Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 26 Pirmadienis
 

Seimas rezoliucija reikalauja nutraukti prievartos naudojimą prieš taikius demonstrantus ir surengti skaidrius rinkimus Baltarusijoje

2020-08-18 12:53 | Naujienos | Komentarų (5)

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka

Seimo nariai, susirinkę į neeilinę sesiją, aptarė padėtį kaimyninėje Baltarusijos Respublikoje po Prezidento rinkimų.

Kaip pažymėjo posėdį pradėjusi Seimo Pirmininko pavaduotoja, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Irena Degutienė, baltarusiai ir kitos išdidžios tos šalies tautos pareiškė savo teisę į garbę į orumą, į laisvę ir demokratiją.

„Tai ne šiaip kova, tai baltarusių tautų būtinoji gintis, būtinoji gintis ne tik sužvėrėjusio diktatoriaus ir jį saugančių iki dantų ginkluotų pakalimų akivaizdoje, ne tik gėdingos demagogijos ir melo akivaizdoje – tai baltarusių ir Baltarusijos būtinoji gintis istorijos akivaizdoje ir mūsų garbės reikalas būti kartu kovoje už teisę kiekvienam žmogui gyventi laisvą ir orų gyvenimą. Turime būti kartu su savo istoriniais broliais ir sesėmis, vardan pagarbos žmogui, tautai ir valstybei“, – sakė I. Degutienė.

Pasak posėdyje dėl saviizoliacijos nuotoliniu būdu dalyvavusio Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio, tarptautinės organizacijos ir žiniasklaidos priemonės pabrėžia, kad Lietuva turi kertinį vaidmenį ir imasi drąsiausių veiksmų, siekiant užtikrinti, kad Baltarusijos žmonių interesai būtų girdimi: „Šiandien darbų programoje numatyta rezoliucija pabrėžia tiesą dėl Baltarusijoje įvykusių Prezidento rinkimų ir reikalauja atsakomybės tų, kurie apgavo Baltarusijos žmones, o jiems pasipriešinus, ėmė juos žeminti ir kankinti. Tai bus svarbi pradžia siekiant vieningų Europos ir platesnės tarptautinės bendruomenės veiksmų.“

Visapusiškai palaikydami baltarusių tautos apsisprendimą kurti savo šalies ateitį pagal demokratijos, teisės viršenybės ir žmogaus teisių principus, Seimo nariai savo poziciją išreiškė priimta rezoliucija „Dėl padėties Baltarusijos Respublikoje po suklastotų Prezidento rinkimų“.

„Šioje rezoliucijoje mes visų pirma palaikome baltarusių tautos apsisprendimą. Mes nepripažįstame rugpjūčio 9 d. rinkimų rezultatų. Mes nelaikome Aliaksandro Lukašenkos legitimiu Baltarusijos Respublikos vadovu. Mes reikalaujame naujų, skaidrių, demokratiškas procedūras atitinkančių Prezidento ir parlamento rinkimų. Mes siūlome inicijuoti tarpininkavimo misiją. Mes raginame įvesti individualias sankcijas visiems, kurie šiuos rinkimus suklastojo ir visiems, kurie atsakingi už pilietines ir žmogaus teisių pažeidimus. Taip pat mes kreipiamės į Europos Sąjungą įvesti ribojančias priemones ne tik draudimą atvykti, bet ir lėšų įšaldymą šiems asmenims. Mes prašome, siūlome teikti paramą Baltarusijos nevyriausybinėms organizacijoms, suteikti jiems prieglobstį ir savo ruožtu apriboti finansinę ir kitokią paramą valstybinėms Baltarusijos institucijoms. Mes prašome aukščiausiu lygiu aptarti Baltarusijos situaciją Baltarusijoje Europos Sąjungoje ir įtvirtinti Europos Sąjungos embargo Astravo atominės gaminai elektrai“, – rezoliuciją apibendrino vienas jos iniciatorių – Seimo TS-LKD frakcijos narys Žygimantas Pavilionis.

„Kas įvyko – tai ne tik žmogaus teisių pažeidimas bet galimai ir nusikaltimai, kurie turi būti ištirti ir tie kaltieji turi atsakyti. Tai yra tam tikra tiesos akimirka visiems ir tiems, kas vykdė tuos nusikaltimus ir mums, kurie stebime ir vertiname, ir turime tai daryti principingai. Suverenitetas, be jokios abejonės, priklauso baltarusių žmonėms, o tiems žmonėms, reikia ir mūsų paramos. Tai ir padarysime“, – Seimo posėdyje sakė užsienio reikalų ministras Linas Antanas Linkevičius.

Rezoliucija „Dėl padėties Baltarusijos Respublikoje po suklastotų Prezidento rinkimų“ (projektas Nr. XIIIP-5118) priimta už balsavus 120 Seimo narių, nė vienam nebuvus prieš, dviem parlamentarams susilaikius.

Apie tai, kas vyksta kaimyninėje šalyje, posėdžio metu Seimo nariams pasakojo Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovai: Anatolis Liabedzka, buvęs Baltarusijos vieningosios pilietinės partijos pirmininkas (nuotoliniu būdu), Vladzimiras Niakliajevas, Baltarusijos nacionalinio kongreso koordinatorius (nuotoliniu būdu), Olga Karač, Baltarusijos žmogaus teisių apsaugos organizacijos „Mūsų namai“ vadovė, Pavelas Maryničas, rinkimų Baltarusijoje stebėsenos projekto „Zubr“ vadovas, Pavelas Liberas, nesuklastoto balsų skaičiavimo projekto „Balsas“ vadovas (nuotoliniu būdu).

Komentarai

 

 

 
 1. Вялікі дзякуй за маральную падтрымку вызвалення Беларусі ад тырана.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. demokratija = pedofilija,pyderastija,zoofilija,zudymas vardan demokratijos,tautu genocidas vardan demokratijos ir tt.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 3. Labai tikėtina, kad A.Lukašenka, kaip sakoma, “pirštus graužia”, kad kažkoks jo parankinis, emocijų pagautas gal kokį dešimt procentų sulaikytų demonstrantų paleido. Pakelia tokie marškinėlius ar žemyn kelnes kelnes pasmaukia ir net be žodžių daug kas tampa aišku. Dabar smurto scenos papildomos naujai sužinotais suluošinimais ir prievartavimais. Gal pats “batia” su ryšio technologijomis mažai draugauja ir nesuvokė viešos informacijos galios. Kaip besivystytų tolesni įvykiai, Baltarusija tokia pati nebebus. Arba demokratiniai procesai prasidės, arba Rytų imperija ranką uždės. Kremlius gali net ir gubernatorių Minske pakeisti… Visiems padoriems piliečiams, bet kur pasaulyje gyvenantiems aišku – diktatoriaus veikos turi būti įvertintos teisme. Tai būtų teisingiausia…

  Thumb up 3 Thumb down 1

 4. Kai toks Seimas priima tokius sprendimus, tai galima suprasti, kad rinkimai artėja. Na, o A.Lukašenka- jau vėl reiškiasi kaip savimi pasitikintis diktatorius. Pajuto, kad OMON neatitolo. O tai reiškia, kad jis jau gal net laukia rinkimų konkurentės. Kas patikins, kad su koordinacine taryba ji nebus prijungta prie nelaisvėje esančių 4000 tūkstančių protestuotojų ir politinių kalinių? Kokia jėga pajėgtų apginti? Kur ta jėga? Apie 90 dingusių net kalbėti nedrąsu… Kur jie?
  Vien mitingų maža. Būtini kiti sukoordinuoti veiksmai, tačiau diktatoriaus jėgos struktūros, apipiltos atlygiais ir medaliais, budi ir laukia A.Lukašenkos naujų nurodymų. Sirijos prezidento V.Putinas net pabarti neleido, nors jis savus dujomis masiškai nuodijo. Pasaulis prarijo tą karčią piliule ir regioninis karas nusinešė šimtus tūkstančių gyvybių. Minske koordinacinė taryba rinkosi lyg ir situacijos valdymui, o joje jau kalbama apie regioninį išplėtimą. Taktinių klaidų opozicijoje jau daroma ir tai nieko gera nežada. Dabartinėje situacijoje dar gal galima suspėti sukurti alternatyvią vyriausybę užsienyje. Ar užteks atkaklumo siekiantiems teisingumo baltarusiams nesustoti ir net nestabtelėti? – pamatysime. Mūsų svajonė turėti demokratiją kuriančią kaimynę. Svajonės kartais pildosi, bet ne visada…

  Thumb up 3 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...