Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Liepa 4 Pirmadienis
 

Sausio 13-osios byloje sulaikyto J.Mel žmona Lietuvą kaltina vyro pagrobimu

2014-03-17 10:57 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (58)

Lietuvos teisėsaugos sulaikytas Jurijus Mel bus teisiamas Sausio 13-osios byloje dėl įvykių prie TV bokšto

Informacinis analitinis portalas „NewsBalt“ paskelbė interviu su kaliningradiete Nadiežda Mel, žmona Jurijaus Mel, kurį Lietuvos teisėsauga sulaikė įtarus nusikaltimu Lietuvos tautai 1991 m. sausio 13 d., kai prie Vilniaus televizijos bokšto žuvo žmonės. J.Mel žmona Lietuvą kaltina vyro pagrobimu ir mano, kad tai susiję su situacijos paaštrėjimu – Ukrainos krize.

Jeigu Medininkų byloje buvęs Rygos omonininkas Konstantinas Michailovas “informacinio karo” prasme Lietuvai pavojaus nekėlė – nes jis yra žmogus be pilietybės (Rusijos pilietybę prarado, kai pagal liudytojų apsaugos programą Latvija pakeitė K.Nikulino tapatybę – tapo Michailovu – ir suteikė jam Latvijos pilietybę, kurią po nuosprendžio Vilniaus apygardos teisme panaikino),  tai akivaizdu, kad J.Mel atveju situacija bus kitokia – jo advokatu, pasak “News Balt”,  jau rūpinasi Rusijos ambasada, o pats J.Mel sulaikymas bus traktuojamas kaip pagrobimas.

Taigi, skaitytojų dėmesiui –  “NewsBalt” interviu su J.Mel žmona Nadežda Mel.

-Nadiežda, papasakokite apie Jūsų vyrą.

-Nesuprantu, kodėl visi naujienų kanalai apie jį kalba tik kaip apie „Rusijos pilietį“, bet nieko apie tai, kad jis ( kadrinis?) kariškis. Jis karininkas, visą gyvenimą paskyręs tarnauti Tėvynei ir savo gyvybe rizikavęs dėl Tėvynės. Tai ne tik pilietis, tai Rusijos karinis elitas. Jurijus daugelį kartų apdovanotas medaliais, ordinais, raštais, šalies vadovybės apdovanojimų sąrašas didžiulis. Armija jam buvo viskas. Ir norisi tikėti, kad Tėvynė nepaliks jo nelaimėje, išties jam pagalbos ranką.

-Kaip Jūs sužinojote, kad sulaikytas?

-Man paskambino mūsų pažįstamos, su kuria Jurijus vyko į Lietuvą, vyras. Pasakė, kad Jurą sulaikė pasienyje. Pamaniau, kad gal tai pokštas. Sakau – gana juokauti. O jis – Nadia, tai rimta …

Jau vėliau, pažįstama papasakojo, kad juos sulaikė Lietuvos pasienyje, grįžtant į Kaliningradą. Pradžioje juos sulaikė porai valandų, kol aiškinosi kažkokias aplinkybes. Moteris pasiprašė į damų kambarį, o sugrįžusi bendrakeleivio nerado – mano Juros. Paklausus – kur jis – atsakė, kad jį areštavo ir gabena į Vilnių, į Generalinę prokuratūrą, nes jis nusikaltėlis. Kuo kaltinamas, už ką – nepaaiškino. Manau, kad tai buvo žmogaus pagrobimas, be protokolo, be kviestinių. Tiesiog pagrobimas. Be abejo, akivaizdi politinė gaidelė. Aš manau, kad jo sulaikymas susijęs su politinės situacijos paaištrėjimu, ir konkrečiai – su Ukrainos krize.

-Ar po pagrobimo Jūs susisiekėte su Jurijum?

-Tik vieną minutę buvo leista kalbėtis su juo. Nepajėgiau ką nors paklausti. Jis tik pasakė, kad viskas tvarkoj, nepergyvenk, mane sulaikė dėl 91-jų metų įvykių. Jis vis kartojo „nepergyvenk“. Bet jo balse aš girdėjau atsakingo už šeimą žmogaus raminimą, žodžius silpnai moteriai, negalinčiai įveikti šios baisios mašinos. Bet juk aš jo žmona, aš – mylinti moteris. Ir kol yra jėgų belstis į bent kurias duris, skambinti žmonėms, prašytis pagalbos … reikia parinkti žodžius,kai antrą parą nemiegi … Noriu įrodyti vyrui, kad aš jo verta sutuoktinė. Ne namisėda, prie viryklės laukianti jo sugrįžtant. Ir mes išgelbėsime jį, padedant visiems.

-Ar su Jumis susisiekė Rusijos valdžia?

-Man skambino Rusijos pasiuntinybės Lietuvoje konsulinio skyriaus vadovas Mamajevas. Pranešė, kad pasiuntinybė ieško advokato, tarptautinės teisės specialisto. Taip pat pasakė, kad 2013 m. liepos 14 d.buvo paskelbtas teismo sprendimas, kuriame Mel, kaip ir kiti kariškiai, buvo pripažintas kaltu dalyvavus Vilniaus TV bokšto šturme.

-Ar Jurijus Jums pasakodavo apie šiuos įvykius?

-Pasakojo, bet neperdaugiausiai. Supraskite – sausio 13 1991 m. nebuvo Lietuvos nepriklausomybės laikas. Ir karininkai vykdė TSRS Ginkluotųjų Pajėgų įsakymus. Jiems įsakė sėsti į tankus. Suprantama, savo vadovų įsakymus privalu vykdyti. Tai patvirtins ir šiandien bet kurios šalies kariškiai – tiek Rusijos, tiek Lietuvos. Jis žmonių nežudė. Snaiperiai žudė, o tankai stovėjo aikštėje, skirstė žmonių srautus, kad išvengti spūsties.

… Atvirai sakant, aš tikėjausi, kad lietuviai išsiaiškins, jog tai nesusipratimas. Vis tikėjau, kad gal šiandien ar rytoj paskambins ir praneš, kad atvykčiau į Sovietsko – Panemunės pasienio punktą – sutikti vyrą.

-Jūs sakėte, kad Jurijus – karininkas, rizikavęs gyvybe dėl Tėvynės. Tai – metafora?

-Aš papasakosiu įvykį, kai Jura tarnavo Tadžikistane, 201-oje taikdarių divizijoje, vadovaujamoje generolo Orlovo. Ten mano vyras buvo apdovanotas ordinu „Už kovinius nuopelnus“ – operacijoje saugant tadžikų – afganų sieną. Jurijaus Mel dėka didžiulėje pasienio zonoje – nuo Pendžabo iki Maskvos pasienio dalinių buvo kontroliuojama narkotikų prekyba į Tadžikistaną, ir suprantama, gilyn, į Rusiją. Ir į tą patį Pabaltijį. Už mano vyro gyvybę afganai žadėjo dideles dolerių sumas.

Ir kita istorija. Jurijus sutrukdė pagrobti moterį įkaite. Tada buvo pagrobtas įkaitu jis pats. Kai man tai pasakė – tada nebuvau tiek užgrūdinta – aš apalpau.Bet mūsų divizija išlaisvino tankų bataljono vadą per vieną dieną. Mūsų pulkas išdrįso spręsti nedelsiant, be aukštųjų instancijų sprendimų. Mūsų vaikinai išvyko tankais, apsupo pastatą, kur buvo laikomas Jurijus. Tiesa, tankai neturėjo šovinių, bet ir to užteko, kad bataljono vadas būtų paleistas.

-Jūsų foto albume aš matau dabartinį Rusijos gynybos ministrą Šojgu, ant rankų laikantį vaiką …

-Tai nuotrauka iš to, „tadžikiško“ gyvenimo. Pas mus, į 201 diviziją labai dažnai atvykdavo įvairūs politikai, žymūs veikėjai, Žirinovskis, Rozenbaumas, grupė „Liuba“, dainininkė Anastasija… Kartą su svečiais atvyko Šojgu, tada dar Ypatingųjų situacijų ministras. O mūsų divizijoje, kuri buvo išties tikra šeima, tarnavo Priešgaisrinės dalies viršininkas Jakov Turuckij. Jis turėjo anūką, ir krikštatėviu turėjo būti Jurij Mel. Kadangi atvyko aukštasis svečias – Šojgu, tai kolegialiai nusprendėme – šią garbingą pareigą pavesti ministrui. Ir štai mūsų albume atsirado nuotrauka – Šojgu ant rankų laiko krikštasūnį. Vėliau juokavome – berniukas turi du krikštatėvius – kaip dvigalvis erelis – vienas – Šojgu, antras – Mel.

-Ar Jums skambina Jurijaus kolegos?

Žinote, per tas tris dienas aš sulaukiau gal 3000 skambučių. Kolegos, draugai, pažįstami. Ir visi klausia – kokių veiksmų imasi Vyriausybė, kad išlaisvinti Rusijos karininką? Kodėl įvyko toks nesusipratimas?

-Žiniasklaidoje skelbiama informacija, kad Jurijus serga diabetu. Kiek tai rimta?

-Tai daugiau, nei rimta. Tai prasidėjo 2009 metais, kai mano vyras baigė tarnybą. Kaip tik buvo masiniai mokymai „Vakarai – 2009“. Šie mokymai, neperdedant, atėmė Juros gyvenimo dalį. Po mokymų pastebėjome, kad jis pradėjo netekti sąmonės. Kartą, po 2 valandų alpimo, tapo aišku, kad laikas į pensiją. Medikai nustatė cukrinį diabetą. Rezultate, kaip mes karčiai juokaujame, Jurijus Nikolajevičius Mel, apibendrinus 39 metų tarnybos lengvatiniame ekvivalente Rusijos Federacijos Ginkluotose Pajėgose gavo Gvardijos pulkininko vardą ir Cukrinį diabetą. Ir dabar, kai jis yra lietuviškoje kameroje, didžiausias mano nerimas – jo sveikata. Kartais jam apmirdavo kojos, ir yra grėsmė, apie ką įspėja medikai, kad gali tekti amputuoti vieną koją. Nežinau ar dabar jis gauna kokius nors vaistus, ničnieko nežinau… Nesinorėtų, kad karininkas, visą gyvenimą paskyręs Tėvynėj, padarytu tą tikrai.

-Jūsų pasakojimu – Jurijus – kariškis iki kaulų smegenų alfa ir omega. O koks jis gyvenime, na tarkim, namuose?

-Gal tai skambės neobjektyviai – „nuo žmonos“, bet Jura turi ypatybę visai ne karišką – jis yra skaitymo fanatikas. Jo ypatingai gera atmintis, jis mintinai moka ištisus tautinės klasikos puslapius. Netgi aš, filologė, su Jura naujai pažinau Kupriną, Levą Tolstojų, Maminą-Sibiriaką, Valentiną Pikulį, Eduardą Radzinskį. Apart grožinės literatūros, jis didelis istorinės literatūros gerbėjas, taip pat domėjosi įvairių šalių karine technika, ginkluote, uniforma.

-Beje, kodėl kalbėdama Jūs nelinksniuojate pavardės Mel?

-Todėl, kas tai ukrainietiška pavardė, nelinksniuojama. Kaip ir jis pats.

Parengta pagal “NewsBalt“

Komentarai

 

 

 
 1. Idomiai krypsta ivykiai. Ar LT teisininkai visai nukvake? Tuo metu Lietuva buvo tarybu socialistine respublika, tarybu sajungos sudetyje. Idomu koks bus sprendimas. Bet bijau LT idiotai, arba kuria precedenta provokacijai, arba teks sumoket Meliui eztt priteista solidzia sunele.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. tankai skirste zmoniu srautus,maciau kiap jie skirste…Asanaviciutes artimuju tegu paklausia.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. biudzeto vagys nutare apkaltint tarybines armijos “traktorista” nu, ne, arteja kazkokia atomazga.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 4. Burokevicius tai buvo nuteistas,atsedejo.Ko gero nuteis ir sita tankista,bet jei jis nuo cukraliges numirs netycia kalejime tai bedos tures Lietuvele.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 5. gal manau reikia susodinti,kas tik tarnavo tarybinėje armijoje.Juk tada visi šnipai,gribovskaje teisi.Na ir nauda,pensininkų nelieka.Na bet gribovskos praeitis nešvari,kaip galima pasitikėti majorėm,komsorgais,kgb stukačiais ir kgab rezervistais.TEISTI PAPRASTĄ KARĮ,KURIS SĖDĖJO TANKE PAGAL ISAKYMĄ,TAI NIEKŠYBĖ.JEI LIETUVIJE BŪTU REFERENDUMAS DĖL IŠSTOJIMO IŠ ES,TAI LABAI ABEJOJŲ,KAD TEN PASILIKTUME.JAU ATSIBODO KONSERVU AGITASIJOS,PROPOGANDOS BRUKIMAS Į JAUNAS AUSIS.ŠLYKŠTU,KADA LIKIMĄ ŽMONIŲ SPRENDŽIA VAGYS IR AFERISTAI.MANO NUOMONĖ.

  Thumb up 72 Thumb down 3

 6. DIENOS ANEKDOTAS:

  (kopija iš žiniasklaidos):
  “VSD paviešino rusų šnipų nuotraukas ir pavardes “

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Tai karininkui yra suteikta teisė savo nekaltumą įrodyti teisme. Ten jis galės ir apsiginti arba ne. Su tankais prieš žmones didelio proto nereikia.

  Thumb up 72 Thumb down 12

  • Su Molotovais prieš tankus ir su vienišais snaiperiais nuo stogų irgi proto nereikia…Gerai kad dar Rusija jų nepradėjo gaudyti už šitaip klastojamas bylas, bet matyt jau ateis metas…

   Thumb up 72 Thumb down 7

  • Apsiginti??? Nejuokink pasaulio… Jau tikriausiai ir nuosprendis parašytas. Lietuviška “teisėsauga” dirba pagal klano nurodymus.

   Thumb up 72 Thumb down 2

   • manau pervežant iš vienos įkalinimo įstaigos į kitą pagrobs žali žmogeliukai, ir baigsis šitas Lt teisėsaugos farsas. teisti nekaltus žmones

    Thumb up 72 Thumb down 2

  • iš pikaso išmokai, kad turi galioti kaltumo prezumpcija. tiesa, lietuvoje tai gan aišku ir be pikaso.
   normalioj valstybėj turėtų galioti nekaltumo prezumpcija. ne žmogus įrodinėt savo nekaltumą, o kaltintojai – jo kaltumą.
   šiuo atveju, išeina kad kalti visi tsrs kariškiai. net tokie bachūrai kaip šis (tada jam buvo 22-eji metai). kalti tuo, kad tarnavo kariuomenėj.
   nežinau kiek jis kaltas ar nekaltas. tačiau ir čia drynai dvokia grybauskaitės rinkimine kampanija.
   žmogus 10 m.bent kelis kartus lankosi lietuvoje, tačiau joklių problemų jo nusikaltimai niekam nekelia.
   ir staiga – šast. grybauskaitė pareiškia kad jos lūkesčių netenkia vsd veikla, pradeda atvirai ir įžūliai šmeižti konkurentus prorusizmu, varo paranojišką antirusišką politinę liniją kartu su landsbergiu.
   ir iškart jos lūkesčiai patenkinami: surandamas šnipas, sugaunamas nusikaltėlis rusas, kuris tik keturiasdešimtą kartą lankosi lietuvoje, vsd vadas paskelbia, kad lietuvoje automatiškai atsirado šimtai tūkstančių lietuvai grėsmingų lietuvos piliečių, vien todėl, kad jiems teko lankytis rusijoj.
   ir visa tai, vos tik grybauskaitei pareiškus apie jos nepatenkintus lūkesčius.
   lūkesčiai patenkinami.
   aišku, šimtai tūkstančių piliečių, galės teismuose įrodinėti, kad jie ne automatiška grėsmė… tam ir yra teismai, ane?

   Thumb up 72 Thumb down 2

  • vieno tanko suvio ar specnazo kalasnikovo serijos auku butu desimtys, Ir del ko saudyt jei pasipriesinimas buvu tik rekimas, Va, profesoriui, reikejo kraujo, kad parody vakarams kaip mus. beginklius, traisko

   Thumb up 72 Thumb down 2

 8. Mūsų saugumiečiai preciziškai vykdo valdžios užsakymus. Kai A.Paulauskas užsakė pas M.Laurinkų pažymėlę ant ką tik išrinkto Prezidento R.Pakso, tai pastarasis per vieną naktį sukūrė tokią, kad net dvasioms plaukai pasišiaušė, kokį nusikaltėlį Tauta į prezidentus išsirinko. O vienas iš 17 nusikaltimo punktų, toks išduotas žodinis „leidimas“ suprasti, net „v drebezgi“ sutratino visą LR Konstituciją.
  Štai ir dabar, išsikvietusi ant kilimėlio saugumo šefą Griną, Prezidentė įsakė padaryti šnipą ir sugauti kokį teroristą, rinkiminei kompanijai paįvairinti. O saugumas ką? Reikia – ir bus! Šekit jums net tris šnipus ir vieną teroristą. Mažai? Dar pgaminsim! Kame problema? Jūs tik pasakykit kada, ko ir kiek norite, o jau mes…
  Blogiausiu atveju talkon tos sryties specų specą M.Laurinkų talkon pasikviesime, bet padarysyme. Tam tai fantazijos tikrai niekada nepritruks. Svarbiausia sužinoti ko valdžia nori ir ko jai reikia. Juk atsakomybės už fantazijas niekas niekada nepareikalaus. Politika toks dalykas, kur viskas galima.

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • Aš truputį pailsėsiu, nes mano klonas Baba šiandien atidirba už mus abu.
   Aišku, Baba tai ne aš – ji turi tik vieną temą. Neapykantą Paulauskui.
   Bet mūsų metodai panašūs ir tai leidžia man paatostogauti.

   Thumb up 72 Thumb down 5

   • ka tu tokias nesamoningas paklodes rasydamas ir dar neteisingas gali ir “pavargti”bet taves negaila,nes esi megztos beretes vidpadis

    Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Kodėl jis vėl prasnaudžia tokius svarbius straipsnius?
  Juk čia medžiagos bent keliolikai paklodžių.
  Apie kaltumo prezumpciją Uspakichui ir Paksui (juk Rusijos agentai).
  Apie kruvinus Putimo nusikaltimus Afganistane.
  Apie žiaurias kontorinių kremlinų pastangas okupuoti Vytautą Profesorių Landsbergį (tuo pačiu reiktų paskelbti jo apdovanojimų ir priešų sąrašus).
  Apie agresorių ruskių užkariautas Sibiro tauteles.
  Apie rinkimus Stalino laikais.
  Apie žąsiną Moliūgą, kurs išskrido į dausas..
  Na ir dar daug ko iš įprasto pikasinio repertuaro

  Thumb up 72 Thumb down 1

 10. Artejant Polikarpovnos rinkimui,neisvengiamai dauges maskolisku snipu.Karesokas Vova net viena kita tikra gali paskolint.Juk po to atsikeis? Stai toks majorkos organas KK net karini nusikalteli Karaliauciuje jau ‘pagrobe”.

  Thumb up 72 Thumb down 6

  • Tokių kvailysčių, kaip šis komentaras, tik per pilnatį ir galima išvysti….

   Thumb up 72 Thumb down 3

   • sveikas ,putino gaideli!
    giedok ramiai.ir polikarpovnos murkis sysalo triusikus gina,ir girna paisto apie Skucienes pamusalo atspalvius.Paruosiau Molotovo kokteili ruskiu tankui pasiikti.
    Mir,druzba,zvacka.

    Thumb up 72 Thumb down 11

    • tu be putino dar kokia nors pavarde zinai?o kokteili savo gali susikisti i sikna.

     Thumb up 72 Thumb down 1

 11. Pilnatis yra,antiKristos straipsnio -Nera.
  isvada: -ruskiai i mano kiema ne tikra Pilnati uzleido.
  Natiurlicht nicht.(liet) -Dai to Boch nasemu teleti,ichnevo volka poimati.
  Amen.

  Thumb up 72 Thumb down 5

  • blogas razvedčikas esi. Yra. O Krymui pilnatis pagal tave matyt? Kad referendumą organizavo?

   Thumb up 72 Thumb down 0

 12. iš ĮSPĖJANTIS SKAMBUTIS NR.3 DIEVO TĖVO APRAIŠKA 2006 KOVO 5 D.:
  „Išduodančius Mano Sūnų nukryžiuoti ar uoliai šėtonui tarnaujančius CŽV, suluošinsiu skubiomis ligomis, juos regės, kaip puolusiuosius angelus, neturinčius teisės atsistoti Mano ir Sūnaus Atpirkėjo dešinėje. Amen+++++++ Išdavusiems krikščioniškojo tikėjimo chizmą, nebus jokio atlaidumo, turės žūti ugninėje agonijoje. Amen+++++++“

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Imperialistams, valdantiems pasauli, ir siekiantiems pratesti $ dominavima pasaulyje, reikalingi kariniai konfliktai ir sumaištis. Suorganizavo perversma, valdzios nuvertima ir pilietini kara Ukrainoje. Sumaišti stengiamasi kelti ir toliau gilinti konfrontacija su Rusija savo vasalu-šakalu (pvz. Lietuva) rankomis, politiku pareiskimais, aktyviame dalyvavime Ukrainos antirusiskuose ivykiuose ir net Rusijos pilieciu grobime. O uz valdzios veiksmus kentes paprasti Lietuvos zmones prarastomis darbo vietomis, pajamomis, padidejusiomis energetikos kainomis ir mokesciais

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Belieka tik laukti, kad bendražygiai atvarys kokią pusę tankų divizijos iš Sovietsko, apsups Lukiškes, išvaduos ir išsiveš. Ką tie mūsų sūriais šaudantys sviestu sutepti du tankeliai jiems padarys. Negi dėl vieno areštuoto rusų karininko kiltų trečias Pasaulinis karas Lietuvos su Rusija?
  Nors, žinant mūsų karvedžių kovingumą bei politines nuostatas, visko gali būti. Branduolinių ginklų tikriausiai nei viena pusė nespės panaudoti, nes karas būtų daugiau simbolinis. Bet užtat gal tik po karo pradėtume atsigauti ir gyventi, kaip vokiečiai…
  Pažiūrėkit kaip jie dabar gyveną, nors Antrąjį pasaulinį pralaimėjo Rusijai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Beje, kodėl neiškelta byla ir nebuvo sulaikytas p. Machadovas? Regis, vadovavo Šiaurės miesteliui?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. As kazko nesuprantu…Jeigu gyvena Kaliningrade, tai desimtis kartu kirto Lietuvos siena? Kodel niekas nesulaike? Ar tada nebuvo galima sulaikyti, o dabar – galima?

  Thumb up 72 Thumb down 0

   • Taigi tarptautinis arešto orderis paskelbtas tik prieš pusę metų (kaip tik prasidėjus rinkimų karštligei :)), o pasieniečiai gavo fas komandą prieš 2 savaites.
    P.S. Įdomu, kus visus tuos virš 20 metų buvo mūsų tyrėjai???

    Thumb up 72 Thumb down 0

 17. Tikrai nesuprantama kodėl šitas žmogus pripažintas kaltu? Jis tik vykdė įsakymą ir, jo situacijoje kitaip pasielgti negalėjo; už nevykdymą gal būtų grėsusi net mirties bausmė. Kaltinti ir teisti reikia tuos kurie davė įsakymą.
  O šiaip jau, tai norint išlikti žmogumi, į rusų armiją geriau neik tarnauti. Tie, kurie dabar Kryme taip pat vykdo įsakymą, bet juos aš teisčiau pačia griežčiausia bausme, nes žino ką daro. Karys turi teisę nevykdyti įsakymo, jei tas įsakymas prieštarauja žmoniškumui. Bent jau civilizuotų valstybių armijose taip yra.

  Thumb up 72 Thumb down 7

  • Replika į Beta vulgaris 2014-03-17 – 13:54 komentaro tezę:
   „O šiaip jau, tai norint išlikti žmogumi, į rusų armiją geriau neik tarnauti“.

   Tai į kokią siūlote eiti tarnauti? Į Lietuvos, kuriai vadovauja moteriškos bei vyriškos giminės daktariukai su varlikėmis po kaklu? Čia tikriausiai kariškiui leidžiama pačiam pasirinkti – vykdyti ar nevykdyti vado įsakymus. Patinka ar atitinka kario asmenines bei politines nuostatas – vykdo. Nepatinka – pasiunčia ant trijų rusiškų. Ir abiem atvejais išlieka žmogumi su žmogišku neužmaskuotu veidu.
   Vienžo, – kaip pataria Beta vulgaris, vaikinai, eikite tarnauti tik į tokias armijas, kur galite patys pasirinkti – kovoti ar nekovoti, vykdyti vadų įsakymus ar nevykdyti, čiaudyti ant duotos priesaikos ar jos laikytis. Stokite tik į tokias maidanininio tipo armijas, kur vieni svaidosi molotovo kokteiliais ir šaudo, kiti žiūri, grožįsi, ploja drąsuoliams ir pjudo. Kas nori kovoja, kas nenori – pjudo kitus.
   O vadai tik stebi vyksmą per bunkerių ambrazūras ir dreba, kad jų pačių, įsismaginę kareivos gyvų nesudegintų.

   Thumb up 72 Thumb down 1

  • Įsakymą turi pirmiausia įvykdyti, o tik paskui gali filosofuoti ar tai blogas ar geras įsakymas.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 18. KAIP BUVO ŽUDOMAS RAUDONASIS GVAZDIKAS

  To, ką turėjom,- neapgynėm,
  Vertybės virto pelenais…
  Juodąją rožę nusiskynėm,
  Aikštės griuvėsiuose kadais….

  Prieš 25 metelius visoje tuometinėje TSRS į aikštes rinkdavosi minios, staiga suvokusios, esą “mes vergaujame”, esą “išsivaduoti” reikia. Ir darbas, kūryba, mokslo pažanga sustojo, viskas buvo aukojama “laisvei bei demokratijai”. Kodėl taip buvo?
  Įsivaizduokite, kad BŪSIMIEJI KAPITALISTAI, prieš išnešiodami visos Liaudies gerybes, ateitų į Aikštę ir tartų:-”Žmonės, padėkite mums jus apgaut, jūsų turtą užvaldyti!”. Aikštė juos išvytų, gal net sutryptų, ir vėliau pati išsiskirstytų….Ir vėl būtų ramu, ir vėl būtų darnos kupinas Darbas tęsiamas…
  Tačiau BŪSIMIEJI KAPITALISTAI, Vakarų instruktorių pamokyti, nebuvo atviri, neprašė pagalbos sau, bet…darėsi ją žmonių rankomis!
  BŪSIMIEJI KAPITALISTAI į Aikštę kreipėsi tokiais žodžiais: “Ar norite laisvės bei demokratijos?! “. Na, kas gi nenorės? Ir žiūrėjo tada Aikštės minia į auksaburnių BŪSIMŲJŲ KAPITALISTŲ burnas, “valio” šaukė, plojo, isterijos priepuolių apimta putojosi-”garbė! garbė! garbė!”.
  Netrukus tie auksaburniai, užmušę daugelio žmonių paskutiniuosius savigarbos jausmo likučius, šaukė miniai- “jūs gi vergai! Pažvelkite, jūs gi vergai!” Bet mes jus išvaduosime!”. Ir vėl minia, lyg ta, prieš du tūkstantmečius iš Pontijaus Piloto reikalavusi Barabo, atsakydavo isteriškos padėkos klyksmais….Nes…buvo gudriai suplaktas melas su tiesa. Tas “mes jus išvaduosime” buvo socialinės hipnozės paveiktų žmonių sąmonę glostęs melas, kuris nūdien akivaizdžiai matyti….Bet tas “jūs gi vergai”, gudriai praleidus žodį “BŪSITE”,- išreiškė jau tada “nurengtą” tiesą….
  Štai taip, per apgaulę, per dalinės tiesos brukimą, ir atėjo prieš daugiau nei du dešimtmečius į valdžią KAPITALISTAI. Tuometiniai BŪSIMIEJI KAPITALISTAI, apgavę bei apakinę žmones savo gražbylystėmis ir tapę TIKRAIS KAPITALISTAIS, išnešiojo ir Tvirtovės akmenis, ir kitas gerybes. Jau net Kopų smiltis išnešioti ketina….Ir gavo JIE laisvę….Mes jiems ją “iškovojome”. Vieni riksmais bei ovacijomis, kiti- gėdingu tylėjimu, treti- niekinga išdavyste….Niekas neliko nuošaly…Net ir tie, kas mėgino priešintis, negali nūdien sakyti, jog “niekuo dėtas yra”. Daryt, bet nepadaryt,- taipogi ne nuopelnas…. Visi prisidėjome, įsileisdami tuos BŪSIMUS, o nūdien, TIKRUOSIUS, KAPITALISTUS, ir leisdami jiems mus apgauti.
  Tad ir teigiu, jog iki Aušros dar toli. Ir visai ne dėl to, kad jėgų nelygių būta. O tik dėl to, kad….MES DAR NEIŠKENTĖJOME SAVO NUODĖMĖS ATPIRKIMO….

  Thumb up 72 Thumb down 3

 19. SLF Pirmininkas Algirdas Paleckis informuoja:

  “Šiandien 21.00 Lietuvos Ryto TV laidoje “Nuoga tiesa” kolega partijos narys Jonas Kovalskis ir aš diskutuosime su konservatoriais dėl krizės Ukrainoje.”

  Thumb up 72 Thumb down 3

  • O kodėl nedalyvavote laidoje?
   Žiūrėjau, esu labai pakraupusi dėl A.Lukošiaus ne kultūros:) šaukia, neišklauso pašnekovo, petraukia pašnekovo kalbą, na žemas lygis.
   Palikau jūsų poziciją :)

   Thumb up 72 Thumb down 0

 20. ATEIS IR MŪSŲ EILĖ. AIŠKU, JEI JOS SULAUKSIME

  Sausio byla,- tai konservatorių uždelsto veikimo ginklas šliaužiančiame propagandiniame kare.
  Tai ir geopolitinė įtampa, ir raganų medžioklė, ir ….Lietuvos žmonių bauginimas. Esą, jei “abejosite”, jei mūsų dogmomis “netikėsite”, tai “ateis ir jūsų eilė”….
  Taip, ateis ir mūsų eilė…Susidoros ir su mumis, jei mes sulauksime. Nes “informacinio karo” jiems reikės būtent dėl šalies vidaus procesų valdymo! Juk vis daugiau bus abejojančių, arba atvirai netikinčių mūsų valdančiųjų “tiesomis”. Tad prireiks ne tik skaldymo, bet ir bauginimo akcijų….

  Thumb up 72 Thumb down 4

 21. kam tai naudinga. Laukite putino atsako. Jis juk kareivis ir vykde isakymus. Uz isakymo nevykdyma jam tribunolas. Ka daryt tankistui.

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • Būtent. Juk ne visi gali tapt “Ičkerijų prezidentas”, kaip buvęs tankų pulko Vilniuje vadas Aslanas Maschadovas….

   Thumb up 72 Thumb down 2

 22. “RAGANŲ MEDŽIOKLĖ” IR DVIGUBI STANDARTAI

  Beje, per tuos 1991 metų įvykius kariškių veiksmams vadovavo ( ne “dalyvavo”, o vadovavo) ir Aslanas Maschadovas, vėliau tapęs “nepriklauūsomos Ičkerijos” prezidentu. Jau buvusiu….
  Tuo tarpu Lietuvos oficialioji propaganda Maschadovo niekad nevaizdavo kaip nusikaltėlio, o laikė vienu iš “didvyrių” bei “čečėnų laisvės kovotoju”….

  Thumb up 72 Thumb down 2

 23. Lietuvos KGB-istai musele gaudo ir vaizduoja patrijotus,o tai ,kad Lietuvos teisėsauga ir teisėtvarka palikta KGB-istams ir jų mokiniams nemato.
  Valstybės Prezidentė iš JEDINSTVOS štabo,-jos globėjas Jaša Gabrielovičius Lancberg -KGB stukačius .
  Na žinote juoką sukelia tai,kad Lietuvos valdžiukė mus laiko visiškais bepročiais.

  Thumb up 72 Thumb down 3

 24. jeigu kas siuntė ir norėjo pagaliau atrišti nesąmoningą s 13 gorgijaus mazgą, tuo geriau mums. Nes baigsis melas. ne veltui siuntė su pavarde “MEL”.
  kad baigtųsi melas šitoje byloje

  Thumb up 72 Thumb down 1

 25. Kas siuntė per sieną Mel-ą?
  Pretekstas.
  Grūsti lauk kuo greičiau per sieną šitą diabetiką.

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • Suprantu, jog teoriškai gali būti ir tokia versija. Antai,- “savo kanalais” žinojo, jog asmuo yra paieškomas, bet neperspėjo. Arba net “siuntė”….Esą, kad “pretekstą sukurtų”.
   Tačiau….Manau, jog preteksto pirmiausiai reikia mūsų valdantiesiems, nūdien eskaluojantiems rusofobišką įtampą.
   Ir dar. Pagal tokios “versijos” logiką kaipmat kiltų klausimas- o kas Golovatovą į Austriją “siuntė”?…..

   Thumb up 72 Thumb down 2

   • Atsiunčia leisgyvį diabetiką,kad Rasija turėtų pretekstą siųsti tankų diviziją jo rūros gelbėti.
    Trojėnams kumelę medine prie vartų paliko,o lietuviams -MELĄ su diabiatu.
    Ir atsitik tu man taip-abiems atvejais įsitempė svetimus daiktus į vidų…

    Thumb up 72 Thumb down 1

 26. Lietuva įsivėlė pagaliau į tarptautinį konfliktą su savo sukurptomis praleidus senaties terminus bylomis

  Thumb up 72 Thumb down 2 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką reikia žinoti apie veido kosmetiką?
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras