komentarui – nes kiti portalai apie tai nei cypt

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. vot ir teisybe,kai Skardzius prabilo apie milijonines aferas tuo isisuko mesmale su antikorupcine sistema,del Skardziuvienes,kad pasieme paskola ne is musu lupiku banku,o kad Lansbergiu sutve is visu musu pinigu lobsta,remontuoja ju nuomuojama mokykla taigi nieko ir Gailiui tinka,Klausimas kur tas saziningas korupcines sistemos vadas,kad iki siol nemate musu visu pinigu grobimo ir kodel tas Gabrieliukas bando kitus kaltinti,pats su boba prisisikes kelnes iki juosmens.Palaukim,paziurekim,kaip reaguos Gailius

  Thumb up 2 Thumb down 2

 3. supjudo, sukiršina gojus ir toliau vieningai balsuoja.Skaldyk ir valdyk.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. Palikite prasau mano Gabriuka ir isvis visus Landsbergius ramybeje. Mes su jumis nieko bendro neturime ir tureti nenorime. Palikite, nes blogai baigsis !

  Thumb up 4 Thumb down 1

 5. Gerbiamieji, kaip šiandien teko perskaityt šio politiko žodžius. kad dėl Lukiškių aikštės paminklo buvo kaip jų manymu politinio mūšio laukas? Kur skurstančiai ir emigruojančiai tautai esmėj dzin koks ten paminklas? O šiems Vilniuj susireikšminusiems ponams ir regis nesuvokiantiems realybės čia kaip svarbiausia reikalai Lieutvoj, NĖRA asmenybių seime. Buvę pasirodo nepajėgūs savo gabumais šioj situacijoj veikt. Pravesti jauni iš ambicijų vaikų smėlio dėžės lygio neišauga .. Jei reikia spręst rimtas problemas, kad po 2020 metų kaip valstybei išlikt jie jau dabar pešas..? Kad rimtos politikos Lietuvoj nesimato, apart turgus kas ką..?

  Thumb up 6 Thumb down 0

 6. Kur Jūs matėte,kad varnas varnui akį iškirstų ar Seimo dešinieji išryškintų savo kolegų nešvarius darbus? Seime dabar beveik visi dešiniasnapiai ir akių nesikapos.Visi mato ir dauguma supranta – jeigu didieji melagiai socdemai būtų tikri kairieji savo tautos interesų gynėjai,tai tada,kai turėjo daugumą tikrai būtų visus vagis,savanaudžius,žmonių skriaudėjus pastatę į deramą vietą.Kažin ar dabar,vadovaujami Palucko,jie taps kitokie.Kol neįsivyraus tikri kairieji,varnai varnams akių nekapos.Netikite? Greitai įsitikinsite.

  Thumb up 9 Thumb down 0

 7. Deja, čia tik gėlelės, palyginus kas dėsis Lietuvos valdyme po 2020 metų. Kaip nustos eit ES parama ir reikės pradėt gražint dalim viso apie 17 milijardų valstybės paskolų. Kur su metiniu valstybės biudžetu 10 milijardų patiems gražint, nesunku pasiskaičiuot, kad kaip ir nemįanoma normaliai. Tada tie, kas po 2020 metų bus valdžioje šiuos, kur dabar jau vieni kitus net per Seimo lygy dursto nes nesugeba rimtų problemų spręst ir iš stresų vieni prieš kitus eina imituodami, be gailesčio ir iš stresų…. Kaip ir tautai už neatsakingumą renkantis ir reikalaujant rimtai dirbt – patiems atgal gryžta per didėjantį skurdą ir emigraciją…Tad jei estai vieningai šiuo metu į prieky eina jau užsitikrindami gerą savo valstybės ateity ir būsimoms kartoms, Lietuvoj dirba.. tirdamiesi. Iš paskutiniųji vieni prieš kitus jėgų negaili..

  Thumb up 5 Thumb down 0

 8. Idomu,kodel tikdabar etikos prievaizdai seime pradejo Landsbergio seimos tyryma ?? labai panasu,kad cia tik tempti laika ir numarinti i uzmirsti sia landsbergine afiora.Kaista,kad Skardziaus zmonos akcijos uz keliolika tukstanciu buvo tokios svarbios,kad desimtys milijonu Mordos mokyklu afiorose pavogtu niekam nerupejo.Net prokurorai cia nemate reikalo tyrti???Kada prasides tyrymas del snoro uzgrobimo,isvogimo ???

  Thumb up 21 Thumb down 1

 9. Valstiečiu ir konservatoriu balsais seimia buvo atmestas įstatymo ptojektas nuimti KGB Elito apsauga ,ane Gabrieliuk. Liustracija nepadaryta , iki Estu kaip iki kosmoso

  Thumb up 13 Thumb down 2

 10. Nesuprantu,kodėl Skardžiaus žmonos verslas yra,Skardžiaus ŠEIMOS verslas,o Landsbergienės verslas yra TIK jos verslas ir Gabrielius ,,ne prie ko”.
  Keista.

  Thumb up 31 Thumb down 3

  • Todel, kad Skardzius ne Lansbergis.Sita seima yra isskirtine ir ka daro, viskas aukstumoj…galimai…galimai…galimai…

   Thumb up 24 Thumb down 3

   • Irena, jusu mokyklai papeikimas.
    Rasoma ne Lansbergis, bet Landsbergis.
    Prasom sau 50 kartu uzsirasyti Landsbergis.
    Kartojant geriau isimenama.
    Ir jei nakti sapnuosite Landsbergi si ar ana, reiskia kartojimas dave nauda.

    Thumb up 0 Thumb down 5

 11. Deja, ši kaip sistema vieni kitus palyginus į menkniekius velt tęsias ir į apačias. Jei pabandytųt valstybės mastu ar ir Alytaus lygio kiek rimčiau pabandai eit į prieky per savivaldą. Kaip organizuoti velia, trukdo… Nesugebės patys eit į prieky, bet ir neleis sugebantiems. Štai šią sistemą ant savęs pritaiko esmėj imituodami…Bet matos ir kitas vaizdas. Kad tik tiek jie ir sugeba. Todėl ir daro ką sugeba. Pasiskirstė per kitų metų biudžetą sau šiaip sau susidleiojo ir dėl likučių ardos… Ir nepanašu, kad kitaip ir bus..? Beje Latvijoj ir Estijoj ir buvo panašūs atvejai. Bet jie per pirmalaikius ryžtingai sprendės. Pas latvius net prezidentas į kadencijos pabaigą pirmalaikius skelbė neapsikentęs panašios situacijos kaip Lietuvoj dabar. Lietuvoj …kankinsis žiūrėdami…

  Thumb up 3 Thumb down 1

  • tai vis niežti tau? o jei karbauckiniai iš tikro per nagus skaudziai uždroš sukciams intrigantams busi nelaimingas?

   Thumb up 11 Thumb down 2

 12. Rimčiau bičiuliai, reikėjo šį tyrimą. Kaip ir dėl premjero namo jie ten kalbėjo ir pritilo – išsiaiškint. Kaip ir prieš to Greta -Milena..kieno eilė kitą savaitę? Po ko reikia pirmalaikių rinkimų. Nes nėra kam įdomu Seime rimtai dirbt valstybės labui. Apart tirias kiek gali vieni kitus. Matant, kaip pas estus,latvius ir lenkus susikoncentravę geros valstybės ateities labui- Lietuvoj priešingai. Po ko mintis, ne jau Lietuvoj likę tik kaip ..rinkėjai? Tokios tik kokybės valdžias sugebantys išsirinkt? Regis be tyrimų daugiau niekas ir neįdomu. Žiauriausia mentalitetai valstybės valdyme. Ne kurt, kaip naudojant ES paramą užsidirbt valstybei – bet kaip kontroliuot. Vieni kitus ir vieni iš kitų..Kas Lietuvoj po 2020 metų kaip nustos eit ES parama apie 17 milijardų eurų paskolų atiduos..? Kol taip smaginas vieni ant kitų likučių..?

  Thumb up 10 Thumb down 2

  • tai tik mažareikšmiai žaidimai, vaidyba prieš rinkėjus, nors iš tiesų ir socdemai, ir konservatoriai ant vieno kurpaliaus

   Thumb up 15 Thumb down 1

 13. Kad Lietuvoj suvokt šiandienos ir ateities realybę gali palyginamu būdu sulygint. Kas Lietuvoj dėsis po 2020 metų? Kaip nustos eit ES parama ir reikės pradėt dalim valstybės paskolas gražint? Kur jei viso valstybės paskolų apie 17 milijardų ir su metiniu biudžetu 10 milijardų -kas dėsis po 2020 metų? Kaip nebus iš kur ir būsimi valdžioje dar aršiau esamų valdžioje erzinsis? Sakys, kad nieko nedarė ir tik skundinėjos per 2017- 2018 …nusimato. Kad gerint valstybės ateitį kol eina ES parama.. Tik skundinėjos ir paliko bėdų. Nei dabar ir šie po metų darbo Seime esmėj negebėdami rimtų problemų spręst iš įniršio vieni kitus kiek gali? Reiškia tauta apačioj jau be šansų apart skurdui ir emigracijai didėt. Jie viršuj tarpusavy jau ardos. Reiškia nėra vienybės tarp pirmų šalies vadovų viršuj ar bendra, kad vengia matyt problemas. Seime vietoj sutelkto darbo kimba vieni kitiems be gailesčio.. Pavyzdžiui Estija su 10 milijardų metiniu biudžetu ir paskolų turi tik 2 miliajrdus. Ir vieningi šiam momente — jiems ateitis nebaisi. Išlaikys gerus lygius .Lietuvoj pešas tarsi paskutinios jau būtų. Esmėj dėl biudžeto likučių, kad patys išgyvent, ardos kiek gali. Tad lietuvių tautai, kad išlikt arba referendumu pirmalaikiai rinkimai, ar žiūrėt skausmingai ant savo kailių kas dedas išnykstant?

  Thumb up 1 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...