Seimas plenariniame posėdyje ypatingos skubos tvarka pritarė įstatymo pataisoms, sudarančioms galimybę pakviesti karius į devynių mėnesių nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Už šį pasiūlymą balsavo 112 Seimo narių, prieš – 3, susilaikė 5 parlamentarai.
Atsižvelgdamas į priimtą sprendimą ir į visuomenėje kylantį didžiulį susirūpinimą Seimas nutarė įpareigoti Vyriausybę iki 2015 m. gegužės 1 d. paruošti įstatymų bei poįstatyminių teisės aktų pakeitimus, reglamentuojančius šaukimą į karinę tarnybą. Už tai numatantį protokolinį nutarimą balsavo 102 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 3 parlamentarai.
Pagal priimtus pakeitimus bendras ribinis KAS karių, t. y. profesinės ir privalomosios pradinės karo tarnybos karių, karių savanorių ir kitų aktyviojo rezervo karių, pratybose ir mokymuose dalyvaujančių parengtojo rezervo karių, kariūnų, skaičius 2015 m. bus nustatomas nuo 16 840 iki 21 960 (vietoje šiuo metu esančio skaičiaus nuo 14 340 iki 18 460). Karių skaičius didės, nes planuojama, kad 2015 m. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliks nuo 3 000 iki 3 500 privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas teigė, kad dalinis šauktinių grąžinimas leis užpildyti kariuomenės dalinius ir parengti rezervą.
Kaip teigia Krašto apsaugos ministerija, devynių mėnesių nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba pakeis šiuo metu Lietuvos kariuomenės Mokomajame pulke vykstančius trijų mėnesių bazinius karinius mokymus. Jie bus tęsiami iki šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą pradžios. Krašto apsaugos ministro J. Oleko tvirtinimu, pradėjus šaukimą tikimasi sulaukti jaunuolių, kurie tarnybą atliks savo noru. Ir tik sudarius sąlygas savanoriams, kiti jaunuoliai bus šaukiami privaloma tvarka.
„Geopolitinė situacija, nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės bei būtinybė stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus reikalauja ne tik visiškai sukomplektuoti Lietuvos kariuomenės vienetus, bet ir plėsti gynybinius pajėgumus formuojant parengtąjį kariuomenės personalo rezervą, gebantį veikti karinių vienetų sudėtyje ginkluotos agresijos atveju. Kariuomenė taikos metu turi būti parengta valstybės ginkluotai gynybai, užtikrinti jos sąveiką su NATO valstybių ginkluotosiomis pajėgomis“, – pažymima dokumento aiškinamajame rašte.
Šiame dokumente pabrėžiama, kad dabartinis Lietuvos kariuomenės karinių vienetų komplektavimas iš tik profesinę arba aktyviojo rezervo (kario savanorio) karo tarnybą atliekančių asmenų nėra pakankamas ir neatitinka geopolitinės situacijos. Šauktinių Lietuvos kariuomenėje buvo atsisakyta 2008 metais.
LRS inf.
Replika į … o 2015-03-19 – 14:35 komentarą:
„mokslininkai galėtų sukurti robotų armiją – tada nereikėtų žmonių“.
Nesuprantu, kodėl dar reikia ką tai kurti, kai jau seniai viskas sukurta.
Va, padėjai žemėlapyje kryžiuką, įbrukai atomų prifrširuotam bepiločiui lėktuvui į nasrus, paspaudei valdymo pultelio mygtuką – sėdi sau laimingas ir geri pergalės šampaną prieš kokią tau neįtikusią valstybėlę, iš kurios liks tik šviesus prisiminimas ir niekas už ją net piršteliu nepagrūmos…
Labai netolimos ateities perspektyva…
P.s. Ir iki to reikia tiek nedaug – na, sakykim, kad ir kokį putiną pakeisti kokiu žirinovskiu ar obamą – keriu.
PLANAS.KAIP IŠVENGTI KARO 100 METU
NEDELSIANT PAŠAUKTI Į KARINE TARNYBA,EILINIAIS KARIAIS, VISUS VALDININKŲ VAIKUS IR ANŪKUS
DISLOKUOTI VALDININKŲ ATŽALŲ ARMIJA NE TOLIAU ,KAIP 10KM NUO KALININGRADO SRITIES SIENOS, VISAI VALDININKŲ KADENCIJAI
VISUS VALDININKUS PASKELBTI ATSARGOS KAREIVIAIS IR PRASIDĖJUS KARUI VARYTI Į FRONTĄ PIRMAME EŠELONE GINTI MYLIMA LIETUVA ,
LIETUVOS PREZIDENTU GALI BŪTI TIK ASMUO TURINTIS VAIKŲ IR ŠEIMA, PREZIDENTO ATŽALOS PRIVALO TARNAUTI KARO TARNYBOJE VISA PREZIDENTO KADENCIJA ,,
PATIKĖKITE MAN KARO GRĖSMĖ ATSLŪGS 1000 METU, IŠ SUTAUPYTU PINIGU PENSIJOS PADVIGUBĖS PER METUS . RUSIJA TAPS DRAUGAS Nr-1
Vertingos mintys, bet …
Kai konstitucinis suverenitetas priklauso bek kam tik ne Tautai,
toks planas – neįgyvendinamas.
– vis dar priklauso tautai ..:)
SISTEMINES VALDŽIOS ATSTOVAI, PASIRUOŠĖ, Į KRUVINA MĖSMALE ĮMESTI ,NESPĖJUSI IŠ LIETUVOS PABĖGTI JAUNIMĄ
I privaloma karo tarnyba tik valdininkai ,jŲ vaikai ir anūkai
Teisingai sakoma, kad baimės akys didelės.
Keli iš baimės pamišę valdininkėliai visą Lietuvą pastatė ant ausų ir pagatavi visą Lietuvos jaunimą po tarpusavyje kariaujančių ukrainiečių oligarchų sukelto pilietinio karo tankais sukišti. Negana, kad ginklus, pinigus, visokius patarėjus per visus galus kišame, tai dar ir patrankų mėsa pasinešėme neprašomi aprūpinti. Prisigyvenom.
o pas tave šiandien kratų nebuvo?
Ačiū Dievui, šiandien dar ne, bet…
rytoj pamanys, kad tavo kočėlas – tai ginklas, ir kad su juo ruošiesi pakeisti “konstitucinę santvarką”
Tai aš, dėl viso pikto, visus aštrius daiktus ir kočėlus užkasiau. Ir pamiršau kur. Tai, kad ir kaip bekankins, kažin ar beprisiminsiu. Bus, kaip Drąsiui. Užsprangdins bekankindami prigirdę kokiu švendrės lapu.
Jei tai nutiktų, neminėkit bloguoju. Aš tik norėdama bei linkėdama gero visiems, čia tokias visokias nesąmones peizelioju.
padla tu taigi pati pirmai progai pasitaikius `vemi` ant Drasiaus ir Venckienes siuksle tu
šalies gynyba reikia rūpintis, tačiau neužmiršti ir mokslo potencialo, investuoti į mokslininkų išradimus gynybos srityje
Va, būtent, moksliniai žudymo išradimai turėtų būti pirmoje eilėje. Žudyti taip, kad neskaudėtų ir ilgai nesikankintų. Išrasti tokias granatas, kad nutrauktų galūnių neskaudėtų ir jas galima būtų pakeisti medinėmis bei p.n. O tokius kriterijus geriausiai atitinka, net be jokių naujų išradimų, atomas, kuris labai greitai ir neskausmingai sunaikina visą, kas gyva.
Tik rekomenduočiau tiems išradinėtojams nepamiršti vieno, kad, kaip tu žudysi kitus, taip tie kiti žudys ir tave. Ir jokie šarvai nei vienų, nei kitų nuo to neapsaugos. Dar prieš tai, karo patriotams išradinėtojams vertėtų apsilankyti Debalcevėje ir jos apylinkėse, kad geriau įsivaizduoti, kaip atrodo karas iš arti.
mokslininkai galėtų sukurti robotų armiją – tada nereikėtų žmonių
Nepamiršk, kad robotai kur kas protingesni už žmogų. Jie tarpusavyje nesižudys, o žudys žmones tam, kad niekada daugiau jų nesiųstų žudyti.
Jei tarnyba privaloma, tai visiems. Šauktinių atrinkimas tai antikonstitucinis veiksmas, nes vieniems paliekama pareiga ginti Tėvynę, kiti nuo jos atleidžiami. Na iki ko mes nusirito ir kur dar ritamės???
I privaloma karo tarnyba tik valdininkai ,ju vaikai ir anūkai
Kas sugalvojo ,tam ir traukti vežima
Tokie istatimai iteisinami tik referendumu
Iš viso nereikėjo naikinti….
Seime bestuburiai….
Gal greičiau eurosojuzo ir užjūrio negro nurodymu. Juk reikia
chochlandijai “patrankų mėsos”. Gražu bus, kai lietuviukai šaudys į
ukrainiečius, tikrus savo Tėvynės patriotus.
kažin ar užteks tu 5 – riu metų ,..valstybės kariuomenei atkurti ..!
puiku
“Tautos ir valstybės išlikimui pražūtingo pavojaus akivaizdoje būtinas
visuotinis Lietuvos susitelkimas bei susivienijimas.”
Signatarai pasirašo kreipimąsi,
o mes vieningai pasirašom peticiją
va čia
peticijos.com/kreipimasis_vardan_lietuvos
“Mes, pasirašiusieji, atsiribojame nuo tokio Lietuvos valdžios elgesio su Tauta ir valstybe.”
Atranka į karo tarnybą, naudojant rusišką ruletę. Atrankos dalyviai
nekalti vaikinai ir nekaltos merginos.
ne į temą !
irgi ne į temą !
Be Putino jau nemokat visai gyventi !