Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 7 Sekmadienis
 

S.Stulpinas: „Jeigu aš pradėčiau kalbėti, Generalinės prokuratūros prokurorams būtų didelė gėda“

2010-10-28 09:38 | Naujienos | Komentarų (260)

Ilgai dirbęs prokuratūros sistemoje S.Stulpinas buvo

Taip vakar vykusiame Apeliacinio Teismo posėdyje pasakė buvęs Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyr.prokuroras Stanislovas Stulpinas. Jis siekia, kad Apeliacinis Teismas panaikintų Panevėžio apygardos teismo nuosprendį ir buvusį prokurorą dėl kurstymo iššvaistyti svetimos įmonės turtą bei prokuratūros vardo pažeminimo išteisintų. Mat S.Stulpinas buvo nuteistas dėl to, kad Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės vyriausiojo prokuroro Kęstučio Gudžiūno pakviestas į kavinę „Kukudrą“, ten vaišinosi su aukštu Generalinės prokuratūros prokuroro kompanija, o jų vaišių sąskaitą apmokėjo toje kavinėje sutiktas ir prie prokurorų kompanijos prisijungęs S.Stulpino draugas verslininkas, kuris, neturėdamas pakankamai grynųjų (nes vaišių sąskaita viršijo tūkstantį litų), šią sąskaitą apmokėjo pagal PVM sąskaitą – faktūrą iš savo nuosavos įmonės sąskaitos.

Taigi Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės vyriausiasis prokuroras Kęstutis Gudžiūnas, pasikvietęs S.Stulpiną į kavinę „Kukudra“ ir vaišinęsis S.Stulpino draugo verslininko sąskaita, nepažemino prokuratūros vardo ir toliau dirba aukštose Generalinės prokuratūros prokuroro pareigose. Tuo tarpu S.Stulpinas, kurio draugas apmokėjo Generalinės prokuratūros prokuroro vaišes, buvo nuteistas, kad „sukurstė iššvaistyti svetimos įmonės turtą“. „Nors joks turtas nebuvo iššvaistytas – yra ir akcininkų sprendimai, ir su įmone atsiskaityta. Ir atsiskaityta dar iki šitos bylos iškėlimo. Taip, kad jokio iššvaistymo čia nebuvo“, – kalbėjo kavinėje „Kukudra“ su prokurorais vaišinęsis verslininkas. Jam, beje, taip pat iškelta baudžiamoji byla už tai, kad iššvaistė savo nuosavos įmonės turtą. Žmogus – pats akcininkas, pats įmonės direktorius, tvirtina, kad jokia žala nebuvo padaryta, tačiau Generalinė prokuratūra, kurios Ikiteisminio tyrimo kontrolės vyriausiojo prokuroro K.Gudžiūno vaišes ir apmokėjo Klaipėdos verslininkas, mano kitaip – įmonei padaryta žala, todėl turi būti nuteisti tiek verslininkas, tiek K.Gudžiūno į vaišes kavinėje „Kukudra“ pakviestas S.Stulpinas.

Kaip žinia, Generalinės prokuratūros prokuroro K.Gudžiūno žmona R.Gudžiūnienė – Vilniaus apygardos teismo teisėja.

„Šita byla man buvo suklastota“, – ne kartą Apeliacinio Teismo posėdyje tvirtino S.Stulpinas. Mat kavinės epizodas – tik vienas iš kelių.

S.Stulpinas nuteistas taip pat ir dėl to, kad pasiskolinęs mašiną, jog parsivežtų žuvies, pasikeitus aplinkybėms, ta mašina leido važiuoti žuvies parvežti dviem draugams. Automobilis, jiems važiuojant, remontuojamame kelyje giliai užklimpo ir bandant ištraukti tą automobilį, jis sugedo. Kadangi automobilis sugedo važiuojant jiems, jie ir apmokėjo automobilio remonto išlaidas. Automobilio savininkė jokių pretenzijų neturi, automobilį sugadinę ir suremontavę S.Stulpino draugai – taip pat. Tuo tarpu Generalinė prokuratūra čia įžvelgė nusikaltimą – kad draugai už sugadinto automobilio remontą sumokėjo S.Stulpino priversti.

„Gali išprotėti skaitydamas Panevėžio apygardos teismo nuosprendį“, – vakarykščiame Apeliacinio Teismo posėdyje sakė S.Stulpinas.

Pasak jo, byla yra suklastota, o mašinos epizode sumaišyti kelių automobilių įklimpimai. „Čia visai ne tas automobilis“, – į teisėjo užduodamus klausimus atsakydamas teigė S.Stulpinas.

„Tai ką, dar buvo ir antras įklimpęs automobilis?“ – paklausė teisėjas.

„Taip, tai buvo kitas atvejis ir tai buvo Generalinės prokuratūros prokurorai. Ir jeigu aš pradėčiau pasakoti, tai jiems būtų labai didelė gėda“, – teisme sakė S.Stulpinas.

Pasak jo, už Klaipėdos verslininkų pinigus buvo nupirkta prokuratūrai gal 10 kompiuterių, o Generalinės prokuratūros prokurorams kokie 6-7 mobilieji telefonai.

„Tai gal ir dėl tų atvejų reikėtų tyrimą atlikti? Už ką man tokie įtarimai?“ – teisme klausė buvęs Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyr.prokuroras S.Stulpinas.

Jis įsitikinęs, kad ši byla jam buvo suklastota tik dėl to, jog jis iškėlė baudžiamąją bylą Adamkų šeimos draugei R.Baškytei. „Nors aš tos bylos iškėlimą buvau suderinęs su tuometiniu generaliniu prokuroru A.Valantinu“, – teisme sakė S.Stulpinas.

Jis teismo posėdyje teigė žinąs, koks dėl jo nuteisimo yra daromas spaudimas. „Man sakė buvęs Apeliacinio Teismo pirmininkas, kad skambino A.Valantinas, ir kad dėl manęs daromas siaubingas spaudimas“, – teismo posėdyje kalbėjo S.Stulpinas.

Šioje byloje kaltinimą S.Stulpinui ir keliems Klaipėdos verslininkams palaiko Generalinės prokuratūros prokuroras A.Mažeika, kuris, kaip žinia, tiria Drąsiaus Kedžio mirties aplinkybes.

Po teismo posėdžio S.Stulpinas „Karštam komentarui“ paminėjo ir kitų Generalinės prokuratūros aukštų prokurorų, kurių vaišės būdavo apmokamos tokiu pačiu principu, pavardes. Kelios pavardės liūdnai nuskambėjusios ir pedofilijos byloje.

Taigi, pasirodo, nėra tie Generalinės prokuratūros prokurorai tokie šventi, kokius jie bando visuomenės akyse vaizduoti.

KK inf.

2010-10-28

Komentarai

 

 

 
 1. Jei Stulpino teiginiai yra tiesa,tai derėtų kelti baudžiamąją bylą kaltinimus kurpusiems prokurorams,mažų mažiausiai dėl beprasmiško mokesčių mokėtojų pinigų švaistymo,imituojant darbą!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. iki susitikimo teisingumo marše, rytoj 17 val. Kaune, Laisvės al. prie Įgulos bažnyčios.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. daug ir Lukiskese sedi uz panasias bylas…jie rimtu nusikaltimu netiria, nes uz juos susimoka….slykstus jie beveik visi

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Čia kažkoks anekdotas, akivaizdu – neįtikėtina. Nejaugi tai, kas čia aprašyta yra sussegta į teismo bylas?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. galvoju,kad Stulpinas nera sventasis,kuris naudojosi tik draugu paslaugomis…Tie draugai pakabinti ant virvutes ir nieko nepadarysi,turi moketi,o jei nenori-emigruok,kito kelio nera.Bet as dekinga Stulpinui,kad jis atskleidzia nemirtinguju prokuroru ganyklas…Tai paveldas nuo sovietiniu laiku…,nors tada lyg apetitai buvo mazesni…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Komentaras nepraeina, jei neuzpildai eilutes ”vardas pavarde” ir jei neteisingai suvedi apacioj esanti koda. Daznai painiojama q ir g, praleidziamas koks simbolis, arba pamirstama isjungti liet. srifta, kai suvedinejami skaiciai. Jei esi zioplas, tai niekas nekaltas. Ir nereikia cia ieskoti samokslo teoriju. Akis prasikrapstyk.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Ar tikrai uz tokias smulkmenas jus atleido?Kodel jus negalejote pasivaisinti? Nejaugi ir kiti prokurorai tokie sventuoliai.Manau kazkam buvo reikalinga jusu vieta .O gal but jus saziningas zmogus nejote tuo keliu , kokiu keliu ejo jusu kolegos… Tai kaip turetu bausti ,tokius prokurorus ,kurie aplaidziai tiria bylas ,ko pasekoje zmoniu suluosinti gyvenimai.Manau sodinti i kalejimus,o ne aukstinti pareigose.Jus stulpinai isdirbote 33 metus ,naujiems prokurorams tik imti pavyzdi ir mokytis is jusu. Va ,kaip dabar gyvenam nepriklausomoj Lietuvoj.Zmones nuvaryti ubagais ,kas gali isvaziuoja, o kiti ivaryti i kampa ir uzciauptos burnos…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. As skaitau, reikia zudyti visus kas pries teisesauga ir iskrypeliu klana. Nera zmogaus nera problemos. Taip juk dave suprasti iskrypeliu byloje dalyvaujanti valstybine kaltintoja.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Tik visiškas niekšas gali pagalvoti, kad krištolo tyrumo eksprokuroro Stulpino žmona milijonų vertą kelių hektarų pajūrio sklypą už 15 tūkst. Lt "nusipirko" tik dėl to, kad prie šio sandėrio nagus (atsiprašau, rankas) prikišo jos sutuoktinis.

  Tik visiškas niekšas gali pagalvoti, kad angeliško padorumo eksprokuroras Stulpinas tik šiaip sau iš neturėjimo ką veikti paprašė saugomų teritorijų tarnybos direktorės R.Baškytės padidinti jo žmonos milijonų vertės pajūrio sklypo užstatymo tankumą, o kai R.Baškytė nesutiko (kaip tokias žemė nešioja?), visiškai nesinaudodamas tarnybine padėtimi jai iškėlė baudžiamąją bylą.

  Visišku paranojiku reikia būti, kad galvotum, jog Stulpinas turtus susikrovė (jis- vienas turtingiausių Lietuvos prokurorų, galintis už tūkstančius vaišintis kavinėse) ne kruvinu prakaitu gaudydamas banditus (pavyzdžiui tokius, kurie pusdykiai perka brangią pajūrio žemę), bet naudodamasis savo tarnybine padėtimi.

  Kokiam visiškai sugedusiam ir moraliai puolusiam žmogui reikia būti, kuris išdrįstu pagalvoti, kad Stulpinas mažametės nelaimę bando išnaudoti savanaudiškais tikslais?

  Tik besmegenis gali pagalvoti, kad "supuvusioje ir korumpuotoje sistemoje" trisdešimt metų baisiose moralinėse kančiose vienui vienas ištvėrė angelėlis Stulpinas.

  Meskim visus darbus, rašykim laiškus Popiežiui- Stulpiną be eilės į šventuosius!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. siunciau uzklausima ,kodel blokuojate ,praejo.Atsakykite ,kodel komentaras nepraeina?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. ??kodel ,negalima issiusti komentara?NE PIRMA KARTA RASAU IR ISSIUNCIU.Kodel blokuojate dabar?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Pokerio pradziamokslis ir nemokami 50 $! Tereikia isspresti nedideli testa (atsakymus rasite tame paciame puslapyje arba google) ir 50 $ – jusu! Zaisti galesite bet kuriame jusu pasirinktame pokerio kambaryje.
  ru.pokerstrategy.com/u6CWIP

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Manęs klausiate, kodėl tiek mano tiek pedofilijos bylos nagrinėjamos Panevėžio Apygardos teisme? Atsakau, kad buvusio Generalinio prokuroro pavaduotojo Jasaičio kurso draugas yra Panevėžio apygardos teismo pirmininkas Meidus. Aš nežinau, kodėl N.VENSKIENĖ NEPRAŠO NUŠALINTI ŠIO TEISMO.JASAITIS BUVO ATSAKINGAS UŽ VISŲ BYLŲ, TYRIAMŲ PROKURATŪROJE KONTROLĘ.Papildau, kad Generalinės prokuratūros svečiai neprašė, kad aš apmokėčiau.Aš jaučiau pareigą už vaišęs atsiskaityti pats. Kadangi kartu vaišinosi ir mano draugas,kuris man buvo skolingas,tai aš jo ir paprašiau,kad jis atsiskaitytų.Mes esame seni šeimos draugai ir kartais atsiskaitydavo jis, kartais aš.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. nespręsk pagal save, kodėl būtinai žmogus turi ieškot naudos tik sau. Yra padorių žmonių kurie dės pastangas kad būtų geriau ir visai Lietuvai, kad ji nevirstų bananų šalimi.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Pone Stulpinai ,nors jau esi senas,-laikas suprasti,kad jokios etikos jokio padorumo čekistinėje teisėsaugoje nebuvo ,nėra ir negalėjo būti,nes tai kriminalinio pasaulio atstovai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. Ka daryti jei sveciai is Generalines prokuraturos daznai lankosi, o jie su milziniskais poreikiais. Jiems reikia ir mergu(del to geda net priminti) ir sociai paesti bei skaniai isgerti. Dideles teisininku algos, bet nieko neliks. Sukasi vietiniai taip, manyciau, pasikviecia turtinga verslininka kartu papietauti, tikriausiai, kazkiek prasikaltusi, o tas apmoka saskaitas, kad butu pigiau t.p. sukasi per verslo islaidas. Nusikaltimas, bet ji propoguoja tie , kurie siulosi i svecius, siuo atveju,gen.prokuraturos prokuroras, o apkaltina ta , kurio saskaita norejo pasivaisinti. Garantuoju, taip vyksta visur, bet cia buvo suinteresuotumas ikasti Stulpinui.
  Zmones, ar cia tas nusikaltimas prilygsta pedofilu ir zmogzudziu nusikaltimams, o sventieji , tikrai,po Lietuva nevaiksto.Pasiziurekite i save.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. toliau stebiu si veikeja, susidaro nuomone , kad vyrukas nori pasinaudot susidariusia situacija ir Neringos autoritetu, grizimui i darba.Kazko slidus jis man.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. Manau,kad gerb.p.Stulpinas turi kazkokiu asm.priezasciu,kad pradejo kazka kalbeti pries buvusias kolegas ir neveltui jis cia atsirado tik dabar.Netikiu as jam,atleiskit man,nes jis irgi prokuroras,nors ir buves ir dekot jam nera uz ka.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. O tu pasitikrink issiustuose popieriuose ir prisiminsi kam koki atsakyma issiuntet.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 20. O del super agento stankes irgi buvo laabai oficialus uzklausimas.Jau atsakyma gavot? O del Petriuko? O tai del kurio ir kada GAVOT?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 21. gėdos -nežino tokio žodio ,tie gimę provincijoje,įsijautė į visagalius…..(menka garbė reketuoti verslininkus,jie juk jūsų nekenčia,ir savuose sluoksniuose juokiasi,kokie nenaudėliai tensėsi-bet ATEIS LAIKAS PERSIKRAUSTYS Į CARINIUS RŪMUS VILNIAUS CENTRE

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Į ką atkreipti dėmesį renkantis avalynę vasarai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras