Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Vasaris 20 Trečiadienis
 

S.Stulpinas: “Negalima dėl kažkokių jėgų palaikomos galimos nusikaltėlės kompromituoti visą valstybę”

2012-02-16 10:38 | Naujienos | Komentarų (350)

Teisininkas Stanislovas Stulpinas. KK nuotr.


Stanislovas Stulpinas

Viename internetiniame portale paskelbtas Vytauto Nekrošiaus straipsnis „Manyčiau, kad L. Stankūnaitės šansai laimėti bylą prieš Lietuvą tikrai nemaži.“

Manau, kad profesorius žino, ką rašo ir kokį atsiliepimą šiai bylai R. Šimašius lieps parašyti.

V. Nekrošius savo straipsnyje visuomenei aiškina, kad: “ jei vienas pasisako, kad mergaitė buvo tvirkinta, tai neduoda automatiškai moralės kalbėti, kad mergaitė buvo tvirkinta.“

Tikriausiai profesorius supranta kokią „abrą – kadabrą“ parašė. Vystant profesoriaus mintis galima taip pat teigti, kad: “jei vienas pasisako, kad mergaitė nebuvo tvirkinta, tai neduoda automatiškai moralės kalbėti, kad mergaitė nebuvo tvirkinta“.

Profesorius Vytautas Nekrošius turėtų žinoti ir suprasti, kad Lietuvoje šimtai bylų teisingumo vykdymui perduodama teismams dėl vaikų seksualinio išnaudojimo.

Šiose bylose viena pusė – nukentėję vaikai, kurie tvirtina, kad jie buvo seksualiai prievartaujami, žaginami ar tvirkinami.

Kita pusė – įtariamieji, jų advokatai, gindamiesi ir norėdami išvengti atsakomybės, dažniausiai neprisipažįsta ir įrodinėja, kad jie jokių nusikalstamų veiksmų neatliko.

Prokurorų ir tyrėjų pareiga surinkti visus įrodymus, patvirtinančius ar paneigiančius įtariamųjų kaltę. Teismų pareiga objektyviai ir nešališkai ištirti visus pateiktus įrodymus ir priimti teisingą sprendimą.

Būtent todėl ir yra skiriamos teismo medicininės, psichiatrinės ar psichologinės ekspertizės, kad būtų išsiaiškinta, ar nėra dėl tokių veiksmų likę kokių nors pėdsakų, sužalojimų (pavyzdžiui, išžaginimo atveju), ar mažamečiai vaikai nefantazuoja, ar jie sako tiesą.

Liudytojų dažniausiai darant tokius nusikaltimus nebūna.

Tiriant šios konkrečios bylos aplinkybes visi BPK numatyti veiksmai buvo atlikti. Netgi A. Ūso ir L. Stankūnaitės parodymai buvo tikrinami poligrafu.

Prokurorai surinko daug daugiau įrodymų kaip kitose bylose, kad bylą galima būtų perduoti teismui, kaltinant A. Ūsą labai sunkaus nusikaltimo padarymu – mergaitės seksualiniu prievartavimu, o L.Stankūnaitę – bendrininkavimu šio nusikaltimo padarymu.

Manau, visi patyrę teisininkai, tarp jų ir V. Nekrošius, ranką prie širdies pridėję galėtų pasakyti, kad jie nesupranta prokuratūros veiksmų – kodėl A. Ūsui įtarime ir kaltinamajame akte aprašius visus seksualinio prievartavimo požymius ( laižymas mergaitės viso kūno ir lytinių organų, vertimas mergaitę tą patį daryti ir A. Ūsui ištisus du metus L. Stankūnaitės nuomojame bute), įtarimai A. Ūsui buvo pareikšti tik dėl nesunkaus nusikaltimo padarymo – tvirkinamųjų veiksmų?

Kodėl nebuvo pareikšti įtarimai L. Stankūnaitei, nors iš bylos medžiagos matyti, kad visi šie veiksmai vyko L. Stankūnaitei žinant, matant ir aktyviai dalyvaujant, kad dažniausiai šie nusikalstami veiksmai buvo atliekami jiems visiems būnant lovoje?

Išties, formaliai žiūrint į V. Kondratjevo sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, L. Stankūnaitei nepareikšti jokie įtarimai, tai kodėl ji neturėtų gyventi su motina?

Tačiau nagrinėdamas šią bylą, V. Kondratjevas analizavo ir mergaitės seksualinio prievartavimo aplinkybes, žinojo, kad Aukščiausiasis Teismas yra atnaujinęs teisminį tyrimą “pedofilijos” byloje.

Vienintelis teisingas sprendimas galėjo būti – sustabdyti vaiko gyvenamosios vietos nustatymo civilinę bylą ir laukti sprendimo baudžiamojoje byloje, kur galimai gali būti sprendžiamas klausimas dėl įtarimų pareiškimų L. Stankūnaitei.

Tuo tarpu dabar turime, ką turime, – dar labiau suskaldyta visuomenė, kai kurie teisininkai viešai reikalauja vykdant teisingumą nedelsiant sprendimą įvykdyti. Visuomenė ir kai kurie žymūs politikai pasipiktinę reikalauja teisėsaugos vadovų atsistatydinimo.

Emocijos liejasi per kraštus. Aš savo straipsniuose, gal kartais per karštai atkreipiu dėmesį, kad neteisingumas negali būti vykdomas, vėl ir vėl analizuoju visą bylos medžiagą…

Todėl drįstu teigti: kad „ne vienas sako“, anot V. Nekrošiaus, bet visa bylos medžiaga, visi įrodymai – Seimas savo patvirtintoje išvadoje, Vilniaus apygardos teismas savo nutartyje, patys bylą tyrę prokurorai, pareikšdami įtarimus ir surašydami kaltinamąjį aktą bei byla perduodami į teismą -šaukte šaukia, kad mergaitė buvo tikrai seksualiai prievartaujama ir kad bendrininkė labais sunkaus nusikaltimo padaryme buvo L. Stankūnaitė.

Priešingai, palaikydami L. Stankūnaitę, kalba tik E. Kūris, V. Nekrošius, A. Sakalas, V. Vinokuras, V. Adamkus ir dar keli jiems pritariantys.

Tai kuo reikia tikėti – byloje surinktais įrodymais ar minėtų asmenų pliauškalais? Manyčiau, kad, kadangi teisingumą vykdo tik teismas, o prokurorai turėtų, pagal Konstituciją, jį padėti vykdyti, tai , pareiškus L. Stankūnaitei įtarimus, tegu teismas ir įvykdo savo konstitucinę pareigą, nešališkai ir objektyviai išnagrinėdamas baudžiamąją bylą. Negi, gerbiami teisininkai ir ekspolitikai mano priešingai?

Gal laikas nutraukti visos visuomenės skaldymą ir pareikalauti, kad generalinis prokuroras pagaliau pradėtų vykdyti savo pareigas ir, suprasdamas, kad teisingumą vykdo tik teismas, paprašytų teismo sugrąžinti “pedofilijos” bylą tyrimui papildyti, ištaisytų visas prokurorų sąmoningai ar nesąmoningai padarytas klaidas ir bylą su pareikštais įtarimais L. Stankūnaitei perduotų į teismą.

Jeigu generalinis prokuroras Darius Valys negali, nenori ar nesugeba savo pareigų atlikti tinkamai, tai jis turėtų nedelsiant pats atsistatydinti, nelaukiant kol tai privers padaryti tauta.

Mes visi turime suprasti, kad dėl neatsakingų Vitalijaus Kondratjevo ir generalinio prokuroro Dariaus Valio veiksmų ar neveikimo teisėsauga atsidūrė aklavietėje, nes prieš vaiką negalima jokia prievarta. Visiškai baigiama sukompromituoti visa teisėsauga – teismai, prokuratūra. Griaunami teisinės valstybės pamatai, reikalaujama teisėsaugos institucijų vadovų atsistatydinimo.

Gal sustokime visi ir susimąstykime, ką darome?

Negalima dėl kažkokių jėgų palaikomos galimos nusikaltėlės kompromituoti visą valstybę.

O kalbant apie Strasbūro teismą, galiu pasakyti tik tiek, kokį atsiliepimą teisingumo ministras lieps paruošti, toks ir bus sprendimas. Reikia suprasti, kad visuomenė galimai bus dar labiau sukiršinta ir tikrai gali kilti dideli neramumai, kurie tikrai sudrebins visą valstybę.

Komentarai

 

 

 
  1. Gyreisi kad labi smarkiai sergi ir greit mirsi. Patarciau pasirinkti kremavima. Galima ir pagal lietuviu paprocius, bet tada gulesi ir po mirties smirdesi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Jei stankunaite teisi ir nebuvo bendrininke tai kam ja saugo ?reiskia kazkas yra..Gyvenamosios vietos neturi,tai gal Usas paliko gera palikima.o prie ko cia laisva Lietuva?Arteja rinkimai vel isirinksim burliaskas ,sekso ekspertes kaip isrinkom sumenus ir kas atsitiko ?Pykstam ,.kag klounai suejo i seima .Jie patys neatejo ,o mes isrinkom!Kokie mes tokia ir valstybe.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Gydytoja nė karto nesinaudojo sezoninėmis vakcinomis 2
Teisingumo ministras atleido Klaipėdos antstolę 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (14)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Sovietų kariuomenės nusikaltimai Lietuvoje: prieš ir po okupacijos (1)
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras internetinėje svetainėje www.kgbveikla.lt baigė publikuoti dokumentus apie nusikalstamą...

Rusijai gresia vadinamojo S. Magnitskio akto Europos variantas (13)
EP Užsienio reikalų komitete pirmadienį apie 17.30 val. Lietuvos laiku bus svarstoma rezoliucija...

Mirė žinomas disidentas Petras Cidzikas (16)
Sausio 21-ą, paryčiais, mirė žinomas disidentas ir visuomenininkas, pogrindžio spaudos platintojas, politinių bado...

In memoriam. Mirė lietuvybės puoselėtojas Tomas Vaisieta    (2)
Trečiadienį, 2018 m. lapkričio 21 d., paryčiais mirė žymus, ilgametis Lietuvos naciobnalinio dramos...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
R.Šalaševičiūtė: Teismo psichiatrijos ekspertų problemos, iškeltos konferencijoje, turėtų tapti pagrindu įstatymų pakeitimams
Vasario 8 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko Socialinių reikalų ir...
Ką atsakyti M. Puidokui? (41)
Kvietimas dr. Mindaugui Puidokui kandidatuoti į Lietuvos prezidento postą Lietuvai...
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: „Premjeras dirbtinai kelia konfliktus ir skatina aplinkos sektoriaus stagnaciją“   (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Interneto paslaugų teikėjai savo sąskaita privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net
Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, apeliacine tvarka išnagrinėjusi ieškovės asociacijos...
Vilniaus rajono kelyje – tragiška nelaimė. Žuvusiųjų artimiesiems – Prezidentės užuojauta (7)
10.36 val. Vilniaus r., Melkio k., kelyje Pikeliškės – Maišiagala. 35 km.,...
Alytaus policija įspėja: mūsų mieste nėra vietos „mirties pardavėjams“
Rugsėjo 6-oji nerami buvo Ulonų seniūnaitijos gyventojams, čia Alytaus apskrities...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
Išaugo šauktinių pasitenkinimas tarnybos sąlygomis kariuomenėje
Auga šauktinių pasitenkinimas tarnybos sąlygomis. Lyginant su 2016 m., 2018...
Tarptautinėse pratybose „Rapid Trident 2018“ Ukrainoje Lietuvos kariai dalijosi patirtimi, kaip geriau taikyti NATO standartus (2)
Rugsėjo 14 d. Ukrainos Lvovo srityje, Yavoriv poligone baigėsi didžiausios...
Kroatija tęs dalyvavimą Lietuvoje dislokuojamame NATO batalione
„Lietuva dėkoja Kroatijai už sprendimą vėl atsiųsti savo karius į...
 
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (20)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sirijoje – raketų smūgis, JT ST atmetė Rusijos parengtą rezoliuciją (26)
Naktį iš penktadienio į šeštadienį JAV, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos...
Baltarusija raginama stabdyti Astravo atominės elektrinės statybą (2)
Birželio 27 d. Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) plenarinės sesijos...
Sportas   Laiškai
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
Prezidentė pasveikino plaukikus R. Meilutytę ir D. Rapšį su Europos čempionato aukso ir bronzos medaliais
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Danijoje vykstančiame Europos plaukimo...
 
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...
Netektis advokato Arūno Marcinkevičiaus šeimoje (7)
Advokato Arūno Marcinkevičiaus šeimoje – netektis: lapkričio 1 d. po...
Kaip „Vašingtono agentai“ pavirto „žaliais žmogeliukais“ [Propagandos demaskavimas] (78)
Metalo ir medienos darbuotojų profesinė sąjunga nuoširdžiai dėkoja spaudos atstovams,...