Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 22 Antradienis
 

S.Stulpinas: “Negalima dėl kažkokių jėgų palaikomos galimos nusikaltėlės kompromituoti visą valstybę”

2012-02-16 10:38 | Naujienos | Komentarų (350)

Teisininkas Stanislovas Stulpinas. KK nuotr.


Stanislovas Stulpinas

Viename internetiniame portale paskelbtas Vytauto Nekrošiaus straipsnis „Manyčiau, kad L. Stankūnaitės šansai laimėti bylą prieš Lietuvą tikrai nemaži.“

Manau, kad profesorius žino, ką rašo ir kokį atsiliepimą šiai bylai R. Šimašius lieps parašyti.

V. Nekrošius savo straipsnyje visuomenei aiškina, kad: “ jei vienas pasisako, kad mergaitė buvo tvirkinta, tai neduoda automatiškai moralės kalbėti, kad mergaitė buvo tvirkinta.“

Tikriausiai profesorius supranta kokią „abrą – kadabrą“ parašė. Vystant profesoriaus mintis galima taip pat teigti, kad: “jei vienas pasisako, kad mergaitė nebuvo tvirkinta, tai neduoda automatiškai moralės kalbėti, kad mergaitė nebuvo tvirkinta“.

Profesorius Vytautas Nekrošius turėtų žinoti ir suprasti, kad Lietuvoje šimtai bylų teisingumo vykdymui perduodama teismams dėl vaikų seksualinio išnaudojimo.

Šiose bylose viena pusė – nukentėję vaikai, kurie tvirtina, kad jie buvo seksualiai prievartaujami, žaginami ar tvirkinami.

Kita pusė – įtariamieji, jų advokatai, gindamiesi ir norėdami išvengti atsakomybės, dažniausiai neprisipažįsta ir įrodinėja, kad jie jokių nusikalstamų veiksmų neatliko.

Prokurorų ir tyrėjų pareiga surinkti visus įrodymus, patvirtinančius ar paneigiančius įtariamųjų kaltę. Teismų pareiga objektyviai ir nešališkai ištirti visus pateiktus įrodymus ir priimti teisingą sprendimą.

Būtent todėl ir yra skiriamos teismo medicininės, psichiatrinės ar psichologinės ekspertizės, kad būtų išsiaiškinta, ar nėra dėl tokių veiksmų likę kokių nors pėdsakų, sužalojimų (pavyzdžiui, išžaginimo atveju), ar mažamečiai vaikai nefantazuoja, ar jie sako tiesą.

Liudytojų dažniausiai darant tokius nusikaltimus nebūna.

Tiriant šios konkrečios bylos aplinkybes visi BPK numatyti veiksmai buvo atlikti. Netgi A. Ūso ir L. Stankūnaitės parodymai buvo tikrinami poligrafu.

Prokurorai surinko daug daugiau įrodymų kaip kitose bylose, kad bylą galima būtų perduoti teismui, kaltinant A. Ūsą labai sunkaus nusikaltimo padarymu – mergaitės seksualiniu prievartavimu, o L.Stankūnaitę – bendrininkavimu šio nusikaltimo padarymu.

Manau, visi patyrę teisininkai, tarp jų ir V. Nekrošius, ranką prie širdies pridėję galėtų pasakyti, kad jie nesupranta prokuratūros veiksmų – kodėl A. Ūsui įtarime ir kaltinamajame akte aprašius visus seksualinio prievartavimo požymius ( laižymas mergaitės viso kūno ir lytinių organų, vertimas mergaitę tą patį daryti ir A. Ūsui ištisus du metus L. Stankūnaitės nuomojame bute), įtarimai A. Ūsui buvo pareikšti tik dėl nesunkaus nusikaltimo padarymo – tvirkinamųjų veiksmų?

Kodėl nebuvo pareikšti įtarimai L. Stankūnaitei, nors iš bylos medžiagos matyti, kad visi šie veiksmai vyko L. Stankūnaitei žinant, matant ir aktyviai dalyvaujant, kad dažniausiai šie nusikalstami veiksmai buvo atliekami jiems visiems būnant lovoje?

Išties, formaliai žiūrint į V. Kondratjevo sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, L. Stankūnaitei nepareikšti jokie įtarimai, tai kodėl ji neturėtų gyventi su motina?

Tačiau nagrinėdamas šią bylą, V. Kondratjevas analizavo ir mergaitės seksualinio prievartavimo aplinkybes, žinojo, kad Aukščiausiasis Teismas yra atnaujinęs teisminį tyrimą “pedofilijos” byloje.

Vienintelis teisingas sprendimas galėjo būti – sustabdyti vaiko gyvenamosios vietos nustatymo civilinę bylą ir laukti sprendimo baudžiamojoje byloje, kur galimai gali būti sprendžiamas klausimas dėl įtarimų pareiškimų L. Stankūnaitei.

Tuo tarpu dabar turime, ką turime, – dar labiau suskaldyta visuomenė, kai kurie teisininkai viešai reikalauja vykdant teisingumą nedelsiant sprendimą įvykdyti. Visuomenė ir kai kurie žymūs politikai pasipiktinę reikalauja teisėsaugos vadovų atsistatydinimo.

Emocijos liejasi per kraštus. Aš savo straipsniuose, gal kartais per karštai atkreipiu dėmesį, kad neteisingumas negali būti vykdomas, vėl ir vėl analizuoju visą bylos medžiagą…

Todėl drįstu teigti: kad „ne vienas sako“, anot V. Nekrošiaus, bet visa bylos medžiaga, visi įrodymai – Seimas savo patvirtintoje išvadoje, Vilniaus apygardos teismas savo nutartyje, patys bylą tyrę prokurorai, pareikšdami įtarimus ir surašydami kaltinamąjį aktą bei byla perduodami į teismą -šaukte šaukia, kad mergaitė buvo tikrai seksualiai prievartaujama ir kad bendrininkė labais sunkaus nusikaltimo padaryme buvo L. Stankūnaitė.

Priešingai, palaikydami L. Stankūnaitę, kalba tik E. Kūris, V. Nekrošius, A. Sakalas, V. Vinokuras, V. Adamkus ir dar keli jiems pritariantys.

Tai kuo reikia tikėti – byloje surinktais įrodymais ar minėtų asmenų pliauškalais? Manyčiau, kad, kadangi teisingumą vykdo tik teismas, o prokurorai turėtų, pagal Konstituciją, jį padėti vykdyti, tai , pareiškus L. Stankūnaitei įtarimus, tegu teismas ir įvykdo savo konstitucinę pareigą, nešališkai ir objektyviai išnagrinėdamas baudžiamąją bylą. Negi, gerbiami teisininkai ir ekspolitikai mano priešingai?

Gal laikas nutraukti visos visuomenės skaldymą ir pareikalauti, kad generalinis prokuroras pagaliau pradėtų vykdyti savo pareigas ir, suprasdamas, kad teisingumą vykdo tik teismas, paprašytų teismo sugrąžinti “pedofilijos” bylą tyrimui papildyti, ištaisytų visas prokurorų sąmoningai ar nesąmoningai padarytas klaidas ir bylą su pareikštais įtarimais L. Stankūnaitei perduotų į teismą.

Jeigu generalinis prokuroras Darius Valys negali, nenori ar nesugeba savo pareigų atlikti tinkamai, tai jis turėtų nedelsiant pats atsistatydinti, nelaukiant kol tai privers padaryti tauta.

Mes visi turime suprasti, kad dėl neatsakingų Vitalijaus Kondratjevo ir generalinio prokuroro Dariaus Valio veiksmų ar neveikimo teisėsauga atsidūrė aklavietėje, nes prieš vaiką negalima jokia prievarta. Visiškai baigiama sukompromituoti visa teisėsauga – teismai, prokuratūra. Griaunami teisinės valstybės pamatai, reikalaujama teisėsaugos institucijų vadovų atsistatydinimo.

Gal sustokime visi ir susimąstykime, ką darome?

Negalima dėl kažkokių jėgų palaikomos galimos nusikaltėlės kompromituoti visą valstybę.

O kalbant apie Strasbūro teismą, galiu pasakyti tik tiek, kokį atsiliepimą teisingumo ministras lieps paruošti, toks ir bus sprendimas. Reikia suprasti, kad visuomenė galimai bus dar labiau sukiršinta ir tikrai gali kilti dideli neramumai, kurie tikrai sudrebins visą valstybę.

Komentarai

 

 

 
  1. Gyreisi kad labi smarkiai sergi ir greit mirsi. Patarciau pasirinkti kremavima. Galima ir pagal lietuviu paprocius, bet tada gulesi ir po mirties smirdesi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Jei stankunaite teisi ir nebuvo bendrininke tai kam ja saugo ?reiskia kazkas yra..Gyvenamosios vietos neturi,tai gal Usas paliko gera palikima.o prie ko cia laisva Lietuva?Arteja rinkimai vel isirinksim burliaskas ,sekso ekspertes kaip isrinkom sumenus ir kas atsitiko ?Pykstam ,.kag klounai suejo i seima .Jie patys neatejo ,o mes isrinkom!Kokie mes tokia ir valstybe.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...