Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Rugpjūtis 8 Pirmadienis
 

S.Stulpinas: „Jeigu aš pradėčiau kalbėti, Generalinės prokuratūros prokurorams būtų didelė gėda“

2010-10-28 09:38 | Naujienos | Komentarų (260)

Ilgai dirbęs prokuratūros sistemoje S.Stulpinas buvo

Taip vakar vykusiame Apeliacinio Teismo posėdyje pasakė buvęs Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyr.prokuroras Stanislovas Stulpinas. Jis siekia, kad Apeliacinis Teismas panaikintų Panevėžio apygardos teismo nuosprendį ir buvusį prokurorą dėl kurstymo iššvaistyti svetimos įmonės turtą bei prokuratūros vardo pažeminimo išteisintų. Mat S.Stulpinas buvo nuteistas dėl to, kad Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės vyriausiojo prokuroro Kęstučio Gudžiūno pakviestas į kavinę „Kukudrą“, ten vaišinosi su aukštu Generalinės prokuratūros prokuroro kompanija, o jų vaišių sąskaitą apmokėjo toje kavinėje sutiktas ir prie prokurorų kompanijos prisijungęs S.Stulpino draugas verslininkas, kuris, neturėdamas pakankamai grynųjų (nes vaišių sąskaita viršijo tūkstantį litų), šią sąskaitą apmokėjo pagal PVM sąskaitą – faktūrą iš savo nuosavos įmonės sąskaitos.

Taigi Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės vyriausiasis prokuroras Kęstutis Gudžiūnas, pasikvietęs S.Stulpiną į kavinę „Kukudra“ ir vaišinęsis S.Stulpino draugo verslininko sąskaita, nepažemino prokuratūros vardo ir toliau dirba aukštose Generalinės prokuratūros prokuroro pareigose. Tuo tarpu S.Stulpinas, kurio draugas apmokėjo Generalinės prokuratūros prokuroro vaišes, buvo nuteistas, kad „sukurstė iššvaistyti svetimos įmonės turtą“. „Nors joks turtas nebuvo iššvaistytas – yra ir akcininkų sprendimai, ir su įmone atsiskaityta. Ir atsiskaityta dar iki šitos bylos iškėlimo. Taip, kad jokio iššvaistymo čia nebuvo“, – kalbėjo kavinėje „Kukudra“ su prokurorais vaišinęsis verslininkas. Jam, beje, taip pat iškelta baudžiamoji byla už tai, kad iššvaistė savo nuosavos įmonės turtą. Žmogus – pats akcininkas, pats įmonės direktorius, tvirtina, kad jokia žala nebuvo padaryta, tačiau Generalinė prokuratūra, kurios Ikiteisminio tyrimo kontrolės vyriausiojo prokuroro K.Gudžiūno vaišes ir apmokėjo Klaipėdos verslininkas, mano kitaip – įmonei padaryta žala, todėl turi būti nuteisti tiek verslininkas, tiek K.Gudžiūno į vaišes kavinėje „Kukudra“ pakviestas S.Stulpinas.

Kaip žinia, Generalinės prokuratūros prokuroro K.Gudžiūno žmona R.Gudžiūnienė – Vilniaus apygardos teismo teisėja.

„Šita byla man buvo suklastota“, – ne kartą Apeliacinio Teismo posėdyje tvirtino S.Stulpinas. Mat kavinės epizodas – tik vienas iš kelių.

S.Stulpinas nuteistas taip pat ir dėl to, kad pasiskolinęs mašiną, jog parsivežtų žuvies, pasikeitus aplinkybėms, ta mašina leido važiuoti žuvies parvežti dviem draugams. Automobilis, jiems važiuojant, remontuojamame kelyje giliai užklimpo ir bandant ištraukti tą automobilį, jis sugedo. Kadangi automobilis sugedo važiuojant jiems, jie ir apmokėjo automobilio remonto išlaidas. Automobilio savininkė jokių pretenzijų neturi, automobilį sugadinę ir suremontavę S.Stulpino draugai – taip pat. Tuo tarpu Generalinė prokuratūra čia įžvelgė nusikaltimą – kad draugai už sugadinto automobilio remontą sumokėjo S.Stulpino priversti.

„Gali išprotėti skaitydamas Panevėžio apygardos teismo nuosprendį“, – vakarykščiame Apeliacinio Teismo posėdyje sakė S.Stulpinas.

Pasak jo, byla yra suklastota, o mašinos epizode sumaišyti kelių automobilių įklimpimai. „Čia visai ne tas automobilis“, – į teisėjo užduodamus klausimus atsakydamas teigė S.Stulpinas.

„Tai ką, dar buvo ir antras įklimpęs automobilis?“ – paklausė teisėjas.

„Taip, tai buvo kitas atvejis ir tai buvo Generalinės prokuratūros prokurorai. Ir jeigu aš pradėčiau pasakoti, tai jiems būtų labai didelė gėda“, – teisme sakė S.Stulpinas.

Pasak jo, už Klaipėdos verslininkų pinigus buvo nupirkta prokuratūrai gal 10 kompiuterių, o Generalinės prokuratūros prokurorams kokie 6-7 mobilieji telefonai.

„Tai gal ir dėl tų atvejų reikėtų tyrimą atlikti? Už ką man tokie įtarimai?“ – teisme klausė buvęs Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros vyr.prokuroras S.Stulpinas.

Jis įsitikinęs, kad ši byla jam buvo suklastota tik dėl to, jog jis iškėlė baudžiamąją bylą Adamkų šeimos draugei R.Baškytei. „Nors aš tos bylos iškėlimą buvau suderinęs su tuometiniu generaliniu prokuroru A.Valantinu“, – teisme sakė S.Stulpinas.

Jis teismo posėdyje teigė žinąs, koks dėl jo nuteisimo yra daromas spaudimas. „Man sakė buvęs Apeliacinio Teismo pirmininkas, kad skambino A.Valantinas, ir kad dėl manęs daromas siaubingas spaudimas“, – teismo posėdyje kalbėjo S.Stulpinas.

Šioje byloje kaltinimą S.Stulpinui ir keliems Klaipėdos verslininkams palaiko Generalinės prokuratūros prokuroras A.Mažeika, kuris, kaip žinia, tiria Drąsiaus Kedžio mirties aplinkybes.

Po teismo posėdžio S.Stulpinas „Karštam komentarui“ paminėjo ir kitų Generalinės prokuratūros aukštų prokurorų, kurių vaišės būdavo apmokamos tokiu pačiu principu, pavardes. Kelios pavardės liūdnai nuskambėjusios ir pedofilijos byloje.

Taigi, pasirodo, nėra tie Generalinės prokuratūros prokurorai tokie šventi, kokius jie bando visuomenės akyse vaizduoti.

KK inf.

2010-10-28

Komentarai

 

 

 
 1. Ar Usas yra agentas buvo oficialiai uzduotas atitinkamom strukturom, paneigimo negauta.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. AKURAT. O kai prablaivėja, skundus rašinėja ,tai atstatykit , gerb. Valy ,mane į pareigas ir būtent į pedofilijos bylą , arba,- pasakysiu , tai gėda bus . Nu čia nuo alkoholiu kokybės.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Bet kaip musu visi placiaburniai teisinkai nutile dabar, sedi uodegas pabruke kazkur seselyje.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. "Prokurorams būtų gėda…". Deja deja. Prokurorams aplamai toks jausmas svetimas, manau netgi tuomet nesusigėstų, jei netyčia viduryje gatvės kelnės nusmuktų. Jie nei gėdos, nei sąžinės neturi.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Tai gal prisiminsit,kas cia pasklaide mums tokius gandus apie VSD super agenta Usa? Kieno rasinelyje nezina kur prapuole kontrabanda?akurat vos ziurovams suzinojus apie kontrabanda?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Sklaide tokie gandai, kad Usas buvo slaptas VSD darbuotojas isitrynes i kelias politines partijas. Po to tos partijos skilo. Dabar reiketu kazkam isitrinti i Drasiaus kelia. O kaip jusu nuomone specialiuju tarnybu yra infiltruojami agentai, tipo ateina Grina ir sako, priimkit musiski i savo gretas?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Pagarba todel kad nustume nuo lovio? Bukim teisingi, ne jis pats savo noru atsitrauke, o ji nustume.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. …"prokurorams būtų didelė gėda".Tikrai jokios gėdos jie nejaustų,jiems tas jausmas seniai,seniai svetimas.Kas stebi jų "tyrimus" ir tų tyrimų rezultatų kaitaliojimą spaudos konferencijose,tiesiog pasibaisėtinai niekinamą požiūrį į Lietuvos žmones,neabejoja,kad jie net nežino kas tai yra.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Saziningi zmones rakstis teisme ir prokuraturoje,.Nei Stulpinas nei Venskiene jiems neparankus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Saziningi zmones rakstis teisme ir prokuraturoje,.Nei Stulpinas nei Venskiene jiems neparankus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Tikrai ne.manes i kliunkyne neleidzia,kaip ir jusu.As cia tik apie foto norejau pakalbet.Tipazas taigi visiem matytas? Mano mieste tokie ant kiekvienos sankryzos kapeiku praso.O jusu?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. paaiškinkit,prašau,kodėl Venckų bylos,Jūsų byla buvo nagrinėjamos Panevėžio apygardos teisme,ypač mėtomos po teismus
  Venckų bylos-tai vienam Lietuvos gale,tai kitam.Nesu teisininkas,todėl ir nesuprantu.Drąsius mirė Kaune,o teismai Panevėžy.Kodėl ne Kaune,o Jūsų ne Klaipėdoje?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Prokuratūroje pietų metas, tai pilat komentarus? Gudžiūno reputaciją saugot?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Kazin kas apmokejo saskaitas,kai visokie vinokurai ir panasios pakraipos zurnalistai pasikviete generalini prokurora D.Valiu pasikalbeti neoficialioje aplinkoje?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. tegul viešina Stulpinas tuos prokurorus , tegul jiems būna gėda , mes irgi juos pagėdinsime. Kame problemos?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. Kaip norėčiau , kad atsirastu koks didelis Godzila ir priėjęs Vilniuje prie gen. prokuratūros " Kubiko-rubiko" jam spalvas persiokiotų taip, kad jie amžiams užmirštų, kaip atgal viską sustatyti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. ir vel tas stiliukas Jeigu ,
  papasakosiu jeigu mane ismes ,viska papasakosiu o jeigu neismes tai tarnausiu velniam iki grabo lentos ,ir dar teisinasi ,as gi ta byla uzvedziau tardamasis su Valentinu,matote kokie jie ten supuve ,dreba del kedziu ,myza i kelnes subinlaiziai

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. VIEŠINKIM VISUS NUSIKALTIMUS IR NUSIKALTIMŲ VYKDYTOJUS KAD PER SEKANČIUS RINKIMUS JOKIO IŠKRYPĖLIO RANKA NEPALIESTŲ IETUVOS VALSTYBĖS VAIRO

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. Vienas prokuroras kvietė kitą prokurorą į susitikimą ir nepasiėmė pinigų ar banko kortelės , kitas, žinodamas su kuom teks susitikti, neišdrįso pasiimti nei grynųjų pinigų ,nei banko kortelės , o atsivedė "gyvą piniginę".Sėdėdami tryse kavinėje sugebėjo išleisti 1999 litų (virš 1000 litų)- tikros "auksines burneles" .Ir kainos kyla, nes verslininkai-gyvos prokurorų piniginės- turi apmokėti jų susitikimus kavinėse ir keliones ,bei kompiuterių ir telefonų įsigijimą.
  Kam reikia derinti b.b iškėlimą R.Baškytei su Valentinu ,jei "nepriklausomas" prokuroras Stulpinas mato , kad R.Baškytės veiksmuose yra nusikaltimo sudėtis .Negalima pasitikėti tuo Stulpinu.Jis tik nepatenkinta k…, nustumta nuo lovio.Kaip , kad negalima pasitikėti ir milicijos mokyklos (M.Romerio universitetą reikėtu pervardyti į Kūrio p… ir jų gynėjų universitetą ) absolventais.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 20. negaudo zudiku ir pedofilu, o sau neparankius kolegas del kazkokiu nesamoniu uztampo po teismus. Kliunka per konferencija ir Petrauskas zurnalistams pamelavo pie DNR ir nieko. Nieko tokioje svarbioje bylloje, cia net neina kalba apie kazkokius bevercius daiktus. Kalba eina apie 4 gyvybes apie mergaite kuriai reikes gyventi su galmais pedofilais ar galimai negyventi, teisesaugai neidomu.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Į ką atkreipti dėmesį renkantis avalynę vasarai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras