Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 2 Ketvirtadienis
 

Seimas spręs, ar ratifikuoti susitarimą dėl bendro Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinio vieneto įsteigimo

2015-03-12 12:33 | Krašto apsauga | Komentarų (17)

Kovo 26 d.  Seimas rengiasi pritarti dėl bendro Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinio vieneto įsteigimo.  KK nuotr.

Seimas plenariniame posėdyje pradėjo svarstyti krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pristatytą Įstatymo „Dėl Lenkijos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos Ministrų Kabineto susitarimo dėl bendro karinio vieneto įsteigimo ratifikavimo“ projektą.

Šiuo susitarimu siekiama įsteigti Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendrą karinį vienetą – brigadą, apibrėžti jai keliamus uždavinius, jos veiklos principus, struktūrą ir kitus su jos veikla susijusius klausimus.

„Planuojama, kad brigada bus naudojama mokymo tikslams, patirties pasidalijimo tarp trijų valstybių, taip pat bendroms pratyboms ir jeigu bus bendras sutarimas dalyvauti Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Tarybos mandatą turinčiose misijose. Numatyta, kad bendras štabas bus įkurtas Liubline. Į ten Lietuva numačiusi deleguoti šešis savo karininkus, o batalionai priskirti šiai brigadai bus dislokuoti kiekvienoje iš šalių“, – kalbėjo krašto apsaugos ministras. Pasak jo, šį siūlymą labai gerai vertina ir NATO partneriai sąjungininkai.

Šio karinio vieneto steigimas bus vienas didžiausių karinio bendradarbiavimo projektų tarp Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bei sustiprins trišalius santykius. Lenkijos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos Ministrų Kabineto susitarimas dėl bendro karinio vieneto įsteigimo pasirašytas 2014 m. rugsėjo 19 d. Varšuvoje.

Po pristatymo už pataisas balsavo 79 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 1 parlamentaras. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti kovo 26 d.

LRS inf.

Komentarai

 

 

 
 1. tik pabandykit ten musiskius sauktinius issiusti!!!!!!!!!!!!!! Tada jau ziurekit kur patiems sleptis, nes tikrai prisireiks!!!!!!!!!!!!!!! Kiek Olekai “atkato” gauni is amerikes uz savu naikinima??????????!!!!!!!!!!!!!!! Tiek kiek Grybauskaite, ar tik panasiai???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Tai bus ukrainiečių karo mėsa. Ir prie ko čia tie ukrainiečiai. Jie ne NATO nariai. Kodėl reikia steigt karinius vienetus su svetimomis valstybėmis?

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. Kas mus valdo ir kaip – kokiais metodais ir per ką?

  Konceptuali valdžia – savo prigimtimi autokratinė į kurią nepapulsi, kaip tautos išrinktasis.Ignoruoja „demokratines” visuomenės procedūras, nematančias ir nenorinčias pripažinti jos autokratijos. Į ją papuolama tik turint pakankamai žinių ir pinigai tam neturi jokios reikšmės.

  Ideologinė (politinė valdžia) – patraukliais masėms terminais išaiškina koncepciją

  Įstatymų leidžiamoji valdžia – koncepcijos pagrindu kuria juridines normas

  Vykdomoji valdžia – įgyvendina koncepciją struktūriniu ir nestruktūriniu valdymu

  Kontroliuojančioji-teisminė valdžia – kontroliuoja „teisėtumo” laikymąsi visuomenėje.
  123

  Thumb up 3 Thumb down 0

 4. Kas nekariaus Grybauskaitės karo:

  Įsivaizduokim vienai akimirkai kad Lietuvoj molis pavirsta į deimantus ir Lietuvą užpuola marsiečiai (lenkai latviai rusai švedai….) tų deimantų pasisavinti.
  Prezidentė paskelbia karo padėtį…
  Ir į karą išeina visi trys milijonai patrijotų mušti okupantų ir juos nugalėti….
  Pasiaiškinam ar tikrai trys milijonai stos į kovą su nuožmiais okupantais. Tai yra suskaičiuojam tuos kurie tikrai karo nekariaus:

  1- Nėščios moterys ir ikimokyklinio amžiaus vaikai. Čia pridedam visas gimdymo įstaigas jų personalą kaip ir vaikų ligonines ir jų personalą. Ir be abejo vaikų darželiai ir jų personalas.Negi vaikai sėdės rūsiuose visą karo laiką? Vykstant karui moterys gimdys patriotus o maži patriotai sirgs… Šias įstaigas reiktų pažymėti ant stogo dideliu baltu kryžiumi kad jų priešas nebombarduotų. Kodėl Prezidentė šią piliečių kategoriją gąsdina karu?
  2- Antra kategorija tai asmenys iki 21 metų. Jei Valstybė neleidžia jiems pirkti degtinės- tai manau neturi teisės siūsti į karą. Tai reiškia kad visi mokiniai ir jų mokytojai kaip ir švietimo ministerija kare nedalyvaus. Mokiniai mokysis karo metu baltais kryžiais ant stogo pažymėtose mokyklose o mokytojai juos mokins patriotizmo. Klausimas – kodėl ši piliečių grupė turi gyventi nuolatinėje Prezidentės kuriamoje psichologinėje įtampoje?
  3- Pirmosios dvi kategorijos maitinsis o jų auklėtojai gaus atlyginimą. Tad trečia kategorija bus maisto ir pramonės prekių parduotuvės bei bankai. Juk sutiksit kad ir karo metu reikės valgyti visiems… Maisto už dyka Maksimoje neduos. Kariai ir jų generolai turi pasirušę maisto aprangos atsargų. Jiems ar karas ar taika… Jie pasiruoše viskam. Trečiajai kategorijai reiktų priskirti visus be kurių negali funkcionuoti pirmosios dvi kategorijos: elektros tinklai , dujininkai, kanalizacija ,vandens tiekimas, ryšio priemonės. Tų negalima imti į kariuomenę ir Prezidentė neturėtų teisės jų gąsdinti karu. Susirinks bankininkai į čemodanus pinigus pabėgs ir ką tada reikės daryt? Ypač reiktų pasirūpinti kanalizacija Seimo rūmuose – ne vienam konflikto metu paleis vidurius…
  4- Kategorija visi vyresni nei 65 metų senoliai. Visi neprigirdintys. Visi su blogu regėjimu. Susipyke su savo nuosavu protu. Taipogi morgai ir laidojimo įstaigos. Laidoti teks mirusius savo mirtimi taipogi ir karo veiksmuose. Juk nepaliksi lavonų kol karas pasibaigs… Juk pritariat?
  5- Šitoj kategorijoje bus ginkluoti policininkai kaimų įgaliotiniai kalėjimai blaivyklos ir visokios sulaikymo įstaigos. Juk ir karo metu vyks nusikaltimai vagystės prievartavimai žmogžudystės apiplėšimai. Ir tuos nusikaltėlius kažkas turės sulaikyti ir nuteisti. Va va – ir teismai kaip ir teisėjai į karą neis….

  Thumb up 7 Thumb down 2

  • klausyk beret kuris uždėjei minusą – gali argumentuot kodėl minusuoji? Gal manai kad į karą eis nėščios moterys?

   Thumb up 7 Thumb down 0

 5. Manau,po siuo sprendimu,norima prakisti Lietuvos kariu pasiuntima i Ukrainos fronto linijas.Kodel taip manau? Ogi todel,kad mes NATO nariai,o Ukraina -NE.Todel sudaryti bendra armijos kuopa,butu netgi ne tik neleistina,bet ir nusikalstama.Tuomet i ta kuopa galima butu priimti ir Kaliningrado karius,nes jie irgi kaimynai.???Manau kiekvienos valstybes ,priklausancios NATO,kariuomenese yra tokiu dalyku,kurie vadinasi karines paslaptys.O sudarius su bet kokios valstybes ,ne NATO naremis,ir dar nezinia kokiems junginiams priklausanciu,yra tiesiog NATO karinio alijanso menkinimas,arba tiesiog naikinimas.O Lietuvos valdziagyviai,net nesuprasdami ka daro,manau,turi vieninteli tiksla,kaip nusiusti lietuviska armija i Ukraina kariauti.Tikslas bendras ir tesiamas visais frontais.Siekis,bet kuria kaina isprovokuoti putina pradeti karinius veiksmus pries Lietuva.manau,tokie veiksmai padetu sunaikinti visus valdziagyviu nusikaltimus pries Lietuva,pries Lietuvos ekonomika.Tiesiog visos koncervu vagystes,ziulikystes,ppriziurint ir diriguojant carienei,nueitu i antra plana,arba isvis pasimirstu.O jei valstybe turetu kas ja saugo,tai tokie karo urstytojai,kurie kiekviena diena ,be paliovos,grasina pilieciams putlerio karu ir kara provokuoja,turetu jau senai buti izoliuoti nuo visuomenes.Galimas ir antras tikslas tokio armijos junginio kurimui,tai milijonines ir milijardins lesos,kurias prisidengus karine paslaptimi,bus galima be jokio gedos ir sazines jausmo,traukti i nosi,ir niekam neleidziant tu lesu panaudojimo tikrinti.

  Thumb up 6 Thumb down 1

 6. OLEKA primena 1945m HITLERI ,kuris palydi i mirtina kova su RUSIJA Voketijos vaikus iš HITLER JUGEND komandos

  Kiek dar eks KOMUNISTAI IR KONSERVATORIAI DARKIS LIETUVA
  AR NE LAIKAS ATŠAUKTI KARO KURSTYTOJAM MANDATUS

  Thumb up 10 Thumb down 1

 7. vardan “patirties pasidalijimo” bedra brigada steigti verta. Lenkai ir ukrainieciai kolorado naikinimo srityje meistrai nepralenkiami!

  Thumb up 1 Thumb down 6

 8. Lietuvai ir lietuviams reikia taikos.Todėl nekurstykite karų,neprovokuokite kaimynų ir nereiks kariauti.Vaikus auginome gyvenimui,o ne žūčiai .galės Oleka vienas pats kariauti.

  Thumb up 15 Thumb down 0

 9. Visas tas veiksmas butu logiskas jei brigada butu formojama tik is Lenkijos ir Lietuvos kariu.O prie ko cia Ukraina?.Juk is viso sito karinio jovalo per ivairias paramas ir fondus turtus kraunasi Ukrainos ir ja aktyviausiai palaikanciu saliu Oligarchai ir politikai.

  Thumb up 17 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (1)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...