Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 27 Trečiadienis
 

Sausio 13-osios įvykių menkinimas TV laidoje bus tiriamas Baudžiamojo proceso kodekse nustatyta tvarka

2013-10-22 18:19 | Teisėsauga | Komentarų (12)

KK nuotr.

Šiandien Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo viešo pritarimo SSRS nusikaltimams Lietuvos Respublikai ir jos gyventojams, jų neigimo bei šiurkštaus menkinimo.

Sprendimas pradėti šį ikiteisminį tyrimą priimtas siekiant išnaudoti visas Lietuvos baudžiamojo proceso suteikiamas galimybes įvertinant šių metų spalio 4 d. per Pirmąjį Baltijos kanalą parodytos laidos „Žmogus ir įstatymas“ apie 1991 metų Sausio 13-osios įvykius turinio teisėtumą ir atsakomybę už galimai nusikalstamą pritarimą SSRS nusikaltimams prieš Lietuvos Respubliką.

Prašymą pradėti tyrimą prokuratūrai pateikė ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas. Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimu PBK retransliavimas visoje Lietuvos teritorijoje yra sustabdytas trims mėnesiams.

Vadovauti šiam ikiteisminiam tyrimui paskirtas Vilniaus apygardos Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, ikiteisminio tyrimo veiksmus pavesta atlikti Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodeksu už viešą pritarimą SSRS nusikaltimams prieš Lietuvos Respubliką ir jos gyventojus, jų neigimą bei šiurkštų menkinimą gali būti skirta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Prokuratūros inf.

Komentarai

 

 

 
 1. PRADŽIAMOKSLIS “RUSOFOBAMS”

  Didysis “patriotas”, “kovotojas už laisvę”, “sovietinio saugumo auka” ir t.t. Arkadijus Vinokuras “Liet. Ryto” portale įrodinėja kitiems “patriotams”, kad ir tarp socialdemokratų yra “sveikų”, ne blogesnių už konservatotius, jėgų….
  Citata:
  “Antraip nei mano kritikai, LSDP pareiškimas nėra vaidyba, nėra vien tik siekis užčiaupti burną dešiniųjų piktybiniai propagandai apie prorusišką LSDP. Nors, tenka pastebėti, kad ir jų gretose, pavyzdžiui istorikas ir Seimo narys Arvydas Anušauskas žino, kad LSDP gretose yra mąstančių Lietuvos patriotų. Jis neklysta…” (“patrioto” kalba netaisyta).
  “Patriotas” Vinokuras nuoširdžiai tikisi konservatorių pagalba apsaugot LSDP “nuo pikto”. Apie tai byloja kita jo to paties straipsnio citata:
  “Taip, LSDP kartas nuo karto murkdosi savo gerų santykių su Rusija supratime, tačiau akivaizdu, kad ši „gerų santykių“ politika pagimdyta sovietinio nepotiško bendravimo tradicija neduoda jokių vaisių. Juolab, kad tie santykiai pastoviai rėmėsi boso ir vergo santykiais. Tai, kas plika akimi ir matosi šiandien vykstančiose „derybose“, „pasiaiškinimuose“ su Rusija…”

  Visiems, ypač pradedantiems, “rusofobams”, ir apskritai dešiniųjų dvasios broliams ( ir sesėms) yra tiesiog būtina perskaityti ( Liet. ryto portale) visą patrioto bei laisvės šauklio Arkadijaus Vinokuro straipsnį.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. kažkas netvarkoje konservatorių stovykloje, nes pradedamas demonstruoti visiškas realaus gyvenimo nesupratimas. Tai sėdėjimo Seime kelias kadencijas padarinys. Siūlyčiau grįžti prie to BK pataisymo, kuris tikrai neatitinka ŽMOGAUS LAISVIŲ ir prie kurį reikia ar nereikia konservatoriai šokdina prokuratūrą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Pakartosiu komentarą, kurį spausdinau dar prieš 2 minutes, tačiau jį blokuoja, net nepriklausomais save vadinantys internetiniai leidiniai.
  Džiugu, kad platinat Pikasiuko komentarus iš restrospektyvos. Kaip nepriklausomam komentatoriui, geriausias atlygis man, kovoje prieš neokomunizmo plėtrą, kai ką nors sutinku poliklinikoj ir jis paklausia: “ar skaitėt Pikaso komentarą tam ir tam portale”. Tada iš malonumo, vaizdžiai tariant, net “myžtelnu į kelnes”.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 4. PSICHOZĖ DĖL PIRMOJO BALTIJOS KANALO

  Konservatoriai pareklamavo Rusijos TV laidą “Žmogus ir įstatymas”, kuri buvo rodoma spalio 4-ją transliuojama per pirmąjį Baltijos kanalą. Pavyzdžiui, aš, kaip ir daugelis kitų žmonių, nebuvau matęs tos laidos. Bet, išvydęs tokią reklamą, nutariau būtinai pasižiūrėti. Googlėje ru” surinkęs ( beje, lietuviškom raidėm) “Chelovek i zakon”, kaipmat išvydau laidos puslapį. Pažiūrėjau. Dėkui Juknevičienei, ir apskritai valdantiesiems. Be jų būčiau nežinojęs…
  Laida truko kažkur apie valandą. Psichozę sukėlęs epizodas,- apie 15 minučių. Nesvarstysiu tos laidos turinio. Mintys mūsų “demokratinėje” šalyje ne tik stebimos, už jas net ir baudžiama…Pasakysiu tiek, kad: 1. Tai yra kitos valstybės žurnalistų sukurta TV laida. 2. Ten paskleista sausio įvykių versija jau 10 kartų girdėta ir anksčiau, iš dalies, taipogi konservatoriaus,- K. Masiulio, dėka. Tad nieko naujo. Be to, tai kitos šalies žurnalisto požiūris į Lietuvos istoriją per savo prizmę.
  O dabar keli pastebėjimai:
  1 Rusijos TV kanalai daugybę kartų rodydavo panašų požiūrį. Raginimų uždraust ar stabdyt kanalų transliavimą nebuvo. Dabar ėmė ir sustabdė. Režimas akivaizdžiai parodė, kad nuo šiol “runkeliams” bus filtruojama informacija. Bus nurodoma- ką žiūrėt ir ko nežiūrėt. Už mus bus galvojama, mes turėsime tik “vykdyti”…
  2 Jei palygintume, kiek laidų neva “prieš Lietuvą” parengė Rusijos TV, ir kiek purvo ant Rytų kaimyno bei jo istoriją išpylė bei tebepila mūsų TV, tai dar neaišku, kas ką nusvertų.
  3. Dėl kitų šalių TV laidų “atitikimo Lietuvos įstatymams” ( dar vienas perlas). Jei, pavyzdžiui, per Lenkijos TV kanalą koks nors lenkų “ultrapatriotas” (mūsiškių konservatorių dvasios brolis) ims ir leptels “Vilno našė”,, tai to Lenkijos kanalo transliavimas Lietuvoje bus sustabdytas, o Lenkijos TV kanalo vadovams bei žurnalistams bus keliamos bylos pagal Lietuvos BK ?
  Iš viso to išplaukia, jog psichozė dėl pirmojo Baltijos kanalo, bei dėl jo parodytos Rusijos TV laidos “Žmogus ir įstatymas” ( kurią taip išreklamavo konservatoriai) buvo eskaluojama ne atsitiktinai. Juk lig šiol panašaus turinio laidos būdavo tiesiog “nepastebimos”. Tuo tarpu dabar buvo įvykdytas anoks “prijungimas prie bylos”. Kitaip tariant, psichozė dėl pirmojo Baltijos kanalo itin tiko dabar, kai valdančiųjų propagandinis aparatas ėmė eskaluoti mojavimą karo kardais bei antirusišką isteriją dėl situacijos Rusijos pasienyje su tuo maisto produktų eksportu. Psichozė dėl pirmojo Baltijos kanalo buvo sukelta, kaip sakoma, “laiku ir vietoje”. Kaip rezervinis variantas. Kaip savotiškas papildinys prie dabar eskaluojamos psichozės “rusai puola”, kuri pastaruoju laikotarpiu užvaldė šalies propagandinę erdvę.

  Thumb up 2 Thumb down 1

  • mane apėmė psichozė, kad nebematysiu šuriko nuotykių, auksinės rankos , kaip grūdinosi plienas , čiapajevo, kolchozų su dainuojančiais kolchoznikais per dirbtinį badą Ukrainoje …..ir naujųjų nikulinų juokelių, arba ” kak my ich močyli “…

   Mane apima psichozė, kad po 50 metų dusinimo manęs galbūt nebedusins ? Norite, kad patikėčiau ? Juokaujate .

   Kita tema.

   Įsijungiau skystųjų kristalų vaizduoklį ir pastebėjau per LNK balsavimą. 56 % už amžinąjį paksių.

   Todėl klausimas toks :

   Ar teisybė, kad miltelius užpylus vandeniu, gaunasi sidabrinių filtrų degtinė ir pn.

   Nes man kyla klausimai dėl balsavimo . Lygtai be savigarbos, be mąstymo, be klausos dar pakenkiamos ir akys ?

   O kur paksoidai pirko tiek daug tel. kortelių ?

   Thumb up 4 Thumb down 1

  • teisus, tokios reklamos sugalvotų net geriausii PIARO specai. Kažkas netvarkoje
   konservatorių stovykloje, ypač kai tas liečia neaiškias politines bylas, nejaugi jau atėjo laikas tiesos sąkymui?

   Thumb up 1 Thumb down 0

  • pradės ikiteisminį tyrimą Latviams. Tada rinks įrodymus . Nelabai gausis , Bet vistiek, skant dirps !!!

   O tai anušauskis tik dabar pamatė , kad Tėvynę puola ? Cha Cha .
   Ieškos sliekų…

   Thumb up 3 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kalbų mokymasis nuotoliniu būdu: ar jis kokybiškas?
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...