Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Sausis 23 Ketvirtadienis
 

S.Stulpinas: “Negalima dėl kažkokių jėgų palaikomos galimos nusikaltėlės kompromituoti visą valstybę”

2012-02-16 10:38 | Naujienos | Komentarų (350)

Teisininkas Stanislovas Stulpinas. KK nuotr.


Stanislovas Stulpinas

Viename internetiniame portale paskelbtas Vytauto Nekrošiaus straipsnis „Manyčiau, kad L. Stankūnaitės šansai laimėti bylą prieš Lietuvą tikrai nemaži.“

Manau, kad profesorius žino, ką rašo ir kokį atsiliepimą šiai bylai R. Šimašius lieps parašyti.

V. Nekrošius savo straipsnyje visuomenei aiškina, kad: “ jei vienas pasisako, kad mergaitė buvo tvirkinta, tai neduoda automatiškai moralės kalbėti, kad mergaitė buvo tvirkinta.“

Tikriausiai profesorius supranta kokią „abrą – kadabrą“ parašė. Vystant profesoriaus mintis galima taip pat teigti, kad: “jei vienas pasisako, kad mergaitė nebuvo tvirkinta, tai neduoda automatiškai moralės kalbėti, kad mergaitė nebuvo tvirkinta“.

Profesorius Vytautas Nekrošius turėtų žinoti ir suprasti, kad Lietuvoje šimtai bylų teisingumo vykdymui perduodama teismams dėl vaikų seksualinio išnaudojimo.

Šiose bylose viena pusė – nukentėję vaikai, kurie tvirtina, kad jie buvo seksualiai prievartaujami, žaginami ar tvirkinami.

Kita pusė – įtariamieji, jų advokatai, gindamiesi ir norėdami išvengti atsakomybės, dažniausiai neprisipažįsta ir įrodinėja, kad jie jokių nusikalstamų veiksmų neatliko.

Prokurorų ir tyrėjų pareiga surinkti visus įrodymus, patvirtinančius ar paneigiančius įtariamųjų kaltę. Teismų pareiga objektyviai ir nešališkai ištirti visus pateiktus įrodymus ir priimti teisingą sprendimą.

Būtent todėl ir yra skiriamos teismo medicininės, psichiatrinės ar psichologinės ekspertizės, kad būtų išsiaiškinta, ar nėra dėl tokių veiksmų likę kokių nors pėdsakų, sužalojimų (pavyzdžiui, išžaginimo atveju), ar mažamečiai vaikai nefantazuoja, ar jie sako tiesą.

Liudytojų dažniausiai darant tokius nusikaltimus nebūna.

Tiriant šios konkrečios bylos aplinkybes visi BPK numatyti veiksmai buvo atlikti. Netgi A. Ūso ir L. Stankūnaitės parodymai buvo tikrinami poligrafu.

Prokurorai surinko daug daugiau įrodymų kaip kitose bylose, kad bylą galima būtų perduoti teismui, kaltinant A. Ūsą labai sunkaus nusikaltimo padarymu – mergaitės seksualiniu prievartavimu, o L.Stankūnaitę – bendrininkavimu šio nusikaltimo padarymu.

Manau, visi patyrę teisininkai, tarp jų ir V. Nekrošius, ranką prie širdies pridėję galėtų pasakyti, kad jie nesupranta prokuratūros veiksmų – kodėl A. Ūsui įtarime ir kaltinamajame akte aprašius visus seksualinio prievartavimo požymius ( laižymas mergaitės viso kūno ir lytinių organų, vertimas mergaitę tą patį daryti ir A. Ūsui ištisus du metus L. Stankūnaitės nuomojame bute), įtarimai A. Ūsui buvo pareikšti tik dėl nesunkaus nusikaltimo padarymo – tvirkinamųjų veiksmų?

Kodėl nebuvo pareikšti įtarimai L. Stankūnaitei, nors iš bylos medžiagos matyti, kad visi šie veiksmai vyko L. Stankūnaitei žinant, matant ir aktyviai dalyvaujant, kad dažniausiai šie nusikalstami veiksmai buvo atliekami jiems visiems būnant lovoje?

Išties, formaliai žiūrint į V. Kondratjevo sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, L. Stankūnaitei nepareikšti jokie įtarimai, tai kodėl ji neturėtų gyventi su motina?

Tačiau nagrinėdamas šią bylą, V. Kondratjevas analizavo ir mergaitės seksualinio prievartavimo aplinkybes, žinojo, kad Aukščiausiasis Teismas yra atnaujinęs teisminį tyrimą “pedofilijos” byloje.

Vienintelis teisingas sprendimas galėjo būti – sustabdyti vaiko gyvenamosios vietos nustatymo civilinę bylą ir laukti sprendimo baudžiamojoje byloje, kur galimai gali būti sprendžiamas klausimas dėl įtarimų pareiškimų L. Stankūnaitei.

Tuo tarpu dabar turime, ką turime, – dar labiau suskaldyta visuomenė, kai kurie teisininkai viešai reikalauja vykdant teisingumą nedelsiant sprendimą įvykdyti. Visuomenė ir kai kurie žymūs politikai pasipiktinę reikalauja teisėsaugos vadovų atsistatydinimo.

Emocijos liejasi per kraštus. Aš savo straipsniuose, gal kartais per karštai atkreipiu dėmesį, kad neteisingumas negali būti vykdomas, vėl ir vėl analizuoju visą bylos medžiagą…

Todėl drįstu teigti: kad „ne vienas sako“, anot V. Nekrošiaus, bet visa bylos medžiaga, visi įrodymai – Seimas savo patvirtintoje išvadoje, Vilniaus apygardos teismas savo nutartyje, patys bylą tyrę prokurorai, pareikšdami įtarimus ir surašydami kaltinamąjį aktą bei byla perduodami į teismą -šaukte šaukia, kad mergaitė buvo tikrai seksualiai prievartaujama ir kad bendrininkė labais sunkaus nusikaltimo padaryme buvo L. Stankūnaitė.

Priešingai, palaikydami L. Stankūnaitę, kalba tik E. Kūris, V. Nekrošius, A. Sakalas, V. Vinokuras, V. Adamkus ir dar keli jiems pritariantys.

Tai kuo reikia tikėti – byloje surinktais įrodymais ar minėtų asmenų pliauškalais? Manyčiau, kad, kadangi teisingumą vykdo tik teismas, o prokurorai turėtų, pagal Konstituciją, jį padėti vykdyti, tai , pareiškus L. Stankūnaitei įtarimus, tegu teismas ir įvykdo savo konstitucinę pareigą, nešališkai ir objektyviai išnagrinėdamas baudžiamąją bylą. Negi, gerbiami teisininkai ir ekspolitikai mano priešingai?

Gal laikas nutraukti visos visuomenės skaldymą ir pareikalauti, kad generalinis prokuroras pagaliau pradėtų vykdyti savo pareigas ir, suprasdamas, kad teisingumą vykdo tik teismas, paprašytų teismo sugrąžinti “pedofilijos” bylą tyrimui papildyti, ištaisytų visas prokurorų sąmoningai ar nesąmoningai padarytas klaidas ir bylą su pareikštais įtarimais L. Stankūnaitei perduotų į teismą.

Jeigu generalinis prokuroras Darius Valys negali, nenori ar nesugeba savo pareigų atlikti tinkamai, tai jis turėtų nedelsiant pats atsistatydinti, nelaukiant kol tai privers padaryti tauta.

Mes visi turime suprasti, kad dėl neatsakingų Vitalijaus Kondratjevo ir generalinio prokuroro Dariaus Valio veiksmų ar neveikimo teisėsauga atsidūrė aklavietėje, nes prieš vaiką negalima jokia prievarta. Visiškai baigiama sukompromituoti visa teisėsauga – teismai, prokuratūra. Griaunami teisinės valstybės pamatai, reikalaujama teisėsaugos institucijų vadovų atsistatydinimo.

Gal sustokime visi ir susimąstykime, ką darome?

Negalima dėl kažkokių jėgų palaikomos galimos nusikaltėlės kompromituoti visą valstybę.

O kalbant apie Strasbūro teismą, galiu pasakyti tik tiek, kokį atsiliepimą teisingumo ministras lieps paruošti, toks ir bus sprendimas. Reikia suprasti, kad visuomenė galimai bus dar labiau sukiršinta ir tikrai gali kilti dideli neramumai, kurie tikrai sudrebins visą valstybę.

Komentarai

 

 

 
  1. Gyreisi kad labi smarkiai sergi ir greit mirsi. Patarciau pasirinkti kremavima. Galima ir pagal lietuviu paprocius, bet tada gulesi ir po mirties smirdesi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Jei stankunaite teisi ir nebuvo bendrininke tai kam ja saugo ?reiskia kazkas yra..Gyvenamosios vietos neturi,tai gal Usas paliko gera palikima.o prie ko cia laisva Lietuva?Arteja rinkimai vel isirinksim burliaskas ,sekso ekspertes kaip isrinkom sumenus ir kas atsitiko ?Pykstam ,.kag klounai suejo i seima .Jie patys neatejo ,o mes isrinkom!Kokie mes tokia ir valstybe.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
„Sodra“: kada, kokios ir kiek didėja pensijos 1
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...