Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Šansas laimėti trečiam

2012-12-11 13:16 | Nuomonių ringas | Komentarų (18)

Arvydas Akstinavičius. KK nuotr.

Lietuvos politikoje dabar tikrai įdomu. Po ankstesnių Seimo rinkimų nueinantieji pasipešiodavo su atėjusiais valdžion, pasipešdavo dėl įtakos sferų ar įvaizdžio ir politiniai reikalai vėl tekėdavo sena vaga kartas nuo karto užkliūdami už ekonominių finansinių interesų. Prezidentas gana simboliškai pareikšdavo savo nuomonę dėl būsimo ministrų kabineto ir maksimum įvykdavo minimalios korektūros. Dabar gi mūšis seka mūšį. Politiniai įvykiai primena tarybinėje mokykloje skaitytą Juliaus Janonio eilėraštį „Naujas rytas“: „Šūviai trankos lyg perkūnai, lyg šešėliai krenta kūnai…“

Atrodo, kad susipainiojo net Lietuvos politikos valdytojų virvutės, kuriomis, kaip marionetės, tampomi jų vietininkai Lietuvoje. Kas – ką? Klausimas lieka atviras.

Šiandienos politinėje situacijoje laimėsiančia puse visgi laikau Prezidentę, nežiūrint jos krentančių reitingų ar viešai pradėtų aptarinėti neigiamų biografijos faktų. Dėl jų tai apskritai keista, nes kai kurie komentatoriai ir laidų vedėjai prabilo tik dabar, nors tai, kas skelbiama, vieša paslaptimi buvo dar prieš Prezidento rinkimus 2009 m. O dauguma šiuo metu garsiai prabilusiųjų tuomet tylėjo lyg vandens į burną prisisėmę.

Ateityje bus dar visko ir politinė kova gali įvairiai susiklostyti, tačiau politinių svertų Prezidentė turi daugiau, todėl tolesnis „kas – ką“ nemaža dalimi priklausys nuo jos lankstumo ir gebėjimų.

D.Grybauskaitei palankiai padėtis klostosi ir būsimuose Prezidento rinkimuose: ji gali tapti bent jau dviejų įtakingiausių: LSDP ir TS – LKD partijų kandidate. Be to, Prezidentė savo veiksmais iš vienos pusės kuria kovotojos su politikos kriminalizacija įvaizdį, iš kitos gi – principinga laikysena Darbo partijos atžvilgiu švelnina praeities šešėlius, nes tai bus vertinama kaip kova su rytų kaimynų politikos vietininkais Lietuvoje. Po pusantrų metų žmonės tai prisimins. O jei reikės, bus ir priminta.

Visgi šioje politinėje kovoje svarbiausias klausimas – kas ateityje laukia valstybės ir žmonių? Iš pirmo žvilgsnio, atrodo, jog nieko gero. Tačiau prisimenant posakį: „nėra to blogo, kas neišeitų į gera“, manau, kad šiuose politiniuose mūšiuose visuomenė, kaip niekad, turi šansą pati tapti laimėtoja. Kai viršūnės nebesugeba valdyti, o apačios nebegali gyventi – atsiranda galimybė pokyčiams. Kaip sakoma: kur du pešasi – laimi trečias. Tik visuomenė neturi įsivelti į viršūnių karą. Tiesiog, pasinaudojus aplinkybėmis, procesus reikia pabandyti pasukti sau ir valstybei naudinga linkme. Ir pilietinis aktyvumas turi tapti visuomenės, siekiančios teigiamo virsmo, sąjungininku.

Arvydas Akstinavičius,

Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas

Komentarai

 

 

 
 1. P.Akstinavičiau, jau mėginai rinkimus, šliejaisi prie skirtingų pažiūrų partijų,nesisekė. Blogai, kai gydytojas nenustato tikslios diagnozės, esi neprognuozuojamas, nustok reikštis, nori konservų malonės- tai taip ir sakyk, jie tokius maloniai priglaus, sėkmės ARVYDAI.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 2. Trečiasis laimėtojas turėtų būti LIETUVOS SĄRAŠAS DRĄSOS KELIU UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Galima cia fantazuoti ir pliurpti.Valdziazmogiai,esate sukabinti visi lubiankoje.Rusijai reikia teritoriju ir kuo maziau galvojanciu jose.Ir toliau bus liepta jums tiekti vergus ES,uz grobstymus teisiami issidalinsite.Pedklaniui bus padedama likviduoti liudytojus pries pedus.Bus samdomi iskrype advokatai.Prasciokams bus numetami valdziazmogiu pasidraskymo komedijukes.Argi nera taip buve?Argi mes vakar gime?Rezisierius-rytuose.Linksminkites

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. tam kad trecias laimetu ji reiktu ruosti, o ka tuom klausimu jus padarete, vedate koki diskusiju kluba? pradekite naudotis internete galimybemis, manot daug liaudies cia skaito sita KK?

  Thumb up 1 Thumb down 1

  • Netrukus bus priiminėjamos Rikimų įstatymų pataisos. Galėtų susivienyti visi neparlamentiniai ir daryti įtaką Seimui, kad tos baisios ir antikonstitucinės diskriminacijos rinkimuose nebūtų. Bet juk tyli. Lengviau padejuoti ir pasvajoti.

   Thumb up 1 Thumb down 1

 5. Akstinavšiau kodėl galvoji, kad žmonės pamirš Grybauskaitės veidmainystę.Niekas nepamirš 2012.05.17 tai sąžinės reikalas

  Thumb up 1 Thumb down 1

 6. Arvydai,gerbiu tave ir tavo aplinką,bet ar tau neatrodo,kad visos tos kalbos apie visuomenės aktyvumą,pilietinę visuomenę ir t.t. – tėra utopinė svajonė?Tai lyg ir sena plokštelė,kuria mes sukame ir sukame…
  Deja,nei pilietinis aktyvumas,nei kažkokia tai vieninga visuomenė,kuri tokia niekada,apart grėsmės iš užsienio akivaizdoje, nebūna,šių klausimų neišpręs.Jie jau vien todėl neišsprendžiami,kad pati valdymo sistema,pati visuomenės santvarka to neleidžia.Aš nesakau,kad ji kažkuo ypatinga ar ypač bloga,aš siūlau pažvelgti realybei į akis ir baigti tas demagogijas apie pilietinę visuomenę.Kaip vilko nepaversi žolėdžiu,taip avių bandos nepriversi kaukti jo balsu.Kol egzistuoja skirtumai,milžiniški skirtumai,kalbos apie pilietinę visuomenę – aklo klaidžiojimas miške…..Atleisk,kad drįsau paprištarauti.

  Thumb up 2 Thumb down 2

 7. KOMPROMATŲ spintų valymo METAI bus 2013-ieji.
  Kas pradės pirmas,tas laimės,nes atsiliekantiems nabagams teks tik atsimušinėti ir iš šono žiūrint jie atrodys isteriškais,kuriais tauta nebetikės,nors ir gerą komprą apie priešiniką išmes į apyvartą.
  Kaip manote,ar SVARŠČIKAS pirmas pradės?
  Ar jis ką nors turi stalčiuje?Aišku,kad turi.FERMERIUI padengė skolas po nepavykusių rinkimų.Tegul kloja į joutube.Fermeris shiks į kelnes ir puls į TV.
  Po to ką nors iš DAŠOS praeities vėl į JOUTUBE.Na,va taip ir panašiai “laivelis” išsilinguos.Bus įdomu.

  Thumb up 3 Thumb down 3

 8. Juokas ima kai snekama, kad prezidente kovotoja del teisingumo. tuo patiketi gali tik tas kuris nesiorentuoja aplinkoje. Prezidente petr savo kadencija nieko nenuveike, isskyrus, kad nepatvirtino DP i ministres, Grauziniene ir Baltraitiene nes zmogus negali tvirtinti zmoniu i ministrus su aukstesniu mentalitetu nei pati esi.

  Thumb up 4 Thumb down 3

 9. Jeigu naujoji vyriausybė iškrapštys iš Snoro Kuperį ir Co, atskleis aferos mastą, tai opozicija pradės alpti.

  Thumb up 4 Thumb down 2

  • del snoro aferos daug kam dreba kinkos, lauksiu, kaip jie prades vienas ant kito varyti, bet krastinis liks vasiliauskas

   Thumb up 4 Thumb down 2

 10. Manau Akstinavičius prastai orientuojasi situacijoje. LSDP nereikia Grybauskaitės, nes jie turi savo kandidatą Butkevičių. O Grybauskaitė nieko nelaimi. atvirkščiai- prakišinėja ėjimą po ėjimo. Žiauriai. Paskutinė pastraipa, apie kažkokią revoliuciją, iš vis iš fantastikos srities.

  Thumb up 4 Thumb down 3

  • dabar Akstinavičius neturi nieko bendro su Butkevičiumi. Po ėjimo į Seimo rinkimus po bendra vėliava su ………… SD sajunga iš esmės mirė.

   Thumb up 2 Thumb down 3

 11. IS tikruju soceldemokratai turi istorini sansa visiems laikams atsikratyti Konservatoriu gaujos iskelus jiems valstybes ieskini del atomines Hitachi aferos.Taip kad Vardan Tos LIETUVOS -najoji vyriausybe turetu tai padaryti ir ne zodziais-o DARBAIS parodyti kad su Valstybinio masto Aferistais jiems ne pakeliui.

  Thumb up 4 Thumb down 1

  • Jei socdemai sustabdys Hitachi aferą, konservatoriai opozicijoje sėdės ilgai ilgai

   Thumb up 6 Thumb down 1

 12. 22 metus
  Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių.
  Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės.
  Kai …
  Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus:
  – pieno 1 litrą;
  – miltų 1 kilogramą;
  – cukraus 1 kilogramą;
  – 6 kiaušinius;
  – aliejaus 1 litrą;
  – dyzelino 1 litrą.
  Tai …
  Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka.
  (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys)
  Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai.

  Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi:
  – LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir
  gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius;
  – TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir
  gaujos vadeiva Andrius Kubilius;
  – Partija Tvarka ir teisingumas su
  gaujos vadeiva Rolandu Paksu;
  – Liberalų ir centro sąjunga su
  gaujos vadeiva Algiu Čapliku;
  – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir
  gaujos vadeiva Eligijus Masiulis.
  Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs.

  Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

  Thumb up 3 Thumb down 1

  • Tau dar nenusibodo tas pats per tą patį? Kyba tikiesi, kad čia mes mintinai viską išmoksime po visais straipsniais tą patį beskaitydami?

   Thumb up 7 Thumb down 2 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...