Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 22 Antradienis
 

Santaros klinikos: “Tai mus visus labai suvienijo”

2018-03-19 15:31 | Aktualu. | Komentarų

Santaros klinikos

Šių metų vasario 21–22-ąją Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų kolektyvas prisimins ilgai. Keliems asmenims pareikšti įtarimai baudžiamojoje byloje, nuo generalinio direktoriaus pareigų nušalintas akademikas prof. dr. Kęstutis Strupas. Tačiau po juos sukrėtusių įvykių ligoninės darbuotojų netikrumą keičia susitelkimas ir tikėjimas, kad ši krizė juos tik sustiprins.

Kolektyvas kaip niekada susitelkęs

Santaros klinikų direktorės medicinai ir slaugai prof. Danguolės Jankauskienės teigimu, darbo atmosfera vis dar tebėra įtempta, tačiau vyrauja susitelkimas.

Pasak prof. D. Jankauskienės, darbuotojai nuolat gauna informacijos apie tai, kas vyksta, palaiko vieni kitus, o įstaigos veikla nesutriko. Ji neneigė, kad iš pradžių kolegos išgyveno sukrėtimą ir netikrumą, tačiau tai netruko ilgai, o situacija buvo labai greitai suvaldyta.

„Viena vertus, reikia palaikyti gydymo įstaigą, kad nesutriktų visas darbas, kad neigiamų įvykio pasekmių nejaustų nei darbuotojai, nei pacientai, o iš kitos pusės – labai neramu. Tačiau mūsų kolektyvas šiomis dienomis yra kaip niekada susitelkęs, mes esame labai susirūpinę įstaigos reputacija ir tuo, kad iki šiol nuveikti darbai nebūtų pamiršti ir padėti užmarštin“, – aiškino doc. dr. D. Jankauskienė.

Pavyko nuveikti labai daug

Gydytoja taip pat įvardijo ir svarbiausius Santaros klinikų per pastaruosius 3–4  metus nuveiktus darbus, ypač vadybos ir inovacijų srityje.

„Vienas iš svarbių darbų yra parengtas ir patvirtintas strateginis medicininių paslaugų teikimo, mokslo ir inovacijų bei ekonomikos ir vadybos įstaigos planas iki 2025 metų, jame aiškiai nubrėžtos kryptys pagrindinėse trijose srityse, aiškiai numatytos priemonės, datos ir atsakingi asmenys. Tai patvirtina, jog mes turim aiškią ne tik ligoninės, bet ir viso Santaros slėnio bei medicinos miestelio viziją. Savo įstaigoje sukūrėme kokybės vadybos ir darbuotojų motyvacinę sistemas. Kai tik išsiaiškinome, kas žmones labiausiai motyvuoja ir kas trikdo, ėmėmės nedelsiant šalinti esančius trikdžius, susijusius ne tik su darbo užmokesčiu, bet ir su darbo aplinka bei visa organizacine elgsena“,  – pasakojo direktorė medicinai ir slaugai.

Gydytoja taip pat pabrėžė ir didžiulį klinikų darbą ugdant personalo asmenines savybes ir socialinius įgūdžius, organizacinę kultūrą. Šiame darbe didelis dėmesys buvo skirtas bendravimui su pacientais, darbuotojų bendravimui tarpusavyje, streso valdymui, kvalifikacijos kėlimui darbo vietoje.

„Turime labai aiškią darbuotojų vidinės komunikacijos sistemą su reguliariais susirinkimais. Vykdome kasmetinius centrų vadovų vertinimus.  Norime, kad kiekvienas darbuotojas būtų įtrauktas:  prisidėtų prie įstaigos tobulėjimo ir kartu su visa ligonine siektų strateginių tikslų. Ir mums tai visai neblogai sekasi. Šiais metais surengėme gaivinimo kursus daugiau nei 500 darbuotojų ir slaugytojų. Matydami rezultatus, planuojame tai tęsti kiekvienais metais. Įrengtos dviračių stovėjimo vietos, yra nuolaidos personalui reabilitacijos paslaugoms, metinės nominacijos, darbuotojams ir pacientams skirti „Clinica musicalis“ koncertai – tai tik keletas darbuotojų gerovei skirtų priemonių“, – įstaigos laimėjimus vardijo prof. D. Jankauskienė.

Gydytoja įsitikinusi, kad joks įvykis ar situacija visų šių nuveiktų darbų nubraukti negali: „Pastarosiomis dienomis gauname daug palaikymo iš kolektyvo ir tikimės, jog, pasibaigus šiai situacijai, visi išeisime dar labiau susitelkę.“

Priminė pokario laikus

Santaros klinikų II reanimacijos-intensyviosios terapijos skyriaus vedėja Donata Ringaitienė papasakojo, ką išgyveno jos vadovaujamo skyriaus darbuotojai.

„Ne tik aš, bet ir daugelis kolegų esame sukrėsti. Situaciją galime palyginti su senais laikais, kuomet grįžus namo neberandi tėvų, nes jie ištremti į Sibirą. Tai man atrodo, kad dabar yra panašiai – nežinai nei kas, nei dėl ko, nei už ką. Kol kas mums sunku patikėti mestais įtarimais Suprantame, kad ši situacija yra laikina. Todėl dirbame toliau ir tikimės palankios tyrimo baigties. Labiausiai mus nuliūdino tai, kad, nesant įrodymų ir  neatlikus tyrimo,  anksčiau laiko nuteisiami  žmonės, kyla grėsmė ne tik jų bet ir įstaigos, pripažintos ir vertinamos tarptautiniu mastu, geram vardui“, – sakė skyriaus vedėja.

Nukentėjo geras vardas

Santaros klinikos – stiprus ir lyderiaujantis Baltijos regione medicinos centras, kur teikiamos aukšto lygio paslaugos, kuriamos ir vykdomos biomedicinos inovacijas, diegiamos informacinės technologijos.

„Prie klinikų proveržio prisidėjo didžioji dalis darbuotojų, kurie neskaičiavo nei savo darbo laiko, nei dažnu atveju nepakankamo atlygio. Jau kurį laiką eskaluojami kaltinimai korupcija žeidžia ne tik vadovą, bet ir visiems atsidavusiems, daugelį metų dirbantiems kolegoms“, – kalba ligoninės darbuotojai.

Dauguma įstaigos gydytojų susirūpinę, nes jiems ne tas pats, kokį prestižą turi ligoninė, dėl kurios gerų rezultatų jie taip stengėsi, ir ypač dėl to, kad sąžiningu darbu ir atsidavimu, bendromis jėgomis jiems pavyko pasiekti tų puikių rezultatų.

„Sutepti vardą galima labai gretai, kur kas sunkiau tą vardą susikurti. Kiek laiko turės praeiti, kol tas geras vardas bus atstatytas?“ – klausė gydytojai.

Lieka daug neaiškumų

Medikams taip pat tebėra neaišku, kodėl ligoninės vadovas buvo nušalintas nesulaukus iš teisėsaugos jokio generaliniam direktoriui išsakytus kaltinimus patvirtinančio dokumento. Daugelis labai išgyvena dėl pasikartojančių publikacijų ir laidų žiniasklaidoje, kurių pavadinime figūruoja žodis „korupcija“. Apie visa tai jie kalbasi savo rytinėse sueigose, nes yra netikri dėl to, kas bus rytoj.

Gydytojai taip pat teigia nesulaukę tinkamo dėmesio, iniciatyvios komunikacijos ir iš klinikų dalininkų – Sveikatos apsaugos ministerijos bei Vilniaus universiteto. Bendru jų sutarimu priimtas sprendimas dėl vadovo nušalinimo ir jo priežastys kolektyvui nebuvo paaiškinti. Kai toks sprendimas priimamas nelaukiant Generalinės prokuratūros išvadų, personalui esą kyla daug klausimų, jis pasijaučia nesaugus.

Nepelnytai užkliūna ne pirmą sykį

Kai kurie gydytojai vasario įvykius įvardija kaip galimai jau anksčiau pradėto scenarijaus tąsą. Esą pernai rudenį, svarstant kaulų čiulpų transplantacijos perspektyvas Vilniuje ir Kaune, buvo išsakyta nuomonė, kad Santaros klinikos lėšas iš ligonių kasų gauna ne tokiu būdu, kokiu priderėtų. Vėliau imta kalbėti apie Santaros klinikų neskaidriai vykdomą e-sveikatos projektą, nors iki tol ligoninė šioje srityje buvo inovatyvumo pavyzdys kitoms sveikatos įstaigoms.

Gydytojus ypač trikdo ir vienpusė žiniasklaidos pozicija, kai net nebandoma išklausyti kitos pusės nuomonės, objektyviai įvertinti, ką Santaros klinikoms pavyko pasiekti per pastaruosius ketverius metus. Įstaiga vykdo strateginį planą su aiškia vizija. Sėkmingai baigti įgyvendinti struktūriniai pertvarkymai, kurie truko beveik 2-jus metus. Tokiems pokyčiams būtinas buvo stiprus vadovo apsisprendimas, kuomet teko imtis nepopuliarių žingsnių, kurie ligoninei buvo labai naudingi.

Problemas įžvelgia pačioje sistemoje

Vasario 21–22 dienų įvykiai ir po jų susiklosčiusi padėtis ligoninėje jaudina ir Santaros klinikų rezidentą Augustą Beišą.

„Visoje sveikatos apsaugos sistemoje yra labai daug problemų. Rezidentu dirbu jau penktus metus, ir matau, kad situacija tampa vis sudėtingesnė. Apima jausmas, kad sistema greitai perdegs. Žmonės dirba daug, dideliais krūviais, paslaugų įkainiai neadekvatūs, nuolat juntamas gydytojų ir pacientų priešinimas. Na, o pastarųjų dienų įvykiai tą atmosferą tik dar labiau paaštrino“, – sakė A. Beiša.

Jis nesiima vertinti ir spėlioti, kuo baigsis teisėsaugos pradėta byla – spręsti ir nagrinėti šiuos klausimus yra teisėsaugos institucijų prerogatyva. Tačiau jis neabejoja, jog sveikatos apsaugos sistema toliau taip gyvuoti negali, pokyčiai tikrai reikalingi.

„Paties prof. K. Strupo indėlis į Lietuvos medicinos sistemą ir gydytojų akademinį tobulėjimą bei bendradarbiavimą su užsienio partneriais  yra neabejotinai didelis“, – įsitikinęs A. Beiša.

Anot jo, visos sudėtingos situacijos visuomet sutelkia žmones, tačiau jam norėtųsi tikėti, jog ateityje Santaros klinikų darbuotojus telks ne tokios sudėtingos situacijos, o pasitenkinimas ir džiaugsmas sistema, kurioje dirba medikai.

Santaros klinikų inf. 

Komentarai

 

 

 


 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...