Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Liepa 31 Šeštadienis
 

Šalčininkų rajono tarybos nariai, įskaitant opoziciją, vienbalsiai nepritaria pabėgėlių įkurdinimui Dieveniškių centre

2021-07-16 17:07 | Naujienos | Komentarų (2)

Nuotr. iš pasienis.lt

Šiandien neeiliniame Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos posėdyje aptarta pabėgėlių suvaldymo krizė. Visi dalyvavę Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nariai pasisakė prieš pabėgėlių centro steigimą Dieveniškėse: tiek tarybos nariai iš valdančiosios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos, tiek opozicinių partijų tarybos nariai. Neeilinį Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos posėdį sušaukė meras Zdzislav Palevič, reaguodamas į gyventojų nerimą dėl saugumo, baimės ir nežinomybės.

Į posėdį atvyko LR Seimo narė Beata Petkevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev, Lietuvos generalinis komisaras Renatas Požėla, VSAT Varėnos pasienio rinktinės vadas Virgilijus Raugalė, Lenkijos Respublikos ambasados Konsulinio skyriaus vadovė Irmina Szmalec, Lenkijos ambasados Lietuvoje II sekretorius Daniel Słupek.

Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos narių daugumą sudaro Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai.

„Šalčininkų rajono savivaldybės taryba prieštarauja Vyriausybės planams įkurti Dieveniškėse pabėgėlių centrą ir šią vietą laiko visiškai netinkama tokio objekto įsteigimui”, – pareiškė tarybos nariai iš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos.

Meras Zdzislav Palevič pareiškia, kad solidarizuojasi su savo gyventojais ir taip pat kategoriškai pasisako prieš pabėgėlių centro steigimą Dieveniškėse.

„Jei tik sprendžiame savo problemą, o nematome, nenorime matyti žmonių, mūsų Lietuvos piliečių, rajono gyventojų problemų, skausmo, baimės, pasipiktinimo. Mano nuomonė buvo išsakyta iškart. Mano pozicija kategoriška dėl Dieveniškių centro steigimo, pozicija yra vienareikšmiška. Dėl bendradarbiavimo mes esame pasiruošę dirbti kaip ir anksčiau, pagal mūsų galimybes teiksime paslaugas, ieškome vietų laikinam apgyvendinimui, bet centrui, kuriam pabėgėliai gyventų neterminuotą laiką, mes esame prieš”, – ryžtingai pareiškė meras Zdzislav Palevič.

Tarybos sprendimo projektą pristatęs Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius ir Šalčininkų rajono ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Josif Rybak kalbėjo apie Šalčininkų rajono savivaldybės nuveiktus darbus bendradarbiaujant su Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Jo teigimu, Šalčininkų rajono savivaldybė teikia visokeriopą pagalbą organizuodama transporto, būtinosios medicininės pagalbos, testavimo dėl COVID-19 ir kitas socialines paslaugas pabėgėliams.

Tarybos posėdyje pabrėžta, kad Vidaus reikalų ministerijos ketinimas įsteigti Dieveniškėse pabėgėlių centrą būtų didžiulė našta pasienio rajonui. Be to, gyventojai nepritaria planams steigti Dieveniškėse pabėgėlių centrą ir, surinkę 400 parašų, parašė peticiją centrinei valdžiai.

„Nuo pirmos dienos savivaldybės administracija įsitraukė į pagalbą Valstybės sienos apsaugos tarnybai. Praktiškai visas migrantų pavėžėjimas buvo užtikrintas savivaldybės. Buvo tokių dienų, kai per parą padaryti 900 km. Pabėgėlių apgyvendinimo galimybių savivaldybės nenaudojamose ir neveikiančiose patalpose neturime, buvusių mokyklų pastatai parduoti. Suprasdami situaciją, apgyvendinome pabėgėlius, kurių niekas nenorėjo priimti, veikiančioje įstaigoje – Poškonių bendruomenės centre. Tai rodo mūsų gerą valią“, – kalbėjo Josif Rybak.

Atvykusios Dieveniškių gyventojos Liuba Poliak ir Valentina Cvilik teigė besijaučiančios įskaudintos, jos mano, kad Lietuvos piliečiai tokiu būdu skriaudžiami Vyriausybės. Moterys kalbėjo, jog Dieveniškėse dėl apgyvendintų pabėgėlių žmonės nenorės gyventi, auginti vaikų, kurti verslo. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė taip pat nerimauja dėl švietimo situacijos gimnazijoje, o seniūnė Česlava Marcinkevič perskaitė gyventojų kreipimąsi, kuriame jie nurodo esantys įžeisti tokiu sprendimu.

“Visą savaitę žmonės kasdien ateina pas mane, ateina į namus vakarais, jaučia didžiulį nerimą dėl vaikų, leisiu sau perskaityti gyventojų peticiją, kurią paprašė surašyti gyventojai. Iš žiniasklaidos sužinome, kad mūsų miestelyje planuojama steigti nelegalių migrantų apgyvendinimo centrą, šalia veikiančių gimnazijų, vaikų darželio, gyvenamųjų namų. Kas mūsų laukia? Galima tik spėlioti. Dieveniškių miestelio bendruomenė prieštarauja tokiems planams, jaučiasi nuskriausta, kadangi mūsų Vyriausybė neteikė informacijos, Dieveniškės tiesiog pavadintos planu A”, – kalbėjo seniūnė Česlava Marcinkevič.

Tarybos posėdžio pabaigoje Šalčininkų politikai nepritarė pabėgėlių centro steigimui Dieveniškių miestelyje. Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos sprendimu taip pat nuspręsta kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministeriją su prašymu peržiūrėti planuojamą sprendimą dėl pabėgėlių centro steigimo Dieveniškių miestelyje ir parinkti kitą tinkamesnę vietą, nekeliančią grėsmės gyventojų saugumui ir nebloginančią vietos gyventojų padėties.

Dieveniškių miestelyje gyvena 500 gyventojų, o jo pačiame centre planuojama įkurdinti net dvigubai daugiau – iki 1 tūkst. migrantų. Vietos gyventojai bijo dėl savo šeimų, vaikų ir turto saugumo.

Komentarai

 

 

 
  1. Šitiek daug bedarbiu Lietuvoje. Kodel neįdarbinus 500 savanoriu dviems trims mėnesiams, mokėti atlyginimus ir isstatyti 1 km. atstumais statyti tvora. Kaip jums atrodo, per kiek laiko butų pastatyta tvora? O tai pastate kelis kareivėlius kilnoti dratus, o krūva ekspertu stovi aptarinėja, komentuoja filmuoja. Siaubas.

    Thumb up 1 Thumb down 3 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...