Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 27 Antradienis
 

Sausio 13-osios byloje – netikėtumas: teisėjų kolegijos pirmininkui E. Rimšeliui pareikštas nušalinimas dėl galimo interesų konflikto

2020-09-29 17:01 | Naujienos | Komentarų (23)

Buvusiam Prezidentės patarėjui teisės klausimais E. Rimšeliui Sausio 13-osios byloje pareikštas nušalinimas dėl galimo interesų konflikto. Nuotr. iš lrp.lt

Apeliacinėje instancijoje nagrinėjamoje Sausio 13-osios byloje – netikėtumas: advokatas Ryšardas Burda pareiškė nušalinimą apeliacinės teisėjų kolegijos pirmininkui Ernestui Rimšeliui dėl galimo interesų konflikto Sausio 13-osios byloje.

Toks interesų konfliktas, anot advokato R. Burdos, galėjo susidaryti dėl E. Rimšelio galimo prisidėjimo, rengiant Baudžiamojo kodekso pakeitimus dėl nusikaltimo žmogiškumui ir karo nusikaltimų, E. Rimšeliui tuo metu einant Prezidentės patarėjo teisės klausimais pareigas, kadangi šiuos BK pakeitimus Seimui teikė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija, nagrinėjanti Sausio 13-osios bylą, šiandien vykusiame teismo posėdyje pertrauką iki rytojaus 13.15 val., kuomet skelbs sprendimą dėl teisėjų kolegijos pirmininko E. Rimšelio nušalinimo.

Pats teisėjų kolegijos pirmininkas E. Rimšelis, kuriam buvo pareikštas nušalinimas, teismo posėdyje paaiškino, kad tiesiogiai, Prezidentūrai rengiant šiuos BK normų projektus, nedalyvavo.

Tačiau teismo pareiga yra išspręsti pareikšto nušalinimo klausimą.

Baudžiamojo kodekso pataisos dėl nusikaltimo žmoniškumui ir karo nusikaltimų Prezidentės Dalios Grybauskaitės teikimu Seime buvo priimtos 2010 metais.

Ernestas Rimšelis Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėju teisės klausimais dirbo 2009-2014 m.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Kuo daugiau atsimenu prezidentes (dabar pensininkes) Grybauskaites kalbas ir veiksmus per praejusi desimtmeti, tuo simatiskesne man ima atrodyti naciu konclageriu Buchenvaldo ir Maidaneko komendanto zmona, psichopate ir sadiste Ilse Koch. Ji tik daresi suvenyrus iš nužudytų kalinių odos su išskirtinėmis tatuiruotėmis. Del jos žiaurumo kalinių atžvilgiu, jie ją vadino „Buchenvaldo ragana“ „Buchenvaldo žvėris“, „Buchenvaldo karalienė“, „Raudonoji Buchenvaldo ragana“, „Mėsininko našlė“ ir dažniausiai „Buchenvaldo kalė“.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Rimšelis yra su lenkiškomis šaknimis. Jo senelis – aršus lenkomanas, sulenkėjęs lietuvis, o senelė, dirbusi angų k. mokytoja, kalbėjo su lenkišku akcentu. Senelių namuose buvo kalbama lenkiškai.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. Geros zinios!! Saunuoliai, taip ir toliau. D u l k in ki t tuos k u r v a s. Gal ir grybauskaite pavyks i s k r u s t.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 4. Lietuvoje neįvykęs prezidentas V.Landsbergis garsiai pareiškė, kad vienas žuvusysis Baltarusijoje yra labai mažai, kad žuvusių turėtų būti daugiau. Tereikia įsigilinti į autoriaus pateikiamus ATLANTO TARYBOS teiginį “Be nacistinių šturmuotojų, kurie per 2014 metų Maidano riaušes Ukrainoje, nėra galimybės nuversti Lukošenko”. Kaip tie pareiškimai, Atlanto Tarybos bei V.Landsbergio, sutampa savo esme, vienodo “kvapo”!!! Todėl visgi vėl galima paklausti: “O kas gali paneigti, kad ir Lietuvoje per sausio 13-ios įvykius, savi šaudė į savus?

  Thumb up 10 Thumb down 0

 5. Konservatoriai su išperstadante Šimonyte, “linksmų” Seimo rinkimų! Pagoglinkit straipsnį – „Snorą“ administravusiam S. Freakley – teismo kirtis: slapti banko dokumentai bus ištraukti į viešumą”.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 6. Kas galėjo pagalvoti, kad po 30-ties antrosios nepriklausomybės metų sulauksime to, jog demokratinėje valstybėje teismo procesas galės vykti, nesant teismo salėje kaltinamųjų, kad juos galima va taip, paprastai, teisti už akių, tarsi kokius karinius nusikaltėlius? Geriausiai tą surengtą teismo už akių farsą, prieš tai dar atgaline data pakeitus ir priėmus tam skirtas spec.įstatymų pataisas, tur būt apibūdintų posakiai: „kafkiškas teismas“, „akyse besilydanti tikrovė“, „fantasmagorija“. Kad tą suprasti, būtina įžengti į teritoriją, kur nebeveikia sveikas protas, kur absurdas įgauna konkretesnes formas nei iš kasdienybės pažįstama tikrovė.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 7. Dar 1915 m. austrų prozininkas Franzas Kafka, dabar pripažintas XX amžiaus literatūros genijus, parašė apsakymą „Procesas“. Ten jis pasakoja apie itin keistą teismo procesą, kur kaltinamajam iki pat pabaigos neaišku, kuo yra kaltinamas, ko kaltintojai iš jo nori, apskritai negali sau atsakyti, kas vyksta.
  Kūrinys genialus, tik sunku suvokti, ar autorius čia rašė apie sielos reikalus, ar turėjo omenyje biurokratinės sistemos absurdą. Bet greičiausiai, – pastarąjį, kas dabar pas mus ir vyksta.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 8. Dabar situacija Lietuvos teismuose man kartu primena, prašau atleisti už nemalonų palyginimą, „stalinines troikas“, kada teisiamieji a priori žinojo, kad bus pripažinti kaltais, tik nežinojo, ar duos 25 metus, ar pastatys prie sienos. Tiesa, tada, jei spėdavai, dar galėjai parašyti malonės prašymą draugui Stalinui. Kam rašyti dabar?

  Thumb up 7 Thumb down 0

 9. Man patinka Grybauskaitės žmona Ulbinaitė, aišku, patinka ir Grybauskaitės vyras Šimonytė, bet kodėl Grybauskaitė gyvena, pasak B.Genzelio, su savo drauge ir buvusia kambarioke Briuselyje Rima Kaziliūniene?

  Thumb up 8 Thumb down 0

 10. Nereikia nieko. Pažiūrėkit į teisėjų turtus ir suprasit apie jų sąžinę. kiek jie turi pasaulio bankuose. Niekur taip nėra. Giminaičiai apdovanoti turtais. Teisėjams baba paliko….turtus. Pas mus taip galima.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 11. Prezidentūros patarėjas teisės kausimais E.Rimšelis „šauniai“ pasidarbavo „Tark Grunte Sutkiene“ advokatų kontoroje. Advokatų kontorai „Tark Grunte Sutkiene“ (dabar „TGS Baltic“) vadovavo advokatė Eugenija Sutkienė. Taigi, į šią kompaniją 2014 m. rugsėjį ir perėjo advokatu dirbti prezidentės D.Grybauskaitės patarėjas teisės ir teismų veiklos klausimais Ernestas Rimšelis (kaip jau minėta, prezidentūroje dirbo 2009 m. – 2014 m. liepa). Sutapimas, ar ne (greičiau – ne!), tačiau jau po mėnesio ši kompanija laimėjo tenderį konkurse, kuriame AB banko Snoras bankroto administratoriumi buvo paskirtas Gintaras Adomonis, UAB „Valnetas“ vadovas. O advokatų kontora „Tark Grunte Sutkiene“ tapo Snoro kreditorių komiteto oficialiu konsultantu juridiniais klausimais. O dar po mėnesio (nuo 2014 m. lapkričio mėn.pradžios) jie jau oficialiai kartu pradėjo darbuotis Snore.

  Thumb up 6 Thumb down 0

  • Dar iki tampant AB banko Snoras bankroto administratoriumi, G.Adomonis kartu su E.Sutkienės vadovaujama advokatų kontora „Tark Grunte Sutkiene“ kartu darbavosi, vykdant bankroto procedūras bei administruojant turtą, Ūkio banke. Matomai, kai pritrūko, ką vogti šiame banke, perėjo papildomai darbuotis į Snoro banką.

   Tačiau, reikia manyti, kad tokio paskyrimo (Snoro bankroto administratoriumi) G.Adomonis nebūtų pelnęs be prezidentės D.Grybauskaitės statytinio, Lietuvos banko vadovo V.Vasilausko pagalbos ir jo asmeniško sudalyvavimo visoje šioje korupcinėje grandinėje, apimančioje net ir aukščiausią Lietuvos valdžios elitą.

   Thumb up 10 Thumb down 0

   • Prezidentės D.Grybauskaitės patarėjas teisės ir teismų veiklos kausimais Ernestas Rimšelis 2014 m.rugsėjo mėn. perėjo dirbti advokatu į „Tark Grunte Sutkiene“ advokatų kontorą. Šioje kompanijoje E.Rimšelis dirbo iki tol, kol 2015 m. gruodžio mėn. buvo parduotas AB banko Snoras pagrindinis paskolų portfelis. O užbėgant įvykiams už akių, reikia būtinai pažymėti, kad, matomai, už tokį „gerą“ darbą Prezidentūros, tuometės konservatorių vyriausybės ir Lietuvos banko naudai, o tuo pačiu akivaizdžiai Snoro banko kreditorių nenaudai, jau 2016 m. sausio mėn. prezidentė D.Grybauskaitė paskyrė E.Rimšelį Vilniaus apygardos teismo teisėju (!).

    Thumb up 7 Thumb down 0

    • Teisti tą brudą Rimšelį reikia, o jis veda šventą Sausio 13-osios bylą says:

     D.Grybauskaitės patarėjas E.Rimšelis ir advokatų kontora „Tark Grunte Sutkiene“ puikiai įsijungė į visą tą valdžios korupcinę grandinę

     Taigi, nuo 2014 m. lapkričio 4 d. G.Adomonis kartu su šia advokatų kontora („Tark Grunte Sutkiene“) jau valdė milijardinį AB banko „Snoras“ turtą, ir kurį, nuo to meto, jie visi šauniai „tratina“. Snoro banko turtas buvo ir yra pusvečiui pagal išankstinius susitarimus pardavinėjamas „į kairę ir į dešinę“. O prezidentės D.Grybauskaitės patarėjo teisės ir teismų veiklos klausimais E.Rimšelio to metu įsidarbinimas advokatų kontoroje „Tark Grunte Sutkiene“ aiškiai buvo su politinės korupcijos „kvapeliu“. Kaip greitai parodė tolimesni įvykiai, tai E.Rimšelis puikiai įsijungė į visą tą valdžios korupcinę grandinę, aktyviai prisidedančią prie AB banko Snoras ir jo grupės įmonių turto išpardavimo pusvelčiui bei jo išvogimo. Matomai, E.Rimšelio užduotis ir buvo kontroliuoti tą esminį banko turto (paskolų portfelio) pardavimą, o, galimai, ir gautų „otkatų“ teisingą pasidalijimą!

     Thumb up 8 Thumb down 0

   • Reikia būtinai pabrėžti ir tai, kad korumpuotas E.Rimšelis buvo studijų draugai ir grupiokai su Generalinės prokuratūros tuomečiu gen.prokuroro pavaduotoju Dariumi Raulušaičiu, kuris nuo pat pradžių aktyviai kuravo AB Snoro banko pagrindiniams akcininkams Prezidentūros nurodymu sufabrikuotą ikiteisminio tyrimo bylą. Reikia dar priminti, kad vėliau (iškart po AB bankui Snoras lemtingų 2011-11-16 dienos įvykių), tas pats gen. prokuroro pavaduotojas D.Raulišaitis buvo kaltinamas, kad po jo Generalinės prokuratūros patalpose suorganizuoto slapto teisėsaugininkų pasitarimo ir nutekėjo slapta informacija, apie planuojamus bei su prezidente D.Grybauskaite iš anksto suderintus teisėsaugininkų nesankcionuotus veiksmus prieš lietuviškus bankus, kas ir tapo 2011-11-15 d. garsiosios publikacijos „Įsakymas sutrypti lietuviškus bankus“ dienraštyje „Lietuvos rytas“ pagrindu.

    Thumb up 8 Thumb down 0

 12. Teisti tą Grybės tamponą reikėjo, o Nausėda jį dar jį net paaukštino pareigose: Iš VAT teisėjų į Lietuvos apeliacinį teismą teisėju paskyrė.

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • Lietuvoje visą teisėsaugos tinklą, pradedant Gen prokuratūra ir baigiant teismais, kontroliuoja ne Teisingumo ministerija, o viena partija. Net teisėjai teismuose lankstosi šios partijos pirmininkui.

   Thumb up 8 Thumb down 0

 13. prokurorams ir STT tyrėjams būtina pasidomėti dar vienu tokiu tūlu veikėju, – Vilniaus apygardos teismo teisėju Ernestu Rimšeliu, kuris, dar būdamas prezidentės D.Grybauskaitės patarėju teisės ir teismų veiklos klausimais, personaliai nuo pat pirmos dienos (ir vėliau) daug ir aktyviai prisidėjo prie AB banko Snoras tyčinio sužlugdymo.

  Thumb up 6 Thumb down 0

  • Skaitykite straipsnį “Snoro banko istorijoje skamba korumpuotų teisėjų ir žinomų advokatų pavardės”

   Thumb up 7 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...