Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 13 Pirmadienis
 

Šaltiniai: J.Dambrauskas kategoriškai neigia užsakęs S.Novikovo nužudymą, pareigūnai – aklavietėje

2011-06-16 22:21 | Naujienos | Komentarų (69)

Šaltinių teigimu, pareigūnai neturi jokių įrodymų, kad advokato S.Novikovo nužudymą užsakė buvęs boksininkas Jonas Dambrauskas (KK nuotr.)

Prieš kelias dienas pareigūnų išmesta „bomba“, jog advokato, Vilniaus tarybos nario Sergejaus Novikovo nužudymas esą jau išaiškintas – kad nužudymą neva užsakė buvęs boksininkas Jonas Dambrauskas, gali sprogti kaip muilo burbulas.„Karšto komentaro“ šaltinių duomenimis, pareigūnai neturi jokių įrodymų, kad šį nusikaltimą galėjo užsakyti būtent J.Dambrauskas. Nepaisant to, teismas leido buvusį boksininką suimti 40 parų, o per tą laikotarpį pareigūnai tikisi, jog pavyks „perlaužti“ suimtąjį – pasiekti, kad jis prisipažintų užsakęs S.Novikovo nužudymą.

„Jonas Dambrauskas kategoriškai neigia užsakęs advokato nužudymą, o pareigūnai jokių įrodymų neturi. Todėl su Jonu vedamos derybos – prisipažink, gausi mažiau metų“, – sakė KK šaltiniai.

Vienintelis įrodymas, pasak šaltinių, kuris yra naudojamas prieš Joną Dambrauską, – tai nusikaltimo vietos vaizdo kameros įrašas.

„Blefas, kad sakoma, jog niekas nesimato, kad medis užstoja. Viskas labai gerai matosi. Ir jūs tame įraše matotės – kaip vaikštote, kaip fotografuojate.

Ir tame įraše taip pat matyti, kaip ant motorolerio pasižiūrėti, kas čia atsitiko, atvažiavo vyras.

Pareigūnai pagal vaizdo įrašą nustatė, kad tai – buvęs boksininkas Jonas Dambrauskas. Pakėlė prieš trejus metus buvusią grasinimų istoriją ir suėmė. Ir viskas. Daugiau jokių įrodymų prieš jį nėra“, – sakė KK šaltiniai.

Kas kiti du suimti, pareigūnai tapatybių neatskleidžia. Tačiau, šaltinių teigimu, pareigūnai, tiriantys S.Novikovo nužudymą, yra aklavietėje.

„Be vaizdo įrašo jie nieko neturi. O pamatė įraše, kad ant motorolerio prie nusikaltimo vietos privažiavo J.Dambrauskas, ir suėmė jį. Dabar su juo vedamos derybos, kad prisipažintų, tačiau jis viską kategoriškai neigia“, – pasakojo šaltiniai.

Kaip žinia, neseniai Europos žmogaus teisių teismas nustatė, kad už vieną neteisėto sulaikymo dieną privalo būti sumokėta 2 tūkst. eurų kompensacija. Jeigu paaiškės, kad buvęs boksininkas Jonas Dambrauskas iš tiesų neturi nieko bendro su advokato Sergejaus Novikovo nužudymu, o buvo suimtas tik todėl, kad privažiavo ant motorolerio pasižiūrėti, kas atsitiko, ir taip buvo nufilmuotas prie banko esančios vaizdo kameros, jam už kiekvieną neteisėto sulaikymo dieną Lietuvos valstybė turės sumokėti po 2 tūkst. eurų kompensaciją.

Tiesa, gali būti, kad tiriant advokato S.Novikovo nužudymą, bus pasinaudota sena „tyrimo“ praktika, kokia, pvz., buvo panaudota „tiriant“ verslininko V.Arbataičio nužudymą – kai prie reikiamo teisėsaugai asmens „pritempiami“ įrodymai. Tokie nusikaltimų suplanavimai ir ištyrimai yra vadinami „filosofiniais“, kadangi paslepia tikrąjį nusikaltimo motyvą ir tikruosius nusikaltėlius, randant atpirkimo ožius.

Palyginkime:

S.Novikovo nužudymas – sulaikytas vaizdo kameros prie nusikaltimo vietos nufilmuotas ant motorolerio atvažiavęs J.Dambrauskas; V.Arbataičio nužudymas – sulaikyti tą vakarą policijos sustabdyto automobilio vaikinai;

S.Novikovo nužudymas – J.Dambrauskas kategoriškai neigia, vedamos derybos – „prisipažink, gausi mažiau metų“; V.Arbataičio nužudymas – „jeigu nežinai kas padarė, tai nurašysim ant tavęs“;

S.Novikovo nužudymas – be J.Dambrausko, sulaikyti dar du asmenys (kaip ir V.Arbataičio nužudymo byloje – sulaikyti trys asmenys); V.Arbataičio nužudymas – nesant įrodymų, panaudoti 2 slapti liudininkai „Kriaušė“ ir „Slyva“, kurių parodymai keitėsi pagal pasikeitusią bylos medžiagą.

Taigi, palyginus šias dvi bylas, galima daryti prielaidą, kad, jeigu nepavyks iš J.Dambrausko išgauti „nuoširdaus prisipažinimo“, kiti du sulaikytieji galimai byloje praeis kaip kokie nors „slapti liudininkai“ „Kriaušė“ ir „Slyva“.

Kaip jau rašė „Karštas komentaras“, advokato S.Novikovo nužudymo braižas primena teisėsaugos agentų darbą, nes kaip nužudymo įrankis panaudotas šaltasis ginklas, o būtent šaltąjį ginklą savo agentams rekomenduoja naudoti mūsų teisėsauga.

„Karšto komentaro“ šaltinių teigimu, Vilniuje tarp nusikalstamo pasaulio yra „nuleista“ informacija, jog advokatą S.Novikovą esą užsakė nužudyti J.Dambrauskas „dėl trejų metų senumo istorijos“.

Panašu, kad ši versija pareigūnams yra patogiausia – tuomet nereikėtų tirti S.Novikovo sąsajų su energetika ir apklausinėti stambių energetikos verslo „ryklių“. Kaip ir V.Arbataičio nužudymo atveju niekas netyrė V.Arbataičio sąsajų su naftos verslu…

Lygiai taip pat patogiai ir nesivarginant ieškoti tikrųjų žudikų buvo „ištirta“ ir V.Arbataičio nužudymo byla – neva nusikaltimas įvykdytas siekiant pavogti automobilį, nors pats automobilis buvo sudegintas, o asmeniui, nuteistam už šį nusikaltimą, net nebuvo leista susipažinti su automobilio pagrobimo ir sudeginimo byla – prokuratūra atrašė, kad jis su tuo automobiliu neturi nieko bendro.

Beje, V.Arbataičio nužudymo „ištyrimo“ byla buvo laikoma pavyzdine A.Kliunkos kuruoto tyrimo byla. Ir nors A.Kliunkos prokuratūroje jau nėra, tačiau jo įdiegta „tyrimo“ praktika, kaip galime matyti iš S.Novikovo nužudymo bylos tyrimo, ir toliau sėkmingai tęsiama: nes, pagal prokuratūros versiją, V.Arbataitis neleido pavogti mašinos, dėl to buvo subadytas, o S.Novikovo byloje – advokatas neleido pradurti padangos, todėl buvo subadytas. O paskui dar atvažiavo su motoroleriu į nusikaltimo vietą buvęs boksininkas J.Dambrauskas, kad pasižiūrėtų, ar advokatas iš tiesų negyvas, ir kad pasivaikščiotų visiems pareigūnams panosėje prieš banko vaizdo kameras…

Komentarai

 

 

 
  1. Visiškai tuščias komentaras, matosi, kad rašė žmogus, nieko neišmanęs baudžiamajame procese arba (tai daugiau tikėtina) – šis straipsnis užsakytas Dambrausko advokatais, kurie< akivaizdu, jau pradėjo dirbti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Kaip viena iš versijų gali ir privalo būti patikrinta ta, kad tas boksininkas užsakė advokatą. Juk grasino. Gal todėl ir atlėkė pažiūrėti, kaip jo priešas atgulė. Bet tai viena iš versijų. Užsakovai paprastai kuo toliau nuo šlapios vietos laikosi, alibi kietą susikūrę. Bet patogu už tos versijos įsikibti, kai nėra kitų variantų.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  3. Nuo kada karstas komentras nusikalteliu puseje ? Jeigu butumete susidure gyvenime su tuo boksininku, kitaip kalbetumete….. apsaugok dieve nuo tokiu zmoniu

    Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...