Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Rugpjūtis 14 Sekmadienis
 

S.Stulpinas: „Jeigu aš pradėčiau kalbėti, Generalinės prokuratūros prokurorams būtų didelė gėda“

2010-10-28 09:38 | Naujienos | Komentarų (260)

Ilgai dirbęs prokuratūros sistemoje S.Stulpinas buvo

Taip vakar vykusiame Apeliacinio Teismo posėdyje pasakė buvęs Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyr.prokuroras Stanislovas Stulpinas. Jis siekia, kad Apeliacinis Teismas panaikintų Panevėžio apygardos teismo nuosprendį ir buvusį prokurorą dėl kurstymo iššvaistyti svetimos įmonės turtą bei prokuratūros vardo pažeminimo išteisintų. Mat S.Stulpinas buvo nuteistas dėl to, kad Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės vyriausiojo prokuroro Kęstučio Gudžiūno pakviestas į kavinę „Kukudrą“, ten vaišinosi su aukštu Generalinės prokuratūros prokuroro kompanija, o jų vaišių sąskaitą apmokėjo toje kavinėje sutiktas ir prie prokurorų kompanijos prisijungęs S.Stulpino draugas verslininkas, kuris, neturėdamas pakankamai grynųjų (nes vaišių sąskaita viršijo tūkstantį litų), šią sąskaitą apmokėjo pagal PVM sąskaitą – faktūrą iš savo nuosavos įmonės sąskaitos.

Taigi Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės vyriausiasis prokuroras Kęstutis Gudžiūnas, pasikvietęs S.Stulpiną į kavinę „Kukudra“ ir vaišinęsis S.Stulpino draugo verslininko sąskaita, nepažemino prokuratūros vardo ir toliau dirba aukštose Generalinės prokuratūros prokuroro pareigose. Tuo tarpu S.Stulpinas, kurio draugas apmokėjo Generalinės prokuratūros prokuroro vaišes, buvo nuteistas, kad „sukurstė iššvaistyti svetimos įmonės turtą“. „Nors joks turtas nebuvo iššvaistytas – yra ir akcininkų sprendimai, ir su įmone atsiskaityta. Ir atsiskaityta dar iki šitos bylos iškėlimo. Taip, kad jokio iššvaistymo čia nebuvo“, – kalbėjo kavinėje „Kukudra“ su prokurorais vaišinęsis verslininkas. Jam, beje, taip pat iškelta baudžiamoji byla už tai, kad iššvaistė savo nuosavos įmonės turtą. Žmogus – pats akcininkas, pats įmonės direktorius, tvirtina, kad jokia žala nebuvo padaryta, tačiau Generalinė prokuratūra, kurios Ikiteisminio tyrimo kontrolės vyriausiojo prokuroro K.Gudžiūno vaišes ir apmokėjo Klaipėdos verslininkas, mano kitaip – įmonei padaryta žala, todėl turi būti nuteisti tiek verslininkas, tiek K.Gudžiūno į vaišes kavinėje „Kukudra“ pakviestas S.Stulpinas.

Kaip žinia, Generalinės prokuratūros prokuroro K.Gudžiūno žmona R.Gudžiūnienė – Vilniaus apygardos teismo teisėja.

„Šita byla man buvo suklastota“, – ne kartą Apeliacinio Teismo posėdyje tvirtino S.Stulpinas. Mat kavinės epizodas – tik vienas iš kelių.

S.Stulpinas nuteistas taip pat ir dėl to, kad pasiskolinęs mašiną, jog parsivežtų žuvies, pasikeitus aplinkybėms, ta mašina leido važiuoti žuvies parvežti dviem draugams. Automobilis, jiems važiuojant, remontuojamame kelyje giliai užklimpo ir bandant ištraukti tą automobilį, jis sugedo. Kadangi automobilis sugedo važiuojant jiems, jie ir apmokėjo automobilio remonto išlaidas. Automobilio savininkė jokių pretenzijų neturi, automobilį sugadinę ir suremontavę S.Stulpino draugai – taip pat. Tuo tarpu Generalinė prokuratūra čia įžvelgė nusikaltimą – kad draugai už sugadinto automobilio remontą sumokėjo S.Stulpino priversti.

„Gali išprotėti skaitydamas Panevėžio apygardos teismo nuosprendį“, – vakarykščiame Apeliacinio Teismo posėdyje sakė S.Stulpinas.

Pasak jo, byla yra suklastota, o mašinos epizode sumaišyti kelių automobilių įklimpimai. „Čia visai ne tas automobilis“, – į teisėjo užduodamus klausimus atsakydamas teigė S.Stulpinas.

„Tai ką, dar buvo ir antras įklimpęs automobilis?“ – paklausė teisėjas.

„Taip, tai buvo kitas atvejis ir tai buvo Generalinės prokuratūros prokurorai. Ir jeigu aš pradėčiau pasakoti, tai jiems būtų labai didelė gėda“, – teisme sakė S.Stulpinas.

Pasak jo, už Klaipėdos verslininkų pinigus buvo nupirkta prokuratūrai gal 10 kompiuterių, o Generalinės prokuratūros prokurorams kokie 6-7 mobilieji telefonai.

„Tai gal ir dėl tų atvejų reikėtų tyrimą atlikti? Už ką man tokie įtarimai?“ – teisme klausė buvęs Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyr.prokuroras S.Stulpinas.

Jis įsitikinęs, kad ši byla jam buvo suklastota tik dėl to, jog jis iškėlė baudžiamąją bylą Adamkų šeimos draugei R.Baškytei. „Nors aš tos bylos iškėlimą buvau suderinęs su tuometiniu generaliniu prokuroru A.Valantinu“, – teisme sakė S.Stulpinas.

Jis teismo posėdyje teigė žinąs, koks dėl jo nuteisimo yra daromas spaudimas. „Man sakė buvęs Apeliacinio Teismo pirmininkas, kad skambino A.Valantinas, ir kad dėl manęs daromas siaubingas spaudimas“, – teismo posėdyje kalbėjo S.Stulpinas.

Šioje byloje kaltinimą S.Stulpinui ir keliems Klaipėdos verslininkams palaiko Generalinės prokuratūros prokuroras A.Mažeika, kuris, kaip žinia, tiria Drąsiaus Kedžio mirties aplinkybes.

Po teismo posėdžio S.Stulpinas „Karštam komentarui“ paminėjo ir kitų Generalinės prokuratūros aukštų prokurorų, kurių vaišės būdavo apmokamos tokiu pačiu principu, pavardes. Kelios pavardės liūdnai nuskambėjusios ir pedofilijos byloje.

Taigi, pasirodo, nėra tie Generalinės prokuratūros prokurorai tokie šventi, kokius jie bando visuomenės akyse vaizduoti.

KK inf.

2010-10-28

Komentarai

 

 

 
 1. S.Stulpinas neteisus: generalinės prokuratūros prokurorai gėdos jausmo nepajus niekada ir jokiomis aplinkybėmis. Prokurorams rankos dreba dėl kitų dalykų, bet tikrai ne iš gėdos jausmo.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Reikia pagaliau suprasti, kad viskas, kas dabar vyksta, tai "politikų minios" (arba gaujos) ataka prieš visuomenę (minią). Ir vaikų teisių viršininkės išsišokimas, ir K. Betingio grąžinimas į postą.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Tai Lansbergį Generaliniu paskirti reikia juk jis sietuvos sąžinė o dar geriau Prezidentu ir jis viską įspręs ir sutvarkys.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Taip, niekas kitas, o tik tos sistemos dalyviai ir žinovai gali pakeisti pačią sistemą…todel partijoje turi būti surinkta kiek galima daugiau tokių sąžiningų sraigtelių, kurie vykdytų teisėtvarkos permontavimo ir konstravimo darbus kuri veiktų pagal galiojančius įstatymus… juk tai tiek nedaug…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Pagal tavo filosofija išeina, kad ir Uspaskich nėra kaltas nes ir jis stebėjosi kodėl visos partijos turi juodąją buhalteriją bet tik jį „pagavo“. „Nebuvo šventas“ arba „nebuvo pagautas“ nesuteikia teisę savo nuodėmes ar klaideles pamiršus, kitus tame klane kutriame dirbo kritikuoti ir šventąjį vaidinti. Tik naivi davatka gali tikėti jog nuodėmes galima užmelsti ir į dangų patekti. O kvailiai gali tikėti jog prostitutė davatka tapusi gali ir šventąją tapti ir kvailiai net pradės jai melstis. Už jaunystės ir sovietmečio klaidas juk niekas nebaudžia.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Tai imkis darbo, nieko nelaukes, nes Prosenis gali pakeisti adresiuka, o Valerkai perduok linkejimus nuo manes. Kai surasit, skambink, atvyksiu su juo aptarti ateities planu ir atitinkamai padidindim darbu apimtis. Kolega.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. prosenis Holmsas nustatytas zemiau esanciame 12.07 komentare.Paauklekit ji,vyruciai,to jis tikrai vertas.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Pati valdžia verčia įtikėti, kad Afrikoje prieš daug šimtmečių gyvenusiam šventam Augustinui priskiriamoje sentencijoje kalbėta apie šių dienų Lietuvą: "Valstybė be teisingumo tėra plėšikų gauja".

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Kazkas ikyriai nori ipirsti pona buvusi prokurora i Venskienes partija. Kas gi tai galetu buti tas geradaris? Judejimas kovojantis pries prokuroru klana pasikvies i savo gretas buvusi to klano prokurora, labai originalu. Dar originaliau butu pasikviesti Petrauska su Kliunka.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Kuriuo metu rašinėja tas "Holmsas"? Gyvenu beveik "Vinitos" kieme, pažįstu vadovą Valerijų.Jei išsiaiškinsim kas tas "Holmsas" – galiu V.Belakui pasiūlyti daugiau darbu apkrauti, o jei darbo daugiau nėra – tai atlyginimą pamažinti arba pusei dienos apiforminti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Vilniaus arkivyskupas metropolitas Audrys Juozas Bačkis, 2009 gruodžio 25 d.:

  Atsibuskime iš apsimetinėjimų sapno, kuris pridengia mūsų tikrovę! Šventiniai fejerverkai neužgoš prievartaujamų ir kankinamų vaikų verksmo. Nuodėmės perkrikštijimas „patogios“ tiesos ar tolerancijos vardu neatneš ramybės ir taikos.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. jei prokurorai žino ,kad Furmanavičių ir Naruševičienę nužūdė ne Kedys,tai kodėl jie slepia nusikaltėlius ir neieško jų,čia JUK TIK LAIKO KLAUSYMAS….KODĖL TEMPIA LAIKĄ….gal laukia kol ir stankūnaitė užspr-ings ajero lapeliu

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Stulpiną į pirmas linijas.Jis prarado baimę mirti.Yra jau pakankamai subrendęs,oda stora.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Jei jau Stulpinas pradėjo kalbėti ŠITAIP, reiškia jis prieš tai apsisprendė, kurioje barikadų pusėje stovės. Nes viduro tokiu atveju būti negali. Ir šitam žmogui nereikia aiškint prieš kokią galią jis stoja. Jis pats gali apie tai bet kam paaiškint. Jei pradžioj kilo abejonių dėl Stulpino nuoširdumo veliantis į šią bylą, tai tas abejones sklaido jis pats, o dar labiau – vis įsibėgėjantys purvo pylikai ant šio žmogaus. Nors nė kiek neabejoju, kad jis nebuvo šventasis praeity, ir jis ir pats to neslepia, bet ne čia esmė. Esmė yra tas, kad į teisybės siekiančiųjų gretas įsilieja drąsus, išmanantis reikalus, ryžtingas žmogus. Šiandien jis mano pusėje. Ateitis parodys, ar ilgam, ar iki galo. Pirmyn, gerbiamas Stulpinai!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Tik jie gali vykdyti ikiteisminį tyrimą,o atsakomybės neturi prieš visuomenę jokios.Jų subinės pridengtos TEISINIU imunitetu ,kurio negali atidengti net Prezidentas.Vat ir dreba visi,lemendami "negali kištis,negali kištis".O ką ,skystablauzdžiai Seime veikiate?Ar įstatymo kito neįgalūs išleisti?Ar jau taip pripratote būti 3,14sami?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. ko cia mane Goryte vadini? idiote!man patinka KK redaktore, bet nevisais poziuriais-patinka jos poziuris i Kedzio byla,bet nepatinka jos poziuris i Prunskiene ar Grybauskaite…as isprincipo pries raudonaji mara ir tame tarpe kgb-istus pedofilus

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. As pazystu S.Stulpina labai senai, teko tureti oficialiu ir neoficialiu reikalu ir turiu pasakyti, kad sis zmogus yra doras ir teisingas. O tie, virsininkai is Vilniaus, tai didziausia rakstis ir galvos skausmas pajurio pareigunams, tai liecia visas sferas teisesaugoje ir teisetvarkoje. Budami virsininkais is Vilniaus, jie vis rasdavo ir teberanda neeiliniu priezasciu tarnybos reikalais pakontroliuoti pajuri vasaros, ypac poilsio sezono metu. Tai kas belieka vietiniams,kad itikti savo bosams,ogi sukasi kaip tik kas ismano. Poilsio namai – suorganizuojam, pirtele su panom – galim, unguriu ir samanes – prasom, tada patenkinti ir laimingi, sugrize i Vilniu savo vadams raportuoja apie gerus rezultatus pajuryje. Argi netiesa, ponai is Vilniaus? Bet jus patys puikiai zinojot, kad tai yra daroma ne is geros valios. O dabar, kurmiui paliudijus, gyvi perkasti gerkle savo geradariui, niekseliai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. Jei visi prokurorais atsiverstu kaip Stulpinas tai Lietuva butu išgelbėta. Nors Brazauską ir žegnojantis mačiau ar nuo to geriau pasidarė?
  Tad nemalkite šūdo nes Lietuvai aferistų ir apsimetusiu partiotais nereikia. Nevaidinkite ir jūs tokiais, eikite savo didvyrio keliu, juk G** ir kitiems jus esate tik pajamų šaltinis. Per lavonus į valdžią ir šlovę. Pasinaudos ir išmes sistema kaip ir Stulpiną išmetė. Nes ne prokurorai yra kalti kad teisinė sistema užvaldyta.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. Baltprausys gerai apibūdina Stulpiną ir panašius, kurie nori išsibalinti ir nusiplauti nuo visos sistemos sovietiniais metais ir dabar padarytu nusikaltimų. Aš buvau geras ir teisingas tik sutema ir kiti kalti, kad aš tarnavau tai sistemai. Taip net pateisinama sovietinė praeitis ir net Brazauskas drįso teigti, jog jis 50 metų tarnavo Lietuvai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 20. Tikrai geda kvailiaims patikejusiais jau irodytomis melagystemis. Dar graziau, kad ir toliau tiki. Gaila Lietuvos, gerai, kad tokiu tik mazuma. Maza gauja, kuri palaiko apsimelavusius savo šulus. Toje gaujoje net kaikuris elitas puikuojasi. Zemina patys save gindami melagius.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 21. Turime daug kalbančiu ir rašančiu straipsnelius didvyriu, bet tik veikusi vieną. O Stulpinas tik gąsdina kad pradės kalbėti nors tiek rašliavos išplatino o pasirodo, dar kalbėti nepradėjo. Man gėda kad visuomenė nesugeba atskirti kas yra kas ir piktinasi kad valdžia bloga, prokurorai blogi, teisėjai blogi, bet juk yra geru, tik jei geri kol liežuviais mala ir pasirodo jie nieko nesugeba padaryti kad visi būtu geri. Netik kad nesugeba bet ir ar nesupranta ar tyčia slepia ir kvailina visuomenę, kad supuvusioje sistemoje, pakeitus vieną sraigtelį, mašina nevažiuos. Man gėda kad visuomenė tokia patikli ir kvaila.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 22. Stulpinui atsibodo nešioti paslaptis.Jis duos viešą išpažintįne tik apie save bet ir apie buvusius savo viršininkus.Jis BALTPRAUSYS.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras