Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugsėjis 22 Trečiadienis
 

Šaltiniai: vietoj D.Valio į generalinius prokurorus norima prastumti G.Danėlių

2011-01-19 10:57 | Aktualu. | Komentarų (85)

Pradėjęs reformas prokuratūros sistemoje, generalinis prokuroras Darius Valys susilaukė didžiulio tam tikrų jėgų pasipriešinimo

Po to, kai generalinis prokuroras Darius Valys pradėjo esmines reformas Generalinėje prokuratūroje ir kai iš Generalinės prokuratūros ONKT departamento vyr.prokuroro posto buvo atleistas šį postą pragėręs Algimantas Kliunka, „Karštą komentarą“ pasiekė žinia, jog prisidengiant neva netinkamu Sausio 13-osios bylos tyrimu ir netinkamų pavaduotojų pasirinkimu politikų rankomis bus siekiama skubiai atstatydinti Darių Valį – kol šis dar nespėjo „prieiti“ ir atleisti Seimo kuluaruose socdemų žmonėmis vadinamų Gintaro Jasaičio ir Ramučio Jancevičiaus.

„Mes žinojome, kad Darius Valys turi būti atstatydintas, ir laukėme“, – redakcijai sakė šaltiniai iš prokuratūros.

Generalinėje prokuratūroje ne paslaptis buvo ir naujoji kandidatūra – vietoj Dariaus Valio norėta matyti dar 2008 metais į karjeros aukštumas pradėtą ruošti dabartinį Klaipėdos apygardos prokuratūros vyr.prokurorą Giedrių Danėlių.

Šis prokuroras prokuratūros kuluaruose vadinamas „visišku Jasaičio žmogumi“. „Jeigu Danėlius taptų generaliniu prokuroru, Gintaras Jasaitis ir kiti to rato žmonės vėl atgautų įtaką ir pozicijas prokuratūroje“, – įsitikinę šaltiniai.

Pasak jų, G.Danėlius šiam postui buvo ruošiamas jau nuo 2008 metų.

„Tiksliau, buvo planuojama, kad Danėlius bus generalinio prokuroro pavaduotojas. Tačiau tuo metu jis buvo paprastas Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras, o norint tapti generalinio prokuroro pavaduotoju, reikia būti prokuratūros vadovu. ONKT skyrius apygardų prokuratūrose kuravo tuometinis generalinio prokuroro pavaduotojas G.Jasaitis, ir norėta G.Danėlių paskirti Vilniaus apygardos prokuratūros vyr.prokuroru – vietoj Jancevičiaus. Tačiau tada Jancevičių užsistojo, berods, Kliunka ir Kūris, ir Jancevičius savo postą išsaugojo.

Kaip tik tuo metu Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyr.prokuroras S.Stulpinas palietė dėl statybų Kuršių Nerijoje V.Adamkaus draugę R.Baškytę ir vienam laikraščiui pasakė, kad R.Baškytei pareikš įtarimus. Taip atsirado proga prispausti S.Stulpiną, kad šis atsistatydintų, o į atsilaisvinusią kėdę buvo pasodintas G.Danėlius. Neilgai trukus į pensiją skubiai buvo išlydėtas Klaipėdos apygardos prokuratūros vyr.prokuroras, ir G.Danėlius tapo Klaipėdos apygardos prokuratūros vyr.prokuroru.

Kai iš generalinio prokuroro posto atsistatydino A.Valantinas, jau tada į jo vietą buvo bandyta prastumti G.Danėlių. Tačiau kai Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirinko ne jį, o Darių Valį, pasigirdo kalbos, kad „gerai, tegul Valys padirba pusmetį, o tada jis bus „suėstas“ ir į generalinius prokurorus vis tiek pareis Danėlius“, – apie Generalinėje prokuratūroje verdančias intrigas papasakojo šaltiniai.

Faktiškai tiek Prezidentę, tiek Darių Valį į šią situaciją atvedė (faktiškai – „pakišo“) STT: D.Valiui renkantis pavaduotojus, tiek D.Valiui, tiek Prezidentei D.Grybauskaitei buvo pateiktos tiesiog idealios pažymos apie dabartinius jo pavaduotojus D.Raulušaitį ir T.Staniulį – kad šie prokurorai yra nepriekaištingos reputacijos, tiesiog „briliantai“. Tačiau vos tik Darius Valys pasirinko šias kandidatūros („juk tokia buvo STT pažyma!“), o Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretus dėl skyrimo generalinio prokuroro pavaduotojais, žiniasklaidoje pasipylė straipsnių ciklas apie „blogąjį“ gen.prokuroro pavaduotoją Darių Raulušaitį, kaltinant jį prastai tyrus PVM bylas. Prie žiniasklaidos, puolant naująją Generalinės prokuratūros vadovybę, aktyviai įsijungė ir kai kurie politikai, dėl „netinkamų pavaduotojų“ pasirinkimo apkaltinant D.Valį.

„Visas šitas fonas buvo reikalingas tam, kad greičiau būtų atstatydintas Darius Valys, o į jo vietą būtų paskirtas G.Danėlius. Tada G.Jasaitis užimtų A.Kliunkos vietą – taptų GP ONKT departamento vyr.prokuroru, ir tos jėgos atgautų ir išlaikytų savo įtaką Generalinėje prokuratūroje, kuri kiekvieną dieną, vadovaujant D.Valiui, vis daugiau slysta iš jų rankų“, – povandenines sroves Generalinėje prokuratūroje atskleidė šaltiniai.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Megan, Unless the phone is locked to AT&T or T-Mobile it would need to be unlocked first.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. I do enjoy the manner in which you have framed this problem and it does indeed give me some fodder for thought. However, through what precisely I have experienced, I simply wish when the remarks pack on that folks remain on issue and not embark upon a tirade involving the news of the day. All the same, thank you for this superb piece and while I do not necessarily go along with this in totality, I respect your viewpoint.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. I feel that’s an fascinating point, it created me feel a bit. Thanks for sparking my thinking cap. Occasionally I get so a lot in a rut that I just really feel like a record.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. In addition to cell boilers, portable heaters could be rented from most boiler use specialists, to improve the existing heating provision, and in addition just where a catastrophic boiler failure happens at a home. In this sort of circumstances, small rented heaters (e.g., oil-filled radiators, 3kW DE-25 units…) are generally greatest as they have easy controls, are safe and unobtrusive, and are conveniently driven.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Thanks for the guidelines shared in your blog. Another thing I would like to mention is that fat loss is not supposed to be about going on a dietary fads and trying to lose as much weight as you’re able in a few months. The most effective way to shed pounds is by having it bit by bit and obeying some basic suggestions which can enable you to make the most from your attempt to drop some weight. You may realize and be following some tips, however reinforcing understanding never affects.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. hey there and thank you for your info – I have definitely picked up anything new from right here. I did however expertise several technical points using this web site, since I experienced to reload the site a lot of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I’m complaining, but slow loading instances times will sometimes affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I am adding this RSS to my e-mail and could look out for much more of your respective interesting content. Make sure you update this again very soon..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Kas yras G.Danielius ? – apsurdas tik vienas , tesugeba tik vykdyti nurodymus – gali nekaltą žmogų į kalėjimą įkišti – padeda tik parašą , o smegenų visiškai nerasta – pinigai už parašo padėjimą !
  Apsurdas – ligonis yra G.Danielius, o kuo jis serga ? – pinigų maniją , karjera neturint visiškai proto !

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. tai, kab Valys atleido iš darbo girtą savo pavaduotoją, dar nėra pertvarka, nes VSD privers per teismus grąžinti kliunki į ankstesnias pareigas, jog taip jau yra nutikę.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • GIrtas darbuotojas savo noru isejo is darbo. Jeigu tu apie VSD bylas, tai as sukonkretinsiu tau – 7 diplomatu byla, kai jie “savo noru isejo is darbo”, nors is tiesu VSD turejo kazkokias “pazymas” prasapo – jie neirode, kad juos spaude. Tai girdas pavaldinys labai jau idomiai cia turetu irodyti kad ji spaude, kai jis pats visiems pasake, kad iseina. Kazka cia ne-teisininkas suvelei taip, kad net elektrikui aisku, kad nusisnekejai biskuteli

   Thumb up 0 Thumb down 0

 9. daugiau klanui ne.laikas kovoti teisinei sistemai su pedofilija grieztai ir nepaliekant nieko neuzbaigto,neisaiskinto iki galo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. kai tik isgamu klana pajudino ir eme juos valyti,tai is karto pasiuto korumpuoti kysininkai. O tauta gins Vali uz teisybes paviesinima ir neduos klanui savo galvu beiskelti.Slibinas si karta bus nugaletas ir visos jo galvos,,nukapotos,,Nes turime priesakyje gera prezidente,kuri pades atstatyti lietuvoje tvarka.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Kai tauta išsirinko prezidente kolaborantę TSKPistę, iškart supratau: gero nelauk.
  Kai ji neturėjo jokių priekaištų A.Valantinui, praradusiam visuomenės ir Seimo pasitikėjimą, buvo aišku – gero nelauk.
  Kai Valantinas savo noru paliko pareigas Generalinėje Prokuratūroje, Prezidentė ir toliau rodė jam pasitikėjimą – paskyrė jį teisėju.
  Tapo visiškai aišku, kad jai Valantinas neatrodo blogas ir kitą į jo vietą ji paskirs ne geresnį.
  Taip ir atsitiko. Paskyrė žmogų, kuris kartu su savo pavaldiniu grobsto valstybės pinigus: darbo metu asmeniniais reikalais Tilindis išvyksta į užsienį, o Valys moka jam algą ir komandiruotpinigius!
  Kai Kliunka atėjo į darbą neblaivus, – Valys jam nepaskyrė JOKIOS nuobaudos!
  Anonimo paistalai apie Valio pradėtas “esmines pertvarkas Generalinėje prokuratūroje” nepagrindžiami JOKIAIS faktais. Kad pavaduotoju sau pasistatė Tilindį – tai pertvarka?!
  Belieka tik pakartoti tai, ką anksčiau esu rašęs: Generalinė Prokuratūra – nusikaltėlių irštva su Prezidentės D.Grybauskaitės stogu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. vyr.prokuroras S.Stulpinas palietė dėl statybų Kuršių Nerijoje V.Adamkaus draugę R.Baškytę ir vienam laikraščiui pasakė, kad R.Baškytei pareikš įtarimus. Taip atsirado proga prispausti S.Stulpiną, kad šis atsistatydintų, o į atsilaisvinusią kėdę buvo pasodintas G.Danėlius….

  Nejuokinkite. Lai prokurorai nepolitikuoja ir nesidrabsto neatsakingais pareiškimais laikraščiuose, bet realiai kabina. audros kėlimas stiklinėje…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. O aš buvau bepatikėjęs, kas Valys pats pasirinko Raulušaitį, žinodamas apie jo darbelius.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. D.Raulušaitį , T.Staniulį,tiek Dariau Valį-laikykites vyručiai ,kito kelio nėra kaip sutvarkyti tą klaną,o jų paistalais jau niekas netiki .Sėkmės jums ,ištvermės ir sveikatos ,sveikatos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Prasidėjo puolimas prieš Prezidentę dėl užsienio politikos (Baltarusija), po to imsis Gen.prokuroro.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Ar Jums nekeista gerbiamieji, kad blog’o http://www.labaslietuva.net autorius iki šiol nenubaustas už Gintaro Jasaičio šmeižtą? Plačiau apie tai: labaslietuva.net/2009/10/08/pedofilas-i-generalines/ O gal autorius vis tik tiesą parašė? Kristina, gal tu žinai kaip ten yra su tuo Jasaičiu? Gal žinai, kas turi video juostą, kurioje Jasaitis smaginasi su nepilnamete Lazdijų rajono sodyboje?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Atsiprasau kad dristu kistis as paprastas elektrikas, bet aš maždaug numanau, kur ta juosta – VSD vienoje iš valdybų ir/ar GP pas pora prokurorų, kurie ją iš karto ištrauks, jeigu tik minėtasisi elgsis ne taip kaip reikia :)

   Thumb up 0 Thumb down 0

 17. ir as galvoju,kad visos zmogzudystes Lietuvoje,to paties klano darbas…KGB puikiai dirba Nepriklausomoje Lietuvoje…Idomu ar kada kas issiaiskins kiek auksiniu gavo Lietuvos valdzios atstovai???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Kur matyta, kad prokuratūrų vadovai postuose sėdi po 20-30 metų, kodėl iki šiol netaikoma rotacija,nė vienoje valstybinėje institucijoje taip nėra. Reorganizuoti šią struktūrą reikia nedelsiant. Įsigalėjusi visiška savivalė,kontroliuoja patys save, tikras UAB-as. Pritariu generalinėje prokuratūroje Valio vykdomai apsivalymo politikai, seniai to reikėjo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • pasirodo, kad gen. prokurorui ir teisininku būti nebūtina, užtenka tik vykgyti VST nurodymus, o jei nevygdysi tai iškapstys, kad tavo pro- prosenelis išdavė Vytautą, arba Mindaugą.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • jeigu valstybė nesugeba , tokių institucijų, kurios tik privalo, informuoti vyriausybę, apie nusikalstamus veiksmus, pačioms be teismų, jų pačių sprendimu žudyti liūdininkus,sukontroliuoti, tai ateis laikas kad ir juos pačius teks rasti paspringusiais švendrės lapu. Kur tai matyta, kad informuoti paskirta institucija pati spręstu, ar žmogu rasti ant marių kranto, ar pasikoriusį kameroje,arba savo noru paleiduį šūvi sau į smilkinį.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
3 patarimai, norintiems puikiai pasiruošti anglų kalbos valstybiniam brandos egzaminui
Kaip pasirinkti plautuvę virtuvei?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...