Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

S.Stulpinas: D. Valys visiškai be reikalo puolamas dėl A. Kliunkos atleidimo

2011-01-10 17:18 | Naujienos | Komentarų (84)

Buvęs Klaipėdos prokuratūros vadovas S.Stulpinas mano, kad generalinis prokuroras visiškai be reikalo puolamas dėl A.Kliunkos atleidimo

Esu pilnai įsitikinęs, kad Generalinis prokuroras Darius Valys visiškai be reikalo puolamas dėl A. Kliunkos atleidimo. Tai gali daryti ir grupė suinteresuotų korumpuotų asmenų, ir tie asmenys, kurie bijo, kad Generalinėje prokuratūroje prasidėjusios pertvarkos nepaliestų jų pačių.

Pirmiausia noriu atkreipti dėmesį į tai, kad A. Kliunka Generalinės prokuratūros ONKT departamento vyriausiuoju prokuroru „išbuvo” net 16 metų. Visa Lietuva žino, kad per šį laikotarpį ONKT departamente buvo „simuliuojamas” tyrimas eilės rezonansinių bylų – jas visas išvardinti prireiktų „jaučio” odos.

Lietuvai padaryta žala skaičiuojama milijardais litų. Nereikia užmiršti to, kad šis departamentas vadovauja visų Apygardos prokuratūrų ONKT padaliniams.

Jei Generalinis prokuroras A. Valys būtų norėjęs, tai būtų paprasčiausiai pavedęs atlikti šio departamento veiklos auditą ir tikriausiai būtų buvęs pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Kliunkos ir kitų šio departamento pareigūnų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, netinkamo tarnybinių pareigų atlikimo, padarant didelę žalą Valstybei.

Lietuvoje būtų kilęs dar vienas didžiulis skandalas, kuris nei prokuratūrai, nei Valstybei garbės nedarytų, bet būtų nutilę visi A. Kliunkos „gerbėjai”.

Jau seniai prokuratūroje buvo kalbama, kad reikia vykdyti aukštesniųjų prokurorų pareigybinę rotaciją. Sutikite, kad 16 metų leisti vadovauti padaliniui, kuris dažnai susilaukia vien aštrios piliečių kritikos, – per didelė prabanga. Galvoju, kad būtent todėl A. Kliunkai dar prieš Naujus metus buvo pasiūlytos kitos pareigos. Iš esmės D. Valys pasielgė garbingai, ir tai A. Kliunka turėjo suprasti ir įvertinti.

Tai, kad dabar kai kas mėgina pulti D. Valį ar jo pavaduotoją, yra mažiausiai neetiška ir negarbinga. A. Kliunka pats viešoje vietoje nusigėrė ir užmigo, o pažadintas dar pretenzijas pradėjo reikšti: įsivaizduokite – kažkas išdrįso pažadinti „jo didenybę”. Na, žinote -būkime „biedni, bet garbingi – nieks kits čia nekalts…”.

D. Valys generaliniu prokuroru dirba tik šiek tiek daugiau nei pusę metų. Manau, kad šis laikotarpis yra pernelyg trumpas, kad būtų galima reformuoti visą prokuratūrą. Norėtųsi visiems, kad naujas generalinis prokuroras darbo rezultatus parodytų kiek įmanoma greičiau. To norėtųsi ir man. Apie tai aš užsiminiau ir kai kuriuose savo kritiniuose straipsniuose, ypatingai, kurie liečia pedofilijos bylos tyrimą.

Tačiau reikia būti realistais – rimtai reformai reikalingos ir atitinkamų įstatymų pataisos, ir kadriniai pertvarkymai, kuriems – norisi tikėtis, kad jau prasidėjo – reikia laiko.

Nelabai noriu sutikti, kad už viską atsakingas vien A. Kliunka buvo. Pilną atsakomybę turi prisiimti tiek buvęs generalinis prokuroras A.Valantinas, tiek buvęs generalinio prokuroro pavaduotojas G. Jasaitis.

Būtent G. Jasaitis pagal pareigų pasiskirstymą buvo tiesiogiai atsakingas už ONKT departamento ir jo padalinių veiklą, t.y. – už visų rezonansinių bylų ištyrimą ir šių tyrimų kontrolę.

Faktiškai nebūkime naivūs – A. Kliunka aklai vykdė tiek A. Valantino, tiek G. Jasaičio visus nurodymus.

Laikas parodys, ar ir toliau A. Valys bus principingas. Norisi tikėtis, kad naujas generalinis prokuroras tikrai viską padarys, kad būtų atstatytas pasitikėjimas prokuratūra.

Esu įsitikinęs, kad prokuratūroje neturi likti nė vieno susikompromitavusio tiriant rezonansines bylas prokuroro, tarp jų – ir “pilkojo kardinolo” G. Jasaičio.

Manau, kad generalinis prokuroras turi objektyviai ir principingai įvertinti ir pedofilijos bylos tyrimą.

Generalinis prokuroras D. Valys turi visa galimybes įrodyti, kad prokuratūra tikrai nusipelniusi visuomenės ir šalies vadovų pagarbos.

Stanislovas Stulpinas,

Buvęs Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyr.prokuroras

Komentarai

 

 

 
 1. pone Stulpinai, ar zmogui su jusu reputacija tokius straipsnius rasinet, pasigedytumet..juk visi jusu buve kolegos puikiai zino, kad jums iki Kliunkos kaip iki menulio ir kaip teisininkui, ir kaip zmogui…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. taip pat buvo teisesaugos klano auka!!!! Nepakluso klanui ir atsikrate saziningu prokuroru.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. bet…ir protingai.Slibinams reikia po viena galvas kapoti!Zmones meldesi prase Dievo pagalbos ir…stai Dievas tautos balsa isgirdo !Kliunka visiems trimitavo jog Kedys ir Usas girti pelkeje uzspringo.Kliunka taip pat prisigere iki zemes graibymo ir uzspringo prarasdamas savo posta o gal…..dar ir baudziamosios bylos sulauks?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. JUK BUVO -ISPRANASAUTA,KAD ATEIS GARBINGAS IR DORAS ZMOGUS I TEISESAUGA -IR VISKAS PAKRYPS I TEIGIAMA PUSE…NUSIKALTIMU KLANAS BUS ANULIUOTAS…
  GERBIU SI GEN.PROKURORA…IR LINKIU JAM KANTRYBES, STIPRYBES ISNAIKINTI ”SI BAISU VORATINKLI”
  pas mus LIETUVOJE YRA DAR LABAI DAUG DORU , TEISINGU , NESUSITEPUSIU KORUPCIJA PILIECIU!
  SEKMES-GERB.PROK.VALY…pirmyn su savo padejejais !

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Pritariu, tai iš tiesų garbingas ir doras prokuroras, linkiu didžiulės jam sėkmės

   Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Nu jau tas Stulpinas, dar vienas žinovas atsirado… Aš suprasčiau, jei jis dabar sėdėtų prokuratūroje ir iš ten duotų savo interviu. Bet dabar, jis nė nežino, kas ten darosi, o tokį save protingą parodo, kad nors tu ką. 😀

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Na gal ir atsikrate , bet jau taip niekingai ir bailiai . Galejo iskarto kaip vyras spjauti i veida ir pasakyti tiesiai sviesiai .

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Buvo pasakyta tiesiai į akis,bet KIAULAKIS neišgirdo.Atsakė “aš ne baldas” ir iš širdgėlos prisigėrė.
   O kodėl neišnaudoti progos?Ar geriau,kad būtų reikėję tąsytis po teismus,kurie vėl grąžintų į pareigas.
   Atlikta meistriškai,tik nežinau ar viskas suplanuota buvo iš anksto.
   Bet atrodo,kad “gyvatei” prispaudė uodegą ir padėjo gulsčią nugertą butelį šalia.Kai uodegą paleido,”gyvatė” nėrė į butelį su šnapsu.Elementaru.Gavosi kliunkiška užpiltinė nuo visų ligų.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Na gal ir atsikrate , bet jau niekingai ir bailiai . Galejo iskarto kaip vyras spjauti i veida ir pasakyti tiesiai sviesiai .

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. tikrai niekas netiki,kad Kliunka ėmė ir pasigėrė. Matyt, taip jau susikompromitavęs, kad grėstų iš darbo pašalinimasi rgal dar kalėjimas. O va štai švarus, tik truputį oerjėręs išeina iš darbo. Spektaklius režisuoja kažkas.Ačiū, supratom režisierių melą.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. kodėl nebesivadini “BABA”?
  Bet kokia įsiutusi.
  Ar labai neramu dėl ateities?Žinai,ir man būtų baisu,jei būčiau tiek kaip tu prisivogęs bendro turto,sirgčiau ir aš DIARĖJA.
  Bandykite po truputi prastūminėti NT,o bus kaip Daktarui.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Kol senoji nomenklatūra nebus palydėta į pensiją, nieko doro iš tos teisėsaugos nebus

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Mano nuomone, vyriausieji prokurorai turi būti renkami. Ir jiems turėtų būti suteikti įgaliojimai vykdyti savo kadrų politiką.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Kodėl neišnaudojus internetą?
  Kiekvienas politikas ,valstybinės įstaigos vadovas ir teisėtvarkininkas turėtų atsidaryti savo svetainę,ten publikuotų savo mintis ir nuveiktus darbus.
  Taip žmonės galėtų išsamiau susipažinti su asmenybe.
  Kitoje (centrinėje) svetainėje būtų įdiegta pastoviai veikianti REITINGAVIMO sistema vadovaujančiam postui užimti.Kadencijos laikas nebūtų ribojamas,jei žmones toks žmogus tenkina.Bet ,jeigu vadovaujančio asmens reitingas nukrenta žemiau antro pagal populiarumą asmens ir laikosi pastovus ne mažiau pusmetį,vadovaujantis asmuo be išlygų privalėtų užleisti savo kėdę geriau vertinamam pretendentui.
  Štai kaip paprasta ir jokių rinkimų.Virš mokesčių mokėtojų išlaikytinių visada turi kaboti DAMOKLO KARDAS,kad valstybė būtų stipri.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Tai norit pasakyti, kad pilkasis prokuratūros kardinolas yra ne Kliunka, o Jasaitis?

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras